TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 25 Maj 2014 21:00 #264040

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1300
Martusi zdjęcia wyszły tak prześwietlone, że ich nie widać :P

Z plewieniem to jest syzyfowa praca, to prawda. Ja u siebie troszkę z doskoku to robię - jakiś fragment najgorzej wyglądający wieczorem, bo więcej nie zdążę. Tam gdzie dojrzała rabata jest fajnie, bo gęsto rozrośnięte rośliny same się bronią przed wrastaniem chwastów i jest mało pracy, gorzej przy nowych nasadzeniach - muszę koniecznie wyściółkować.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 25 Maj 2014 21:05 #264049

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Jeżeli na serio będziesz pozbywać się irysów ,to ja bardzo chętnie odkupię duże ilości niebieskich-we wszystkich odcieniach :P
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 25 Maj 2014 21:28 #264071

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, Ty chcesz pozbyć się niebieskich irysów, ja - żółtych :flower2: Denerwują mnie, bo są okropnie wysokie i się pokładają :angry:
Z plewieniem też tak mam - 'robię' po kolei poszczególne rabaty, ale zanim dojdę do końca, te na początku są już zarośnięte :evil:
Na szczęście większość chwastów tylko ja widzę, bo rośliny rosną gęsto :flower:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Maj 2014 08:09 #264224

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
artam wrote:
Wiesiu Podejrzewasz ślimaki? No jak, pod ziemią? To już szybciej pędraki...

Może nie pod ziemią ale te obrzydliwe golasy działają w nocy i wyjadają szybko co się tylko nad ziemię pojawi :evil: Pędraków u mnie niewiele, podejrzewam, że wyjadają je kosy :)

Maczki faktycznie masz przecudne :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Maj 2014 08:23 #264227

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
artam wrote:
Planuję się rozstać z częścią liliowców i z irysami chyba...
Zawsze wiosną to planuję, a potem kwitną, no i mi się odmienia ;) , ale może w tym roku będę twarda? :lol:
No właśnie - mam chyba jakieś deja vu :rotfl1: A Ty już kiedyś ich nie wyrzuciłaś? :rotfl1:
Liliowce w razie czego chętnie przygarnę ...
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2014 08:23 przez rispetto.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 26 Maj 2014 09:32 #264253

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
O rety ale mam zaległości u Ciebie ostatnio czytałam gdzież na 10 stronie :club2:
Ale myślę że wybaczysz :thanks:
...i wszystkiego najlepszego z okazji Twojego i mojego święta :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Maj 2014 15:46 #264822

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Pink Hawaiian i ten biało - pomarańczowy irysek powalające :supr3:
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 27 Maj 2014 22:35 #265059

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Mnie też podoba się irysek i czerwona piwonia. U mnie na razie przekwitła piwonia krzewiasta. Na resztę czekam.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Maj 2014 07:34 #265129

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
W czasie upału piwonie wyglądają ładnie dwa dni i osypują im się płatki :angry: Trudno, może reszta pojawi się w bardziej sprzyjających warunkach.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Maj 2014 14:16 #265319

  • aptenia
  • aptenia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 44
Adiantum pedatum super :bye: :)
Pozdrawiam gorąco bożena
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Maj 2014 19:15 #265402

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Co tak mało zdjęć irysków? Czekam na te Twoje cały rok :whistle: Piwonie też cudne!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Maj 2014 22:26 #266047

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta, ale liliowce rewelacyjnie radzą sobie w cieniu.
Daj im w końcu spokój.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Maj 2014 21:18 #266788

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Oj, takie drobne kłopoty na łączach ;) były...
Marysiu, no popatrz, jak to się świetnie składa :)
Marta, dziś zapadła decyzja, części się chętnie pozbędę, taki los spotka starsze odmiany, choć one pod wieloma względami - kwitnienia, zdrowotności są lepsze od tych nowych, o które naprawdę solidnie trzeba zadbać, a na to trzeba mieć czas... Nie zakwitły, bo przesadzanie irysów w momencie kwitnienia tym właśnie skutkuje... A irysy niektóre, nie wszystkie, pachną pięknie i każdy inaczej...
Aniu, oj z kartą jakiś problem wystąpił... Plewienie to niekończąca się historia, ja nie nadążam ewidentnie, przydałby się ktoś z odpowiednimi kwalifikacjami ;) do pomocy! U mnie są już takie miejsca, gdzie jak rośliny osiągną już w lecie swój rozmiar XL ;) , to nic prawie się nie przebije, no ale zanim osiągną... Ja sobie wiecznie obiecuję, że będę ściółkować, ale jakoś mi się ściółkowanie trawą nie podoba chyba, a o niczym innym nie ma mowy! ;)
Magda, myślę, że się dogadamy! :)
Dalu, chcę się pozbyć różnych irysów, takich, które, nazwijmy to, nie spełniają moich oczekiwań ;)
Ja się dziś wzięłam za to, co już zdążyło zarosnąć właśnie, oj solidnie zarosło! :lol: I było doskonale widoczne nie tylko dla mnie! :rotfl1:
Wiesiu, u mnie natomiast pędraków tyle, że o wszystko je podejrzewam ;) Uważam nawet, że zjadły mi dwie sosny, różę i klona! :lol: No bo jak się wyciąga roślinę kompletnie bez korzeni... No to kto? Albo nornice, albo pędraki... Jeszcze jakieś maczki się szykują... O zeżarcie maczków, których swego czasu nakupowałam, też podejrzewam pędraki, ale dobrze, że tego najładniejszego zostawiły...
Paweł, no niektóre już wyrzuciłam :) To już taka tradycja ;) , teraz będę wyrzucać następne :) Ale najpierw dam im jeszcze pewną szansę... Szansę trafienia do innych ogródków właśnie:)
Ewa, ja natomiast u Ciebie jestem na bieżąco i to bez czytania od jakichś dwóch miesięcy! :lol: :rotfl1: Nie przykładasz się wcale do swego wątku, trzeba to w końcu powiedzieć... :( Wszystkiego najlepszego! :) Choć Ty wszystko najlepsze masz, tylko nie pokazujesz! ;)
Monika, oj, ładne, ładne, nie przeczę! :)
Danusiu, to ja czekam razem z Tobą :) A tej drzewiastej nie pokazałaś... :(
Ewa, ostatnio można było zaobserwować, że w deszczu też nie kwitną dłużej, a wyglądają też nie najlepiej... ;) Trzymam kciuki za te bardziej sprzyjające warunki, tym bardziej, że takie warunki i dla mnie bardziej sprzyjające... :)
Bożenko, wcześniej było ładniejsze, bardziej złote...
Anetko, irysy biedne, pokładają się od tego deszczu... Choć są odmiany, które i w takich warunkach wyprostowane na baczność stoją... Dla Ciebie te dwa na razie...

'Suspicion' Cudo!

DSC_1376_2014-05-31.JPG


'Thornbird'

DSC_1378.JPG


Małgoś, może i ja bym im dała spokój, gdyby one mi dały ;) Ale nie dają, domagają się plewienia do czerwca, a i potem moje trawy sprytne potrafią wniknąć w gąszcz liliowców... Trochę je przetrzebię! :) Liliowce znaczy :)

Najpierw upały, potem deszcze... Czyli warunki niesprzyjające, krótko mówiąc. Nie byłam na działce od soboty, o tej porze roku prawie tydzień to wieczność! Kilka kwitnień mnie ominęło... Wczoraj wpadłam na trzy godziny w celach terapeutycznych, gdyż rzeczywistość zaskrzeczała wyjątkowo irytująco ;) No i już lepiej... :)
A dziś cały dzień w cudownie sprzyjających warunkach! Chłodno, przyjemnie! Coś dla mnie! Ogromne postępy w plewieniu, sadzeniu, tylko znów trzeba kosić... Przecież tydzień temu kosiłam! Skandal!
A zanim pokażę mniej lub bardziej cudne ;) kwitnienia, muszę się pochwalić, że odwiedziłam przecudowny ogród Moniki X-Moni. Nawet deszcz nie był w stanie zepsuć tej wspaniałej uczty dla oczu, bo w kategoriach piękna i sztuki ogród Moniki trzeba odbierać... Rewelacja!

No a u mnie... ;) Piwonie...

Paeonia 'America'

DSC_1428.JPG


Paeonia 'Blaze'

DSC_1427.JPG


Paeonia 'Coral Charm'

DSC_1426.JPG


I wszystkie razem :)

DSC_1429.JPG


Załapałam się jeszcze na ostatni kwiat 'Coral Sunset'

DSC_1348.JPG


I jeszcze...
Chyba 'Callie's Memory'

DSC_1420.JPG


DSC_1422.JPG


Ciekawy irys, którego dostałam od Moniki:

DSC_1406.JPG


Nic dziwnego, że nie mogłam się doszukać 'Omoshiro', biedak w poszukiwaniu światła zawędrował zupełnie gzdie indziej niż zwykle...

DSC_1358_2014-05-31.JPG


'Fist Lady'

DSC_1363.JPG


Ulubiony... Clematis 'Thyrislund'

DSC_1350.JPG


I cudo z białej rabaty, podarek od Kasi :hug: , w zimowanie którego, przyznaję, nie wierzyłam.. Jak ja lubię takie kwiatostany!
Ornithogalum magnum

DSC_1438.JPG


I widoczki...

DSC_1392.JPG


DSC_1362_2014-05-31.JPG
Ostatnio zmieniany: 31 Maj 2014 21:29 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, tija, Alina-277, andrzejek, Orszulkaa, Bozi, Anna96

Martowy ogród 31 Maj 2014 21:32 #266798

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Mnie wysyłałaś do Bolestraszyc dzis a sama plewisz....... :evil: ,nieładnie pani Marto...... ;) ,na szczęście od rana wybrałam to samo przeznaczenie.......i dobrze bo zarastam...... :rotfl1: pogoda świetna na takie :flower: , poza tym podobają mi się piwonie Coral......irysów nowych mam 6 ale szczerze......podoba mi się 1, gdybym widziała je na żywo nie rosłyby u mnie... :evil: Twoje ładne..swoja drogą dlaczego zawsze podoba się to co ktos ma...... :whistle:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Maj 2014 21:38 #266802

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
artam wrote:
;)
Wiesiu, u mnie natomiast pędraków tyle, że o wszystko je podejrzewam ;) Uważam nawet, że zjadły mi dwie sosny, różę i klona! :lol: No bo jak się wyciąga roślinę kompletnie bez korzeni... No to kto?

O. o to, to bym raczej karczownika podejrzewała :unsure: , u mnie pozbawił korzeni rajską jabłonkę :evil:

Piwonie cudne masz, to chyba będzie mój nowy kierunek ogrodowania :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Maj 2014 21:40 #266806

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Skrzeczącą rzeczywistość trzeba kopnąć w d***, a jak się nie da - kopnąć coś w ogrodzie! ;)
Czy Ty masz jakieś NORMALNE piwonie? :P
Bo takie piwonie to... nie piwonie :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Maj 2014 21:57 #266823

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Ja w sprawie piwonii.
Uległam kiedyś Twojemu zawołaniu: kupować!
Kupiłam ( chyba w B.) podczas powrotu z Sulejowa taką piwonię.
Marta - co ja kupiłam? pewnie znasz nazwę, masz ją lub miałaś :happy4: .
Kupiłam też wtedy koperkową i znowu nie zakwitła,
(pomocnik ogrodnika potraktował ją podkaszarką :blink: ).
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 31 Maj 2014 22:16 #266841

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
gorzata wrote:
Czy Ty masz jakieś NORMALNE piwonie? :P
Bo takie piwonie to... nie piwonie :rotfl1:



Te żółte to chyba też piwonie :happy: :happy2: :happy3: :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.430 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum