TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 14 Sty 2015 09:30 #328930

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Paweł zrobię dla nas szkolne kanapki na drogę :happy3: , albo zajedziemy na McRoyala - bo będzie po drodze :happy: .

A co do prezentów, to ja przyjmuję z każdej okazji ... nawet z okazji 3 maja :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 08:36 #329167

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Pawełku ,gadu ,gadu a zdjęcia ani kawałka :flower: Pokaż trochę tego swojego ogrodu .Ile można się cofać do początku :club2: Pozdrawiam :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 10:33 #329212

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witam wszystkich odwiedzających :flower2:
Iwonko skoro tak.....to chętnie odwiedzę twój ogród :woohoo: :devil1: :whistle: - planuję w tym roku zrobić objazd po Polsce motorkiem,oczywiście nie będę Ci siedział na ,,karku'' 2 tygodnie co najwyżej kilka godzin..(tak ,tak...kilkadziesiąt lat temu odwiedził mnie kolega z wojska i do dziś mam go na utrzymaniu... :rotfl1: ).

Dorcia masz racje Monisia na pewno uwielbia pompowane ,,buły'' :rotfl1: , a w progu przywita nas tak - :club2: Co do prezentów to powinnaś Sebastiana nosić na rękach że przy każdym kalendarzowym święcie obsypuje Cię prezentami :rotfl1: :devil1: :tongue2:...chłopak jest zabujany do szaleństwa... :hearts: .. :pinch:

Ewciu witaj, wszyscy odgrzewają kotlety ,to przygotowałem sobie fotki których nie było a było tak.... :wink4: ...

działka w całej okazałości po pracach ziemnych



takie ,,cuda'' miałem podczas prac ziemnych-dramat

S5002358.jpg


takie zimy bywały :think: jeszcze domu nie było a ja ,,szuflowałem'' :crazy: ..ale mnie ciągnęło na działkę...

S5002541.jpg


zadołowane zakupy czekają na posadzenie

S5002670.jpg


może nie ogrodowo :whistle: ale naokoło miejsca gdzie wytyczony został budynek już sadziłem pierwsze roślinki

S5002918.jpg


dobre oko dostrzeże kwitnące tawułki-wtedy kwitły najpiękniej,a ile miałem radości-zatrzymywałem się przy każdej roślince i patrzyłam na nią po kilka(naście) minut-czy to normalne... :dazed:

S5002995.jpg


po majowych ulewach musieliśmy ponieś dodatkowe koszty na zdrenowanie budynku

S5002997.jpg


z drzwi tarasowych widać ogród... :rotfl1: :devil1:

S5003064.jpg


a i z pięterka już można podziwiać roślinki które nie zostały stratowane przez budujące ekipy.... :pinch:

S5003099.jpg


ogólny budowlany chaos....

S5003699.jpg


to ja i szwagier podczas prac ziemnych...

S5003951.jpg


najlepszy i najtańszy chodniczek z desek i palet :woohoo:

S5004017.jpg


prace twórcze przy zakładaniu północnej rabatki

SDC10127.jpg


takiego potwora 30 metrowego miałem metr od ogrodzenia

SDC10158.jpg


pierwsze azalie - może ktoś się skusi i rozszyfruje ich nazwy :hug:

SDC10244.jpg


SDC10250_2015-01-15.jpg


SDC10245.jpg


trawnik który był i na dzień dzisiejszy został dość mocno ograniczony.... :devil1:

SDC10370.jpg


w pierwszym sezonie miałem najładniejsze naparstnice....z samosiewów zostały tylko fiolety...

SDC10415_2015-01-15.jpg


i na zakończenie tego budowlanego nudziarstwa - chodniczek prowizorka -powstał tylko na chwilę i leży do dziś...... :devil1:

SDC10498.jpg



kogo zanudzałem ,,cegłami'' w ogrodowym wątku to przepraszam :wink4:, ale tam jest też początek ogrodu na ugorze....następne fotki będą z ogrodu(badylek też jest częścią zielonego królestwa) ale jak je zapodać by w kółko nie było to samo :crazy: ...... :think: :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 10:40 #329216

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jakiego nudziarstwa :hammer: Kocham takie zdjęcia, dopiero widać, ile się narobiłeś, żeby Kokos mieszkał w odpowiednich warunkach :flower2: Oglądanie każdej roślinki, kwiatka jest najzupełniej normalne, czy może sobie przy okazji pochlebiam :think: W czasie budowy miałeś zwierzaka? Pokazuj więcej budowlanych wspomnień i tych z początków zakładania ogrodu. I trawnik piorun strzelił :dance:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 10:52 #329221

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Moje zdjęcia z budowy, nie są tak malownicze :happy: . Jedyne rośliny jakie rosły w tamtym czasie to sosna samosiejka w miejscu gdzie teraz mamy taras :happy3: , oraz cała chmara ostów :rotfl1: . Nawet przez minutę nie myślałam wtedy o zakładaniu ogrodu :tongue2: .

A co do 3 maja - to dla nas nie jest to święto kalendarzowe :hammer: - mamy wtedy rocznicę ślubu :funnyface: . I od razu zdementuję plotki, jakobym dostawała jakiekolwiek prezenty z okazji 11 listopada (chociaż to rocznica naszych zaręczyn :rotfl1: ), na Święto Pracy też nic mi nie dają :happy3: .
Ja tylko napisałam, że przyjmuję prezenty, a nie, że mi je wręczają :rotfl1: :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 10:57 #329228

  • Kondzio
  • Kondzio's Avatar
Prowizorki zazwyczaj zostają najdłużej :)E tam od razu nudzisz super pokazałeś budowę domu :)
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 11:01 #329230

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja też uwielbiam oglądać takie fotki :woohoo: , tak więc żadnych skrupułów i dawaj więcej :lol:
Ulewy majowe pamiętam w 2010 roku, bo nie mogłam zacząć robić ogrodu wiosną - ciężki sprzęt dwa razy tonął w błocie :jeez: i trzeba było przełożyć na jesień. Pół roku w plecy :dry:

Trzecia azalia to Cannon's Double :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 11:13 #329236

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Dołączam i ja do zachwycających się widokiem początków ogrodowania :)
chester633 wrote:

pierwsze azalie - może ktoś się skusi i rozszyfruje ich nazwy :hug:

SDC10244.jpg



SDC10245.jpg


Czy to ta sama azalia? :think:

Bo pierwsze zdjęcie sugerowało by 'Silver Slipper'
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2015 11:14 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 11:24 #329240

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
a mnie się wydaje ,że ta pierwsza to może być Satomi ( choć Satomi może trochę za różowa , Slipper też pasuje), a druga Cannon's Double... ale tylko wydaje :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 12:16 #329258

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-dawaj więcej tych historycznych fotek :)
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 13:34 #329277

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Fotki wspomnieniowe super! Uwielbiam takie wspomnienia zdjęciowe- jak się wszystko zmienia szybko, chociaż na codzień wydaje się, że rośliny nic nie robią ;)

McD chcecie przywieźć z Dorcią na wizytę :lol: - już to chyba lepsze niż polowanie na kotlety :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 17:08 #329326

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Nareszcie mogę odpocząć hmmmm......przy komputerze :comp: .Dzisiaj pożegnałem się z Świętami Bożego Narodzenia,lampki z domu zdjęte(wyciąganie zszywek z drewnianych belek uczy pokory),z sosenki w ogrodzie też-bez światełek jakoś smutno ,no i burki mają noc... :dry:
Obciąłem dość drastycznie brzozy by w sezonie za mocno nie szalały (mają pozwolone cieniowanie tylko wybranego miejsca).Wpadłem na szalony pomysł i z obciętych gałęzi zrobiłem Kokosowi ,,mur Chiński'' :devil1: :devil1: :devil1: mam już dość zniszczeń - zobaczę co ten zuch wymyśli :blink:

Haniu podczas budowy był z nami Chester(Czesio), ale on tylko wpadał z nami boooo.....to chłopak z bloków był....teraz biega za TM :cry3: strasznie nam go brak....to był ,,Rusek'' ale jaki mądry-chyba Kokos go nie przebije....chyba......

Dorotko moja Kochana :pinch: .....to na 3 Maja coś ci ukopię na polu...... :devil1: :tongue2: i będzie Pani zadowolona...

Kondzio witaj, marzą mi się żwirowe alejki w ogrodzie ale przy mojej ,,szarańczy'' nie jest to możliwe :devil1:

Marta, Wiesiu,Firletko bardzo Wam dziękuję :hug: ,a azalki to miałem wtedy 3 sztuki i każdej zrobiłem fotki

Romo Kochana ,fotki będą tylko muszę pogrzebać (w komputerze) :wink4:

Moniś ha,ha,ha wiedziałem że jesteś fanką KFC i McD :rotfl1:

to pożegnam się kolorowo

różyca Westerland

SDC10015.jpg


mikołajek

SDC10016.jpg


i liliowiec.. :think: tylko jaki.... :bad-idea: morelowy

SDC12101.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Adasiowa

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 17:27 #329329

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Boszzz a ja dziś latam jak głupia :sick: . Za chwilę znów wyjazd z chałupy, kolejna trasa do szkoły (dziś to już piąty raz :hammer: ) - zaczyna mnie to już wnerwiać :evil: .


Moja bujna wyobraźnia nie ogarnia polowania na kotlety w krzakach :happy3: . Pawełku, czy będzie jakieś mini szkolenie przed wyjazdem? :happy: .


Ten morelowy liliowiec boski :hearts: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 17:43 #329333

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Czesia pamiętam, blokowy psiak był? Na pewno szybko polubił nowy wymiar życia i wolności . Bardzo tęsknimy za tymi naszymi kudłatymi utrapieniami :devil1: Kokos to bardzo mądry psiak i nie wiem, skąd wątpliwości. A kiedy będzie operowany? Żaden termin nie jest dobry. Pilnować trzeba gada i już. Kuba był operowany w maju, wojna, bo chciał być w ogrodzie :hammer:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 21:14 #329415

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
Moja bujna wyobraźnia nie ogarnia polowania na kotlety w krzakach :happy3: . Pawełku, czy będzie jakieś mini szkolenie przed wyjazdem? :happy: .

Dorcia Kochana :whistle: to jest ,,przenośnia literacka'' :rotfl1: a teraz na serio, był taki program na WOT-cie jakiś czas temu (kilka ładnych lat) i teraz uwaga - program był kręcony gdzieś na Suwalszczyźnie ,bieda aż piszczy ale na wódę czy bimber kasa jest..... :mad2: Pani redaktor pyta takiego 12-latka ...co dzisiaj jadłeś ....dzieciak odpowiada....kanapkę z wiewiórką :unsure: jest to tekst autentyczny,szczera odpowiedź dzieciaka.Ubili wiewiórkę z procy , ,,oprawili'' i usmażyli na piecu. Szczęka mi wtedy opadła,tych dzieciaków to chyba z 10-cioro a my mamy problem jakiego RH wybrać....... :pinch:

Haniu ,Kokos najprawdopodobniej będzie miał zabieg na początku Lutego, wiesz co, im bliżej terminu tym mam większe obawy o tego łobuziaka.... :oops: Pamiętam jak Chester obszczekiwał w zimę bażanty za ogrodzeniem......Asia i Kokos szleją jak zobaczą za ogrodzeniem psa lub kota,Azja jest bardzo cięta na wszystkie czworonogi...gdy dzieli ją tylko ogrodzenie od jakiegoś wiejskiego ,,szwędacza'' sam jej się boję.....poważnie...... :mad2:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Sty 2015 21:46 #329428

  • Roma
  • Roma's Avatar
Paweł-nie martw się tak bardzo o klejnoty Kokosa,wszystko będzie dobrze.Mały nawet nie zauważy ich braku :P
Chyba zacznę rozglądać się za wiosennymi roślinami do nasadzeń.
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 16 Sty 2015 01:17 #329463

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak to wiedziałeś, że lubię KFC i McD- no tylko nie odpowiadaj, że po hmm..figurze poznałeś :club2:
Serio odpowiadając na to pytanie- czasem łakomstwo silniejsze, ale generalnie nie przepadam. Tłumaczę sobie, że to bardzo niezdrowe jedzenie, a ja juz tyle niezdrowych rzeczy jem, piję, palę- że jedna mniej nie doprowadzi mnie do łez :P

Azja wzbudza szacunek posturą- oj nie chciałabym się z nią spotkać, jak będzie w złym humorze.. Za to Kokosik.. :hearts: Będzie miał kastrację- będziesz miał wesoło, żeby tego urwisa upilnować przed ruszaniem szwów :happy3: Ja bardzo sie stresowałam pierwszą operacją Zaka- jak to będzie z reakcją na ból, szwy itp.. Zaskakująco dobrze się czuł, rany go nie interesowały. Chciał biegać, skakać- a przecież miał też krojony pęcherz więc w sumie 2 cięcia w majtkach.. Kokosik na pewno szybko wróci do formy, żeby tylko zszytej rany sobie nie popsuł.. :jeez:

Co słychać ogrodowo- jak hiacynt, dzielnie się trzyma?
Zmartwiłeś mnie planem wycięcia niektórych iglaków :sad2: Koniecznie? Przyznaj, że masz coś na ich miejsce upatrzonego :funnyface:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 16 Sty 2015 06:43 #329472

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Paweł, my nie mamy problemów - my mamy dylematy ;) . Ja nie należę do osób, które mają problemy... no może poza sytuacją jak mi dzieci chorują. Wszystko pozostałe, to są drobne przeciwności losu :silly: , którym trzeba stawić czoła.

Kastrację, jak zauważyłam, bardziej przeżywają panowie :whistle: .... ciekawe dlaczego? :think: :rotfl1: :rotfl1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.665 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum