TEMAT: Ogród w cieniu... bloków

Ogród w cieniu... bloków 23 Gru 2015 20:11 #419173

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Hortensjowa Anusiu :)

Tobie, najbliższym i oczywiście kocim futerkom ;-) ....

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród w cieniu... bloków 25 Gru 2015 10:32 #419356

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
IMG_1880.jpg



Serdeczności Vera :kiss3:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 06 Sty 2016 10:38 #421974

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Aniu, niech w cieniu bloków pięknie się kwieci i zieleni w nowym roku :) Wszystkiego dobrego :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 09 Lut 2016 18:15 #433581

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A co tu tak cichutko??? Aniu zaglądam, bo zakupy hostowe uskuteczniasz, uzupełniasz bazy wszelkie, a u siebie nic, ani słówka :( Bardzo ładne hostki wybrałaś, czekam na zdjęcia zakupów, ale przede wszystkim muszę jeszcze popatrzeć, gdzie Ty mieścisz tyle host :woohoo:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 13 Lut 2016 00:29 #434725

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Po 'nicku' do kłębka! Tak mnie zainteresował obrazek w Twoim nicku, że przeleciałam cały Twój wątek. A obrazek jest całkiem Twój własny! Hortensje masz cudne, ujęły mnie szczególnie te z płaskimi kwiatami, dzięki za konkretne komentarze w sprawie różnych roślin, takich potrzebuję (np. że migdałka nie polecasz bo.., albo jak ochraniać ogrodowe zimą).
Zakochałam się też w Gieni :hearts: , pięknie ją prowadzisz jak i inne na pniu. Z racji małych wymiarów ogródka też zaczynam takie eksperymenty, na razie z Lamią, co prawda puściłam ją na pojedynczym pędzie bo nie wpadłam na tak wspaniały pomysł jak TY, ale ładna z niej panienka.Czy Gienie może rosnąć od północnej strony niewysokiego domku? i w jakiej od niego odległości?
Mam nadzieję, że wszystko ok i niedługo się pojawisz.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 24 Mar 2016 16:16 #448702

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ładny mi koniec lenistwa :devil1: Aniu, no nie bądż taka, opowiadaj, co u Ciebie, wiem, że przed Świętami mnóstwo zajęć, ale na jedno słówko znajdziesz czas :hug:
Moje doniczkowce wypuszczają kły, aż trzeszczy!
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 24 Mar 2016 23:09 #448871

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
To nie lenistwo Haniu :jeez: och jak chciałabym trochę poleniuchować... ale nie mogę się jeszcze zdecydować czy to depresja czy zapracowanie :crazy:
dzięki za przypominajkę :kiss3:

Czas ogłosić rok 2016 w ogrodzie

Ogród trochę zaczęty - obcięte hortensje i opryskane Promanalem świerki i to wszystko :hammer: siadam na moment pod altaną i nie chce mi się nawet myśleć o pozostałej robocie. Napawam chwilę oczy widokiem zieleni, kotów wygrzewających się w odrobinkach promieni słonecznych i zmykam. Zaglądam do waszych ogrodów i podziwiam plany, zmiany, zakupy i jeszcze bardziej się dobijam widząc i czytając o postępach prac porządkowych :garden1: :garden: :flower:

DSC_0736.jpg


DSC_0858.jpg


Dzisiaj odkryłam ciemierniki, poobcinałam stare liści i nawet uskuteczniłam zakupy - tzn. zimowe zakupy dzisiaj przyjechały. Zamówiłam w sadzawce hosty - w styczniu zauważyłam u nich Continental Divide :supr3: więc nie zastanawiając się dołożyłam jeszcze 2 i zamówiłam. I oczywiście tak jak się spodziewałam przyszły tylko te 2 bo C D "nie przetrzymała zimy... " :tongue2: Nawet nie jestem bardzo rozczarowana, bo od razu nastawiłam się, że nic z tego nie będzie :devil1: za duży rarytas...

DSC_0784-2.jpg


DSC_0869-2.jpg


DSC_0856-2.jpg


Udało mi się w lutym wysiać liliowce i rosną już fajne szczypiorki :) W garażu wzrasta dziwidło od merlin, niedługo będzie kwitnąć. Ciekawi mnie bardzo jaki będzie ...zapach... kwiatu :devil1:

DSCF7663.jpg


DSCF7679.jpg


Haniu zdjęciami host pochwalę się jak tylko zaczną wypuszczać kły. Jeszcze tylko muszę zamówić około 20 donic :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Takie są konsekwencje uzupełniania bazy i oglądania tych piękności.

nelu-pelu witam Cię serdecznie. Hortensje to moja pierwsza miłość, trochę bardziej te ogrodowe niż bukietowe :P chociaż Magical Moonlight, Litte Lime czy Sweet Summer są wspaniałe. Ponieważ jednak nie ma więcej miejsca w ogrodzie i dopycham kolejne drobnostki :jeez: powtarzając sobie, że głupio robię, że to nierozsądne, że już rosnące muszę ostro ciąć i pilnować, więc jak na razie kolejnych krzaków już nie będzie. Decyzja zapadła i z ogrodu znikają Annabelle i Magical Fire. Annabelle lubię ... do pierwszego deszczu a potem zębami zgrzytam i nie mogę na nią patrzeć :hammer: W trosce o zęby jej miejsce zajmie Spike. A Magical Fire jakoś tak mi nie pasuje... W każdym razie za kilka tygodni obie wykopujemy i przenosimy na wieś.
Genie ma mieć około 4 m szerokości, ale zostawiłabym jej więcej miejsca. Literatura podaje wielkość po 10 latach a przecież rośliny nie przestają rosnąć po tym okresie. Lokalizacja po północnej stronie domu może być zbyt cienista, magnolie lubią słońce. Sama musisz ocenić, ile słońca tam dociera. Moja ma także północną lokalizację ale słońce dociera do niej zarówno z wschodniej jak i zachodniej strony.

Flora dziękuję bardzo :hug:


Przeglądając fotki z zeszłego roku kilka przykuło mój wzrok :P

DSC_0274.jpg


DSC_0282.jpg


DSC_0287.jpg


A tak Miki wygląda dzisiaj - zrobił się bardziej niezależny, humorzasty, większy, kocur pełnym pyskiem. Ale w roślinach nadal gustuje :evil: tutaj na okrytym skalniaku
DSC_0873.jpg
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogród w cieniu... bloków 24 Mar 2016 23:13 #448873

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
anabuko1, slotys, Nowinko, Aguniada, jolifleur dziękuję za odwiedziny, pamięć i miłe słowa w czasie, gdy nie zaglądałam do wątku :kiss3:
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 25 Mar 2016 09:37 #448944

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry Aniu :hug: kiedy pisałaś o 'postępach prac ogrodowych', na pewno nie miałaś na myśli mojego ogrodu :rotfl1: Prawie nic nie zrobiłam, zimno i zdrowie nie bardzo, wcale się nie przejmuję; to, co konieczne jakoś opędziłam, a reszta spokojnie poczeka na lepsze /cieplejsze i zdrowsze/ czasy. Z koniecznych najważniejsze wydało mi się pryskanie Promanalem, wczoraj zaliczyłam, dzisiaj niewielka dogrywka i tyle z działań obowiązkowych. Małe porządki, żeby suche badyle nie gryzły w oczy. Nie obcinam jeszcze starych liści paprot, niech chronią tegoroczne pastorały dopóki w nocy dokuczają przymrozki. Nie martw się :)
Buziaki i oczywiście:
Serdeczne Życzenia Zdrowych, Radosnych Świąt :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): affa

Ogród w cieniu... bloków 25 Mar 2016 16:23 #449048

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Hortensjowa Anusiu - na Twoje ręce podrzucam garstkę wielkanocnych życzeń i serdeczności dla całej Rodziny :kiss3:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 25 Mar 2016 22:08 #449206

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Trochę sobie od forum odpoczęłaś ;)
Ale hortensje! :woohoo: Ja chylę czoła przed wszystkimi, którym się chce ;) je okrywać, zabezpieczać i przyznaję, że w Twoim wypadku efekt wart tych wszystkich wysiłków :)
Uśmiechnęłam się, czytając, jak to jesteś ciekawa zapachu dziwidła :) No cóż, nie rozczarujesz się, przypuszczam :rotfl1:
Moja przygoda z dziwidłem była dość długa, ale zakończyła się bardzo raptownie :rotfl1:
Miałam je kilka lat, wiosną wsadzałam, wypuszczało liście i na tym się kończyło. Jesienią szło do piwnicy, wiosną znów do gruntu... I kiedyś zimą poszłam po jakieś ogórki czy coś ;) i zauważyłam, że dziwidło ma pąk kwiatowy! Przyniosłam do domu, posadziłam do doniczki, postawiłam w kuchni, podlewałam, dbałam... Pewnego ranka budzimy się, a w całym domu śmierdzi jakby stado krów zdechło miesiąc temu w kuchni :rotfl1: Rodzina lament podniosła, żadnego entuzjazmu wobec takiego spektakularnego sukcesu w uprawie roślin egzotycznych :rotfl1:
Co robić, co robić, na balkon nie można, zima, wystawiłam na klatkę... Zanim się na dobre obudziliśmy, dziwadło znikło :lol:
Dopiero jakiś czas później się wyjaśniło, że sąsiad wychodził, poczuł, znieść nie mógł i wyrzucił do śmietnika :rotfl1:
No i tak się zakończyła moja przygoda z dziwidłem, to jedna z nielicznych roślin, na której kwitnienie nie ma co czekać, uważam :lol:
Miłych doznań życzę! :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 25 Mar 2016 22:08 przez artam.
Temat został zablokowany.

Ogród w cieniu... bloków 26 Mar 2016 09:14 #449270

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ten Twój kocurek to fotomodel. Wiedział gdzie się usadowić, żeby należyty kontrast między futerkiem a jesiennymi liśćmi uzyskać :happy:

Wesołych Świąt :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.395 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum