TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 18:14 #335200

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A moje rośliny pod sosnami nic Ci nie pomogą? Hortensje pnące, azalie, trzmieliny, trawy...wszystko pod sosnami; na początek dziura faszerowana i jazda! Wszystko, co posadziłeś niech rośnie na zdrowie. Taka sosna to jest COŚ! Jałowce z sosnami komponują się znakomicie, pojęcia nie mam dlaczego, ale rodki też wyglądają z nimi dobrze, berberysy niewymagające. Dlaczego w ogóle chcesz się jej pozbyć. To miejsce straci charakter, będzie mocno takie sobie :( Wiem, że to kwestia gustu, ale chyba przesadziłeś, moje dziecko. Boisz się kłopotów w czasie kataklizmów, czy konieczności oczyszczania z suchych gałęzi?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 18:19 #335203

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Jak nie chcesz ściółki to jest całe mnóstwo zadarniaczy. Dąbrówki, fiołki, żurawki, miodunki, przylaszczki, ciemierniki, trawy różne... mam wymieniać dalej?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 18:28 #335206

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Pawle ale nie mogę znaleźć faktu dlaczego w ogóle chcesz się jej pozbyć...? ja bym ją w ogóle zostawił tak jak jest, jedynie jak nie chcesz wysokiej to sekator i ucinaj od góry... i po bokach nawet nie ruszałbym dołu... po prostu mi jej szkoda... możesz utrzymać ja w obecnej formie przez kolejnych 20 lat... po co kombinować na siłę...

Jak będziesz chciał wyciąć...to ja się tam do Ciebie przejadę... wiesz, że mam niedaleko... ile 20 min i jestem :P
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2015 18:31 przez Sinthell.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 18:35 #335208

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ano już po operacji. Wczoraj miałam to, potem leżenie, pw bólowe, i funkcjonuję. Dziś 1 raz ruszyłam wózkiem na korytarz choć na chwilkę. Znaczy ciut dłuższą:D:D:D ale wszystko ok
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 18:35 #335210

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Paweł , taką piękną sosnę chcesz wyciąć ?
Bez niej ten kąt będzie nijaki.
A tak w ogóle to ona chyba ma więcej niż 10 lat.
Pozdrawiam,Joanna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 19:15 #335233

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Paweł, uważaj, bo zawiążemy komitet obrony sosny :happy3: :happy-old: , a co Ty z tą wycinką swojej sosny :dazed: w urzędzie pracujesz? :happy3: Zajrzyj do mnie , mam taką podkasana sosnę, wcale źle nie wygląda okolica pod nią, mam tam hosty, paprocie, rh, jakieś trawki, bylinki wiosenne, oszczędź sosenkę biedną,- piekna jest :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 19:16 #335235

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja w kwestii tego operowania przez słońce ;) . Mianowicie sprawa ma się tak, że rodkom najbardziej szkodzi mocne operowanie przez słońce w miesiącach luty-marzec, kiedy nocą wciąż spore przymrozki się zdarzają. A wtedy nie ma zmiłuj, ale żadna brzoza liści jeszcze nie ma :devil1: . Czyli sosna musi zostać :happy-old:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 19:50 #335256

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Paweł aa ja mam pytanie do wiosennego postu i ostatniego zdjęcia. Czy ten krzew to szczodrzeniec czy żarnowiec? Pięknie kwitnie :) Ja mam małego szczodrzeńca czerwono kwitnącego ale to maleńka jeszcze sadzonka.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 20:46 #335278

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kochani wszystkie spostrzeżenia mile widziane.....za najbardziej trafną odpowiedź będzie nagroda :idea1: miskant chiński(trzy taczki)oczywiście trzeba sobie wykopać :devil1: :tongue2:
Uśmiałam się serdecznie widząc(oczami wyobraźni)karawanę ogrodników z taczkami pełnymi traw :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 20:51 #335285

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Kochani wszystkie spostrzeżenia mile widziane.....za najbardziej trafną odpowiedź będzie nagroda :idea1: miskant chiński(trzy taczki)oczywiście trzeba sobie wykopać :devil1: :tongue2:

a taczki też dorzucasz..?
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 21:37 #335315

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jedną taczkę oddaje mi ze słoneczniczkiem :funnyface: . Już dawno obiecał :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 30 Sty 2015 22:51 #335362

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł, Dorcia- termin Waszej wizyty się klaruje.. "jak zakwitną powojniki".. hmm- z której grupy, bo nie wiem, czy zdążę z trawnikiem :think:
taaak..przebieram nogami z niecierpliwości.. Szczególnie za Pawłem, który tak mi dogaduje, że aż się nie mogę spotkania doczekać :screem:

Paweł :angry: :angry: to już nawet w cięcie sosny jestem wplątana. To ja pilnuję, żebys nie przysnął na dyżurze, a Ty mi tak.. :hammer:
Nie miej wyrzutów, że nocami siedzę- "od zawsze" tak mam zaburzony rytm.. no chyba, że cała reszta forum ma zaburzony, a ja dobry :happy3:

Też jestem za tym, żeby sosenka została. Jeśli jest za szeroka, to podetnij dolne gałęzie i posadz coś dołem.. paprocie, berberysy, puść bluszcz po pniu.. Szkoda by było tak zgrabnego drzewka- dodaje dużo uroku całej rabacie. Oczywiście Twoja rabata- twoja decyzja.. ale troszkę szkoda by było.
Nawet jeśli górą puścisz na żywioł, to czy jest obawa, że tak wysoko urośnie i szeroko, że zdominuje ogródek- tego się obawiasz?
Ostatnio zmieniany: 30 Sty 2015 22:52 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lut 2015 11:18 #335856

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Paweł :angry: :angry: to już nawet w cięcie sosny jestem wplątana.

Monika, już cię widzę oczami wyobraźni.... :eek3: .....na drabinie,w ,,portkach'' w kwiatki, z twoim ręcznym sekatorkiem do kwiatów jak ,,golisz'' moją sosnę... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: aa..zapomniałem dodać -tniesz na kalafiora :wink4: .....
dorciaj wrote:
Jedną taczkę oddaje mi ze słoneczniczkiem :funnyface: . Już dawno obiecał :happy3: .

obiecał a jakże,tylko nie napisał że bez kółka.... :devil1: :devil1: :devil1: :tongue2:
piotrek_ns wrote:
Czy ten krzew to szczodrzeniec czy żarnowiec?

Piotr wg. mnie jest to Cytisus 'Firefly' – żarnowiec szlachetny 'Firefly (chyba) :think:


Kochani dziękuję wszystkim :kiss3: za wpisy i pomoc w burzy mózgów :whistle: :bad-idea: - sosna zostaje - tylko ciachnę od dołu gałęzie -jedno piętro, co tam dosadzę zależeć będzie od tego jak ,,chodzi tam światło'' :) zapewne będą to RH i azalie, w nogach pojawią się żółte żurawki co by dawało po oczach jak przekwitną RH...mam sporo bluszczu który miał zasilić ,,zapłotowe'' chwaściory a tak wyląduje pod sosną-zobaczymy czy wejdzie na pień... :think: ....tam jest sam piach więc czeka mnie sporo pracy... :garden:

Michał a jakże mam jeszcze jedną taczkę bez kółka :devil1: , jak wykopiesz(tylko całego) i zabierzesz miskanta dostaniesz ją w gratisie...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lut 2015 12:11 #335867

  • Kalmia
  • Kalmia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 373
  • Otrzymane dziękuję: 209
Witaj Pawle!
Od czasu do czasu odwiedzam Twój ogród po cichu. Jest bardzo ładny :bravo:
Wczoraj przeczytałam, że chcesz wyciąć sosnę i właśnie chciałam dołączyć do głosów obrońców sosny :)
Ale dziś przeczytałam cudowną informacje, ze sosna zostaje! Hura! Piękne urokliwe drzewo! W moim ogrodzie również są duże, już 10-letnie sosny, które zaczynam podsadzać rododendronami i azaliami, licząc na super efekt za kilka lat.
Pozdrawiam serdecznie :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lut 2015 12:22 #335871

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438

Kochani dziękuję wszystkim :kiss3: za wpisy i pomoc w burzy mózgów :whistle: :bad-idea: - sosna zostaje - tylko ciachnę od dołu gałęzie -jedno piętro, co tam dosadzę zależeć będzie od tego jak ,,chodzi tam światło'' :) zapewne będą to RH i azalie, w nogach pojawią się żółte żurawki co by dawało po oczach jak przekwitną RH...mam sporo bluszczu który miał zasilić ,,zapłotowe'' chwaściory a tak wyląduje pod sosną-zobaczymy czy wejdzie na pień... :think: ....tam jest sam piach więc czeka mnie sporo pracy... :garden:

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lut 2015 13:13 #335877

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł burza mózgów to jedno, ale serca zranione zagrożeniem życia pięknej sosny, to zupełnie co innego :hammer: Łatwo się nie wywiniesz :devil1: Dla mnie kilka zdjęć Kokosa i regularne fotograficzne sprawozdania z prac pod uratowaną (wspólnym formowym wysiłkiem) sosną. A może byś dosadził kilka sosenek pospolitych ? :think: Wiem, że jestem sosnowo rozamorowana, ale to naprawdę super roślinki: wszystkim przyjazne, piękne, bezproblemowe. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lut 2015 13:18 #335880

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Witaj Pawle .

Chciałem wtrącić swoje trzy grosze w sprawie sosny ;) .
Cieszę się że postanowiłeś jednak ją zostawić , bo bardzo dobrze wygląda w tym miejscu. Tylko nie podcinałbym jej od dołu ponieważ po takim podcięciu otrzymasz kształt zbliżony do grzyba i będzie to wyglądało nienaturalnie. Bardzo ładnie ją wyprowadziłeś, jest gęsta i piękna :) ale pozwoliłbym urosnąć jej trochę wyżej , żeby miała kształt szerokiego stożka. Wtedy jej kształt będzie bardziej pasował do kształtu tuj rosnących obok a sosna będzie nieco wyższa. Będzie piękną dominantą całej kompozycji .

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 01 Lut 2015 14:04 #335894

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Kalmia,Michał witam was :flower2:
Łukasz dzięki za wpis-też miałem takie przemyślenia - że jak podetnę dolne gałęzie to będzie Monisiowy Kalafior :devil1: ....powiem tak mam drabinę trzy segmentową rozsuwaną ,więc już nie mogę sobie pozwolić by sosna rosła jeszcze w górę - pamiętam tę z twojego ogrodu :bravo: ...no to znów muszę wszystko.. tzn.plan nasadzeń i przesadzeń wymyślać na nowo :dazed: :angry: :think:

Haniu, sosenek sadzić nie będę mam jeszcze 3szt. dwie czarne i jedną żółtą :teach:
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 14:06 przez chester633.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): luki, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.707 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum