TEMAT: Ogród to moje czwarte dziecko :)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 26 Paź 2014 21:43 #308577

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przepiękna dekoracja tarasu :thanks: jestem pod ogromnym wrażeniem a jednocześnie spoglądam na to cudo z odrobiną zazdrości ;)
Jesli pozwolisz to chciałabym skopiować tę aranżację do wątku Przedmioty dekoracyjne - donice ogrodowe, rzeźby, fontanny, figurki...
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2014 21:51 przez Roma.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród to moje czwarte dziecko :) 26 Paź 2014 22:02 #308584

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Oluniu...super, że się odezwałaś, bo brakowało Ciebie tutaj :hug: :kiss3:
rajciu.....dekoracja tarasu boooska :woohoo:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 28 Paź 2014 16:22 #308901

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Roma :)
Bardzo się cieszę ,że się podoba :) choć tyle mogę pokazać ,bo ogród w tym roku został potraktowany trochę po macoszemu ,ale obiecałam mu ,że w przyszłym roku nadrobię za dwa sezony.
Zdjęcie jak najbardziej możesz skopiować,będę bardzo dumna :)
Cześć Martusia :kiss3:
Jak widzisz pomalutku wracam do teraźniejszości ,aczkolwiek do końca leczenia mojej mamy jeszcze sporo :( ,ale rokowania póki co są zadowalające.
Oglądam i czytam co tam u Was słychać i mam nadzieję ,że uda nam się spotkać jeszcze w tym roku :) Pamiętajcie o mnie w razie co :lol: Buziaczki :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2014 16:33 przez Olunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Ogród to moje czwarte dziecko :) 30 Paź 2014 13:00 #309369

  • lulka
  • lulka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 10
Dzień dobry Olu,
w zasadzie od jakiegoś czasu sporadycznie bywam na forum, ale nie mogę się powstrzymać aby wyrazić mój zachwyt nad dekoracją jesienno-halloween'ową :supr3: :hearts: :bravo: . Jest cudowna!!!!!!. Uwielbiam takie klimaty. :thanks:
Wielki wypas dla mych oczu
Ja niedomagam czasowo :mad2:
Buźka

Ogród to moje czwarte dziecko :) 30 Paź 2014 13:05 #309371

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Oluniu pewnie, że pamiętamy (w razie co :) ). Klimatycznie udekorowałaś taras, ale to już norma, że u Ciebie są piękne kompozycje. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia Twojej Mamie.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogród to moje czwarte dziecko :) 05 Lis 2014 19:06 #310717

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Oluniu :bye:
Świetna jesienne dekoracja :)
Najbardziej podobają mi się te marszczone dynie,świetnie wyglądają ;)

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Lis 2014 10:49 #310888

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Hejka Madzia :kiss3:
To masz tak jak ja ,w tym sezonie bardzo zaniedbałam i ogród i forum ,bo cóż mogłam pokazać jak nic nie robiłam.
Mam jednak nadzieję i widzę światełko w tunelu na poprawę.Kupiłam co nie co i dziś ruszam do ogrodu.Muszę wsadzić 6 hortensji,6 bukszpanów i 150 tulipanów :)
U ciebie też widziałam spore zmiany jest ślicznie .Buziaczki :bye:
Iwonko i tak będę twierdzić ,że ,gdzie mi do Twoich dekoracji :) u Ciebie na każdym kroku można dostrzec coś ciekawego ,a u mnie jedynie sezonowo :).ale wielkie dziękować za miłe słowa :D
Witaj Aniu :kiss3: miło mi ,że jeszcze o mnie pamiętasz i zaglądasz do mnie ,w dodatku ciepłe słówko zostawisz :kiss3: ,
Obiecuję ,że wpadnę niebawem i ja do Ciebie :bye:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 06 Lis 2014 11:04 #310889

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Olu .Zajrzałam do Ciebie i zostałam ,przeglądając wszystkie części .Wprawdzie dużo nie miałam więc czekam na więcej ,bo warto .Cudowny masz ogród i wszystkie nasadzenia szalenie mi się podobają. Ostatnie kompozycje kolorowe i bardzo ładne ,widać ,że masz gust dziewczyno .Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuje za takie piękne widoki :)
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2014 11:07 przez wxxx-a.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olunia

Ogród to moje czwarte dziecko :) 07 Lis 2014 17:02 #311197

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witam Cię Nowinka :kiss3:
Cieszę się z każdych nowych odwiedzi ,a jak są w dodatku takie milusie to tym bardziej mi miło :)
Ja wciąż dążę do perfekcji ,gdy mi się wydaje :lol: ,że już nic nie zmienię ,że każda roślinka znalazła już swoje ostateczne miejsce przychodzi kolejna refleksja i zaczynam od nowa tworzyć i tak co roku :lol:
Dziękuję i zapraszam częściej ,postaram si jutro coś nowego wrzucić ,choć teraz już smutno się robi w ogrodzie.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 15 Lis 2014 19:27 #313612

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witam w sobotni wieczór:)

U mnie dziś był bardzo pracowity dzień,ułożyłam dziesięć kubików drewna :woohoo: ,teraz już wykąpana siedzę w piżamce i odpoczywam :)
W tygodniu też nie próżnowałam ,przesadziłam piętnaście róż ,musiałam zrobić z nimi porządek ,ponieważ zrobił się straszny chaos na tej rabacie .Sześć zmieniło miejsce (poszły w inne miejsce ogrodu),dwie do donic resztę tylko przesunęłam (zrobiło się za gęsto)
Ogrodnik przyciął mi żywopłot i wszystko możliwe do przycięcia jesienią (uwielbia biegać z sekatorem :lol: ).
Wygrabiłam liście i zrobiłam ogólny porządek w ogrodzie.Niestety nie zrobiłam żadnych zdjęć ,czekam na słońce.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Lis 2014 20:55 #313917

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Oluniu, dobry wieczór!
Jakże miło móc znowu zajrzeć do Twojego ogrodu!
Zachwyciły mnie przepiękne dekoracje jesienne... ja ze względu na perypetie tarasowe nie udekorowałam w ogóle frontu domu :( Mam jednak nadzieję, że do wiosny nasz problem z wykonawcą rozwiążemy i uda się powrócić do normalnego funkcjonowania.
Trzymam kciuki za zdrowie mamy - jak się teraz czuje?
Jaka to ulga po porządkach przed zimą w naszych ogrodach... nie lubię poczucia, że mam zaległości, których ze względu na szybko zapadający zmrok nie jestem w stanie nadrobić w roboczym tygodniu. Teraz będę spać spokojnie :)
Co jeszcze cięłaś, poza żywopłotem?
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Lis 2014 21:04 #313926

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Aguś :kiss3:

Ogrodnik przyciął mi praktycznie wszystkie iglaczki,co roku robi taki zabieg ,żeby się ładnie zagęszczały,raczej kosmetyka to była.
Moja mama ma za sobą chemioterapię zniosła ja wyjątkowo dobrze,baliśmy się strasznie ,ponieważ moja mama waży tylko 43kg.Od 20 listopada czekają ją jeszcze naświetlania ,ale wyniki ma bardzo dobre.i to nas trzyma w nadziei .

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Lis 2014 21:07 #313928

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Oluniu, przesyłam moc dobrych myśli w stronę mamy!
Moja chorowała i przeszła pełen komplet w 2008r - chemioterapię, mastektomię i radioterapię. Ma się dobrze, na szczęście.
Życzę, by Twoja mama wróciła do zdrowia. To najważniejsze.

Ogród to moje czwarte dziecko :) 16 Lis 2014 21:55 #313958

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Dziękuję :kiss3: Moja ma to samo :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród to moje czwarte dziecko :) 17 Lis 2014 07:18 #314015

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Oluniu!
Dużo zdrowia dla mamy przede wszystkim! Trzymam kciuki za szybką i skuteczną terapię :hug:
Masz za sobą pracowity weekend! Zastanawiałam się, czy nie za późno na cięcie iglaków, ale skoro Twoj ogrodnik corocznie wybiera taki termin, to zapewne wie co robi. Ja sadzilam żywopłot cisowy miesiąc temu i też go nieco przycięłam po posadzeniu, mam nadzieję, ze się przyjmie.. Kilka z nich złapało niezdrowy kolor, ale w środku są zielone, więc nie dramatyzuję, zobaczymy wiosną.
Czy wiosną też przycina się u Ciebie iglaki?
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Olunia

Ogród to moje czwarte dziecko :) 17 Lis 2014 10:58 #314040

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Kasia :kiss3:
Dziękuję :kiss3:

Jeśli chodzi o iglaki to główne cięcie zawsze robi mi jesienią ,co prawda jest już późno ,ale aura jak najbardziej sprzyjająca.Na wiosnę jedynie delikatnie przycina żywopłot.
Dwa lata temu przyciął mi dość mocno iglaki wiosną i mnie strasznie wnerwiały odsłonięte środki ,które wiadomo nie są ciekawe,dlatego teraz pilnuję ,żeby główne cięcie odbywało się na jesień,a później delikatna kosmetyka.
Trzymam kciuki za Twoje cisy :hug:

Ogród to moje czwarte dziecko :) 30 Gru 2014 23:19 #323593

  • Roma
  • Roma's Avatar
puk,puk a co tam słychać u czwartego dziecka?

Ogród to moje czwarte dziecko :) 26 Sty 2015 17:43 #333820

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witam w Nowym Roku :)

Troszkę spóźnione powitanie ,bo za pasem luty ,ale lepiej później niż wcale :)
Miniony rok był dla mnie okropny choroba mamy ,a pod koniec listopada pożegnaliśmy niespodziewanie moją ukochaną babcię ,która zaraziła mnie miłością do ogrodu do ziemi..Zawsze myślałam ,że moja babcia będzie żyła sto lat ,dużo jej nie brakowało i do końca była pełna zapału do wszystkiego ,a zima to był czas ,którego nie lubiła jak my tu wszyscy ponieważ nie mogła pójść do ogrodu.Odeszła z dnia na dzień dlatego tak bardzo mi jej brakuje i wciąż nie mogę się z tym pogodzić.Takie życie ...
Jestem wieczną optymistką i wierzę ,że ten rok będzie dużo spokojniejszy i mam nadzieję pracowity.W głowie nowe pomysły są i to najważniejsze,teraz tylko czekam wiosny i do dzieła.Marzy mi się prawdziwy skalniak z kaskadą i mam zamiar w tym sezonie zrealizować moje marzenie:) .
Zimy jak nie było tak nie ma i to mi absolutnie nie przeszkadza ,mam zamiar za miesiąc podziwiać pierwsze krokusy w ogrodzie :hearts:
Do napisania :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.272 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum