TEMAT: Próbuję spełnić marzenie

Próbuję spełnić marzenie 29 Lut 2016 22:49 #440035

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krzysiu jeszcze się napracujesz, odpoczywaj póki pogoda lub inne sprawy na to pozwalają :kiss3: Rodki pewnie będziemy kupowały i z rozsądkiem i spontanicznie, żeby tylko było gdzie ten spontan przeprowadzić :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Próbuję spełnić marzenie 29 Lut 2016 23:18 #440040

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Krzysiu witaj :)
Pewnie poczujemy wiosnę jak pierwszy kurier do nas zapuka bo patrząc na to co za oknem to nie napawa to wielkim optymizmem ale niech no tylko słoneczko zaświeci :)
No właśnie , zginęło mi słoneczko :(
Czy czasami nie ma go u Ciebie ?
bo gdzieś przecież być musi . :search:
Właśnie przypomniałaś mi o parapetach , toż puste stać nie będą , trzeba coś posiać
a ja tak nie lubię tej czynności bo ta niepewność ; wzejdzie , nie wzejdzie
no ale muszę coś posiać bo jak to sezon bez aksamitek , dziwaczka czy cudnej trawki łzawicy którą uwielbiam .
Hiacynty białostockie już mi przekwitły :( Ale nie płaczę
bo już mam następne , właśnie dziś kupiłam ełckie :rotfl1:
:bye: :bye: :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 29 Lut 2016 23:34 #440041

  • Mariola54
  • Mariola54's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 140
gogi_s wrote:
jedna miodunka mi kwitnie... pozostałe zostały albo zniszczone przez pieska, albo pokazują się nieśmiało!
Czy nie za wcześnie na miodunkę?
Może miałaś na myśli ciemiernik? :ohmy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 18:45 #441002

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Krzysiu szczęśliwa posiadaczko nowych lilii pochwal się jakie kupiłaś :)
Chociaż się pocieszę twoimi zakupami ,bo moje całkiem nieudane :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 19:08 #441007

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dziś dotarły cebule z lilypolu, trochę zaskoczona jestem, specjalnie ociągałam się z zapłatą żeby nie załapać się w pierwszej kolejności, ale jak widać strateg ze mnie marny :rotfl1: . Na szczęście donice przygotowane, na razie wszystkie zostaną uwięzione, będę powoli je sadzić. Zamówiłam 14 różnych: LO, Orienpety, trąbkowe, azajtki... po 2-3 szt. każdej odmiany.


Majko, gdybym mogła rh posadzić wiosną to pewnie zrobiłabym to co Ewa, ale w kwietniu miejsce pod nie będzie zajmować ekipa od elewacji, potem trzeba je uporządkować, dosypać ziemi, przygotować miejsce. Nie wiem czy w tym sezonie w ogóle je kupię, no chyba, że trafią się wyjątkowe okazje, a tych unikać nie będę :P .
16-17 kwietnia 2016 r. - Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie w Szepietowie;
23-24 kwietnia 2016 r. - Wiosenny XIII KIERMASZ SADZONEK LEŚNYCH I OZDOBNYCH „LAS BLIŻEJ NAS” w Lasbudzie;
odwiedziny w hipermarketach i pobliskich sklepach ogrodniczych.

Majko, nie śpieszę się z pracami, ale planuję wywalić 3 spore tuje, kombinuję jakby je tak przesadzić za płot, to za jakiś czas mogłabym wywalić kolejne 3. Odzyskałabym fajny kawałek słonecznego miejsca, a gdyby tuje się przyjęły to nawet osłonięty od podglądaczy. Dobrze by było zrobić to już teraz.


Zuziu, wczoraj słońce rzeczywiście pojawiło się u nas, dziś rano trochę też, ale już ktoś inny je przygarnął :devil1: .

Hiacyntów jeszcze nie kupowałam, znowu liczę na przeceny w LM, w ubiegłym roku trafiałam na niezłe okazje, a w A. i LM bywam raz w tygodniu. U mnie w tym roku na parapetach mało miejsca, ale posiałam: kobeę, orliki, jeżówki i naparstnice. Większość wzeszła, tylko czy uda mi się je utrzymać :flower1: .


Mariolu, moje miodunki jeszcze w pąkach, ale widziałam już nieśmiałe kwitnienia na forum :flower2: .



Chyba zamordowałam szałwię muszkatołową, zupełnie zapomniałam ją okryć :jeez: .



Ewo, kupiłam klasykę, bo nic nie miałam .
Orienpety: Olympic Torch, Miss Feya, Lakeside Beloved, Beverly Dream, Friso, Garden Affaire, Beijing Moon, Zambesi; trąbkowe : Pink Perfection i L.Regale; LO - White Triumphator ; Lancone i kilka azjatek.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2016 19:15 przez Krzysia.

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 19:29 #441019

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Krzysiu szałwia muszkatałowa nie przemarza .Z resztą ona jest dwuletnia ,to w razie czego szukaj siewek .Wywalanie tujek bardzo polecam .Brzydną na starość i tylko szpecą i zajmują miejsce .Nie lubię ich .Lubię za to cyprysiki i jodełki .Lilie śliczności :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 19:42 #441024

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ewo, to były siewki od Markity, posadzone w sierpniu. Na razie czekam, coś tam jakby zostało :flower1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 19:49 #441030

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nie martw się ,jak się wyśpią ,to wylezą :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 19:49 #441031

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Krzysiu u mnie też nie widać szałwii więc zasiałam kilka nasionek zeszły mi 9 mogę Ci przywieźć do Firleja ze 2 sztuki ..miała byś na następny rok..a dobrze że pozbędziesz się tujek spod domu pod płot dla ciekawskich..
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 20:02 #441041

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ewo, mam taką nadzieję :flower2:


Alinko, byłabym wdzięczna :kiss3: , dam znać czy przeżyły.

Tych tuj trochę mi żal, bo są dość młode, ale rosną przy warzywniaczku i w tym roku daleko wypuściły korzenie w poszukiwaniu wody. Zadusiły mi selery i pory :mad2: .
Moja posesja jest niekorzystnie położona, z dwu stron mam chodnik, a połowa trzeciej to taki osiedlowy trawnik zakamarek, między moim płotem, a szczytem bloku, robiący za toaletę. Jeśli przesadzę tuje za płot może tam być gorzej, ale zyskam miejsce u siebie.
Posadziliśmy te tuje bo wcześniej często widywałam męskie organy :devil1: między sztachetami :club2: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Próbuję spełnić marzenie 03 Mar 2016 20:15 #441048

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
To miałaś taki ŁADNY widok i zasłaniałaś się ... miałam na działce podobny bo na przeciwko była schadzka działkowych pijaczków jak wychodzili od niego na uliczkę to trzeba było to odlać ..kiedyś nie wytrzymałam i ja go polałam z za krzaka róży kubłem wody od tamtej pory był spokój..
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 04 Mar 2016 11:12 #441228

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Alina, ale się uśmiałam :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Pewnie oblany nieżle na Ciebie pomstował przed kumplami, że inni się już nie odważyli :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

Krzysiu, jak ci będą olewali tujki, to uschną. Może lepiej jak Alinka z wężem ogrodowym albo pomyjami się zaczaić ? :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 04 Mar 2016 15:48 #441273

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Krzysiu.......... no ładne rzeczy można pooglądć :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: a niektórzy/które jaszcze kasę za to płacą :rotfl1: :rotfl1: :crazy:


Powiadasz Lilypol lilie przysłał to przynajmniej wiadomo , że zakwitnie to co zakupiłaś a nie majtkowe różowości jak okazje szepietowskie :hammer: , do mnie też dziś pierwsza paczka dotarła.Sezon rozpoczęty.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 04 Mar 2016 16:26 #441284

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
W zyciu do głowy mi nie przyszło okrywać szałwię muszkatołową :huh: , myślę, że nie musisz się martwić. Nawet jak zeszłoroczne liście zmarniały, to wyjdą nowe ;)
Też dziś odebrałam paczkę z Lilypolu, cebule wielkie jak zwykle :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 04 Mar 2016 16:50 #441290

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Krzysia wrote:
Chyba zamordowałam szałwię muszkatołową, zupełnie zapomniałam ją okryć :jeez: .

O rajku , ja nawet nie wiedziałam, że powinno się ja okrywać :tongue2: Mam 2 młodziutkie siewki zeszłoroczne, zaglądałam do nich tydzień temu - tkwią sobie na rabacie beztrosko. Przetrwały styczniowe mrozy to .... chyba dadzą radę .
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 04 Mar 2016 18:15 #441315

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Szałwia da radę o to się nie martwcie, moje ładnie w liście zeszłoroczne ustrojone czekają cieplejszych dni.

Krzysiu to masz z tym podglądaniem hecę :devil1: ja bym te tuje dała za płot, a jakby polewali to możesz Ty ich dla odmiany podlać ;) a zyskasz sporo miejsca.

Do zakupów rodków tylko się przymierzam, teraz potrzebowałabym ze 3 azalie i jednego rodka ale jak ich nie będzie to też mniej roboty :wink4:

A ja jeszcze oprócz róż nic nie kupiłam :bad-idea:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 05 Mar 2016 21:52 #441831

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja co roku robię wycieczkę ze szpadlem i obcinam korzenie tuj. Jak na razie chyba to pomaga, bo moje roślinki posadzone przed nimi rosną.
Teraz planuję kolejną rabatę przed nimi i powinnam zrobić porządną zaporę, żeby potem mieć mniej pracy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 05 Mar 2016 22:14 #441841

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Krzysiu, nie ma co żałować tui, zresztą, teraz jest duża szansa, że się przyjmą, jeśli się zdecydujesz na przesadzenie, pora dobra i ma padać. Decyzja i akcja! :)
Ja też w przypływie chęci pogrzebania w ziemi coś na parapetach posiałam i się zastanawiam, kiedy i na jakim etapie to się zmarnuje :rotfl1: Nie sądzę raczej, by doszło do pikowania ;)
Prawdziwe grzebanie w ziemi urządziłam sobie dzisiaj, bo posadziłam lilie z Lilypolu, strasznie śmierdziały mi w lodówce :lol:
Krzysiu, przed Tobą też grzebanie prawdziwe, posadź lilie, przesadź tuje :) Siewkami się nie martw, w ostateczności prosto do gruntu i się okaże, czy Ci pisane! ;) Ja pewnie tak zrobię :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.486 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum