TEMAT: Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 20 Mar 2015 21:43 #350928

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Właśnie, Ela dobrze mówi... Tylko psy się nie chcą puszczać ;) w uciążliwe rośliny, mój niszczyciel żadnego miskanta nie drasnął nawet, jakoś może coś omijać! ;)
Róże wielkokwiatowe i miskanty? Hm... ;) Tyle powiem ;)
Czyściec wełnisty bardzo przyjemny jest w dotyku i też tylko tyle powiem :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 20 Mar 2015 22:12 #350942

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pawle-doszły do mnie wieści,że Twój harem wyjechał na szkółking bez Ciebie :P co za ogromna strata,jak One no i Ty to przeżyjecie? :teach: :P :devil1: :devil1: :funnyface:
Ps;
Mam nadzieję ,że nie zemścisz się na mnie i paka pójdzie pod inny adres? :think: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 10:39 #351025

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witam Wszystkich Przemiłych Gości..... :comp: ....

Monika z czworonożnego przyjaciela jest ,,pożytek'' :dazed: np. gdy jest Kokos u nas zauważyłem zdecydowanie mniejszą aktywność kretów...zamiast kopców znajduję doły wykopane przez włochacza z odkrytym tunelem... :woohoo:

Wiesiu, jak już pisałem ...czekam aż zwolni :jeez: ..teraz wiem co znaczy że zwierz ma ADHD :devil1: :dry:

Haniu witaj i cieszę się że wracasz do coraz lepszego zdrowia :flower2: ,rabata pod sosenką nie ruszona... :oops: wczoraj przyciąłem wrzosy..część wymarzła.. :sad2: ...i ciachnąłem też lawendę..A CZY NIE ZA KRÓTKO TO SIĘ OKAŻE... :whistle: :pinch:

Elu, Giganteusa tylko ,,uszczupliłem'' nie wyobrażam sobie innej dużej rośliny nad oczkiem (typu miskant :huh: ) od późnego lata do zimy robi za tło :woohoo:

Marta a tak liczyłem na dobrą ocenę od Ciebie :oops: ...ja wiem tylko róże - lawenda, róże - lawenda :devil1: :wink4: ,czyściec się Pani nie podoba ...no co troszkę się rozłazi....perz też się rozłazi... :devil1: :wink4: Marta rozwiń swoje przemyślenia,może jakaś propozycja :think: mile widziana... :hug:

Roma Kochana :kiss3: no faktycznie bardzo ubolewam.. :placze: ....tak miłych osób jak Dziewczyny ..no oprócz Ciebie to nie znam :hug: co do wykopków PW.....może troszkę zawczesnie ten wyjazd ...chyba ze iglaki będą kupować.. :rotfl1: :devil1: ...bo szczypiorków z doniczek to chyba jeszcze nie widać.. :whistle:



przycięte wrzosy i lawenda

SDC10671.jpg


kwitnąca kalina bodnantska

SDC10672.jpg


SDC10707.jpg


SDC10708.jpg


lawenda po cięciu na pierwszym planie

SDC10673.jpg


wiosennie....nie tylko krokusowo :silly:

SDC10675.jpg


SDC10676.jpg


SDC10679.jpg


SDC10680.jpg


SDC10685.jpg


SDC10687.jpg


SDC10701.jpg


SDC10702.jpg


serduszka- a jakie odmiany to widać po kolorkach szczypiorków...

SDC10683.jpg


SDC10684.jpg


wrzosiec

SDC10681.jpg


Nowa.... :dry: rabata trawiasta... :devil1:

SDC10692.jpg


miejsce gdzie rosła sosna żółta-już nie rośnie :garden: ,w tym miejscu posadziłem(przesadziłem) krzewuszkę,tawuły,bez czarny Gerda, wiąz-miał byc miniaturowy ..prezent od AGP-ów :wink4: , i podzielona w donicach spartyna grzebieniasta... :jeez:

SDC10693.jpg


bukszpanowa obwódka jako ,,ramka'' do nowej rabatki - Kokos zamiast biegać po ścieżce ,,ciął'' po trawie :devil1: :jeez:

SDC10705.jpg


ciemiernikowa pięknotka - fotka zrobiona ,,przez'' patyki derenia :tongue2:

SDC10704.jpg


CDN...... :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Bozi, anabuko1, Amarant, hanya, majowa, Adasiowa, IwOnagn

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 10:51 #351026

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu obowiązkowo Kokos dla Ciebie..... :happy-old:

SDC10696.jpg


SDC10697.jpg


SDC10700.jpg



tu wyciachany częściowo giganteus - zasłaniał mi brzozę Youngii

SDC10694.jpg


RH który trafił na ,,szrot'' i miał robić za wysciółkę po wizycie w mielarce.... :devil1: a on zrobił mi na złość... :woohoo:

SDC10698.jpg


nowa rabata :silly:

SDC10699.jpg


przycięte-wycięte berberysy...

SDC10695.jpg


oczko po wiosennych remontach, coś tam ,,we'' wodzie się dzieje :woohoo:

SDC10690.jpg


SDC10691.jpg



i na koniec tojad-sprinter...

SDC10674.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, andrzejek, affa, anabuko1, Amarant, hanya, majowa, Adasiowa

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 11:01 #351028

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Chester!
Piękna ta kalina bodnateńska :lev: Marzy mi się to cudo w ogrodzie...
Obwódka bukszpanowa idealne pasuje w tym miejscu! Świetnie to wymyśliłeś. A te płotki wiklinowe w tle wyglądają uroczo..
Zazdroszczę miejsca pod nowe nasadzenia :lol: Na rabacie trawiastej możesz poszaleć, miejsca masz, że ho ho... :whistle:
Wspaniała ta Twoja wiosna :dance:
ps. Myślę, że lawendy przycięte jak należy, nie za nisko :idea1:
Miłego dnia!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 11:04 #351029

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Od samego czytania czego dokonałeś w ogrodzie rozbolały mnie wszystkie mięśnie. :lol: Obwódka z bukszpanów na nowej rabacie też pikna a "ścieżka " na niej jeszcze pikniejsza :happy: Tak to jest z naszymi milusińskimi. Mój ostatnio zrobił sobie toaletę w kępie tulipanów. :crazy:
Kokosa wymiziaj :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 11:41 #351033

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Paweł, pięknie i wiosna i kolorowo :) Kokos ponad wszystko i jeszcze ta zbójecka mina :happy: Zdjęcia cudne :thanks: ciekawe, czy będzie przeskakiwał przez bukszpan, czy jednak pofrunie bokiem? W drugim przypadku chyba go wyniesie na trawnik z prawej strony :rotfl1:
Sosnę żółtą przesadziłeś czy .....? Pogubiłam się zupełnie. Ależ masz energii, a nie podoba Ci się pesel! Patrzę tak u Ciebie i myślę sobie, że na nowy mur powinnam jednak kupić tujki, takie całoroczne tło jest nie do przebicia. Ależ mi to planowanie powoli idzie.
Miłego dnia i ogrodowych szaleństw :garden: :garden1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 13:06 #351042

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2005
  • Otrzymane dziękuję: 3046
gdy jest Kokos u nas zauważyłem zdecydowanie mniejszą aktywność kretów...zamiast kopców znajduję doły wykopane przez włochacza z odkrytym tunelem... :woohoo:

No nie wiem, co bym wybrała z moją ślepotą, potykanie się o kopce kreta, czy wpadanie w doły z tunelami przeciwpiechotnymi. :jeez: :dazed:
Miałam kiedyś foksteriera, też krety nie miały szans. :club2:

Kokos bardzo jest urodny. :woohoo: :eek3:

Wszystkie rośliny cudne, kalina wiedzie prym.
Rabata trawiasta pozwala dać popis wyobraźni. :fly:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2015 10:06 przez Roma. Powód: poprawiono cytat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 17:50 #351070

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-Kokos to jak Pani Begerowa,kurwiki ma w oczach ;) :devil1: Czy ja dobrze widzę,że hultaj ma piłeczkę w pysku? bo jeśli tak to ja już chyba wiem dlaczego masz tak zdewastowany ogród :P Moja kalina też w tym roku ma sporo kwiatków.
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 18:28 #351078

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Pięknie, wiosennie, robota się posuwa. Ja coś zabrać się nie mogę, jeszcze hortensji nie przycięłam nawet, no ale lawendy już tak i trawy chociaż. Kalina Bodnanteńska wiadomo - zachwyca każdego, pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 19:51 #351115

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Zachwycająca perspektywiczna obwódka bukszpanowa :bravo:
Tojad -sprinter wygląda podobnie jak moje malutkie siewki NN, zastanawiałam się usunąć czy zostawić, teraz już wiem :idea2:

A Kokos nie ma nic szelmowskiego w oczach, sama niewinność :rotfl1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 21:11 #351166

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kto by latał ścieżką, która tak głupio zakręca :rotfl1: i drogę wydłuża :rotfl1: . Za to jak twórczo musisz teraz myśleć :devil1: , czy sam wymyśliłbyś tę obwódkę?? A jest świetna i pasuje genialnie, brawo Kokos :bravo: :rotfl1:

Brakowało nam Ciebie :hug: , ale masz dwie piękne i pachnące obłędnie azalie :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 21 Mar 2015 21:23 #351177

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta Paweł jeszcze nie ma tych azalii :P ... musi najpierw oddać taczkę, razem z kółkiem :rotfl1: .

Pawełku zdecydowanie harem za Tobą tęsknił. Następnym razem po prostu MUSISZ jechać... załatwimy L4 :happy3: . Kiedy mogę się wprosić na audiencję? :happy-old:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Mar 2015 08:26 #351285

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej teraz to naprawdę widać wiosnę u Ciebie. Znając areał po zdjęciach mam wrażenie że doszło Ci choć pół hektara:D::D
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Mar 2015 12:45 #351395

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Na chwilkę tylko znikam a tu tyle gości... :hug: czas zmienić awatarek bo lody i śnieg odpuściły ( no może nie dzisiejszego poranka :mad2: )

Kasiu, obwódkę bukszpanową to wymyślił Kokos.... :devil1: ....kiedyś biegał tylko wzdłuż drogi a teraz wytyczył sobie nowe trasy :mad2: :mad2: :mad2: :jeez: kalina jest takim wczesno wiosennym akcentem ,,kwietnym na krzaku'' :wink4: no jeszcze mam wawrzynki ale nie są tak spektakularne w kwitnieniu - dodam że ..dla mnie :dry:
tak się zastanawiałem czy aby lawendę za nisko nie przyciąłem...

Ina,mnie też bolą wszystkie ,,członki'' , a jeszcze bardziej jak pomyślę co mnie jeszcze czeka w ogrodzie :devil1:

Haniu, juz Kokosa widziałem jak skakał przez bukszpan :jeez: :dazed:...ręce mi opadają przez tego dziada.. :think: sosna żółta robi za wyściółkę po wizycie w mielarce :devil1: grube pieńki zostały na rozpałkę..... :unsure:

Mario , takie dołki wykopane przez Kokosa zostawiam kilka dni by tunele krecie mogły odwiedzić łasiczki :woohoo: a później je zasypuję i szukam nowych.... :devil1:

Roma , dobrze widzisz, to jego zabawka podwórkowa ( w domu ma inne :oops: )...przydałby się ktoś do rzucania i rzucania i rzucania i rzucania..... :pinch:

Iwona witaj :hug: ,

Marta , ufff :jeez: dobrze że słyszę to z twoich ust....że obwódka jest ok....mogę Ci Kokosa wypożyczyć, będziesz pewne prace ogrodowe miała ,, z głowy'' :devil1: :devil1: :devil1: :wink4: ja tez pogrążyłem się w smutku gdy wiedziałem że się z Wami nie spotkam.... :placze: :devil1:

Dorcia , Twe słowa są jak miód na moje skołatane serce i duszę.... :kiss3: zaraz wyślę PW.... :teach:

Ula, właściwie to ja tego areału nie odczuwam :devil1: ...nie,nie..skłamał bym..odczuwam po całym dniu ,,rycia'' w ogrodzie.... :whistle: :pinch: normalnie majtek nie mogę zdjąć i muszę się trzymać futryny...... :devil1: ...o skarpetkach nic nie powiem... :rotfl1:

Krzysiu pominąłem twoja osobę.... :oops: ...Kokos jest naprawdę bardzo grzecznym pieskiem... :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 12:56 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Mar 2015 17:08 #351478

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Gdzie się podział Pluto :placze: Żartuję ;) , pszczółka też rewelacyjna :) Zresztą jak pszczoły w ogrodzie, wszystko lepiej kwitnie... a że wiosna, to jak w ulu uwijać się trzeba...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Mar 2015 19:41 #351563

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Świetny pomysł z obwódką bukszpanową!! Sam robiłeś sadzonki bukszpanów? Mów szybko, jak- bo i ja planuję od Mamy szczepkę pobrać i waham się, czy już ucinać i wtykac w ziemię. Podpowiadaj :whistle:

Kokosek przeuroczy psotnik jest Twoim projektantem ogrodu- szanuj go trochę, to ważna persona ;)
Sąsiadów psina też niezmordowanie ugania się za piłką. Jak wracam wieczorem, to zawsze biegnie do siatki z piłką w pyszczku- muszę chociaż raz rzucić..taki rytuał mamy, inaczej jest bardzo rozczarowana. Rozsadza ją energia, jak Kokosa..a chyba nawet gorzej! Kiedyś wykopała kreta-darł się biedaczek..ale chyba jej uciekł.. Poza tym obgryza wszystkie krzewy bezlitośnie ku rozpaczy Sąsiadki.. Tak więc Kokos jeszcze nie jest takim utrapieniem- jeśli miałoby CIę to pocieszyć.. :hug:

Sporo się dzieje wiosennie u Ciebie na rabatach- kolory, kwiaty :hearts: Lawenda, widzę, U Ciebie równie piękna, jak u mnie.. Z tym, że moja jeszcze nie przycięta :hammer:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Tam gdzie żaby kumkają - ,,azylum'' chestera 22 Mar 2015 23:02 #351664

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Ładnie u ciebie..wiosennie :hearts:
U mnie hiacynty jeszcze w takiej fazie nie są ,c schowane , nie widać paków kwiatowych,,,a może ja już nie mogłam zobaczyć z przepracowania :silly:
To nic jeszcze u mnie zdążą pocieszyć Ale na razie zimno to i szukanie kwiatuchowych mi nie w głowie :angry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.723 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum