TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 15 Wrz 2015 08:36 #401970

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, wszystko odwrotnie wyszło :rotfl1: Pisałam, że nie komentuję, nie dlatego, że mi się nie podoba, bo mi się podoba! Po prostu nie umiem niczego doradzić, tak, jak Kasia z Jej ogromną wiedzą i wyobrażnią. I tylko to miałam na myśli. Teraz z innej beczki. Jak Twoje jałowce? Moje niby odrosły, ale nie jestem przekonana, że jest ok. Boję się, że znowu w przyszłym roku coś wylezie, a to będzie marność, bo chodzi o te wielkie, które nazwałaś 'bonsai'.
Trawnik masz imponujący, dzisiaj w nocy porządnie lało, mam nadzieję, że u Ciebie też i wąż stojąco-kroplujący nie musi ciężko pracować. Nie wiem, czy na rabatach jeszcze chcesz coś zmieniać, ale na zdjęciach wyglądają na skończone i przemyślane kompozycje. Za rok Cyguś już tak swobodnie nie pospaceruje wśród roślinek :happy: , wszystko się rozrośnie i wypełni trasy głównego ogrodnika. Na ostatnim zdjęciu wygląda na 'wielkiego' psa, chyba sporo urósł od naszego spotkania, ile waży? Ukochaj go ode mnie :kiss3: Zdjęcie w biegu - sama radość.
Jakie drzewo kupujesz na miejsce złamanego klona, to dalej tajemnica, czy nie doczytałam :oops: ?
Dobrego dnia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 15 Wrz 2015 09:06 #401975

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Monika, Twój ogród wypiękniał bardzo :bravo: :bravo: :bravo: , serio... idziesz w dobrym kierunku ;) . A Cyguś to już kawaler :hearts: .
Cieszę się, że fotki na coś się przydały :hug:.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2015 09:06 przez katja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 15 Wrz 2015 21:47 #402123

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, rabatki wyglądają na dzieło skończone :bravo: Zazdroszczę Ci konsekwencji i zdecydowania - wiesz, czego chcesz i do tego dążysz!
Ja ciagle bym coś zmieniała :flower:
Rozanne cudny! Moje wciąż w donicach, czekają na miejsce a i tak nie przeszkadza im to w kwitnieniu :dance:
Azalki masz w świetnym stanie mimo suszy! Moje podeschnięte wegetują i chyba z pączków nici...ehh..
Kompostownik zapełniasz? :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 15 Wrz 2015 22:51 #402137

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu, uffff..już myślałam, że jest tak źle, że szkoda gadać ;)

Jałowce mają się nijak :dry: Niby sie trochę odbudowały od przedwiośnia, ale ja im już nie wierzę :angry: Co roku ta sama zabawa..teraz w miarę ładne, po zimie beznadziejne i leczą się do wakacji. Wkurzam się na nie, ale szkoda mi ich ciachać na razie- trzeba byłoby cos w ich miejsce posadzić- na razie jednak sadzę tam gdzie jest pusto- czas wymiany roślin jeszcze nastąpi :silly:
Pewno żeby nie było strasznie łyso to w ich miejsce posadzę kiedyś jakieś drzewo :think:

Cygusia od pierwszych dni lipca nie ważyłam- wtedy na liczniku było 2.2kg Psiak wyrósł to fakt- nóżki mu się wydłużyły, ale jest szczuplutki i generalnie filigranowy. Obstawiam, że waży 3kg z kawałkiem. On chodząc po rabatach nie zaprząta sobie głowy roślinami- jak trzeba, idzie jak taran :lol:

Tajemnicy drzewa jeszcze nie zdradziłam, może jutro uchylę jej rąbka :whistle: Tak robię z tego mega tajemnicę, a jak się sprawa rypnie to będzie jedno wielkie buuuu..takie nudy :silly:

Kasiu- dziękuję serdecznie za przychylną opinię :kiss3: W niektórych miejscach jestem zadowolona, w innych nadal się męczę.

Zdjęcia przydały się bardzo! Chociażby dla pokazania Mężowi, że te 4 liście i 3 kłosy, które z dumą sadziłam, będą kiedyś wyglądać pięknie :lol:

Kasiu- jak fajnie, że wpadłaś :hug:
Ty masz głowe pełną pomysłów, więc zmieniasz.. :hug: ja aż tak pomysłowa nie jestem ;) Rabaty częściowo mają wygląd taki, jakbym chciała..ale tak szczegółowo to nie jestem z nich zadowolona. Są miejsca do dokończenia, do dopracowania. Niektóre rośliny działają mi na nerwy, albo są zwyczajnie nudne..
Dziś przed pracą godzinę krążyłam po ogródku "w poszukiwaniu rozumu" :P a dokłądnie pomysłu.. Coś muszę dopracować, coś dokończyć, ale zupełnie nie wiem jak :hammer:
Zostawiam sobie jednak tę przyjemność może na kolejny sezon- za rok przecież też muszę mieć co robić :rotfl1:


Przez chwilę się zastanawiałam, którego Rozanne masz na myśli..po chwili załapałam, że mówisz o bodziszku..on z racji imienia jest dla mnie "oną" bo mówię o nim..a raczej o niej, "Rozanka". Kolor ma cudny!

Kompostownik zapełniam, oczywiście. Raz w tygodniu trawa z papierami, a na bieżąco fusy po kawie i skórki po bananach. Mało gotujemy, więc obierków prawie nie ma- nawet kompost mam nudny :happy3: Dziś nad nim sterczałam wpatrując się w zawartość, ale kompostu jeszcze nie ma :wink4: a mógłby się już zrobić..na zachętę.. :whistle:

*******
Dobrze, że się tu trochę odzywacie.. Jakoś tak cicho i nudno, mam wrażenie, że piszę bez sensu sama do siebie, skoro nikt nie ma ochoty ze mną "pogadać" :unsure:
Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2015 22:53 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 15 Wrz 2015 23:54 #402150

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, zawsze czytam Cię z przyjemnością do porannej kawy :coffe:
Rzadziej piszę ostatnio bo coś weny brak, a popołudniami przeglądam gazety, książki i neta w poszukiwaniu inspiracji :search:
Może rzuć na tapetę rabatę, którą chcesz udoskonalić i społecznym wysiłkiem coś pomożemy? :happy-old:
Choć mam nieodparte wrażenie, że moje "rady" zrobiły więcej zamętu niż pożytku... :unsure: Nie miałam w żadnym momencie zamiaru nikogo na siłę "edukować" ogrodniczo, bo każdy sadzi tak, jak mu w duszy gra, ale z racji serdecznych, forumowych relacji pozwoliłam sobie na szczerość i otwarte komentarze, które sama cenię u innych.
Miało wyjść dobrze, a wyszło...że się wymądrzam :hammer:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 00:14 #402156

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Moniś :bye:
suuper te twoje rabaty sie prezentują juz :thanks:
Hortki tez .ładne :hearts:
Dędową zobaczyłam,ładnie się przebarwia,prawad?
A kwitła ci juz ??Moja jeszcze nie .Może na drugi rok, pokaże jaie ma kwiatuchy ;)
ciekawy kolorek bylinowego hibcia :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 00:18 #402157

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- z czynu społecznego chętnie skorzystam i chyba tak właśnie zrobię.. Na jedno miejsce inspiracje przywiozłam z ZtŻ, a na inną rabatę zupełnie nie mam pomysłu. Na razie to "poczekalnia" :jeez:

Kasiu..jakie "się wymądrzam", jakie "narobiłam zamętu".. Nigdy nie zapomnę naszej posiadówki na schodkach wejściowych :hug: i tylu fajnych rad, jakie dostałam!
W poście do Hani "broniłam się", że to nie rabatka Kasi w takim sensie, że nie skopowałam wszystkiego słowo w słowo..a coś tam pozmieniałam na swoją modłę. :wink4:
Ja się bardzo cieszę, że dostałam tyle fajnych pomysłów od Ciebie i mimo, że serce ogrodnicze chwilami cierpiało ;) to wiem, że radami trafiłaś w mój styl..
Rozjaśniło mi się w sprawie kilku miejsc.. np rabatka urodzinowa, ostatnio robiona teraz mnie cieszy, jak na nią patrzę. Wcześniej męczył mnie widok niby fajnych roślin, ale nie pasujących do siebie. Coś tam sobie niby planowałam, ale Twoje pomysły ślicznie wszystko spięły w całość :kiss3:

Czy Ty wiesz, że P, w tygodniu nie mający czasu na oglądanie ogródka, co sobotę się mnie pyta o trawy pod klonami :rotfl1:



Aniu..pytasz o hortensję dębolistną? Ja nie mam takiej- u mnie tylko "stare dobre" Limki i Vanilki.

Hibiskus początkowo denerwował mnie, że tak długo trzeba na niego czekać i nawet miałam się go pozbyć.. Mąż jednak na moją prośbę wybrał dla niego nowe miejsce i teraz mi się już podoba a nawet doceniam to, że kwitnie właśnie teraz. Polubiłam go i zawsze czekam aż się otworzy.
Jak zdrówko..? Muszę wpaść do Ciebie i zobaczyc, co słychać :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 00:38 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, anabuko1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 09:11 #402207

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wczoraj odwiedziła mnie jedna forumka i gadałyśmy o cięciu hortensji w kontekście wykładania się kwiatów. No i ona mi powiedziała, że jeszcze inna forumka ;) , która ma piękne, dorodne i wyprostowane hortensje :woohoo: tnie je bardzo delikatnie :dazed: . Zatem chyba będziesz musiała wybrać ;) , albo utniesz krótko, kwiaty będą leżeć, za to będziesz podziwiać kwitnienie miskanta :happy3: , albo utniesz delikatnie, hortensja będzie wysoka ale sztywna, za to miskanta będziesz podziwiać po drugiej stronie płotu :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 09:17 #402209

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Monika!
My też rozmawiałyśmy o cięciu hortensji, ale nie w kontekście wykładania się, a wypuszczania długich, sztywnych pędów (u mnie Limelight są takimi wysokimi giganteusami.
Wydaje się być logicznym, że tnąc wyżej, hortensja w innym miejscu się rozgałęzi i nowe pędy będą krótsze i sztywniejsze.
Moją Vanille tak tnę (na wysokości murka granotowego) i to się sprawdza - w sensie, że nie leży, a tylko ładnie się przewiesza (ciężki kwiatostan).

Czekam na puszczenie pary w sprawie nowego drzewa :)

W ogrodzie pięknie! Murek okrzepł, wpisał się w całość i pięknie rysuje rabaty.

Głaski dla Cygusia! a dla Ciebie pozdrowienia :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 11:51 #402237

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
A ja mam dzis wolne tralalala.. :dance: Ogromne pozdrowienia dla zakładu wodociągów i ich mega awarii w centrum Wawy :funnyface:

Dzień piękny, więc będę jak jaszczurka korzystać ze słońca..właśnie- gdzie są moje jaszczurki, dawno nie widziałam :dry:

Zmykam obwiązać drzewo kokardką :woohoo: Wolny dzień, pogoda piękna..a nie ma żadnych doniczek do sadzenia.. Co robić..jak żyć- chyba się wezmę za pielenie :silly:

Dziś w nocy była burza- spokojna dość, bo w oddali słychać było grzmoty, przez okna dachowe migały błyskawice. Padało długo i obficie- jeszcze teraz trawa mokra. Znowu system stojąco-kroplujący ma wolne :happy3:

Pozdrawiam i lecę w teren, odpowiedzi później :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 12:19 #402241

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A ja właśnie przysiadłam po wielkim myciu basenu :tongue2: . Schnie teraz :lev: , a ja zaraz doprowadzam się do kultury i lecę po chłopców do szkoły :dazed:.
Ależ mnie słoneczko dziś dopieszcza :dance: ... normalnie aż się chce wszystko :happy: - pielić, kosić, kopać, sadzić... cokolwiek, byleby w ogrodzie :dance: .

Miłego dzionka :bye: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 15:50 #402251

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piękny dzień, cudowna pogoda i awaryjne wolne popołudnie- mogę się do tego przyzwyczaić ;)

Dzień spędzam ogrodowo..i okołoogrodowo. Docebulkowałam się z Lidlu..niestety, mimo przekopania pudeł nie znalazłam już pięknej odmiany tulipanów SUper Parrot- z efektem kameleona..i z bólem serca musiałam kupić White Parrot.. takie same, ale inne :silly:

Bardzo lubię tulipany papuzie za efekt jaki robią. Zwykłe pączki po otwarciu nie są zbytnio ciekawe, a papuzie przez swoją ondulację na płatkach robią taki okazały efekt. Ciekawa jestem, czy będą równie żywotne jak kupowane wiele lat temu papuzie do ogrodu mojej Mamy- nie kwitną oczywiście wszystkie..ale po kilkunastu latach (!) bez wykopywania cebul nadal pojawiają się wiosną kwiaty. Niższe, mniejsze- ale obecne.
Jeszcze muszę się zakrokusić..to jednak zamierzam zrobić w ogrodniczym, a że widziałam, jaki mają wybó..to chyba przez wyjazdem coś na uspokojenie trzeba będzie łyknąć :lol:

Byłam też u p Tomka..i uchylam rąbka tajemnicy :whistle:
DSC1000246.jpg


teraz już chyba wszystko jasne. Niestety muszę uzbroić się w cierpliwość, bo czekać trzeba z wykopaniem Crimsona złamanego.

Poza tym co ciekawego..? Tradycyjny przedpołudniowy obchód ogródka
DSC100021.jpg


urocza Humpy :hearts: jeśli wrzosy wyrosną tak, jak u Ani Adasiowej, to chyba ją zasłonią :unsure:
DSC100022.jpg


u sąsiada trawa zawsze bardziej zielona ;)
DSC1000214.jpg


hmmmm..może górą :lol:
DSC1000218.jpg


jeszcze z okazji zbliżającej sie jesieni machnęłam dekorację w domu.. prototyp- potrzebuję więcej szyszek i może coś jeszcze.. :think: , ale pomysł już jest i wystarczy doszlifować B)
DSC1000251.jpg


Martuśka- dobijasz mnie i rozkładasz na łopatki..ależ mi dałaś wybór :blink:
ZObacz..tu cięta nad 3cim oczkiem, jak dla mnie stoi wystarczająco..
DSC100024.jpg


ta też nad 3cim..już nawet nie leży poziomo- toż to depresja :jeez:
DSC100025.jpg



Agnieszko, Ty też masz obserwacje, że cięte wyżej są sztywniejsze :unsure: To nad którym oczkiem trzeba ciąć..skoro mam 2 egzemplarze nad 5tym..i wyglądają jak ta depresja nad 3cim :hammer:

Parę już puściłam, a Cyguś zachwycony przyjmuje wszelkie oznaki sympatii :lol:


Dorciu- prawda, że piękny dzień. Ty się zapewne średnio ubawiłaś zwijaniem basenu :pinch:

Zmykam na dwór..jeszcze widoczek klonów, którymi się zachwycam wracając do domu... Pomijam dwie pory roku na jednej rabacie ;) ..ten płonący jest cudowny- aż świeci w słoneczne dni :woohoo:
DSC1000250.jpg


DSC1000236.jpg


Zmykam :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 18:10 #402266

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Spróbuję się dowiedzieć "u źródła" ;) , jak to jest z tym cięciem i na pewno podzielę się z Tobą tą wiedzą :P
Mój klon Red Sunset właśnie został pozbawiony ostatnich liści przez cholerny wiatr i tyle widziałam przebarwione listki :angry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 19:52 #402285

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Monika-Sz wrote:
Agnieszko, Ty też masz obserwacje, że cięte wyżej są sztywniejsze :unsure: To nad którym oczkiem trzeba ciąć..skoro mam 2 egzemplarze nad 5tym..i wyglądają jak ta depresja nad 3cim :hammer:

Moniko, nic Ci więcej nie doradzę - sama nauczyłam się po latach ogrodowej cierpliwości i daję roślinom szansę na aklimatyzację wiele im wybaczając ;-)
Może to pierwszy rok u Vanilki tak u Ciebie wygląda, a potem będzie dobrze, tak jak byś chciała? :)
Będę się widziała z Ulińskim, więc zapytam z ciekawości o poradę... pamiętam jednak, że np. Danusia Młoźniak sugerowała kiedyś cięcie hortensji bukietowych co drugi rok.

Drzewko zanosi się na niezwykle urokliwe... co to za odmiana jabłonki?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 20:20 #402300

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, z hortensjami bukietowymi musisz sie uzbroić w cierpliwość - z każdym rokiem pędy są silniejsze, aż wreszcie na tyle twarde żeby utrzymać ciężki kwiatostan.
Przestań się pastwić nas swoim maleństwem hortensjowym na rabacie urodzinowej, bo faktycznie wpadnie w depresję i będzie się nieustannie pokładać w nieszczęściu :laugh1:
Ja swoję tnę na ok. 40 cm co roku i pędy są sztywne choć zawsze je zabezpieczam na środku krzewu metalową obręczą. Moje mają jednak kilka lat, te młodsze zawsze mają bardziej elastyczne pędy. Zasadniczo z cięciem bukietówek jest tak, że im niżej przytniesz tym kwiaty będą większe, ale mniej liczne. Im wyżej tym kwiatów węcej, ale mniejsze. Przetestowane :idea1:
Jakie drzewko wybrałaś? Jakaś odmiana jabłoneczki? A będziesz sadzić ambrowca w okolicach Ewy na tyłach? Byłby tam piękny.. :whistle:
Klonik przecudny :hearts: Moje bidule przypalone... :dry:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 20:21 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 20:25 #402302

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gosia Margo chyba nie cięła Vanilki w tym roku :lol:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 21:15 #402327

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wieczorne pozdrowienia..z ławeczki w ogrodzie, ze świerszczem grającym w tle. Ciepło, przyjemnie..tylko ekipa remontująca dom sąsiada klnie niemiłosiernie na poprzednią ekipę, niezbyt komponując się ze świerszczem :rotfl1:

Niewiele dziś zrobiłam, głównie się obijałam :silly:

Nieco wypielone, posadziłam iryski, które sprezentowała mi Dorcia :kiss3: , podumałam nad rabatami- nic mądrego nie wymyślając, z Cygusiem byliśmy na spacerku..
DSC1000253.jpg


DSC1000254.jpg


zrobiłam lifting domowej dekoracji jesiennej, skromnie, ale zawsze to miły akcent..
DSC1000258.jpg


DSC1000260.jpg

i dzień przepłynął między palcami. Może to i dobrze, bo jutro zapowiada mi się ciężki dzień..

COś na ząb..
DSC100028.jpg


w głębi wrzosowiska..o dziwo nie kusi mnie, żeby cos tu na siłę posadzić.. i całe szczęście, bo iglaki jeszcze sie rozrosną. Gałęzie brzozy do przycięcia, ale to pewno już zadanie na przedwiośnie..
DSC100023.jpg


mam Vanilki, pięknie płomiennie się przebarwiające, ale eleganckie Limki też cieszą
DSC100027.jpg


miałam genialny plan posadzenia czegoś innego w miejsce kostrzew.. niestety P założył front ich obrony :jeez:
DSC100029.jpg


Kanzanka..
DSC1000210.jpg


w buszu rabatki azalkowej- ależ tu spokojnie o tej porze roku. Bardzo ciekawa jestem jesiennej szaty Kanzanki
DSC1000211.jpg


tu na razie pustawo, ale Evusia się przecież rozrośnie..
DSC1000212.jpg


rabata, która za rok stanie się rodkową.. widzę tu miejsce na 3 rodki- 2 średnie obustronnie przy Wredusiu i jeszcze jakaś miniaturka przy parasolce azalkowej. ZImą zamierzam poczytać o konkretnych odmianach i ich rozmiarach, żeby cos sensownie wybrać
DSC1000220.jpg


ten roduś będzie rósł samotnie, bo spory urośnie, więc miejsca mu zostawiam dużo
DSC1000222.jpg


bardzo podoba mi się kiścień Rainbow- pięknie podrósł od wiosny i chyba dobrze, że go przesadziłam na rabatę rodkową- będzie miał lekki półcień i plecy ze szmaragdów..a to chyba da mu większą szansę na zimowanie, niż poprzednie stanowisko
DSC1000226.jpg


studnia wiercona na czas budowy, która ratowała mnie w upały.. Podlewanie bez obawy o rachunki bardzo pomogło ratować ogródek. Zawracanie głowy z pompą, wpuszczaną do studni, z podłączaniem do prądu. Nie chce nam się zazwyczaj i podlewamy z wodociągu. Trzeba będzie w końcu jakoś to sensownie zorganizować..kiedyś/.. w tle rabata do dopracowania..może za rok..
DSC1000228.jpg


uroczy SIlberspinne, który pierwotnie miał rosnąć przy ogrodzeniu- gdzie obecnie są Helgi.. okazał się dość niski..więc powędrował na trawiastą
DSC1000231.jpg


przebarwiająca się Satomi
DSC1000233.jpg


i Schneegold
DSC1000235.jpg


podobno wolno rosnący Icee Blue..ładny i dośc subtelnie wyglądający
DSC1000238.jpg


fragment rabaty, której ciąg dalszy mam do dokończenia..do wymyślenia..i tu będę liczyć na czyn społeczny ;) Może komuś coś fajnego do głowy wpadnie..
DSC1000241.jpg

ale o tym opowiem osobno..


******
Martuś- co za wichurę miałaś, że aż liśćie wszystkie zwiało :blink: U mnie fakt.. zwiało już w tym sezonie koronę całą.ale reszta liści trzyma się solidnie :lol:
Będę wdzięczna za wszelkie donosy nt Vanilki :hug:

Agnieszko.. spośród informacji nt Vanilki najbardziej spodobała mi się "tak, jak byś chciała".. byłoby idealnie :rotfl1:

Jabłonka to odmiana Everest..podobno ktoś patrząc na nią wiosną, gdy jest obsypana kwieciem miał skojarzenie z ośnieżonym szczytem Everestu.. Pewno to bujda na resorach, ale romantycznie brzmi :lol:

Miłego wieczoru :flower2:

EDIT..
Kasiu- dziś z p Tomkiem rozmawiałam nt ambrowca, bo bardzo wpadł mi w oko.. nie znałam takiego drzewa pięknego.. Skutecznie mi go odradził. Stwierdził, że do Poznania się nadaje (pamięta..), ale u mnie może wymarznąć. U nich w siedzibie rośnie piękny dorodny okaz.. Powiedział mi, że którejś zimy zmarzło wszystko powyżej linii żywopłotu i dobijał od nowa.. a oni siedzibe mają w zaciszniejszym miejscu, niż moja działka :unsure:

Vanilkom dam szansę wobec tego..ale juz widziałam w OBi odpowiednie pręty do podpierania krzewów, więc w razie czego.. :whistle:

Kasiu- ja swoje bukietówki zamierzałam ciąć co roku.. :think:
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 21:37 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 16 Wrz 2015 21:55 #402349

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, to miejsce obok Evy jest jednak dość dobrze osłonięte, od strony wiadomej sąsiadki zwłaszcza... :think: Może by jednak dał radę?
Swoją drogą zapomniałam zapytać p. Tomka czy mają jakieś odmiany czy gatunek i czy jest szczepione. Na 40-metrowego kolosa miejsca nie mam :happy4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.715 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum