TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 03 Cze 2014 23:59 #268420

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Piwonie łososiowe rewelacyjne! To mój ulubiony kolorek. :woohoo:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 04 Cze 2014 04:07 #268428

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
To pozostaje mi szukać tego powojnika w świecie z nadzieją, że kiedyś się natknę :lev: Trudno.
Inwestycja warzywnicza ciekawie się prezentuje i ma sens :) Czasem mam chęć zrobić to samo z moimi ogórkami. Na skutek suszy dopiero wczoraj pokazały pierwszy liść właściwy :unsure:
Ciągle czekam na opady. Niby coś mży od wczorajszej nocy, ale z takim skutkiem, że nawet nie wszystkie kostki polbruku są wilgotne :mad2:
Busz roślinny zrobił się nieprzenikniony :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Cze 2014 07:24 #268440

  • aptenia
  • aptenia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 44
Super takie ogólne widoczki ,zwłaszcza ten na kącik z hostami :) :)
Pozdrawiam gorąco bożena
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Cze 2014 12:15 #268530

  • peonia
  • peonia's Avatar
Widzę piękne piwonie i wspaniałe widoki, nie mam tak dużej działki jak Ty by szaleć , a liliowce też polikwidowałam -wszystko szło w liście a nie w kwiaty.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Cze 2014 13:06 #268549

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Znów znikające posty :mad2: :mad2: :mad2: to jeszcze raz :devil1:

Marta, czy twoje hosty na rabatach rosną w słońcu :think: ,piękne kompozycje - pytam bo kilka w tym sezonie posadziłem w słonku od 9.00-13.00 i po ostatnich upałach wyglądają nie ciekawie :evil: ,ziemia jest wilgotna,poparzeń liści nie widać tylko mam wrażenie że jakieś takie blade... :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Cze 2014 18:38 #268640

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1300
artam wrote:
Plewienie to niekończąca się historia, ja nie nadążam ewidentnie, przydałby się ktoś z odpowiednimi kwalifikacjami ;) do pomocy!


Ha ha, ostatnio plewiłam u nowych klientów i pan powiedział że zrobi sobie zdjęcie rabat na pamiątkę, bo tak ładnie to jeszcze nie mieli. Opłaciłam to co prawda poparzeniem słonecznym i odciskami, ale liczy się efekt :happy4:

Mówisz że mało czasu, no właśnie - wszystko tak szybko się rozwija, tyle kwitnień. Nie masz obaw, że czegoś nie zauważysz w Twojej kolekcji, czy skrzętnie pilnujesz rozwoju każdej rośliny?
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Cze 2014 20:48 #268699

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Twój "busz" to bardzo przyjemny widoczek :thanks: A czy na zdjęciu poniżej buszu to klon czy tulipanowiec?
Dziś widziałam na targu cuuuudne żółte piwonie o pełnych kwiatach średnicy ok. 20 cm :supr3: Sadzonka też była na sprzedaż - 60 zł :whistle:
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2014 20:51 przez dkny.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Cze 2014 21:13 #268714

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
Marto u mnie pąki Eweliny wyglądają tak:

w początkowej fazie




i w pełniejszym rozkwicie



Krystyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, strange

Martowy ogród 04 Cze 2014 21:16 #268715

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Martuś, widoczki śliczne :hearts:
i te piwonie......no cudo normalnie :hearts:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 10:34 #268926

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Patrząc na piwonie u Ciebie coraz bardziej się do nich przekonuję :dazed: . Na razie mam dwie, trzecią obiecała mi Marysia :woohoo: , aż strach się bać co to dalej będzie :happy: .

Marta plantacja Cioci wymiata :woohoo: - moja mama jednak aż tak nie szleje :tongue2: , choć zbiory borówki zapowiadają się w tym roku imponująco :silly: .

Idę walczyć z trawą :tongue2: , bo zarosłam niemiłosiernie :pinch: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 10:44 #268930

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
artam wrote:
Szyszki na Pinus koraiensis 'Jack Corbit'

DSC_1442.JPG

Tez mam podobne :lol: ale zdjęcia nie oddają ich mlecznego koloru, co :silly:
Chyba je się jednak muszę wybrać do Ciebie w piątek :rotfl1: Po takich fotkach to już bardzo tęsknię za Twoją działeczką :oops:
Spieszę z odpowiedzią, nie nie na szkółking poranny :rotfl1: z wizytą popołudniową :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 10:57 #268936

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jutro po południu jesteśmy umówione na szkółking :blink: , coś widzę ostatnio komunikacja szwankuje :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 10:57 #268937

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Coś pięknego ten warzywniak :hearts:
Ciocia wymiata , psze Matry !
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 11:09 #268941

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Marto, coś w tym roku nie przegrzewasz aparatu. Fotek jak na lekarstwo, zwłaszcza host.
A o wątku hościanym zapomniałaś? Chociaż jednej artamkowej fotki trudno tam się doszukać. :search:

A piwonie śliczne. :thanks: Moje wyszukane, "telewizyjne" odmiany mimo, że trafiły do gruntu, wciąż nie kwitną. Za to bylinowe pięknie zakwitły i pachniały. Nie zdążyłem jednak zrobić fotek bo wszystkie pod koniec maja trafiły do wiązanek dla obu mam.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 21:24 #269108

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Aguśka, to szaleństwa cioci, ja szaleję w zupełnie innych rejonach :) Departament Roślin Ozdobnych :) Choć czereśnie w tamtych rejonach to ja posadziłam, nawet wczoraj weszłyśmy z ciocią w spór, do kogo należy dbanie o nie... W wyniku negocjacji zapadła decyzja, że czereśnie pod Departament Warzywnictwa podlegają! :rotfl1: A poza tym ja jestem przeciwnikiem agrotkanin i agrowłóknin, choć w jednym miejscu posiadam :huh:
Proszę bardzo, aktualny stan pokrowców ;)

DSC_1511_2014-06-05.JPG


Ciocia z psem moim tropią pędraki, bo już trzy truskawki zdechły :rotfl1:
Marysiu, ten posłonek to przyszalał wyjątkowo... A taki był malutki w zeszłym roku... Ciocia też jakieś niepowodzenia w wysiewach zaliczyła, fasolka fatalnie wzeszła! :lol: A jak bazylia za to bardzo ładnie, to ją sobie wyplewiła! :rotfl1: Ciocia to skarb niezaprzeczalnie! :)
Gosiulu, ciocia wymiata, otóż to! Nawet sąsiadki zza płota zaglądają ciekawie, bo takich dziwów jeszcze nie widziały! :rotfl1:
O, pochwała! :) Ale zapewniam Cię, że tam jest jeszcze do tego i bardzo ciekawa treść ;)
Elu, od vity, ale nie mam pojęcia, jakie siewki dostałyście wtedy, ale bardzo możliwe, że delawayi, zapytam, może vita pamięta... U mnie podobnie jak u Ciebie jest się przed czym bronić, ale wiatr i tak zrobi swoje...
Danusiu, a ja to już sama nie wiem, jaki kolor u piwonii podoba mi się najbardziej... Nawet nie myślałam, że kolorystyczne upodobania mogą tak różnić się w zależności od roślin... Czerwone róże nie, ale już piwonie, jak najbardziej! :)
Ewa, natkniesz się na pewno, może w necie poszukać, on naprawdę wart poszukiwań. Wartość inwestycji warzywniczej po owocach poznamy ;) Obawiam się, że nie wiem, w jakim stanie są nasze ogórki... Wiem na pewno, że jeszcze nie owocują ;) Aż trudno uwierzyć, że są miejsca, gdzie nie pada...
Bożenko, ten kącik z hostami prezentuje się rzeczywiście buszowato, gdybyż jeszcze inne zechciały... :)
Beata, piwonie to wspaniała grupa roślin, na razie jestem na etapie bezkrytycznego zachwytu, nie widzę żadnych minusów, są takie? ;) Jak to liliowce nie kwitły? To wbrew ich naturze... Cienia za dużo było?
Paweł, z moimi hostami to jest tak... Niektóre, no jeszcze większość misi sobie radzić w słońcu... I powiem Ci, że nie ma mowy o aklimatyzacji do takich warunków ;) Oczywiście są odmiany, które lepiej znoszą słońce, ale są takie, które przypalają się natychmiast... I ja tak chodzę, obserwuję i przesadzam... Jeśli Twoje w pozostałych godzinach mają cień, to nie powinno być całkiem źle... No i niektóre hosty dla ładnego wybarwienia się potrzebują trochę słońca... A jeżeli mają go za dużo jednak, wówczas bladość też może wystąpić ;) Ja ratuję swoje podlewaniem, choć wilgoć zapewniam ;)
Aniu, no nie mogło być inaczej, skoro Ty się za to plewienie wzięłaś :) Ja z tych, co skrzętnie pilnują ;) Po każdym przyjeździe robię obchód i zdjęcia :) Kilka irysów w tym roku przegapiłam, ale piwonie upilnowane! :)
Anetka, przyznam, że takie widoki i memu sercu są bliskie, bo ja wszak do tego buszu dążę nieustannie od sześciu już chyba lat... To żółte? To tulipanowiec 'Glen Gold', trochę się później przypala, niestety...
I co z tą piwonią? Trochę drogo, ale to drzewiasta była?
Krysiu, to u mnie wyglądają identycznie! :) Dziękuję za zdjęcia! :) Czyli ta czerwień to u nich podpucha? ;) Ale to jest piękna piwonia! Jeszcze raz :hug:
Shiralciu, piwonie cuda! Tylko przytaknąć mogę... :)
Dorciu, bardzo mnie to cieszy! Zbieramy piwonie? :woohoo: Emocje przy wyczekiwaniu na kwiaty są duże, a radość i zachwyt jeszcze większe! Ja na razie nie przeżyłam żadnego rozczarowania, wszystkie zachwycają! Musiałam ja same piękne odmiany wybrać! :rotfl1:
Słowo "plantacja" może nieco na wyrost ;) , ale ciocia dumna na pewno :) Ja wczoraj trawę zwalczyłam...
Jolu, mnie ta obfitość bardziej niż kolor zadziwia... I co to będzie, pewnie zasuszy i odpadną...
Na działeczkę zapraszam nieustająco, ale, jak już Marta wspomniała, nie w czasie szkółkingu! :)
Marta, właśnie :) Teraz to dopiero komunikacja zaszwankuje, właśnie zepsuł mi się telefon, zatem proszę jutro cierpliwie czekać, zjawię się niezawodnie :)
Marzenka, a tyle zdjęć kwiatków nie robi żadnego wrażenia? :rotfl1: Zazdrosnam! :P
Romek, jak nie przegrzewam, jak przegrzewam? ;) Dużo zdjęć jest... A co ja biedny, mały żuczek mogę w dziale hościanym...
Moich "telewizyjnych" piwonii już nie ma, jednak nie podobały się :) No a ja za to nadążam ;) z robieniem zdjęć piwoniom, co zaraz udowodnię :)

Wczoraj wykosiłam trawę trzeci raz w tym roku, to chyba mój rekord! No i przyznać muszę, że choć mój trawnik nie jest trawnikiem pokazowym ;) , to jak jest wykoszone, to ładnie jest...
I w ogóle mi się podoba, jakoś lepiej jest człowiekowi, jak mu się podoba niż jak mu się nie podoba! :rotfl1: Wiem, bardzo to głębokie! :happy3:
No to pokażę, co mi się podoba! ;)

Na początek moje bylinowe lwie paszcze ;) No jeśli coś zimuje już dwa razy, to jest byliną jak nic! :lol:

DSC_1579.JPG


Piwonie!

Paeonia 'Barrington Belle'

DSC_1576.JPG


Paeonia 'Walter Mains'

DSC_1575.JPG


Paeonia 'White Cap'

DSC_1573_2014-06-05-2.JPG


Ta była kupiona jako 'Jan von Leeuven', na pewno nią nie jest, ale jest śliczna, mimo że pełna, ma taki płaski kwiat no i te pręciki! Może ktoś wie, co to może być?
W dwóch odsłonach...

DSC_1455.JPG


DSC_1538.JPG


"Charlie's White' Może nie do końca w moim typie, ale zostaje!

DSC_1457.JPG


To jeszcze widoczki...

DSC_1525.JPG


DSC_1547.JPG


DSC_1557.JPG


I maczki :)
Odmiana 'Picotee'

DSC_1542_2014-06-05.JPG
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2014 21:30 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, tija, Orszulkaa, aptenia, chester633

Martowy ogród 05 Cze 2014 21:31 #269112

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Miód na me serce lejesz! Nareszcie jakieś normalne piwonie! :P
Departament Warzywnictwa się rozrasta... tylko kto to będzie jadł? :think:
Nic to... niektórzy mają wakacje długie ;) to staną na handelku... będzie jak znalazł na nową... agrowłókninę :funnyface: bo dochód słusznie cioci się należy!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 21:32 #269114

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marto, :hug:
w warzywniku porządek jak w wojsku - wszyscy na baczność! Jak równiutko. :supr3: Nie wiedziałam, że jakiś warzywnik (no może poza jednym, który znam) zrobi na mnie takie wrażenie. :)

Piwonie przepiękne, ja jakoś powoli (lata całe) się doczekuję kwiatów. Mam jedną niezawodną Kansas i widzę, że zeszłoroczne zakupy od kolegi z forum zechcą zaszczycić mnie kwiatami. Popodziwiam u Ciebie i innych.
Lwie paszcze też pięknie się prezentują, takie ciemne rzadko widuję, raczej kolory pastelowo-słodkie. Nie wiem jak to zrobiłam, że wcale nie mam tych kwiatów, a kojarzą mi się z dzieciństwem. :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Cze 2014 22:45 #269173

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No cóż , na mnie to i sałata potrafi wywrzeć piorunujace wrażenie........ :rotfl1:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.663 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum