TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 17 Sie 2014 18:11 #292303

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Ostatnio nie wychodzę z podziwu, jak wiele jest odmian tych rozchodników. Przepiękne są :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 17 Sie 2014 18:24 #292306

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Fakt, rozchodniki potrafią rozrastać się szeroko :) Zapomniałam o tym sadząc je na rabacie przed kuchnią i wiosną będzie przesadzanie :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 17 Sie 2014 20:18 #292352

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Witaj Aguś.Wiele zmian w ogrodzie na lepsze.Ty zrezygnowałaś z rabatki różanej a u mnie powstanie takowa.Ale też mam chwile zwątpienia ,patrząc ,jak ciężki jest ten rok dla róż.Rozchodniki okazałe są tak piękne i wytrzymałe- w zasadzie nie do "zdarcia".
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 17 Sie 2014 20:19 #292353

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jonatanko, witam serdecznie!
A wiesz, że to ciekawe... wiele osób ocenia ten rok jako wyjątkowo łaskawy dla róż... u mnie na początku był atak wszelkich możliwych szkodników, potem była chwila spokoju, by na końcu dostać obuchem plamistości... Ech, widać nie w każdym ogrodzie mogą królewny bezproblemowo rosnąć!
Rozchodniki - dla mnie roslina pierwsza klasa. Piękna, różnorodna i nie do zdarcia.
Edi, właśnie PanM mi uświadomił, że pisząc o objętości miałam na myśli średnicę ;-) Ot, humanistka ;-)
Uwielbiam rozchodniki... Jutro jadę po białe :) (albo może prędzej przy kolejnej wypłacie... :hammer: )
Magorzatko, taki szpaler rozchodników u Ciebie, wymieszany z jeżówkami - to byłoby coś!
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 20:21 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 17 Sie 2014 20:21 #292355

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Aguś....rozchodniki i trawy no cudeńka :hearts:
hehe no nie dziwię się wcale skąd to zauroczenie skoro moją mamę trawy i byliny zauroczyły :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 17 Sie 2014 20:22 #292356

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martusia, prawda jest taka, że trudno obojętnie przejść obok traw ozdobnych... ja mam do nich słabość od dawna... do bylin zaczynam mieć! :)

Żegnaj niesamowite Breaking Bad, witaj House of Cards!
Oddalam się :)
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2014 20:29 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 18 Sie 2014 08:31 #292457

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry w nowym tygodniu!

Dlaczego długie weekendy są takie krótkie... :cry3: W ogóle nie zdążyłam odpocząć!

Dzisiaj po pracy dzielę wielką lawendę od Małgosi na czworo, przesadzam trawy, dosadzam lawendę w zamian i nie wiem, co jeszcze - wyjdzie w praniu... obiadu chyba nie muszę gotować - jest wczorajsza fasolka po bretońsku.
Mam jednak ochotę na śliwkowe crumble... jesli wystarczy czasu, upiekę na kolację :)

No to miłego poniedziałku i szybkiej 16stej tym, co w fabrykach wyrabiają normę! ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 18 Sie 2014 21:44 #292605

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Udało się wprowadzić plan w życie? Ja tradycyjnie popołudnie spędziłam w pracy, jednak z tego, co widziałam przez okno- nie było czego żałować.. jesiennie się jakoś tak zrobiło :cry3: Ja chcę powrotu lata.. Na głowę upadłam..bo wczoraj rozglądałam się po "salonie" gdzie powinna stać choinka :crazy: tak mnie zasmuciła "ponurość" za oknem. Liczę jednak na piękną i długą jesień.. W sklepach królują wrzosy- piękne kolory, za które lubię jesień..byłoby łatwiej, gdyby po jesieni wracałą wiosna- ot, taki mały przerywnik ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 19 Sie 2014 10:10 #292694

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aguś witaj w piękny letni dzioneczek :bye:
Podziwiam Twój ogród leni skąpany w śłońcu.
Hortensje,jeżówki,róze, to wszystko i ja bardzo lubię . :hearts:
Już przeglądam oferty z różami coś tam na jesieni chcę dokupić jeszcze ;)
Pozdrawiam serdecznie
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 19 Sie 2014 12:25 #292708

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Ciepło dziś i słonecznie... home office ma swoje niewątpliwe zalety - praca na wielu frontach wre, a za oknem śpiewają ptaki :)
Ot, taka sytuacja :)

Pozdrawiam ostatnich gości - Monikę i Anię - i podsyłam kilka zdjęć.
Dary od Nutki posadzone: głowienka, omieg, biały bodziszek, lawenda giganteus ;-)
Przesadzone turzyce Frosted Curls.
Czyli plan na teraz wykonany :) (a przyznam, że wczoraj pod wieczór jakiegoś doła ogrodowego złapałam... na szczęście, przespałam go i już jest dobrze :))

Miłego wtorku!

























Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 19 Sie 2014 20:11 #292762

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Fantastyczny rozchodnik. Ma bardzo ciekawe kolory. :) Dobrze ,że to co Ciebie dopadło było tylko malutkim dołeczkiem ,którego sen pokonał.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 09:09 #292872

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Nabieram chęci na wyjście do ogrodu :) Pogoda mało zachęcająca, bo mocno dmucha i mimo słońca jest raczej chłodno. Jak zacznę kopać, na pewno zrobi mi się ciepło :rotfl1:
Przesadzam hosty, przerabiam skalniak, na chwasty w różach nawet nie patrzę, plamistość w sierpniu wygląda paskudnie, ale już nie przeraża-zaraz i tak przyjdzie jesień :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 12:44 #292909

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Agunia, alez mam zaległości, nadrobię zima chyba dopiero.
Przebiegłam szybciutko po oststnich stronach i widzę w ogrodzie REWOLUCJA!!!! Wykopki, porzeróbki, nowe plany tarasowe.... widzę, ze pracowicie spędzasz czas.
Podoba mi się Twoja ogrodowa przestrzeń, oddech. Musze przyznać, ze zaczynam być zmęczona ogromem roslin u mnie. Lubie gęstwiny, ale zaczynam się gubić w buszu. Kilka róz już wytypowałam do wykopania i to chyba nie koniec.
Pozdrawiam Cię serdecznie - u nas niestety szykuje się deszczowe popołudnie, więc z roboty ogrodowej nici. Ale może to i dobrze, pojadę do ksiegarni po brakujace podręczniki, rok szkolny nadchodzi.
Ciebie to już nie dotyczy - szczęściaro :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 20:20 #292976

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór!

Oj, dawno nie miałam takiego dnia, jak dzisiejszy... ja, niespotykanie spokojny człowiek, stwierdziłam, że jeśli jeszcze kolejne dwadzieścia lat mam się tak stresować, to nie będzie komu emerytury pobierać :mad2:
Po powrocie musiałam odreagować... chwyciłam za łopatę i zmasakrowałam kolejną rabatę wykopując z niej 5 wielkich różanych krzaków...
W zamian posadzę kilka bylin od Bożenki-boni.
Nogi - bo zaplątałam się w przycięte gałęzie róż - mam podobne do dzikich ludzi z dżungli.
Z palców wyciągam resztki kolców.
Słowem, stres psychiczny przekułam na fizyczne wyczerpanie, co w połączeniu z Desperadosem, daje całkiem przyjemny mariaż :D

Dorotka, Ina, Ewa[/b] - pozdrowię Was tylko, bo z pisaniem dziś u mnie średnio... na długi email od koleżanki Brzozy vel Felki byłam w stanie odpowiedzieć gębowo, bo palce odmawiały posłuszeństwa, ale do Was przecież nie zadzwonię, a przynajmniej nie do wszystkich na raz ;-)

Miłego wieczoru!
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2014 20:27 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 20:37 #292981

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- niewesoły dzień za Tobą.. :hug: jak to dobrze mieć na podorędziu łopatę- och, my zwiewne kobietki :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 20:41 #292983

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, moje nerwy zostały poddane dużej próbie... ale takie jest życie.
Mój D. (mając na stałe do czynienia z prowadzeniem sporych budów) twierdzi, że zmiana, to coś absolutnie normalnego.
Ja jednak dalej twierdzę, że po to są czasy na akceptację, żeby - gdy jest już po ptokach - trzymać się ustaleń.
Widzimisię pozostaje jak widać silniejszym argumentem...
Łopata przyniosła mi dziś dużo szczęścia - zaczęłam bowiem odczuwać łupanie w kręgosłupie, co przeważyło nad nadszarpniętą psyche...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 20:56 #292992

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
I ja lubię odreagować :D Wówczas zabieram się za ciężkie prace. Ja lepiej się czuję, a dom lub ogród zyskują na wyglądzie :funnyface:
O stresach i niemal ćwierćwiekowej perspektywie pracy do emerytury nie powiem nic
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 20 Sie 2014 21:05 #292994

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Aguś,widocznie zmora zmagań codziennych dopadła nas dzisiaj obie. Ja dlatego pole truskawek posadziłam. Co prawda krzywo, ale co tam, nieważne. Ważne, że moje zszargane nerwy poszły do ziemi, a nie .....Miałam dzisiaj w pracy ochotę wziąść torebkę i wyjść. Dosłownie. Nic dodać nic ująć. Jutro będzie piękniej, zobaczysz :)
A fotki kochana robisz piękne, coraz bardziej piękne. I to jest Twoje, nikt Ci tego nie zabierze. W ogrodzie siła :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.494 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum