TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 16 Sty 2015 21:31 #329818

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł- pomysł dla mnie jakiś masz.. Co prawda Męża już mam, ale pomysł dawaj- a nuż będzie dobry :rotfl1:

Andrzejek mnie ubiegł w pomyśle.. bo też się nieśmiało chciałam zapytać, jakim ciastem trzeba Cię przekupić, żeby załatwić sobie przejażdżkę na motorze.. Chyba, że nie lubisz niedoświadczone plecaki wozić :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2015 21:32 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 16 Sty 2015 21:36 #329824

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Hmm a ja się spytam hihi jaką hortensję Ci sprawić - za taką przejażdżkę:D:D:D
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Sty 2015 11:32 #329936

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Tulap, Andrzejek ma rację to jest - pelargonia 'Vancouver Centennial' -- chyba :think:

Andrzej
z reguły na ,,plecaczek'' nikogo nie zabieram, motocykl to nie samochód a ta R1 wyrywa spod d..y ,w niecałe 3 sek. ma na zegarach 100km/h, bardzo duża odpowiedzialność.... Do Romy zawitam jak już ciepło się zrobi :wink4:

Marta
no ..cieszę się że doszliśmy do porozumienia... :teach:

Monika
nie musisz mnie przekonywać ciastem :oops: przecież nie jestem łasuchem :yummi: a i muszę pilnować postanowień Noworocznych... :rotfl1: :rotfl1: Pomysłu ci nie zdradzę......bo to dla panny z odzysku :devil1: A co by powiedział M. jakby obcy facet woził mu wybrankę jego serca na motocyklu..hmmm... :oops:

Ula , poczekamy jak się ciepło zrobi, to pomyślimy... :wink4:
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 11:33 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Sty 2015 17:19 #330021

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, za zdjęcia wielki ogrodowy :hug: :hug: Ja Kokosa chyba ukradnę :kiss3: Zdecydowałeś się już na zabieg, termin ustalony, czy z marszu? Najważniejsze, żeby potem gada nie spuszczać z oka. Kuba chodził w dużym kołnierzu, a potrafił tak się zawinąć, że sięgnął do szwów i trochę narozrabiał :mad2:
Wiem, że uwielbiasz dużo kolorów kolorowych , ale to pierwsze zdjęcie: zielono i białe kwiaty hortensji jest najcudniejsze.
Miłego wieczoru :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2015 17:20 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Sty 2015 20:20 #330112

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No dobra, czyli nie.. :( Jeszcze bym dodała, że nie taki obcy, bo raz się widzieliśmy :funnyface: ale nie będę przeginać :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Sty 2015 20:23 #330114

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ale masz zwierzyniec :woohoo: pozazdrościć tylko :tongue2: . A scena z Rejsu mnie zabiła :ouch: odlot :rotfl1: :rotfl1: . Ogród wiadomo - piękny :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Sty 2015 21:43 #330152

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Nadrobiłam zaległości... Ogrom pracy za Tobą, a teraz to co, dołów się kopać nie chce, jedynie pod rzodkiewkę? ;) No niemożliwe, żebyś nie chciał czegoś zmienić, przerobić, czegoś większego posadzić, kryzys minie :lol:
To dziwne, że teraz tylko te różowe naparstnice Ci się sieją, a może te inne na etapie siewek wyrywasz? ;) Bo u mnie na początku były same różowe, a w tym roku znalazłam kilka białych :eek3: Niezbadane te ścieżki pszczółek ;)
A powiedz, czy w ogrodzie niepodzielnie rządzisz Ty czy żona również ma coś do powiedzenia? A jeśli tak, to co? :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 10:09 #330231

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu :hug: ,termin Kokosowego zabiegu to początek Lutego - wezmę urlop w pracy by pilnować ,,gada'' by sobie coś nie napsocił - przecież ja zwariuję przez te 15 dni.... :sick: jak będzie śnieg-duuużo śniegu to będę szuflował a jak go nie będzie :jeez: - trawnik zrywać , doły kopać :rotfl1: ,nawet kretów nie mogę ,,ganiać'' bo Kokos chyba wszystkie wypłoszył :dazed: :wink4: .

Moniś przecież wiesz :dry: :blink: że lubię się ,,droczyć'' :oops: ,czasami mam migreny, i nie bierz wszystkiego na poważnie... :wink4: :bad-idea:

Iwona, może znajdziesz swojego przyjaciela w schronisku - moje dwa ,,burki'' są zaadoptowane :hearts: , uwielbiam wszystkie Polskie filmy - Rejs to obejrzałem chyba ponad 100 razy :crazy: ale wolę produkcje z ,,innej epoki'' niż te dzisiejsze knoty :sick: - to jest tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie w temacie dzisiejszej Polskiej Kinematografii....(no może poza 3 pozycjami..) :think:

Martuś witaj :kiss3: - w tym sezonie będzie Lubelski szkółking , już tęsknię za Wami a i coś w szkółkach upoluję , teraz nabywam rośliny oczami i ,,ręcami'' :wink4:a oferta szkółkarska w waszych stronach bogata oj bogata :woohoo: , na takie zakupy to trzeba mieć dobrze sakiewkę wypchaną... :oops: ... ta rzodkiewka to tak ze złości że stary zgred już jestem i plecy bolą po szpadlowaniu w ogródku..:rotfl1:
Naparstnic nie wyrywam ewentualnie zmieniam im miejsce zamieszkania ;) chyba że Kokos mnie wyręczy :devil1:. Ogród to moje oczko w głowie i w ogrodzie działam sam , M. to ciągnie raczej do samolotu i heja na drugi koniec świata :think: o..przepraszam na początku działkowania to miałem pomoc a teraz.... :placze: ....to tak jak z facetami na początku to szepcą miłe słówka do uszka (nie łóżka :devil1:), obsypują swój obiekt pożądania kwiatami, noszą na rękach(jak dadzą radę,ja gdybym wziął M. na ręce to wylądowałbym na R :rotfl1: ) a potem z biegiem lat..... :oops: ...... :whistle: :pinch: .Podsumowując sam zapierdzielam i tyle... :devil1: :teach: .

a teraz kotlety z 1984-1986 :devil1: i nie ogrodowo ile można wstawiać fotki z ogrodu :crazy: - wspomnień czar- może na 90 urodziny skoczę ze spadochronem jak pan George H.W. Bush :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

kurs 1984 w Krośnie
krosno.jpg


takie zimy były ,poligon 1985/86

poligonzima.jpg


teraz nasze wojsko to ma transport samochodowy my na poligon ,,dawaliśmy z buta'' w celach poprawy tężyzny fizycznej :devil1: wtedy nie było mi do śmiechu :pinch:

poligon86.jpg


przed skokami-poligon zimowy

skoki86.jpg


stare powiedzenie jak sobie pościelesz tak się wyspisz - jak sobie ułożysz tak wylądujesz...lub nie.. :whistle:

wojsko86.jpg


Kobylany

wojsko85.jpg
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 10:09 przez chester633.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, hanya

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 10:23 #330234

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
O kurcze już Ci się kolejka do przejażdżek na motorze ustawiła :happy: - i jeszcze chcą za to płacić w naturze :happy3: (ciastem i roślinami). Ty to wiesz jak się ustawić :devil1: .

Pawełku, a jaki jest właściwie powód cięcia klejnotów Kokosowi? :think: Czy Asia nie była sterylizowana?


Świetne te fotki z wojska :woohoo: . Nawet na tym grupowym zdjęciu znalazłam Cię bez problemu. Nic się nie zmieniłeś :woohoo: . Nie wiedziałam, że skakałeś ze spadochronem :ohmy: . Ależ to musi być adrenalina :huh: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 10:26 #330235

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No to się nieźle uśmiałam:)
Dawaj więcej takich wspomnień.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 10:31 #330237

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
15 dni pilnowania :dazed: ? To chyba lekka przesada, w zeszłym roku sterylizowałam moją Puśkę, u suczek dużo poważniejsza operacja i rana zwykle większa, a tylko dwa dni musiałam na nią specjalnie uważać. Po tygodniu, jak pojechaliśmy na zdjęcie szwów, okazało się, że już powrastały i ledwo lekarz je wydłubał :jeez: . Pies po 4-5 dniach jest w formie i mam nadzieję, że Kokos się trochę uspokoi, bo chyba to jest głównym powodem decyzji :lol: ?

Fotki z wojska mnie też się podobają :lol: , choć nie zgodzę się z Dorcią ;) , na pierwszej fotce jesteś... blondynem :happy4: . Potem już się zgadza :silly: . Ten rodzaj wojsk dostał Ci się "z przydziału", czy sam chciałeś?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 12:21 #330270

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Dorota, o roślinach nikt nie pisał :think: - no to trzeba się pochylić nad tematem... :wink4: Moje zdanie na temat sterylizacji/kastracji jest takie-(ja bym tego tak ładnie nie ujął) tekst skopiowałem z netu ze strony Stowarzyszenia Obrony Zwierząt :

Sterylizacja i kastracja zapobiegają groźnym chorobom, na które mogą zapaść nasi pupile. Sterylizując sukę czy kastrując psa dajemy dowód na to, że jesteśmy mądrymi właścicielami, świadomymi odpowiedzialności za nasze zwierzęta. Tylko w ten sposób zyskujemy pewność, że przez nieuwagę nie powołamy na świat kolejnych, nikomu niepotrzebnych psich istnień. Udowadniamy, że jesteśmy wrażliwymi ludźmi, których obchodzi własne zwierzę i dobro wszystkich psów., kto był choć raz w schronisku dla zwierząt i widział te oczy :dry: zrozumie ten tekst...Dorcia wiesz że moje obydwa burki są adoptowane-chociaż tyle mogę dla nich zrobić...Asia była sterylizowana w schronisku to jeden z powodów bym mógł ja adoptować... :teach:
Zastanawiam się czy skok ze spadochronem nie jest tak samo cudowny jak ... :think: ...no wiesz..te..ta..te.. pan i pani... :hearts: dozwolone od 18 lat.. :rotfl1: :happy3:

Ula coś tam wyskrobię z fotek, ale tym razem będzie ogrodowo.. :wink4:

Marta o mojej decyzji dot.Kokosa napisałem wyżej, to w takim razie wezmę tylko 4 dni urlopu + 4 wolnego i będzie ok...mam nadzieję... :idea1:
na pierwszej fotce z kursu spadochronowego stoję jako trzeci-góra od lewej- obok takiego kudłacza co ma fryzurę jak Jimi Hendrix za młodu :rotfl1:
Do wojsk Powietrzno Desantowych poszedłem sam :crazy: z tego co pamiętam tam nikt nie był z łapanki...taki Rambo Układu warszawskiego... :happy4:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 12:50 #330276

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ale plama :oops: , w takim razie miałeś kolegę podobnego do siebie, tylko blondyna :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 13:42 #330291

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Paweł - to ja Ciebie prawidłowo rozpoznałam na zdjęciu.
Na R. to Ty wylądujesz jak M. przeczyta o powodach jej nie noszenia na rękach.
Pozdrawiam,Joanna
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 13:43 przez Jo37.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 14:09 #330295

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, rozpoznałam Cię na pierwszym zdjęciu sama ze siebie :woohoo: Nie wiem, ile będziesz potrzebował czasu na dopilnowanie Kokosa, bo to indywidualna sprawa: gojenie się rany i charakterek pacjenta. Kuba chodził ponad tydzień w 'kapeluszu', czyli kołnierzu. Dzień i noc. Rana goiła się ładnie, ale rozlizał i się trochę paprało. A rozlizał, bo spuściłam z oka na chwilę. Sam powiedz, widzę, że sobie leży grzecznie pod bramą i pilnuje domu. Dopiero po kilku minutach zauważyłam, że tak się wywinął, kołnierz jakimś cudem odsunął zapierając o beton, i dopadł dzieła chirurga. Energia go roznosiła od razu po wyjściu z narkozy i przez następny prawie rok, dopiero póżniej były widoczne znaczące zmiany w zachowaniu.
Ile śniegu musi spaść, żeby szuflować bez końca :jeez: Zrywanie trawnika popieram, przestudiujesz uważnie rozważania koleżanek o rh i azalkach i możesz przygotowywać miejsce na nowe krzaczki. Róż pewnie też Ci trochę brakuje. :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2015 14:09 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 14:56 #330310

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Joasiu, jestem ciekaw kiedy założysz swój wątek na Oazie - będę czekał z utęsknieniem... :wink4:

To teraz zapowiadanych kotletów cd. :happy-old:

dla Uli fotka naszych nóg z USC :devil1:

DSC_0132.jpg


azalie Pontyjskie z Powsina ,ale tam pachniało WOW :woohoo: :hearts: - kiedy moja taka będzie

SDC11163.jpg


działka po kilku miesiącach ogrodowania :devil1:

S5002677.jpg


takie śmieci miałem w tzw.ziemi ogrodowej-beton, rury stalowe ,szkło i inne śmieci... :mad2: ..przykrywanie rowu melioracyjnego, prawie 200m działki więcej tzn.płaciłem podatek za rów

S5002681.jpg


S5002956.jpg


ziemia do rozsypania :jeez: taczkowałem do bólu...

DSC01082.jpg


wspomnień czar...... :supr:

S5003159.jpg


S5003719.jpg


S5003800.jpg


S5003804.jpg


S5003825.jpg


SDC10118.jpg


wykopki pod instalację butli z gazem...

SDC10429_2015-01-18.jpg


dowieziono piasek pod kostkę - ale rachityczne te roślinki :devil1:

SDC10520.jpg


ogrodowe wypociny i nieśmiertelna prowizoryczna ścieżka o której pisałem wyżej..

SDC10524.jpg


budowa oczka w toku..

SDC10602.jpg


SDC11020.jpg


zima 2011 roku - też bez śniegu...

SDC13441.jpg


i na koniec dla lubiących niebieski kolorek - kosaciec syberyjski

SDC10408_2015-01-18.jpg


ostróżka

SDC10409_2015-01-18.jpg


:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 15:54 #330327

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Dziękuję za wojskowe fotki ... mam ogromny sentyment do munduru, zwłaszcza stalowego, z racji wspomnień :)
Ale sesje zdjęciowe z powstawania Twojego królestwa oglądam z równie zapartym tchem. Czasami w głowie się nie mieści, że na takim jałowym skrawku narodził się tak dorodny ogród ... naprawdę jestem pod dużym wrażeniem włożonych: pracy, wysiłku, serca i pasji :)
Jeśli jeszcze wykorzystasz dietę bananową, to latem śmiało możesz konkurować z Ogrodem Botanicznym :)

Ale przydreptałam tu w innym celu ...
Kokos ma być kastrowany. Jest młodym, zdrowym i pełnym energii psem. Wiesz na pewno, na czym polega ten zabieg, jednak chciałabym Cię uspokoić. O ile u suczki sterylizacja jest poważną operacją, o tyle u chłopaków usunięcie jąderek z moszny i ewentualnie nasieniowodów ( dużo zależy od ich stanu, czy są zgrubiałe, etc ) trwa 10 minut. Po całym zabiegu na spodniej stronie prącia pozostaje malutki otworek, a jeśli lekarz założy rozpuszczalne szwy, to w ogóle nie ma kłopotu. Do tygodnia po operacji mogą wystąpić krwiaki/siniaki w "tej" okolicy. Znikną same.
Moje oba brzdące w ogóle nie interesowały się ranką, nawet kołnierz był zbędny. Generalnie 2-4 dni i wszystko wraca do normy.
Nie denerwuj się :) Przecież Anioły są z Wami ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 18 Sty 2015 16:09 #330335

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu i Aniu .... :kiss3: dobrze że jesteście i wybijacie :hammer: mi z głowy czarne myśli dotyczące Kokosa :jeez: Zapomniałem o Aniołach już się poprawiam :bad-idea:

Już wiem gdzie będą rosły nowe RH i azalki - parę sztuk tam upchnę tylko od jutra ma się ochłodzić a wolne mam dopiero od piątku.Już gdzieś czytałem na naszym Forum że tym sposobem można podgonić troszkę prac w ogrodzie a i tak ona nas nie minie.Zerwałbym darń ale dołków nie będę kopał bo ,,burki'' wsadzą tam swoje nosy...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.727 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum