TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 13 Lut 2016 22:55 #435011

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mało Cię na forum :( Oby to było tylko "zmęczenie materiału"...
M się nie da zabrać gdziekolwiek, więc na jego nawrócenie się nie liczę ;) Niech tylko przytnie drzewka owocowe, a będę zadowolona.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 14 Lut 2016 21:48 #435343

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Ależ ruszyłaś z robotą! Już wystartowałaś z cięciem żywopłotu, po drodze wizja uporządkowania rabat ( toż to kupa roboty) :woohoo: i bach - plan przekopania trawnika dość konkretny :dance: U mnie tak bardziej powolutku... Będę po trochu dziubać w swoim ogródku i czekać na Twoją cienistą rabatę - lubię ten zakątek. Bardzo :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 14 Lut 2016 22:14 #435364

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Widzę, że już ruszyłaś z pracami, to tak samo jak ja. O ile jesienią kompletnie nie miałem na to ochoty, teraz robię to z przyjemnością :)
Co do wyrzucania roślin, też bardzo tego nie lubię. Oczywiście to nie znaczy, że nic nie zmieniam ;) No chyba, że trawnika nie zaliczymy do roślin :happy:
Zdjęcia wspominkowe piękne :woohoo: :bravo: Mam nadzieję, że już niedługo będzie można pokazywać aktualne :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 15 Lut 2016 22:09 #435641

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewa, jestem prawie codziennie :kiss3:
Wcale nie jestem zmeczona, wręcz przeciwnie. Mam pełno energii
Witamina D chyba robi swoje.
No i to, że mogę wreszcie popracować w ogródku :dance:
Czyli masz m. tak jak ja. Mój też jest pod tym względem niereformowalny :happy:

Izuś
, trzeba chwytać okazję ;)
Nie wiadomo ile nam tego ciepełka będzie dane. A ja bardzo chcę przyspieszyć prace, bo mam rozbuchane plany wiosenne :happy:
Zastanawiam się tylko, czy mój m. nadązy za mną. Miał mi pomóc przy ryciu trawnika, ale chyba zrobię to z synem.
Znowu mu się upiecze :wink4:

Gabrysiu, to tak samo jak mnie się jesienią nie chciało. Zresztą co roku mi się nie chce :devil1:
Zostawiam wszelkie prace porządkowe na wiosnę. Jakoś mam więcej energii i chęci. Po co się męczyć, jeśli spokonie wszystko może poczekać?
Chyba u nas trawnik nie zalicza się do roślin :whistle:
Jakoś mi nie było żal. Chociaż po ostatnich pracach nad nim trochę mi szkoda, kiedy znika. Ja właśnie dlatego, że nie lubiłam wyrzucać roślin poszerzałam rabaty. Teraz chyba już dojrzałam do tego, żeby zostawić je w takim kształcie jakim są. Zrobię jeszcze tylko obwódki z kostki. Nie będzie mnie kusiło do kolejnego poszerzania :devil1:


W weekend znowu popracowałam. Mam skończony jeden żywopłot, drugi zostawiam na kolejny tydzień. Zdołałam też wysprzątać rabaty przed domem. Jak tak dalej pójdzie to do końca lutego uporam się z porządkami. I wtedy przyjdzie czas na rabatkę północną i dalszą część trawnika :dance:
A tym czasem, dopóki nie mam tegorocznych zdjęć dalszy ciąg czerwca


032-15.jpg


033-23.jpg


035-19.jpg


036-19.jpg


037-21.jpg


038-21.jpg


039-17.jpg


040-19.jpg


042-17.jpg


043-16.jpg


044-14.jpg


045-17.jpg


048-16.jpg


049-12.jpg


049-13.jpg


051-9.jpg


052-10.jpg


054-14.jpg


055-14.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Gabriel, edulkot, Krzysia

Ogródek Gosi 15 Lut 2016 22:32 #435654

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dlaczego nie masz tegorocznych zdjęć.. cebulowych nie sadziłaś w lidlowym jesiennym szale :silly: ?

Ależ Masz tempo..żeby z końcem lutego odtrąbić koniec wiosennych porządków.. :blink: Ja się boję, że w tym tempie to zima do Ciebie przyjdzie koło sierpnia :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lut 2016 07:14 #435704

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ja właśnie dlatego, że nie lubiłam wyrzucać roślin poszerzałam rabaty. Teraz chyba już dojrzałam do tego, żeby zostawić je w takim kształcie jakim są. Zrobię jeszcze tylko obwódki z kostki. Nie będzie mnie kusiło do kolejnego poszerzania :devil1:
Wyrzekała się żaba błota :devil1: ...
Już to widzę :P . Kobiece postanowienia są dopóty silne, dopóki nie zderzą się z uczuciami.... wróć - z zakupami.
Jedna, dwie wizyty w szkółkach i zobaczymy :rotfl1: ...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnagn

Ogródek Gosi 16 Lut 2016 12:42 #435765

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, sadziłam, nawet w zimowym szale, bo zakupiłam cebulki w grudniu, sadziłam 27 chyba, ale jak wpadam do ogrodu to raczej do roboty niż żeby zrobić zdjęcia. POtem już jestem tak padnięta, że zapominam o aparacie.
W dodatku mam taki bałagan na rabatach, że tych wychodzących nosków wcale nie widać. Muszę najpierw je odsłonić, żeby było co fotografować. :)

Asia, jak Ty znasz ludzką naturę :happy:
Na 100% będa zakupy. Ale już nauczyłam się pozbywać tego co mi się już nie podoba, dlatego myślę, że na razie będzie tylko wymiana roślin.
Nie wykluczam, że z czasem, jak m. trochę ochłonie po wymianie trawnika, powstanie całkiem nowa rabata na środku :devil1:
Żartuję.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lut 2016 13:58 #435789

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Za twoim przykładem... pociachałam żywopłot z tawuły i przy okazji dostało sie też pęcherznicy... Będę wpadać po robocze "natchnienie" :fly:
Ewa
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lut 2016 19:57 #435924

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Jakie piękne krwawniki, czy zdjęcie oddaje prawdziwy kolor? Miałam kiedyś czerwone... właśnie kupiłam sobie nasionka, czekam aż przybędą :) Przecudne te Twoje rabatki.
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Lut 2016 20:54 #435949

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Evo, zapraszam :bye:
I co lepiej się czujesz? Czy to nie fajne, że masz już mniej do zrobienia, a ile czasu jeszcze przed Tobą?
Nie na łapu capu, tylko powoli.
O tym zawsze marzyłam. Musiałam brać sobie dni wolne, żeby zrobić ogródek. W tym roku zapowiada się, że nie będę musiała poświęcać urlopu na prace. Będę miała więcej czasu na wyjazdy :dance:

Grażynko, krwawnik jest w takim właśnie kolorze. To Terracota. Mam jeszcze, a raczej miałam fioletowego, ale jakimś cudem zrobił się biały. Zdziczał?

Pokażę Wam jeszcze trochę czerwca.
To u mnie najpiękniejszy miesiąc


003-29.jpg


004-31.jpg


005-25.jpg


002-30.jpg


006-24.jpg


009-31.jpg


013-29.jpg


015-25.jpg


020-29.jpg


021-23.jpg


023-29.jpg


026-28.jpg


028-26.jpg


029-24.jpg


030-27.jpg


031-22.jpg


032-16.jpg


033-24.jpg


034-19.jpg


035-20.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, Bozi, Gabriel, edulkot, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Gosi 16 Lut 2016 22:16 #436011

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Bo czerwiec jest najpiękniejszym miesiącem :dance: zawsze tyle kwiecia i jest bardzo kolorowo :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 10:45 #436077

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
O tak, czerwiec na przełomie lipca to jest to... nawet zaplanowałam wtedy parapetówke, bo jak się goście zapatrzą na wybujałe zielono-różane to mniej niedoróbek zobaczą w domu :happy4:

Gosiu, fakt to jest bardzo przyjemne uczucie - takie niespieszne prace ogrodowe. Nawet złapałam się na takiej pokusie - a może by jeszcze coś pociachać - - ale nieeee , jeszcze mam czas i nie muszę, mogę tylko, ale nie muszę... :happy:
Ewa
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 12:25 #436096

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A ciachajcie sobie, ciachajcie - na zdrowie, ja muszę odczekać, bo jeszcze się kuruję.
Przez okno widzę, ile pracy czeka, ale nawet się nie stresuję, siła wyższa.
Mam postanowienie - pamiętać o szczepieniu jesienią, szczepieniu siebie, nie drzewek :P .
Gosiu, wykonanie obwódki nie gwarantuje zmiany stałości granic rabatki,
najwyżej z czasem będą kostkowe obwódki w rabacie :funnyface: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 12:40 #436102

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Śliczne kolorowe zdjęcia! Ja przeglądam zimą zdjęćia z sezonu i zawsze łapię się na tym, że ze zdziwieniem zerkam na rabaty, że tak mogło być gęsto i kolorowo, że trawa mogła być tak soczyście zielona.

Teraz spacerując po ogródku wszędzie widzę miejsce na nowe rośliny :rotfl1: więc po powrocie w ramach zimnego prysznica oglądam fotki, żeby zobaczyć, że tak luźno nie jest, niech tylko liście na krzewach ruszą :whistle:

Ja mam tak mało do zrobienia- młode małe trawki do cięcia czy kilka krzewów, że nie mam sie co do prac spieszyć- zdążę ze wszystkim w jeden czy max dwa weekendy..ale raczej w jeden ;)
Oczywiście żeby nie było tak kolorowo..planuję zakup grabów i kiedyś je formować, z czasem pewno zacznę ciąć szmaragdy- więć usilnie pracuję nad tym, żeby kiedyś mieć zajęcie :funnyface: Na razie niskie maluchy, więc niech rosną, rozważam jedynie ciachnięcie lekko czubków szmaragdów- może to zachęci je do rośnięcia na boki :think: ?

Na cięcie cisów za wcześnie jeszcze- słowem, nawet gdybym chciała :P to normalnie nie ma co robić :silly:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 13:26 #436108

  • grazyna255
  • grazyna255's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 643
Ten krwawnik mógł się skrzyżować i potomstwo takie powstało... zbieraj nasionka to będę się do Ciebie szeroko uśmiechać ;)
Ogród bez chemii




"ZACZNIJ TAM GDZIE JESTEŚ
UŻYJ TEGO, CO MASZ,
ZRÓB CO MOŻESZ" (A. Ashe)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 21:24 #436264

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dzisiaj typowa marcowa pogoda, a może nawet kwietniowa? :dry:
Rano cudowne słońce, ale jak się wyszło to głowę urywało i ziąb dostawał się wszędzie, a wieczorem doszedł jeszcze deszcz. Słowem, dzisiejsza pogoda nie sprzyjała optymistycznym refleksjom, ale i tak się nie dałam.
Humor nadal dopisuje. Zobaczymy jak będzie jutro

Maju, faktycznie chyba najwięcej kwitnie w czerwcu. Ale ja jeszcze lubię wrzesień. Wtedy jakoś u mnie równie kolorowo.

Evo, no to nieźle wymyśliłaś. Przyjęcie w ogrodzie :happy:
Do domu nie wpuszczasz? :happy:
Ale jak to nazwa mówi, to parapetówka. Niczego nie ma tylko parapety, więc nie powinnaś się przejmować ;)
Dlatego ja jestem w tym roku przeszczęsliwa, bo zawsze pędziłam na łeb na szyję. Tak to jest jak się ma tylko weekendy i to nie wszystkie. Teraz to bajka

Elu, ale szczepienie nie gwarantuje, że nie rozchorujesz się. Moi rodzice się szczepili i zachorowali, ja się nie szczepiłam i jestem zdrowa. To był bardzo zjadlywy wirus, pomieszany z bakteriami. Dopiero po antybiotyku przechodziło.
Teraz nie nadwyrężaj się. Choróbsko niech sobie odejdzie w siną dal, masz czas, toż to dopiero luty. To tylko my tak wyrwałyśmy
To mówisz, że nie powinnam kłaść obwódek? Albo kłaść bo i tak będę je kładła za jakiś czas od nowa? Muszę to przemyśleć. :think:

Monia, masz rewelacyjny sposób. Tylko nie u mnie. Ja za szybko zapominam :devil1:
A zresztą, kupuję oczami. Nad miejscem zastanawiam się później.
Masz trochę mniejszy ogródeczek, a w dodatku nie masz takiego żywopłotu. Samo cięcie zajmuje 2,3 dni przy normalnym strzyżeniu. Przy tym co wykonałam ostatnio dłużej. A w dodatku ja nie robię jesiennych porządków. Teraz mam kumulację prac. Ale jeszcze 2 weekendy i będzie dobrze. No może 3.
Graby kupujesz, żeby sobie roboty przysporzyć? :happy:
Ciekawe jak one będą wyglądały.
Nie pomogę CI ze szmaragdami, bo mam je jako kolumny. Nigdy nie cięłam. za to cięła Iza. Jej musisz podpytać

Grażynko, postaram się zebrać nasionka.
A jak mogła się skrzyżować roślina już rosnąca?

Zamęczę Was


037-22.jpg


038-22.jpg


039-18.jpg


040-20.jpg


041-16.jpg


042-18.jpg


043-17.jpg


044-15.jpg


045-18.jpg


046-12.jpg


047-15.jpg


048-17.jpg


055-15.jpg


056-12.jpg


057-11.jpg


062-13.jpg


063-14.jpg


071-7.jpg


072-9.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, edulkot, Krzysia

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 21:42 #436270

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Męcz mnie, dręcz mnie :)
Zachęcona Twoim entuzjazmem i pięknym słoneczkiem wyruszyłam do ogrodu. Przemarzłam, zasmarkałam się i do tej pory nie mogę się ogrzać :rotfl1: Za to zrobiłam coś, czego bardzo nie lubię-przycięłam powojnik. Tylko jeden, bo to Bill MacKenzie i zajęło mi to ponad trzy godziny. Mimo złości na pogodę (lutowa jakby, ale niespodzianka :rotfl1:) jestem zadowolona, bo reszta pójdzie jak z płatka :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Lut 2016 21:48 #436272

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że energia Cię rozpiera ;) , zazdroszczę. W jakich dawkach bierzesz witaminę D, bo czytałam, że to chyba jej zawdzięczasz ten przypływ energii? Ja chyba biorę za mało, albo za późno zaczęłam :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.616 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum