TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 15:14 #353831

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, mam wszystkie, które wymieniłaś. Sama jestem ciekawa ich rzeczywistych kolorów. Wybierałam tylko fiolety i kilka ciemnoczerwonych. Libretto z zeszłego roku, ale był bez kwiatów. Szczerze Ci powiem, że gdybym chciała posadzić jednego rodka, wybierałabym bardzo powoli i dokładnie. Jeżeli w sklepie, o którym piszesz mają teraz taki wybór to nie zwlekaj. I może przejrzyj oazową bazę; nasze opisy i zdjęcia są najbardziej wiarygodne :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 16:48 #353845

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
cześć Moni !
fajne plany ogrodowe :) Podziwiam Cię za to, że konsekwentnie dążysz do celu i nie ulegasz łatwo pokusom - ja tego o sobie powiedzieć nie mogę.
Ciekawe jakiego rodka wybierzesz. Nie pomogę bo się nie znam na nich. Mam kilka ale akurat nie fioletowe
pozdrawiam serdecznie
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 19:43 #353898

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Moniko, z opisami kolorów robionych przez facetów bądź ostrożna, dla nich oliwkowy, turkusowy i seledynowy to kolor zielony, a pomarańczowy i ceglasty = żółty :happy:
Brunatny i grafitowy to kolor czarny, a fioletowego od różowego też nie rozróżniają :hammer:

Na własne oczy widziałam to u okulisty podczas grupowego badania przed prawkiem :) Większości kolorowych liczb na planszach nie zauważali :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 21:29 #353948

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu.. masz wszystkie :woohoo: aaaaale Ci dobrze :hug:
Ja niestety muszę wybrać na razie jednego..ale już mi sie serce kraje, że trzeba wybierać..i chyba z czasem jeszcze jakąś miejscówkę znajdę.
W końcu moja miłość do kwasolubów zaczęła się od rodków.. projekt naszego domu nazywa się "dom w rododendronach"..więc i to do czegoś zobowiązuje ;)

Moniśka- jaka konsekwencja.. toż to dramat za małej działki jest :jeez: Z drugiej strony niestety tak mam, że jak na coś się uprę i wbiję sobie do głowy, to nie ma siły, która mnie od tego odwiedzie :funnyface:
Znam takich, co czasem krytykują tą cechę we mnie..ale o nieobecnych się źle nie mówi..a Mąż jeszcze nie wrócił do domu :happy3:

Alinko- cenna uwaga, żeby zwracać nomen omen uwagę na to, kto posty napisał :happy3: Mój Mąż nie odróżnia fioletu od niebieskiego..tzn myli często te kolory.. Czerwony to czerwony..ciemny..jasny..ale czerwony- nie ma biskupiego, buraczkowego.. łososiowy- to różowy..
Jedyny raz, kiedy udawał, że sie zna na kolorach, to jak próbował mi wmówić, że płytki na schodach wejściowych są ładne, łososiowe właśnie i że pasują do dachu :hammer:
Do palety czarnych dorzucam granatowy.. a -zapomniałam dodać, że lawendowy to jasnoniebieski :lol: ii tajemniczy kolor, zwany fuksją :funnyface:

Ubaw miałam, jak przyjechał kolega, prowadzący firmę zakładającą żaluzje,, rolety itp.. Panowie usiłowali z kolornikiem w garści stwierdzić, jaki mamy założony kolor rolet- nie udało się :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 21:33 #353950

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Idź do ogrodu Moni, zobacz jak się róże przycina i nie wątp więcej :idea1: :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 21:34 #353952

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
markita wrote:
Idź do ogrodu Moni, zobacz jak się róże przycina i nie wątp więcej :idea1: :devil1:

Tak jest! :idea1:

:kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 22:08 #353974

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale ta Twoja róża to jakas dziwna.
Czy Ty jej przypadkiem nie posadziłaś za płytko?
Ona powinna byc zakopana aż do pierwszych gałązek.
Że Ci to nie zmazrło :dry:
A z trawnikiem sobie poradzicie. Jak ja dałam radę to Wy też.
Nie wiem ja planujecie, ale może robic po kawałku?
U mnie się to sprawdziło, bo dzięki temu nie zwariowałam.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 22:25 #353980

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- ta róża tak rosła w doniczce w ogrodniczym. Korzonki ma zakopane w ziemi..nad ziemią pień i dopiero krzaczek.. wszystkie tak wyglądały..z tym, że "pień" ma max 10cm wysokości. Nie zmarzła- puszcza liście :)

Trawnik zamierzamy zrobić za jednym zamachem- tak wiele go nie mamy, żeby dzielić :unsure: Wczoraj zerkałam na czekający nas front robót i mdli mnie na myśl o tym.. Szkoda, że jesienią nie mieliśmy kasy, żeby dokończyć opaskę dookoła domu i taras- byłoby łatwiej, bo wysokość mielibyśmy ustaloną. A tak, to zrobimy mniej więcej..a za rok, po zrobieniu kostki i tarasu najwyżej będzie trawnik z niewielkim spadkiem od kostki w stronę ogródka. teoretycznie to chyba niezłe rozwiązanie, bo deszczówka będzie dobrze odpływać z kostki na trawnik.
Na logikę powinniśmy poczekać na opaskę i taras-ale obecny bajzel jest nie do zniesienia!

Sama nie wiem..jak mi się teeego nieee chceee robić! :ouch:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 30 Mar 2015 23:31 #353997

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, fajne te Rh wypatrzyłaś, zguglowałam sobie bo nie znam :comp:
Ja mam chwilowego focha na rodusie bo opuchlakom zasmakowały..ale to w sumie nie ich wina :huh:
W maju są niezastąpione, podobnie jak azalki :lol:
Prac budowlanych nie zazdroszczę, ale jak się z tym uwiniecie to będzie Francja elegancja :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Mar 2015 00:25 #354009

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu.. nie wczytywałam się w opisy..leciałam wg zdjęć.. Ależ wybór, prawda :woohoo: Wymieniłam tyyyle nazw..wszystkie mi się podobają, a zdecyduję się chyba w końcu na Catawbiense Grandiflorum. Mam jedno miejsce na rodka, dość spore i chciałabym duży krzew, szybko rosnący.
Martwi mnie tylko ilość słońca w planowanym dla niego miejscu.. niby zaledwie kilka godz w ciągu dnia..ale w południe :unsure:
jak się uprę, to któregoś z listy kupię, jak tylko wymyśle, gdzie posadzić.. a już coś się w głowie kluje ;)

Nie fochuj się na rodki.. A nawet jeśli- przejdzie Ci, jak zakwitną :hug:
Dorobiłam się dzięki Hani kilku pięknych azalek i nie mogę się doczekać ich kwitnienia, bo trafiły do mnie już po tym spektaklu :dance: Co prawda wszystkie różowe, ale pojawi się chyba biała, dokupiłam też fioletowego rodusia- i powinno być ładnie. Nie mogę się doczekać :woohoo:

Cholera mnie bierze z powodu braku tarasu..ale za dużo nam w domu brakuje, żeby $ ładować całkowicie w ogródek.. To chociaż część rabat i trawnik zrobimy... ja sobie też nie zazdroszczę tej pracy :jeez:
Zobacz, jak to jest.. my się naszarpiemy zakładając trawnik.. Aguniada w tym czasie będzie zrywać ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Mar 2015 21:30 #354278

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Monika,
tak to bywa, że co dla jednych jest zaletą to dla innych wadą...albo inaczej raz bywa zaletą a raz wadą w zależności od okoliczności :rotfl1: . Moim zdaniem dobrze robisz, że jak sobie coś zaplanujesz i upatrzysz to w to idziesz konsekwentnie. Dzięki temu tworzysz spójny ogród. Może i powoli ale cóż z tego ? Już jest pięknie a będzie jeszcze bardziej. Rozumiem, że drażni Cię brak trawnika i nie zazdroszczę jego zakładania bo to harówka niezła. A właśnie - będziecie kładli siatkę przeciw kretom (jak pisałaś a nie doczytała, to przepraszam za zamieszanie) ?
Catawbiense Grandiflorum piękny jest :woohoo: i to chyba taka żelazna odmiana, dobrze kojarzę ?
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Mar 2015 21:51 #354286

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moni- za upór bardzo byłam chwalona w przypadku klinkieru na schodach. Pamiętasz może moją jesienną rozpacz.. Nie wiem, czy wtedy zaglądałaś..? W każdym razie płytki wybrane przez nas starannie, okazały sie kompletną pomyłką- ja chciałam oddać od razu transportem, Mąż stwierdził, żebym nie mąciła i że będzie ładnie.. Glazurnik zaczął układać, a ja byłam coraz bardziej przerażona i załamana efektem. Po 5 dniach mojego marudzenia, płaczu i robienia afery dopięłam swego- płytki ze schodów skute, kupione nowe w akompaniamencie słów "słuchać już cię nie mogę, skujmy i niech będzie wreszcie spokój" :angry:
Do tej pory Mąż twierdzi, że całe szczęście, że jak się na coś uprę, to nie da się mnie zbić z tropu :happy3:

Czy mój ogródek jest spójny.. nie wiem, ale miło z Twojej strony, że tak napisałaś :hug: Mi się wydaje, że bez polotu wszystko robię i rabaty takie nudne :unsure: .. a najbardziej cierpię z powodu braku przestrzeni :cry3:

Siatki na krety nie układamy. U nas nigdy nie było kretów i w sumie nawet mi to nie przyszło do głowy.. Swoją drogą zastanawiam się, jak głęboko krety ryją pod podmurówką, bo u nas raczej dość głęboko. Jak się jakiś przebije, to go wykurzę zalewając tunele. Wiele lat temu mój Tata tak stoczył udany bój.

WIesz- to nie będzie trawnik z prawdziwego zdarzenia.. niech chociaż wyjdzie równo i zielono- to już będzie radość.
Szkoda, że nie możemy zaszaleć.. jakbym rozbiła jakiś bank ;) to zrobiłabym taras od razu z planowanym obok niego oczkiem wodnym z mini kaskadą, do tego system nawadniania i trawnik z rolki :whistle: a tak, to bez tarasu, trawnik własnymi siłami, a kaskadę pooglądam sobie u Iwonki majowej :happy3:

W ogóle taras to u nas drażliwa kwestia.. Mąż chce wykańczać dom i meblować, a ja chciałabym taras.. Na logike wiem, że bardziej potrzebujemy mebli czy sprzętów w domu, niż tarasu z meblami..ale chcieć przecież mogę..i marudzenia sobie nie odmówię :funnyface:

Catawbiense wg opisów chyba jest dosyć wytrzymałym rodkiem- zobaczymy ;) Swoją drogą zastanawiam się, co za rodek rośnie u Mamy. Przetrwał pełne słońce, brak nawożenia przed kilka lat..i kwitnie co roku :hearts:
Ostatnio zmieniany: 31 Mar 2015 21:53 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 31 Mar 2015 22:08 #354298

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, Catawbiense Grandiflorum to mój bieniaminek wśród mocno ubarwionych różaneczników.
Jest przepiękny i kwitnie zachwycająco w głębokim, ciepłym fiolecie.
Bardzo go lubią pszczoły i trzmiele...
Polecam.

A co do potrzeb właściwych vs chciejstwa, to zawsze będzie zgrzyt, ale kto powiedział, że taras jest mniej ważny, niż np. wyposażenie garderoby? Osobiście nie wiem, co bym wybrała jako priorytet... w końcu w sezonie tak dużo czasu spędzamy na powietrzu, w ogrodzie - taras jest bardzo ważny!

Życzę jak zwykle dobrych decyzji :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Kwi 2015 00:47 #354355

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czy ja się przypadkiem nie pytałam w ubiegłym roku o catawbiense u Ciebie.. taki miły odcień fioletu miał Twój rodek.. Noo..to decyzja zaklepana! :dance:

Gdybym miała decydować sama, to wiem, co bym wybrała ;) Muszę niestety przyznać rację P.. przydałaby się nam pralka, wygodny materac, jakaś szafa.. Jesteśmy jak studnia bez dna :jeez: Wiem, że powoli wszystko będzie..ale ja tak bardzo nie jestem cierpliwa :silly:
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2015 00:49 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Kwi 2015 15:51 #354464

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniś :hug: , jechałam dziś w okropnym deszczo-gradzie, myślałam, jak nasze forumki dzielnie muszą codziennie przedzierać się nie dość, że przez warszawskie korki, to jeszcze w taką cudowna pogodę :woohoo: .
Ale przede wszystkich wpadłam zaprotestować przeciwko opinii, że azalki są różowe. Maruschka, Rubinstern, Geisha Orange wcale nie są różowe. Chyba będziesz miała niespodziewajkę w maju :devil1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 01 Kwi 2015 21:47 #354619

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu.. dzięki za dementi ;) Geisha, z tego co czytałam, jest pomarańczowa..wpadająca w róż.. a pozostałe na zdjęciach wyglądają jak ciemny róż :think: chociaż w opisie przejawia się kolor karminowy/czerwony. (właśnie sprawdziłam z ciekawości ;) ) Zresztą wiesz.. nie mogę się niespodzianki doczekać majowej, a kolor różowy lubię, tylko w jednym miejscu z nim przesadziłam :silly: Dokupiłam fioletowego rodka dla zgaszenia ognia, może coś białego się tam pojawi :whistle: ..a Ty musisz obiecać..po prostu musisz- że dasz się zaprosić z Mężem na azalkowy popis :hearts:

Korki nie są takie złe- jeżdżę w takich godzinach, że raczej ich unikam.. najwyżej mogę to określic, jako wzmożony ruch. Ale ostatnie dni wyjątkowo ciężkie.. Na s8 trudno rozwija się max prędkość- wiatr chwilami próbuje zdmuchnąć samochód z pasa :jeez:
Na szczęście to chyba już koniec tego szaleństwa!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 03 Kwi 2015 22:04 #355112

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jak się jakiś [kret] przebije, to go wykurzę zalewając tunele
:happy3: :happy3: :happy3: :happy: :happy: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :happy: :happy: :happy3: :happy3: :happy3:
Moniś, sorry, ale rozbawiłaś mnie do łez... Gdyby to było takie proste... Ja od dwóch lat walczę z moim czarnym sublokatorem wszelkimi możliwymi sposobami, ale przekonałam się, że na Pana K. nie ma mocnych! Ja go drzwiami, a on oknem... :jeez: .
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 13:17 #355236

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Monisiu :)
Z okazji Świąt .... cieplutkie i serdeczne życzenia :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.561 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum