TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 26 Kwi 2014 20:52 #248061

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam kolejnych gości :) ale fajnie, że zaglądacie :happy4:
Olibabka, no nie strasz nawet, że to nie Tuscany :supr3: . Aż poleciałam na HMF żeby pooglądać zdjęcia Tuscany. Wydaje mi się, że to co mam to Tuscany. Ona czasem się troszkę inaczej wybarwia ale z grubsza się zgadza. Na pewno to co pokazałam to nie Tuscany superb bo tą też mam i jest inna (jak dla mnie - przepraszam jeśli kogoś urażę - mniej szlachetna, bardziej fioletowa, więcej płatków). Dodałam swoje zdjęcia w wątku tematycznym (wrzuciłam też dodatkowe gdzie widać oczko w ewentualnych celach identyfikacyjnych).
Markita, to może to była kwestia sadzonki...
Witaj Asia, oczywiście zapraszam :) 100 róż to też ogrom :drink1:
Majeczko, witaj i dziękuję. Nie mogę się doczekać widoku Twoich róż. U mnie Jamain i Gipsy Boy to młodziutkie, zeszłoroczne krzaczki. Jamain zakwitł nawet bardzo ładnie, a teraz chyba będzie budował ładny krzaczek bo idą tłuściutkie pędziki od ziemi.. Dziękuję w imieniu hortensji. To 2-latki a robią pewnie taki efekt bo posadzone w szpalerze.
Witaj Gosiu, dziękuję a z propozycji pomocy przy walce z chorobami chętnie skorzystam. Szczerze mówiąc, najchętniej trzymałabym te swoje róże bez kory i to nie tylko z powodu problemu z utrzymaniem higieny róż ale również dlatego, że mam problemy z kopczykowaniem. "Produkujemy" sobie kompościk i żeby nim okopczykować róże to dużo pracy przy korze a potem bałaganu wiosną. No i z tego co jeszcze mówiła mi dawno temu moja Babcia dobrze spulchniać ziemię przy różach, no i wiosną mieszać z wierzchnią warstwą obornik a przy korze "to se ne da". Poza tym kora jednak zakwasza glebę ... No ale tak jak pisałam wcześniej, na razie bez kory nie wyrobię. Dosadzam byliny żeby trochę te chwasty zagłuszały ale na razie jeszcze się nie rozrosły...a pomimo, że tylko 3 lata grzebię w ziemi to już "skończyłam" sobie kręgosłup i zjechałam kolana ... nie wspominając o tym, że czasu przy pracy zawodowej i 2 szkolniaków za dużo nie ma ...

Dziewczyny, wrzucę jeszcze potem jakieś fotki ogólne może ale najpierw muszę podmienić zdjęcia bo ustawiłam złą rozdzielczość przy eksporcie z lightroom'a i dużo straciły na jakości.
pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 26 Kwi 2014 21:20 #248100

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam Jolu :) zdążyłam zauważyć że masz różany wątek...wybieram się :)
co do baz odmian to nie ma problemu...niech się tylko ogarnę trochę :)
Na początek mogę wrzucić listę swoich panien - gdyby ktoś był, którąś zainteresowany to chętnie podzielę się tym co wiem (z tym, że niektóre mam dopiero od zeszłego roku więc niewiele mogę powiedzieć):
a shropshire lad
abraham darby
alchymist
alexander mac kenzie
alexandra renaisance
alnwick rose
ambridge rose
angela
aphrodite
artemis
aspirin rose
astrid grafin von h
augusta luise
bantry bay
bonica
boscobel
brother cadfael
cardinal de richelieu
charles austin
chippendale
chloe renaissance
chopin
clair austin
clair reneissance
comte de chambord
comte de champagne
constance spry
coral dawn
cristata
crocus rose
crown princess margareta
eden rose
eglantyne
elmshorn
evelyn
Fantin Latour
francine austin
Fruhlingsduft
garden of roses
gartentraume
geisha
gentle hermione
geof hamilton
gertrude jeckyll
Ghislaine de Feligonde
ghita renaissance
giardina
Gipsy Boy
golden celebration
graham thomas
gruss an aachan
heidi klum
henri martin
heritage
iceberg
jacques cartier
Jacques Cartier White
jubilee celebration
jude the obscure
kathryn marley
la reine victoria
lady emma hamilton
lady of shalott
larissa
ld braithwait
lea renaissance
leander
leonardo da vinci
lichfield angel
louise odier
Madame Pierre Oger
mary rose
mme isaak pereire
mme plantier
munstead wood
nevada
new dawn
pashmina
pastella
Pat Austin
perdita
perennial blue
pirouette
princes alexandra of kent
princess anne
queen of sweden
rapsody in blue
Raubritter
Ritausma
rosa alba maxima
rose de recht
royal jubilee
scarborough fair
sceptere d'isle
sharifa asma
sister elizabeth
sonnenschirm
souvenir du dr jamain
spirit of freedom
strawbery hills
sympathy
tea clipper
teasing georgia
the lark ascending
the pilgrimm
the shepherdess
Therese Bugnet
tip top
tradescant
tuscany
tuscany superb
veilchenblau
wildeve
william morris
william szekspir
winchester cathedral
wisley 2008
wollerton old hall
young lycidas

Hortensji nie wyrzucaj...szkoda ...co z nimi u Ciebie nie tak ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogród nie tylko różany 26 Kwi 2014 21:28 #248109

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Widzę róże i hortensje....... już się mnie nie pozbędziesz. :wink4:
Kilka z Twojej listy rośnie w mojej Piaskownicy, kilka siedzi na szczycie różanej listy chciejstw..... np. taki Gipsy Boy
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 26 Kwi 2014 21:49 #248143

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witaj Ewa,
nie ma sprawy, miło mi Cię gościć :) . Co do Gipsy Boy to niewiele mogę powiedzieć bo nabyłam go zeszłej wiosny i jeszcze mi nie kwitł - mam nadzieję, że w tym roku się ujawni :) ale z tego co widziałam na necie to ta róża to odjazd ...

Nie podmienię już zdjęć na wersje lepszej jakości jak chciałam bo nie mogę już edytować postów :placze: no trudno.
To wrzucę jeszcze kila ogólnych widoczków różanych dzisiaj i spadam "pomieszkać". Nie wiem kiedy odwiedzę Wasze wątki...muszę się jakoś zorganizować :crazy:

No to jedziemy:
Pd-wsch narożnik ogrodu (teraz już nie bo ogród zyskal 3 dodatkowe metry): Mme plantier i Iceberg - zdjęcie takie sobie ale widać pokrój:

20130622-untitled-029-3.jpg



Szersze ujęcie tzw. rabata wschodnia (na końcu mme plantier i iceberg, pierwszy plan comte de chambord, rose de recht, nad nią mme isaak pereiere, znowu comte, dalej leonardo da vinci, przed białymi różami pirouette)

20130622-untitled-033-3.jpg


Tzw. rabata pn: eden, eden, w tle lavender lassie, na końcu ciupinka angeli, z tyłu ciupinka luise odier

20130622-untitled-066-3.jpg


Tzw. rabata pd przy domu: na pierwszym planie CPM, po drugiej stronie golden celebration, za CPM wollerton old hall, comte de champagne, nad nią alchmist, za alchymistem w tle po lewej giardina:

20130623-untitled-109.jpg


Widoczek ogolny:

20130707-untitled-072.jpg


pozdrawiam,
Ostatnio zmieniany: 26 Kwi 2014 21:52 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anna96

Ogród nie tylko różany 26 Kwi 2014 22:13 #248177

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
:woohoo: taka lista :woohoo:
To jest coś :bravo:
Nie mogę się zatem doczekać sezonu różanego :happy4: Będzie co oglądać i zupełnie się nie dziwię, że wracasz z ogrodu ciągnąc za sobą sekator :happy3:

Zapraszam do mojego różanego, ale jestem zawstydzona nieco :oops:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 26 Kwi 2014 23:30 #248255

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
O juz widzę, że Twój wątek bedzie oblegany wręcz, miłośnicy róż a jest ich sporo nie odpuszczą......... :happy: mnie oczarowały szczególnie te kępy hortensji więc i wielbiciele hortensji nie zawioda się..........więc witamy w Oazie.........
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 08:19 #248296

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Lista róż imponująca, ale spis nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak zdjęcia. Widoki masz przecudne... I ta ławeczka taka zapraszająca... to ja przycupnę (jeśli pozwolisz) i będę się zachwycać :hearts: .
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:06 #248328

  • Semper
  • Semper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 148
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witam.
Ja co prawda róż mam niewiele, ale bardzo lubię je oglądać.
Pozdrawiam,
Jurek z Górek :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:12 #248336

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj niedzielnie, Moniko!
Widzę, że podobnie jak ja, również lubisz angielki.
Twoja lista jest porażająca dla przeciętnego posiadacza kilkudziesięciu róż :)
Będzie się działo u Ciebie w sezonie, bo nie dość że ilość niesamowita, to jeszcze naprawdę dorodnie rosną Ci Twoje podopieczne.
Hortensje kocham na równi z różami (a może nawet mocniej) i również mnie zachwyciły.
Co tu dużo mówić - cudny masz ogród!
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:13 #248339

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Moni witaj :bye:
Bardzo się ciesze, że zaprosiłaś nas do swojego ogrodu, bo naprawdę jest co podziwiać :woohoo: Niesamowite róże..... przepiękne.... tak dorodne i wspaniale ukwiecone krzewy..... przepiękne hortensje..... jestem pod ogromnym wrażeniem i już nie mogę doczekać się tegorocznych kwitnień :P
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:31 #248348

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Witaj Moniko. :) Mamy następną różaną pasjonatkę. Róże to moja miłość, a niedawno dołączyły do nich hortensje. Pozwolisz, że będę zaglądała?
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:42 #248356

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam wszystkich serdecznie :) Aż oniemiałam na tak serdeczne przyjęcie i liczne odwiedziny - dziękuję Kochani :thanks:

Jolu, właśnie wracam od Ciebie i to ja jestem zawstydzona - przepiękne masz róże, gęste, dorodne, bujnie kwitnące. Zazdraszczam (pozytywnie) tego w jaki sposób bawisz się kolorem - straasznie mi się podoba. I te cudne przenikające się nasadzenia i klemki :woohoo:

Sierika, witaj u mnie. Dziękuję za powitanie. Hortensji nie mam tak dużo jak róż, zaledwie kilkanaście krzewów i podeszłam do nich z dużą ostrożnością po dotychczasowych raczej słabych efektach z ogrodowymi (kwitły mi tylko jeżeli przechowywałam je zimą w pomieszczeniu ale docelowo to nie jest rozwiązanie) ale się nie zawiodłam i te krzewy mnie oczarowały... Efekt jaki osiągnęłam wynika z grupowego nasadzenia ale pojedyncze krzaczki jak dla mnie też niczego sobie jak na 2 letnie krzewy (tzn. 2 lata u mnie, prawdopodobnie nabyłam ok. 2 letnie sadzonki) i kombinuję żeby je dosadzić do róż (jedna już do róż trafiła w jesieni, zobaczymy).

Asiu, rozsiądź się wygodnie, a jakby Ci niewygodnie było na ławeczce to mam jeszcze inne miejsca do odpoczynku i delektowania się pięknem przyrody - sukcesywnie postaram się je pokazać...no i mam nadzieję, że widokami się nie znudzisz bo nie ma nic gorszego jak sobie goście chcą pójść :unsure:

Witaj Semper, w takim razie zapraszam. Widoków różanych u mnie nie zabraknie ..(nawet jeśli by róże zastrajkowały to mam zeszłoroczne zdjęcia)

Witaj Agusiu, cieszę się, że do mnie zaglądasz i dziękuję :thanks: . Tak, bardzo lubię angielki i ostatnio ogarnęło mnie szaleństwo na historyczne. Mam już kilka w ogrodzie starszych (czyt. 2-3 letnich) krzewów i kilka z zeszłego roku (jeszcze nie kwitły u mnie) no i teraz jeszcze domówiłam kilka ... :jeez:
Ja powędrowałam po Twoim ogrodzie i jestem zachwycona - taki właśnie klimat jak masz mi się marzy. Ta cudna gra światła i cienia, przepięknie skomponowane nasadzenia tworzące zachwycające kompozycje, przenikanie się roślin, te pokoje ogrodowe i czego najbardziej u mnie brakuje ...ramy ogrodu ...szum brzóz ..uwielbiam brzozy ...

Witaj Agness :bye: cieszę się, że do mnie zajrzałaś i serdecznie dziękuję :thanks:

To może jeszcze troszkę zeszłego roku i może trochę swojej wiosny pokażę ... później...bo muszę poodwiedzać inne wątki :comp:

Bylinowo:
20130606-untitled-028.jpg

20130531-untitled-033-2.jpg


Hortensjowo:
20130727-untitled-030.jpg


20130727-untitled-032.jpg


20130823-untitled-053.jpg

20130922-untitled-045.jpg


I ogólnie:

20130622-untitled-169.jpg


20130623-untitled-199.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2014 10:00 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:45 #248357

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witaj Beatko, serdecznie zapraszam :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 09:59 #248367

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Cieszę się Moni, że założyłaś wątek :)
Będzie gdzie oko cieszyć widokami pięknych róż.
Już nie mogę doczekać się kolejnych zdjęć odmian z Twojej kolekcji.
Zachęcam tez do zamieszczania opisów i spostrzeżeń w naszej bazie róż.
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2014 10:06 przez Orszulkaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 10:00 #248368

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wydawało mi się, że przy takiej ilości róż cały ogród masz nimi wypełniony, a tu na koniec niespodzianka... są zakątki lawendowo - piwoniowe, bezróżane. Gdzie Ty to wszystko mieścisz??
Też pałam miłością do róż, choć mam ich niewiele w porównaniu do Ciebie, może ze 30... aż muszę policzyć.
Za to hortensje to dla mnie odkrycie poprzedniego sezonu. Właśnie zajęłam się ich produkcją. Mam patyki (chyba już ukorzenione) kilku odmian. Trzymają się dzielnie, więc liczę na to, że wypełnią mi puste miejsca na rabatach.

Będę tu częstym gościem, bo Twoje kompozycje są przecudnej urody.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): moni

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 10:16 #248379

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witaj Ula,

zdjęcia odmianowe będą bo tak naprawdę najbardziej lubię portreciki i trochę ich mam ...tylko muszę się jakoś ogarnąć. Zaledwie wczoraj się zarejestrowałam i tak mi się spodobało, że od razu założyłam wątek, zanim dobrze się zorientowałam co i jak tutaj no i teraz latam chaotycznie tu i tam, dumam co i jak zrobić i to zajmuje sporo czasu ....

Witaj Aga (Aguskac), dziękuję i zapraszam :)
Na etapie zakładania ogrodu, jako kompletni laicy i z braku innych pomysłów pozakładaliśmy rabaty nazwijmy to tematyczne, starając się dobrać warunki jakie mieliśmy do wymagań roślin i tym samym grupując te rośliny razem. A że lubimy różne rośliny to wyszło jak wyszło tzn. jest tego sporo. Poza tym jak wielu początkujących (no ok, głównie ja :whistle: ) kupowaliśmy wszystko co nam się podoba. Teraz już trochę ochłonęliśmy i staramy się bardziej dobierać rośliny no ale to co jest i rośnie niech rośnie i cieszy oczy i duszę. Ogród w związku z tym wszystkim nie jest może designe'rski ale jest nasz, stworzony przez nas w pocie czoła od zera i na razie nam się podoba .... :dance:
A co do miejsca to właśnie ..trochę już się nie mieszczę ... Na razie jednak nie zaanektuję kolejnej części trawnika na rabaty bo po pierwsze dzieciom też się trochę przestrzeni należy w ogrodzie (moje głównie grają w piłkę przyprawiając mnie o ból głowy o rośliny - ale w końcu dzieci są najważniejsze).

Hortensje z patyczków faktycznie ukorzeniają się bardzo łatwo, a nowe roślinki potrafią nawet w tym samym roku zakwitnąć
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 14:00 #248474

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Monia!
Sam tytuł wątku wydał mi się bardzo kuszący, a pierwsze zdjęcia i wpisy gwarantują niezapomniane emocje i wrażenia w sezonie!
Masz przepięknie skomponowane rabaty róźane, a lista imponująca! Wiele z tych odmian mam u siebie (zdziwiona jestem jak wiele :woohoo: ) i podobnie jak Ty uwielbiam róże, a to niechybnie oznacza, ze nie pozbędziesz się mnie z tego wątku :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 27 Kwi 2014 14:35 #248488

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witaj Kasiu :bye: w takim razie zaraz do Ciebie zaglądam :happy4: oczywiście zapraszam serdecznie do siebie i dziękuję :thanks:

To co wiosna ? Wiosna. Dzisiejsza, jeszcze cieplutka, pachnąca słońcem. Tulipanowa :)
20140427-untitled-154.jpg


20140427-untitled-161.jpg


20140427-untitled-168.jpg


20140427-untitled-166.jpg


20140427-untitled-158.jpg


20140427-untitled-152.jpg


20140427-untitled-139.jpg


20140427-untitled-059.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2014 14:36 przez moni.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.544 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum