TEMAT: Ogród nie tylko różany

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 06:41 #285477

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, dzień dobry we środę!
Ta taczka lawendy robi niesamowite wrażenie i nadaje się na okładkę Werandy, czy innego magazynu - ależ masz tego dobra, kochana! Ja po ścięciu swoich kilku krzaczków cała nimi pachniałam, a co dopiero Ty!
Co dziś robisz w ogrodzie?
Miłego dnia!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 09:37 #285523

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Moni, zachwyca mnie w jaki sposób wykorzystujesz lawendę, naprawdę. Dostałam po nosie, bo ja te resztki niestety wyrzucałam ;) Teraz lawenda jeszcze ładnie kwitnie, ale za kilka dni też zetnę, jak zawsze, ale wykorzystam lepiej, też zrobię pachnącą gnojówkę :) Zaciekawiły mnie kulki musujące, jak je robisz?
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 12:36 #285573

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzień Dobry środowo !

zacznę od odpowiedzi:
Ulakonie - tak sobie myślę, że tyle co mam jest również poza moimi możliwościami :rotfl1: ogród wymaga bardzo dużo pracy i po prostu zaczynam nie wyrabiać :(

Dorotka -Keetee - to 2 taczka lawendy. Jest też już całe wiadro a to co zostało to zapełni pewnie 3 taczkę ale to jeszcze chwila bo na razie ta lawenda wygląda dobrze więc jeszcze pocieszy oczy i bzykacze ...Nie ma jednak co mówić - ewidentnie przegięłam z ilością lawendy ... większość lawendy, którą ciachnęłam była już po pełni kwitnienia, niektóre zupełnie przekwitnięte. Skowronek jest super - polecam z czystym sumieniem.

Aniu - a ja mam wrażenie, że to u Ciebie tak bujnie....ja głównie pokazuje zbliżenia...gdybym teraz pokazała widoczki to prawie nic nie kwitnie na niektórych rabatach... dla Ciebie niżej Green Envy - cudna się robi...podoba mi się Twoje podejście co do miejscówek...ja też tak niby robię a potem latam jak opętana po ogrodzie szukając miejsca :rotfl1:

Dorota - Dodad - no dziękuję Kochana... :hug: ja dla odmiany zachwycam się Twoim ogrodem i umiejętnością komponowania roślin - w tej dziedzinie muszę się jeszcze sporo nauczyć... tarta była pycha...jak w sobotę uda mi się dostać borówki na targu to zrobię jeszcze jedną... co do lawendy to ja współczuję Robalkowi bo zdaje się, że ma tego więcej niż ja ...mi już niedużo zostało do ściachania ale do przerobu jeszcze masa ...już mi się powoli przejadła ta lawenda ;)

Sierika - dziękuję. Przekazałam kotu pochwały ale popatrzył na mnie tylko z ukosa i poszedł załatwiać swoje kocie sprawy...jak zgłodnieje to wróci ... O widzisz...nie wiedziałam, że przesadzanie jeżówkom służy...w jesieni przesadziłam jeżówki z traw do róż (o ja durna! ) i w tym roku są bardzo kiepskie...ale się za to ich dużo wysiało więc mam nadzieję, że jeszcze trochę i będę miała jeżówkową łączkę :dance:

Agness - naprawdę jesteś Kochana :hug: dziękuję! A mnie zachwyca Twój ogród i ta feeria barw, którą masz non stop od wiosny -Kochana to jest sztuka ogrodowa ! 4 krzaczki lawendy to też jest coś - jak Ci braknie a będziesz potrzebować suszu to daj znać ...mnie nie ubędzie :rotfl1:

Aguś - Aguniado - dzień dobry i miłego, szybkiego, fabrycznego dnia ! Ta lawenda mnie przerosła w sensie ilości...jakbyś potrzebowała suszu to daj znać. Nie wiem czy można powiedzieć, że pachniałam lawendą...raczej śmierdziałam - najgorzej ręce...
Dziś w ogrodzie niewiele - pogoda oszalała. Jednocześnie pada i świeci słońce. Przed chwilą przeszła burza. Cały dzień ma być taki więc niewiele zdziałam. Rano tylko zrobiłam szybki obchód, obcięłam trochę przekwitniętych róż i lilii (nie wszystko bo nie zdążyłam) i cyknęłam parę fotek. Z przerobem lawendy robię sobie dzisiaj przerwę. Wczoraj do 23 wiązałam to co nacięłam w bukieciki. Zostało mi jeszcze wiadro, a bukieciki muszę rozwiesić do suszenia...

Lawenda - no to 1:1. Ja dostałam po nosie, że za szybko obcinam. Masz rację, część rzeczywiście mogła jeszcze rosnąć. Biorąc nauczkę zostawiłam tą lawendę, która jeszcze przyzwoicie wygląda - zetnę jak całkiem przekwitnie. Pocieszy trochę oczy i bzykacze, a mi da chwilę wytchnienia.
Na kulki lawendowe jest kilka przepisów w necie. Ja zrobiłam na próbę kilka tak:
do miski wrzuciłam 2 opakowania sody oczyszczonej (ok. 200g), ok. 100 g kwasku cytrynowego, po 1 łyżce mleka w proszku i mąki ziemniaczanej. Do tego oberwane kwiatuszki świeżej lawendy (tylko te fioletowe łepki) i dodałam ok. 3 łyżki oliwy z oliwek. Wszystko wymieszałam, powinno mieć konsystencję mokrego piasku (jak za suche to więcej oliwy). Ponieważ nie miałam foremek do kulek (chyba zakupię), ani też foremek do babeczek to lepiłam kulki w rękach - nie wyszły za równe więc nie załapały się na sesję fot. Potem kulki wsadziłam do zamrażalnika żeby stwardniały (one są bardzo kruche i łatwo się rozwalają). W przepisach w internecie nie było o zamrażalniku ale nie zaszkodziło to w żaden sposób. Kulki wypróbowane, ładnie musowały, a woda pięknie pachniała lawendą. Minus jest taki, że jak się dodaje oliwę z oliwek to kulki są podbarwione na żółtawo (gdyby miały być białe to trzeba zastosować np. masło kokosowe tylko wtedy trzeba rozpuścić w kąpieli wodnej przed dodaniem). Poza tym po kąpieli trzeba dobrze umyć wannę bo zostają paprochy po lawendzie i tłuste pozostałości oliwy. Mnie to nie przeszkadza bo taka kąpiel to samo zdrowie i przyjemność - wystarczy poczytać o właściwościach lawendy, oliwy z oliwek, mleka w proszku czy mąki ziemniaczanej - mini domowe SPA. Do kulek można też dodawać inne składniki np. cynamon, goździki, barwniki, olejki eteryczne. Jak ktoś lubi takie klimaty to fajna zabawa.

ok za chwilę cd... za długi ten post żeby kontynuować
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2014 13:02 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 12:52 #285578

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzisiaj u nas pogoda szaleńczo zmienna więc ogrodowo działać nie planuję. Najbardziej przydałoby się chwastowanie ale próbowałam i się nie da. Ziemia jest sucha i twarda i chwasty się urywają bez korzonków - deszczu potrzeba i już. To co popadało to ledwie zmoczyło ziemię i to stanowczo za mało.
Działam więc dzisiaj domowo: kąpiel storczyków, placki ziemniaczane na zamówienie synka, mam też zaległe zamówienia sutaszowe więc muszę się za to zabrać bo wstyd tak długo ludzi trzymać...acha, no i chcę nastawić nalewkę lawendową bo mam wreszcie miód (ech, ta lawenda mnie wykończy...miała być przerwa)...a jeszcze chlebek bananowy mam w planach bo posmakował chłopakom więc cóż: trening czyni mistrza....miejmy nadzieję :rotfl1:
Kasia - Robaczek uświadomiła mi również niechcący, że na tą całą lawendę to woreczki trzeba a wolnych nie mam. W tych z zeszłego roku, które pokazałam susz nadal mocno pachnie - nie będę zatem wymieniać. Tym samym trzeba zamówić surowce do wspomnianych woreczków....i jak tu się nudzić ?
ok forum ogrodowe, fotki ogrodowe zatem:
Ania - Green Envy dla Ciebie:

20140723-untitled-057.jpg

Kasiu - Robaczku dla Ciebie z kolei William Morris - właśnie dlatego ta róża warta jest posiadania!

20140723-untitled-001.jpg


20140723-untitled-064.jpg



Chyba pink palace
20140723-untitled-008.jpg


I profundo

20140723-untitled-010.jpg

Śnieżny White Triumphator

20140723-untitled-018.jpg

Alnwick Rose - dla tych co mają i nie chcą podziwiać kwiatów z drabiny polecam niskie cięcie wiosną tej róży. Ta angielka, podobnie jak Queen of Sweden, trzyma kwiaty prosto i kwitnie na końcach pędów - ja zostawiłam obydwie róże tzn Alnwicka i Queen wysoko w tym roku i nie ma jak podziwiać kwiatów. W przyszłym roku będę cięła nisko.

20140723-untitled-021.jpg

Tak wyglądają obecnie krzaczki lawendy, którym odroczyłam cięcie (to nie wszystkie ofkors):

20140723-untitled-023.jpg

cdn
Nazywam się James...on

20140723-untitled-027.jpg

Nevada w różowym wybarwieniu

20140723-untitled-029.jpg

Dizzy, jest nas więcej !

20140723-untitled-030.jpg

Nie wiem co to za jedna

20140723-untitled-036.jpg

Limelight na jeżyka - wiem, że zanudzam limelightem ale to moja ulubiona hortensja

20140723-untitled-046.jpg

wrzosy, mam jeszcze jedną odmianę, oczywiście nie wiem jaką ale nie cyknęłam foty

20140723-untitled-047.jpg


20140723-untitled-048.jpg

crocus rose

20140723-untitled-059.jpg


dobra...czas się zrywać i zobaczyć co u Was :bye:
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2014 13:01 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 19:45 #285680

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Moni, zapomniałam dodać, że jeżówki przesadzamy wiosną i to nie wczesną....William Morris... :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 20:20 #285693

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Koty lubią opiekuna-tylko same sobie wybierają, kto nim zostanie :) Nie zawsze jest to osoba karmiąca, większość naszych kotów uwielbia mojego syna (doprawdy nie wiem, za co :unsure:), a to ja napełniam miseczki.
Zapomniałam napisać, że Twoja William Morris skradła mi serce. Po przeczytaniu negatywnych opinii nie miałam zamiaru jej sadzić, ale teraz marzę o tym :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 20:46 #285723

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Moniko, jaka to odmiana lawendy o takich długich kłosach? Wiesz może?
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 20:54 #285729

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewa-Sierika, a widzisz a ja jesienią przesadzałam - może w tym rzecz!

Ewa-maj to i u nas tak samo. Ja daję jeść (ha ! my dzisiaj na obiad jedliśmy placki ziemniaczane a kocię gotowaną przeze mnie wołowinę - świat się kończy :rotfl1: ), sprzątam kuwetę a ulubieńcem jest synek ale niech no tylko wróci z obozu to palcem nie tknę przy kocie - chcieli kota to niech poznają co to odpowiedzialność i proza życia.

Dziewczyny, william morris ma piękne kwiaty ale pokrój fatalny i przez to jest wnerwiająca - ja wybaczam za te kwiaty. Ona nie dość, że kwiaty zwiesza to jeszcze całe pędy jak macki ośmiornicy zwiesza w każdą stronę...no żeby nie było, że Wam nim zasłodziłam. Ja nie żałuję, że mam.

Monika - ta odmiana wysoka lawendy to wczesnowiosenna lawenda z Obi - jest co roku (przynajmniej od 3 lat). Podobno to Hidcote tzn. wg katalogu Obi. Na 6-paku nie ma jednak info co do nazwy. Ona się szybko rozrasta i ładnie zimuje przynajmniej u mnie.

:bye:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 20:58 #285731

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Ja również mam taką z któregoś marketu, ale chciałabym dokupić więcej, bo ona jest najładniejsza. Mówisz, że w OBI w 6-paku? Ja chyba swoje kupowałam w większych doniczkach w Leroy M,, ale już nie jestem pewna - za dużo się tego kupuje :)
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 21:07 #285736

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Monika, tak wczesną wiosną w 6-paku w Obi. Ja ją sadzę i przycinam nawet o połowę bo to powoduje bardzo dobre rozkrzewianie. Kwitnie tego samego roku ale bez szału natomiast 2 roku i dalej to już szaleje. Wiem, wiem, że człowiek się gubi co i gdzie kupił.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 21:12 #285738

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Mnie ona zachwyca, bo ma tak długie kłosy, że wykładają się niczym kocimiętka. Mam jeszcze białą o takich długich kwiatostanach, też ładnie się krzewi, ale ciut wolniej niż niebieska.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 23 Lip 2014 23:04 #285788

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, dzięki za Williama, cudny! Przypomina nieco Leandera, bardzo lubię taki kształt kwiatów :hearts:
Alnwick cięlam nisko ale też zbudowała pięterko i właśnie kwitnie :)
Urlopujesz się teraz? Ach, jak ja Ci zazdroszczę... :oops:
Dzisiaj zaczęłam lawendokosy i 2 pojemniki 30 literowe skosiłam :dance: zapachniłam się na amen :happy4:
Potem siadłam do wianka z linka Tulipanki i ukręcilam! Skończyłam przed chwilą, więc na foty za ciemno, ale jutro cyknę :dance:
Aaaaa, napisz kochana jak robisz te woreczki :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2014 23:04 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 24 Lip 2014 17:51 #286011

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Witam w czwartkowe pochmurne i chłodne popołudnie. Czy Wy też macie ochotę zaszyć się z książką pod ciepłym kocykiem ?
U nas dzisiaj cały dzień padało z mniejszą lub większą intensywnością.

Monika - no cały czas mi chodzi po głowie biała lawenda ..może się skuszę...
Kasiu - nie ma za co. Dzisiaj Will leży na ziemi jak zmokła kura :rotfl1:
Tak lenię się na razie w domu...niby miałam planować wyjazd wakacyjny ale jakoś mi się nie chce...
Kochana - 60 l :supr3: - niech moc będzie z Tobą! Ile Ci jeszcze zostało ?
Dawaj fotki wianka - zaglądam do Ciebie ale nie ma :(

woreczki:
1. szyjesz najlepiej z lnu woreczki w rozmiarze i kształcie jaki Ci odpowiada - ja mam np. w rozmiarze 12 x 16 i 8 x 10. Najprościej prostokąt materiału złożyć na pół, zeszyć po obu bokach, a u góry zawinąć 2 razy w spód odcinek ok 3 cm tak żeby się nie strzępiło albo obszyć koronką.
2. Do uszytego woreczka wkładasz w miarę dopasowany kawałek folii aluminiowej (to po to aby woreczek się nie skleił).
3. Nabywasz serwetkę z interesującym się wzorkiem (można szukać np w OBI przy dziale z ozdobami domowymi wazoniki, świeczki itp. czasem mają wystawione różne wzory serwetek ale wtedy kupujesz całe opakowanie lub też wrzucasz w net hasło decoupage i nabywasz w sklepach internetowych sprzedających akcesoria do tego hobby).
4. Nabywasz klej/medium do tkanin (np. w sklepie internetowym decoupage jak wyżej) oraz pędzel np. w tym sklepiku albo w markecie budowlanym - ja używam pędzla płaskiego szerokości 4 cm bo jest dla mnie wygodniejszy i szybciej się nim pracuje a im szybciej przykleisz serwetkę tym lepiej.
5. Wycinasz wzór, który chcesz nakleić na woreczek, rozdzielasz warstwy serwetki: są 3, naklejasz tylko wierzchnią warstwę ze wzorem.
6. Woreczek z folią aluminiową w środku smarujesz klejem w miejscu gdzie nakleisz serwetkę - nie musi być perfekcyjnie
7. Najtrudniejsza część operacji (bo serwetka jest bardzo cieniutka i może się łatwo porwać): kładziesz swój motyw na posmarowanym klejem miejscu, delikatnie wygładzasz palcem, a następnie smarujesz od góry klejem (można na motyw wylać trochę kleju i rozsmarować pędzlem ale delikatnie żeby nie porwać serwetki), gdyby były pod motywem jakieś pęcherzyki powietrza to trzeba się ich pozbyć wygładzając delikatnie pędzelkiem.
9. czekasz aż wszystko wyschnie - najlepiej całą noc.
10. prasujesz przez bawełnianą szmatkę, ściereczkę.
Drugą stronę woreczka możesz ozdobić po zakończeniu pierwszej strony. Woreczek możesz prać w 30 st ręcznie - nic się nie dzieje (próbowałam). Takie woreczki są nieco sztywne w miejscu przyklejeniu motywu ale komu to przeszkadza ?
Potem związujesz sznurkiem, koronką, wstążeczką ...czym tam chcesz. Możesz ozdobić guziczkami itp. Napychasz lawendą i gotowe.
Ja będę pewnie robić woreczki w przyszłym tygodniu bo skończył mi się klej i czekam na dostawę - mogę zrobić dokumentację fotograficzną w celu wizualizacji chociaż pewnie w necie takowe są...ale jakby co to nie ma problemu.
Spróbuj - to fajna zabawa !

Deszczowe fotki

20140724-untitled-065.jpg


20140724-untitled-056.jpg


20140724-untitled-053.jpg


20140724-untitled-046.jpg


20140724-untitled-044.jpg


20140724-untitled-042.jpg


20140724-untitled-028.jpg


20140724-untitled-025.jpg


20140724-untitled-023.jpg


20140724-untitled-021.jpg


20140724-untitled-018.jpg


20140724-untitled-016.jpg


20140724-untitled-014.jpg


20140724-untitled-004.jpg


20140724-untitled-007.jpg


20140724-untitled-001.jpg

:bye:
Ostatnio zmieniany: 24 Lip 2014 17:55 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 24 Lip 2014 19:09 #286029

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Moni ja też mam tę lawendę z Obi, 6-pak,wszystko się zgadza :)
Konia z rzędem za ten deszcz ... u nas susza niemiłosierna od kilku tygodni.Podobno w łikęd ma być burzowo, no i fajnie.Byle by popadało.
To Tip Top? Cudna. Planuję ją na jesień.
U Ciebie już rozplenica zaczyna? :woohoo:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 25 Lip 2014 08:07 #286194

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękne hortensje; :hearts: Limelight śliczna i ja ja mam od wiosny ,ale moja mniejsza jeszcze ;)
I lilie wszystkie śliczne i wszystkie lubię i ten zapach,,umm,uwielbiam :wink2:
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 25 Lip 2014 08:57 #286207

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, dzięki za wyczerpujący instruktaż w kwestii woreczków. Opisałaś temat tak dokładnie, że nawet ja zrozumiałam :P
Jest z tym jednak trochę zachodu, bo maszyny nie mam, więc musiałabym szukać gotowców i nabyć te specyfiki do decoupage'u.Może więc skupię się na razie na wiankach, bo moce przerobowe mam ograniczone :whistle: A Ty już zrobiłaś swoje? Wersja wianka Tulipanki bardzo mi się podoba, bo ta długa lawenda jest bardziej efektowna, niż tradycyjna...będę próbować swoich sił w różnymi odmianami :dance:
Bardzo podobają mi się takie prace ręczne, w następnej kolejności spróbuję zrobić domek dla owadów :woohoo:
Miłego :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 08:58 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 25 Lip 2014 11:01 #286261

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzień dobry w pochmurny piątek!
Po intensywnym deszczu wczoraj może się uda coś odchwaścić w ogrodzie - zaraz się wybieram.

Odpowiedzi:
Ewa - życzę aby u Was popadało ! Tak to Tip Top - cudny kolor i cudna róża. Ano niestety rozplenica zaczęła. Inne trawy też kwitną na całego. Rozchodniki w blokach startowych, podobnie jak wrzosy. Zawilce też ukazują już pączki ...nie ma co idzie jesień...ale póki co cieszmy się latem :dance:

Ania - nawet się nie obejrzysz jak Limelight urośnie. To naprawdę śliczna i bezproblemowa hortensja. Lilie ach te lilie! Cudne są...ja mam ich kilka i w kółko focę a gdybym ich miała tyle co inni to chyba bym nie wyszła z ogrodu. Ja za ich zapachem nie przepadam ...bardzo źle mi się kojarzy...no może poza Lanconem ta pachnie obłędnie... więc raczej podziwiam z pewnej odległości...chociaż w jednym miejscu mam ich dużo posadzonych razem i nawet z odległości zapach odurza.

Kasiek - nie zrobiłam wianków bo ja z kolei do nich nie mam akcesoriów :rotfl1: też musiałabym zakupić....
Do woreczków brakuje mi kleju ale moja koleżanka ma sklep internetowy z akcesoriami decoupage więc to nie problem. Mi wersja Tulipanki też bardziej się podoba i Twój wyszedł tak pięknie ... :woohoo: mam nadzieję, że efekty wiankowe będziesz pokazywać cobyśmy i my nacieszyli oczy? Jak będziesz robić domek dla owadów ?
Miłego :bye:

PS. Kot przyniósł nam na taras zwłoki myszy :supr3: będzie wesoło !
Temat został zablokowany.

Ogród nie tylko różany 25 Lip 2014 14:03 #286295

  • Wiola
  • Wiola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 431
  • Otrzymane dziękuję: 393
Moniu, oglądam Twoje piękne lilie i ta mnie troszkę niepokoi. Może to kwestia zdjęcia, ale może być zawirusowana
forumogrodniczeoaza.pl/media/kunena/atta...724-untitled-007.jpg
Mam uczulenie na tym punkcie, bo moje zakupione wiosną na targach po kolei okazują się zawirusowane :( Wywaliłam już kilka pięknych kęp.
Obserwuj ją. Wszelkie nieregularne smugowatości na płatkach mogą świadczyć o wirusie. Wzór i kolor powinien być jednakowy na wszystkich płatkach.
Pozdrawiam Wiola :)
Ogród Wioli
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2014 14:05 przez Wiola.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.642 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum