TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 13 Mar 2015 21:03 #348665

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Takie rowy mam i ja..... :rotfl1: , Sonia, 40 kg żywej wagi jak się rozpędzi to mam wrażenie, że wypadnie za płot.....stratowała nawet fortegillę w pobliżu :devil1:
Giganteusa ruszyłeś z posad ? ja z imperatą naszarpałam się a o tym nawet nie myslę, niech rosnie jak chce..... :flower: ,darniowanie czas zacząć mówisz ?
Od poniedziałku lecę z tym....szkoda czasu na lamenty.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 14 Mar 2015 10:25 #348823

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta...hm...żonkil-narcyz to jak boleń-rapa :think: ja tam nie widzę różnicy...ten żółty i tamten żółty... :devil1: :wink4:
Kokos zapierdziela jak nakręcony ...wczoraj tak się ,,upanierował'' :devil1: że miałem go zostawić w towarzystwie Asi-ale przyszedł pod okno tarasowe i się trząsł jak galaretka z Hortexu + oczy kota ze Shreka :happy: .Wziąłem dziada pod pachę i pod prysznic....łopata ziemi z wodą spłynęła do kabiny :jeez: przynajmniej będzie do przesadzania róż.... :dazed: ....ta ziemia z Kokosa... :devil1: :wink4:

Iwonko czepiasz się..... :devil1: ....ty mnie ,,prostujesz'' jak Marta za miskanta..... :rotfl1: (chiński-cukrowy) :devil1: :devil1: :devil1: :tongue2:

Roma, dziś z rana widziałem już przekwitnięte krokusy, ale za to reszta zielonego pcha się do słonka..miodunki,liliowce,miskanty,prymulki....A Siberkę to ja namierzę jak ,,zapędzę'' się na Suwalszczyznę... :wink4:

Marta (Artam), jak Asia biegała z Chesterem nie było takich zniszczeń, to wszystko Kokosa robota - on w ciągu minuty to i 10 okrążeń zrobi :crazy: :mad2: :devil1:
co do rabaty trawiastej ....z przodu będzie czyściec wełnisty następnie miskanty ,,przesadzone'' astrami ..ale czy mam nowoangielskie czy nowobelgijskie.. :think: ...nic nie kupuję bo kasy brak :oops: więc zostaje tylko przesadzanie i podział...muszę jeszcze wyeksmitować 7 róż wielkokwiatowych i jestem ciekaw czy będą pasować do tego zestawu.... :bad-idea: :think: :dry:

Marta (Markita) jak chce się mieć ogród kolekcjonerski :teach: to zawsze coś ciekawego wypatrzysz... :woohoo:

Ewa, moje burki to nawet nie zwracają uwagi że berberysy kłują ich w d..ę , rozważam na poważnie zakup :jeez: płyt chodnikowych i ułożenie ich wzdłuż ogrodzenia.... :think: ...tam Kokos najbardziej się brudzi...część Giganteusa ,,wyciąłem''- najpierw siekiera do łupania, następnie siekiera ciesielska, po nich szpadel na który trzeba skakać i na koniec 3 metrowy łom..... :dry: ...słabo... :devil1: :ouch: miskanta cukrowego skasowałem całkowicie - zobaczymy czy w sezonie zostały jakieś kłącza w ziemi.... :mad2: trawo-darń już zdarłem po rabatkę trawiastą i zastanawiam się czy oby nie za mało... :devil1: ...mam już dosyć tego rycia w ziemi....a gdzie leżak lub hamak...kawka w Oazowym kubeczku...ciągle tylko z nosem ,,przy ziemi''....... :placze: :tongue2:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 14 Mar 2015 10:26 #348824

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Paweł widzę że w Twoim ogrodzie wiosna w pełni u siebie jeszcze tojadów nie widziałam żeby wzeszły :jeez:
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2015 10:26 przez e-genia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 14 Mar 2015 16:27 #348909

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Z podziwem czytam o pracach, jakie wykonałeś.. W porównaniu z Tobą, to ja jeszcze palcem nie kiwnęłam ;) ale od samego czytania można się zmęczyć :lol:
Ja mam jakieś mgliste plany porządkowe- ale nawet gdyby mi sie przypadkiem chciało i sił starczyło, to pogoda jest zawsze przeciwko mnie.. wystarczy popatrzeć za okno :mad2: W planach muszę też uwzględnić całodniową wycieczkę prawie pod Płock na sprzątnie cmentarza.. celowo nie piszę grobu.. a cmentarza właśnie, bo czasem mam wrażenie, że połowa to nasze rodzinne groby :crazy:
Wychodzi na to, że ja za porządki zabrać się będę mogła na spokojnie po Wielkanocy.. a nieopatrznie zerknęłam w prognozy na accu- szok!! Widziałeś, jakie tam złe wieści na kwiecień :cry3:

A miejsce na Limkę też szykujesz :whistle: ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 14 Mar 2015 23:54 #349065

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Paweł,
Ubaw z tym Kokosem. Niezłe klepisko wydeptał . I to tymi małymi łapkami to zrobił ? :supr3: Słuchaj. Może on jest nakręcany i trzeba mu jakiś guzik wyłączyć albo bieg na niższy zmienić ? :happy:

Twoje zmagania z wyrwaniem miscanta przypominają mi ,że czeka mnie przeprowadzka lilaka. Niewielki wprawdzie – jakieś 1,60 m - ale dał odrosty korzeniowe no i ogólnie zmieniła mi się koncepcja miejsca, w którym rośnie.

Jak Ci ten cukrowy odbije to może go randupem posmarować ? To wprawdzie ostateczne , ale czasem jedyne wyjście.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 08:45 #349087

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
Fajnie i wesoło u Ciebie jest. :dance:

Dobrze, że zdążyłam poczytać o miskancie, :thanks: bo chciałam go zaprosić na moją działeczkę, :club2: ale teraz już nie chcę.
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 11:23 #349131

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Płyty chodnikowe to dobry wybór, bo my daliśmy grubo agrowłókninę na to masę kory a teraz sterczą farfocle z agro przemieszane z korą.... :mad2: i goła ziemia, widok cudowny..... :evil: :rotfl1: , poza tym na płycie pazurki przytrze, dodatkowa korzyść, dwa w jednym...... :happy:
Jakos nie mogę przypomnieć sobie, kto z nas leżakuje na hamaczku....? nawet próby wypicia kawy czy herbaty kończą się wyrywaniem jakiegoś zielska, które przy "relaksie" wpadna w oko...... :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 22:16 #349364

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Geniu dzisiaj podejrzałem Tojady - maja już dość spore ,,listowie''

Moniś, miejsce zawsze u mnie się znajdzie - wiesz ja lubię ogrodowy misz-masz i kolanem upchnę i się zmieści :teach: :bravo: będzie Pani zadowolona... :wink4: gdzie Ty tą pogodę przeglądasz.... :devil1: jaka zima , a fe :sick: wiesz ile ja już roślin przesadziłem...4 szt....... :rotfl1:

Firletko , Kokos to istny demon prędkości :devil1: nikomu ani ,,niczemu'' nie przepuści , im szybciej samochód jedzie drogą to on go musi wyprzedzić i jeszcze zdąży zrobić nawrót i naszczekać na ,,niego'' jak dojedzie i zrówna się z Kokosem... :jeez: :crazy: :devil1: :teach:
Miskant cukrowy mam nadzieję że nie wybije, bo jeśli tak to będę ,,rył'' w ziemi aż go dopadnę... ;)

Mario witaj, taki upierdliwy i super rozłażący jest miskant cukrowy....

Ewo też tak pomyślałem że płyty będą działać jak pilniczek do paznokci :wink4: muszę z budżetu wyrwać jakąś kasę... :think: ...tylko jak to zrobić... :bad-idea: oddam Kokosa w Jasyr... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 22:23 #349370

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Na Accu pokazują w mojej okolicy +6 i deszcz ze śniegiem przez cały tydzień, począwszy od niedzieli wielkanocnej, a dopiero od 12go kwietnia wiosnę w pełni.
Może u Ciebie będzie lepiej- w końcu kilkadziesiąt km nas dzieli :think:

Cooo..? Limkę kolanem.. :flower: :hammer: Utulić.. przemówić łagodnym głosem.. z serdecznością umościć w świeżym dołku- to ja rozumiem, ale kolanem :think: :rotfl1:

4 przesadziłeś- to i tak sporo, bo ja jeszcze nic. Wiesz- wstrzymuje mnie ta śnieżna prognoza na pierwszą połowę kwietnia :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 22:35 #349377

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Zimy nie będzie a +6 to przecież ciepło, gdyby ,,minusem'' straszyli w dzień to też bym zbladł jak ten Pan...... :devil1:

wamp.jpg
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 22:43 #349378

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Hahaha.. po zmroku wszyscy do siebie tacy podobni :rotfl1:

Jak to nie ma zimy.. śnieg będzie- zima będzie :silly: Zresztą- czy ja napisałam, że zima..? Może.. :think: W dzień deszcz ze śniegiem, nocą przymrozek- to co, lato w pełni to to nie będzie :happy3:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 22:50 #349382

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Hahaha.. po zmroku wszyscy do siebie tacy podobni :rotfl1:

Tzn...... :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think: a więc moja miła Moniko proszę rozwiń swoja myśl.... :wink4:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 22:55 #349386

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
hahaha.. faktycznie popłynęłam :rotfl1: :rotfl1:
Rozwijać więcej nie będę- sam kombinuj. Dodam tylko, że na szczęście boję sie ciemności i po zmroku drzwi rygluję, tak więc powyższy text, to jedynie zasłyszane plotki :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 23:00 #349388

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Dodam tylko, że na szczęście boję sie ciemności i po zmroku drzwi rygluję, :happy3:
a mówiłem zaadoptuj Amstafka z Palucha.... :teach:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 15 Mar 2015 23:24 #349400

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jasne... musiałabym się przed nim ryglować np. w kotłowni :crazy:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Mar 2015 09:32 #349768

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O, piękne ścieżki Ci Kokos wytyczył ;) , widać energia go dalej rozpiera :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 17 Mar 2015 12:03 #349800

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, tylko płyty chodnikowe, a na trasy 'profilowane' psem i siłą odśrodkową - kostka brukowa; przerobiłam to z Kubusiem. Teraz jest spokojniejszy, może i Kokos trochę zwolni po zabiegu, ale to nie dzieje się szybko. Prace ogrodowe już chyba skończyłeś :woohoo: Zostaw trochę na póżniej, bo cały sezon będziesz musiał wypoczywać :rotfl1: Proszę o zdjęcia Kokosa, może być seria 'Kokos w kąpieli'. Jak się prezentuje nowa rabata pod uratowaną sosenką? :garden1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 19 Mar 2015 22:28 #350651

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Paweł a dalczego wykopałeś Giganteusa, wiem, że on się nie rozłazi jak miskant cukrowy (pozbywanie się go też zaliczyłam).
A nie mogłeś Kokosa puścić w uciążliwe rośliny ? :laugh1:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.669 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum