TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 23 Sty 2016 10:12 #427861

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Muszę je sobie w tym roku dokładnie obejrzeć, bo może której jednak nadają się już do podziału. Nie są to rośliny, nad którymi się często pochylam, więc może się okazać, że mile mnie zaskoczą :)

Jedna odmiana w ubiegłym roku zaskoczyła mnie bardzo, kwitnąc prawie jesienią. Taka jakaś bardzo blada, seledynwo-żółta (znawczyni host określa odmianę :devil1: )
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 23 Sty 2016 20:16 #428002

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ula, wszelki duch :woohoo:
Ale fajnie, że jesteś. Na tak długo nas zostawiłaś
No porosło to wszystko. Całe szczęście, że palny sa bo ja lubię sadzić. Szlag by mnie trafił jakby się to skończyło
Patrząc na prognozy to chyba faktycznie wiosna idzie szkoda, że w przyszły wwekend ma u nas padać, bo bym się za cięcie drzewek wzięła.

Aga
, miałam i ja takie co się im chyba pomyliło i jesienią kwitły. Ale to chyba przez pogodę. A może one takie są. Nieważne, grunt, że fajnie wyglądają
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 23 Sty 2016 20:18 #428003

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
No tak w tym roku aura nietypowa u nas była. Niektóre hosty i hortensje miały liście przypalone słońcem.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 23 Sty 2016 20:43 #428020

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Moje jakoś to zniosły, ale mało przyrosły. Tak naprawdę prawie wcale ich nie podlewałam, a i tak wyglądały nieźle
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 23 Sty 2016 21:04 #428035

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Host nie podlewałam, bo się trzymały, ale hortensjom czasem lałam wodę, bo mdlały biedaczki. Pierwszy raz mi zakwitły po 10 latach, więc chciałam im się odwdzięczyć.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 23 Sty 2016 22:36 #428099

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Hortensje to najlepsze wskaźniki braku wody
Jak one zaczynają mdleć, wiadomo, że czas podlewania nadszedł
Tych ogrodowych nie mam, bo nie mam miejsca na czekanie 10 lat :happy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 24 Sty 2016 21:17 #428402

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dzisiaj miałam inaugurację prac ogrodowych :dance:
Chyba zwabiona zapowiedziami ocieplenia zabrałam się za przycinanie czereśni. Poszło mi całkiem nieźle nie licząc czubka, bo nie zdołałam go dosięgnąć. Do tej pory pomagał mi w tym tata, ale ze względu na stan zdrowia musiałam zrobić to sama. Całe szczęście moja sąsiadka ma sekator na wysięgniku, więc jak pogoda pozwoli za tydzień dokończę cięcie. Musze obniżyć tę czereśnię, ale z tym poczekam do siepnia na mojego m. który wlezie na czubek.

Tą radosną wiadomością żegnam się wieczornie życząc udanego tygodnia pracy

No i kilka fotek czerwcowych

Moje powojniki
Warszawska Nike
001-26.jpg


Moniuszko
021-20.jpg


022-26.jpg


023-25.jpg


Isago spleciony z Bieszczadami
024-25.jpg


025-21.jpg


026-24.jpg


027-21.jpg


029-20.jpg



A to moja ulubienica Eden Rose
003-25.jpg


Grussan an Aachen
005-21.jpg



004-27.jpg


006-20.jpg


007-26.jpg


008-32.jpg


010-27.jpg


011-23.jpg


012-27.jpg


013-24.jpg


014-27.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, VERA, edulkot

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 10:40 #428544

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu chyba jesteś pierwsza na forum z inauguracją prac, brawo Ty :) Jak pomyślę, że miałabym coś przy tej pogodzie w ogrodzie robić to aż mi się zimniej robi :) Czy czereśnie wymagają tak wczesnego cięcia?
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 10:47 #428547

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Powtórzę za Iwonką: brawo Ty!
Skończyło się błogie lenistwo - sezon ogrodniczy czas zacząć! Z tego co pamiętam, będzie się u Ciebie latoś znowu działo B) .
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 13:15 #428565

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Isago mnie rozczulił, powojniki (jak róże ;)) lubię chyba wszystkie.
Podziwiam pracowitość, ale sama się do ogrodu na razie nie wybieram. Śniegu pełno, a odwilż dopiero się zaczęła. Byłam na weekend w Warszawie, niby biało, ale w porównaniu z moimi zaspami-śmiechu warte :) Zaspy może nie są wielkie, ale sięgają ponad kolano w niektórych miejscach, gdzie wiatr mocniej dmuchał.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 16:11 #428597

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Gosiu brawo za rozpoczęcie tegorocznych prac ogrodowych :bravo:
Też bym musiała przyciąć jabłonki ale kolejny dzień pada deszcz a w taką pogodę to nie robota :jeez:
Powojniki mam w zasadzie wszystkie gatunki ale wielkokwiatowych wolę unikać, Twoje są śliczne :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 17:54 #428620

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Margo2 wrote:
Hortensje to najlepsze wskaźniki braku wody
Jak one zaczynają mdleć, wiadomo, że czas podlewania nadszedł
Tych ogrodowych nie mam, bo nie mam miejsca na czekanie 10 lat :happy:
Ja dostałam 2 kawałki kęp, wiozłam je z Gdyni, to z szacunkiem je traktowałam długie lata. Aż postanowiłam, że je wykopię i posadzę te białe (chyba zwą się bukietówki) Jak postanowiłam..., tak one zakwitły... chyba wyczuły swój los. Więc co ja się będę do wykopywania wyrywać... miejsce mam, posadzę bukietówki gdzieś indziej, a tamte... za 10 lat może znów zakwitną :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 17:59 #428622

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja nie powiem brawo :oops: Wręcz przeciwnie!! Normalnie, w łeb bym Cię walnęła za to cięcie czereśni o tej porze!! Jak zmarnujesz drzewo, to sama tam przyjadę i jednak walnę!! Wiosną i latem zdasz mi relację dokładną jak drzewo ma się i czy skutków ubocznych nie ma!!

Na osłodę powiem, że powojniki masz cudne :) :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 21:29 #428722

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Iwonko, ale wczoraj wcale tak źle nie było. Temperatura 0, bezwietrznie. Tylko nogi lekko zmarzły, bo najmniej się ruszały. Tylko w góre i w dół. Było mi tak gorąco przy tym machaniu rękami, że musiałam w pewnym momencie rozebrać się.
Dzisiaj jest dużo gorzej, bo wilgotno.
Termin na cięcie czereśni nieodpowiedni, ale ja latem nie umiem ciąć, bo nie widzę w tych liściach co powinnam wyciąć

Asiu
, no będzie się działo, mam nadzieję :)
Musiałam wcześniej zacząć, żeby zdążyć na czas, a wiadomo, że trzeba na odpowiednią pogode natrafić.
W weekend zapowiadają deszcze, więc się pośpieszyłam.

Ewcia, na pewno nawet nie mamy co się porównywać z Waszymi śniegami. U mnie raptem do kostki. Ale jeszcze wczoraj był, a dzisiaj już prawie nie mam. Najbardziej nie lubię tego roztapiania :jeez:

Maju,
może powinnaś jeszcze raz spróbować? Mając już pewną wiedzę powinno się udać.
Patrząc na prognozy wykorzystałam wczorajszy dzień, bo przez najbliższe u mnie też ciągle ma padać, a w dodatku mam tylko weekendy. Po przycięciu czereśni biorę się za żywopłot, bo trzeba to zrobić zanim ptaki złożą jajeczka

Aga, jednak to prawda, że czasem roślinki trzeba postraszyć. Ja chyba jestem zbyt niecierpliwa. W życiu nie trzymałabym ich tyle lat. Jak 2 lata nie chciały kwitnąć to do widzenia. Jest tyle cudnych roślin.
Nie bij. :kiss3:
Wiem, że to nie najlepsza pora na cięcie czereśni. Ale ja w sierpniu nie widzę gdzie mam ciachać. Moja była cięta zawsze o tej porze roku. Jakoś wytrzymała. Mam nadzieję, że i tym razem przetrwa, chociaż po raz pierwszy cięłam ją sama. Może nie ta ręka?


Mam jeszcze takie iryski. Nie takie wielkie kępy jak u Agi, ale jednak. Nie wiem jak przetrwały kopanie dołu na kanalizację. Mam nadzieję, że są

017-28.jpg


018-28.jpg


002-26.jpg


028-23.jpg


030-22.jpg


031-19.jpg


033-20.jpg




004-28.jpg


008-33.jpg


014-28.jpg


015-23.jpg


016-26.jpg


018-29.jpg


020-27.jpg


021-21.jpg


022-27.jpg


023-26.jpg


024-26.jpg


025-22.jpg



030-23.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, majowa, Krzysia

Ogródek Gosi 25 Sty 2016 21:51 #428732

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Wielkokwiatowe ma 2: Barbara i Semu, rosną oba na jeden łuk i jak do tej pory to Semu bije o 10 długości Barbarę. Może na nowy taras albo jakieś inne płotki w koło domku jakiegoś jeszcze zakupię, ale to najwcześniej za rok.
Podobne irysy i u mnie rosną. Teraz takie wysokie mam całkowicie zasypane piaskiem z wykopów i liczę na to że jednak dadzą radę. ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 26 Sty 2016 11:50 #428844

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ale że teraz będziesz już cięła żywopłot :huh: Normalne pełna podziwu jestem, bo ja tylko z okna oceniam to i tamto :silly:
Śniegu jeszcze u mnie sporo, choć temperatury podskoczyły powyżej zera.
Aaaa clemki wielce urodziwe :hearts: Muszę koniecznie popracować nad moimi :oops:
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2016 12:12 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 26 Sty 2016 12:03 #428849

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gratuluję ogrodowej mobilizacji :drink1: , co prawda cięcie drzewek to nie najlepszy pomysł ale zmobilizowałaś i mnie :lol: . Idę ciąć suchelce i namieszam sobie wapna jak nie będzie padać to pomaluję drzewka :)

Acha, a ten urodziwy maczek to wieloletni? :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2016 12:04 przez piku.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 26 Sty 2016 12:34 #428860

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu..zadziwiasz mnie. Juz prace porządkowo-wiosenne. Nowy trend na forum, prace w styczniu :woohoo:
U nas za oknem ponuro, pochmurno, do tego plucha, nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby cokolwiek ogrodowo porobić. Przykro sie w ogóle na zewnątrz wychodzi, a tu za chwilę sie trzeba za drzwi wyrzucić do pracy :jeez:
Podziwiam zapał i chęci.. Jednak marcowe słońce i ciepełko bardziej mnie mobilizuje do takich aktywności- szarość styczniowa niestety nie :silly:

Piękne kolorowe zdjęcia..niech już będzie wiosna :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.715 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum