TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 15:29 #355275

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wszystkim odwiedzającym mój wątek składam..


Serdeczne życzenia radosnych, pogodnych Świąt.. przepełnionych uśmiechem, spokojem, odpoczynkiem i szczęśliwymi chwilami w gronie rodzinnym. Niech będzie to dla Wszystkich czas pogody ducha i optymistycznego naładowania serc optymizmem.

DSC07701.jpg


i trochę pstrokato i infantylnie.. ;) przy okazji życząc mokrego Dyngusa :silly:
DSC07706.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, katja, andrzejek, Margo2, dorciaj, r-xxta, chester633, sierika, majowa, Krzysia, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 18:20 #355339

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dziękuję Moniko za życzenia i pozdrawiam świątecznie, życząc Wam rodzinnej atmosfery, radości ze wspólnych chwil i odpoczynku.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 18:30 #355350

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Moniko, wypoczywaj i nabieraj sił do aranżacji ogrodowych. Wszystkiego najlepszego.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 18:51 #355366

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Moniko, życzę Tobie i Twoim bliskim radosnych i pysznych Świąt Wielkanocnych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 18:54 #355368

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jaka wesoła i kolorowa dekoracja!
Sama kręciłaś te sznurki, Moniko?? :)
Wszystkiego dobrego dla Was :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 19:19 #355374

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
I ja przybiegłam z podziękowaniami za życzenia :kiss3:.

Spokojnych, radosnych i wspaniałych Świąt.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 20:36 #355401

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Serdecznie dziękuję za życzenia :flower2:
Dorciu, Iwonko- :kiss3:

Beatko- serdecznie dziękuję i wzajemnie- życzę pogodnych Świąt..i w sercu i za oknem.. Niech aura zachęca do spacerów, a nastrój dopisuje :hug:

Bogusiu- dziękuję gorąco za życzenia! Wzajemnie- dla Ciebie i Twoich najbliższych wszystkiego dobrego w nadchodzących dniach. Niech to będą radosne, pogodne Święta.. Pogody życzę- nie tylko pogody ducha..aby plany spacerowe udało się spełnić :kiss3:

Agnieszko..czy sama kręciłam.. Hmm..jeśli napiszę, że tak- to i tak chyba nikt nie uwierzy- sama bym się nie dała na to nabrać :laugh1: Nie wygląda to na trudną robotę- ale kiedy miałabym to robić :think:

**********

Dziś w ciągu dnia z przyjemnością skorzystałam z chwilowo słonecznej aury i pospacerowałam po ogródku. Po obudzeniu się roślin ostatnie "mrozy" wszystko zatrzymały. Na razie nie ma wybuchu zieleni- wszystko następuje ostrożnie. Szkoda. bo rok temu o tej porze już więcej się działo.. Nie narzekam jednak, bo pamiętam Wielkanoc sprzed chyba 2 lat :unsure:
Cieszmy się tym, co jest ;)
A więc.. :comp:
fioletowe krokusy, zakupione rok temu i posadzone razem z żółtymi, żeby się ładnie komponowały..łąskawie zbierają się do kwitnienia.. coś im się nie spieszy :jeez: Może ja kupiłam krokusy majowe :P
to miałą być kompozycja żółto-fioletowa.. :hammer:
DSC07718.jpg


DSC07717.jpg


hiacynt trojaczek..ależ w tamtej chwili słońce świeciło :woohoo:
DSC07731.jpg


Agnieszko- z dumą donoszę, że berberys przy furtce przeżył :woohoo:
DSC07720.jpg


gramolą się białe szafirki.. też się zbytnio nie rozpędziły..
DSC07722.jpg


kiełkuje lilia.. cała kępka w tym miejscu ruszyła. Cholercia- co przysypania grubszą warstwą ziemi na koniec sezonu
DSC07721.jpg


kolejny berberysek.. wszystkie już tak pokazują listeczki :dance: Przyszły tydzień ma być słoneczny- może wszystko ruszy z kopyta- tak się nawodniło w ostatnim czasie.
DSC07726.jpg


powojnik Betty Corning- czapki elfa ;)
DSC07725.jpg


samosiejkowy brateczek.. od ubiegłego roku miał króciutką przerwę i znowu od dawna kwitnie..dzielny maluszek
DSC07724.jpg



A poza tym święta.. święta..
Jutrzejsze Świąteczne Śniadanie konsumujemy u Mamy, z moim niewielkim wkładem kulinarnym. Mimo próśb o brak szaleństwa w kuchni..Mama zaszalała i już się zastanawia, kto to wszystko zje :jeez:
Ponownie pod opieką mamy psinę sąsiadów. Sąsiadka z samego rana przybiegła z ciastami dla nas..i prowiantem dla psiny ;) Już jesteśmy umówione, że po powrocie czekać na nich będzie sernik mojej roboty, za który zabiorę się jutro- na poniedziałek musi być świeży.
Podejmujemy Mamę świątecznym obiadem poniedziałkowym i bardzo się z tego powodu cieszę! Święta w domu już drugie spędzamy..ale pierwszy raz będzie "gość świąteczny"- sprawia nam to dużo frajdy!
W wazonie śliczne fioletowe tulipany w towarzystwie kwitnących gałązek forsycji, pierwsza "moja domowa" święconka.. Drobiazgi- a jak cieszą. :lol:

Pozdrawiam :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 04 Kwi 2015 22:45 #355433

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak ja Cię rozumiem w kwestii priorytetów :unsure:
Też mam zawsze dylemat co wybrać. Urządzam się już ponad 10 lat i cały czas mam jeszcze coś nie skończone.
Ale trzymam kciuki, może wygrasz w totka :)
Wesołych świąt
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Kwi 2015 19:37 #355536

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- to najlepsze do tej pory życzenia :P W totka czasem obstawia Mąż- niestety bez efektów :silly:

Priorytety i kompromis to słowa, których ostatnio nie lubię :hammer: Chciałoby się mieć wszystko "już", a trzeba dozować sobie przyjemności ;) To fakt, wszystko powoli zdobyte cieszy..ale ja tak się nie mogę doczekać "wszystkiego.
Łatwo mówic..powoli wszystko sobie zrobicie.. Ile może trwać to "powoli". Dom budowaliśmy powoli- teraz chciałabym dla odmiany szybko ;)



******
Kolejny dzień z pogodą, jak w kalejdoskopie.. Słońce, deszcz, grad.. kwiecień-plecień :jeez:
korzystając z chwili miłej aury zrobiłam fotkę uciętej dziwnej różyczki.. Proszę o info, czy dobrze..czy coś jeszcze poprawić?

Przed..
DSC07659-2.jpg


Po..
DSC07735.jpg


Ogólnie na rabatach nudy..nudy.. wszystko czeka na ożywcze słońce, zapączkowane i gotowe do zielonego wybuchu :lol:
Klonik urodzinowy..jeszcze chwila
DSC07746.jpg


Z tego, co widzę, to dość ciekawe krokusy kupiłam jesienią. Szkoda, że takie leniwe :angry:
DSC07747.jpg


w związku z panującą w ostatnich dniach suszą :crazy: łubiny robią zapasy wody
DSC07743.jpg


DSC07745.jpg


Pozdrawiam, życząc spokojnego wieczoru i udanego świętowania :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Kwi 2015 20:07 #355541

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Miało być poniżej rozgałęzień, a ja same widełki widzę :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Kwi 2015 21:01 #355557

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jeśli poniżej rozgałęzienia kiełkuje tylko 1 listek tuż przy pniu..dalej łysy badyl i dopiero rozgałęzienie..za którym sporo listków sie obudziło..to mam to i tak uciąc tak koszmarnie krótko, zostawiając tylko ten 1 listek od pnia..? Przecież to wyjdzie cięcie na jakieś 2cm.. :cry3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 05 Kwi 2015 22:39 #355591

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No dooobra ;) , nie będę Cię już męczyć tak przy Święcie :happy3: , zostaw jak jest :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Kwi 2015 08:30 #355605

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moniś! Wszystkiego najlepszego w czasie Świąt!
Czytam, że dziś gościcie mamę na obiedzie. I jak sernik, udał się ;) ?
U Ciebie krokusy dopiero się gramolą, a u mnie już wszystkie przekwitły i znowu jest pusto. Przez tę pogodę tulipany jakoś się nie palą do kwitnienia....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Kwi 2015 10:48 #355647

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka- dzięki za wyrozumiałość :hug: ale jeśli naprawdę mam uciąć tak strasznie króciutko, to mów!

Asiu..tak, na obiedzie mam Gościa. Siostra zapewne nie przyjedzie- coś źle się czuje :dry: więc pojadę po Mamę i posiedzimy we trójkę- tak zaproponowała Siostra.
Mąż już wczoraj wieczorem wymasował kurczaka musztardą i innymi kremikami ;) a teraz leżakuje w lodówce (kurczak..nie Mąż), a ja robiłam sernik. Chyba nieskromnie muszę powiedzieć, że się udał :dance:
Bardzo podrósł w trakcie pieczenia..bardzo.. więc oczywiście trochę opadł po ostygnięciu- ale jest całkiem smaczny. Świąteczny obiad powinien nam sie udać.

Niektóre kępy krokusów już przekwitły.. Trzymają się tylko te przy furtce, które były jeszcze w szczypiorach, gdy inne już kwitły. Przyfurtkowa kępa to miało być połączenie żółtych z fioletowymi..widać, jak się "udało" :angry: żółte już kwitną od kilku dni, a fioletowe nawet się nie otworzyły. :hammer:

Wyrośnięty sernik w trakcie pieczenia :woohoo: (piekarnik pilnie wymaga mycia po ostatnim pieczeniu kurczaka, ale to po świętach..dziś 2 kurczaki dobiją wnętrze a w następnych dniach wkraczam ja ze ściereczką :jeez: )
DSC07752.jpg


DSC07753.jpg


i dziś tuż po rozkrojeniu..kontrola, czy nie ma zakalca w spodnim cieście..ufff
DSC07754.jpg


Dlaczego jest tak paskudnie ponuro :cry3: To jest dobijające..że zawsze słońce wychodzi w dni, gdy pracuję. To jest naprawdę mocno wkurzające i bardzo mnie to denerwuje :angry:
Mimo wszystko miłego dnia życzę..wszyscy dziś oblani ;) ? Ja tak- taką miałam pobudkę :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Kwi 2015 10:50 #355649

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
No to Pani chyba zawody pomyliła :dazed: ....w Cepelii powinna Pani się zatrudnić :think: i jajkowe kołderki dziargać na drutach :rotfl1: ...nie...nie...te pisanki to dzieciom z tornistrów powypadały jak uciekały przed.....szkolnym stomatologiem....spokojnie, sam się ukażę :club2: :wink4:

a różyczka to ,,Forumowa'' ciekawostka....taki kalafiorek ...trochę... :think: :whistle: :pinch: na marginesie ...piekarnik służy do pieczenia a nie do oglądania...Piotrek to ma dobrze :whistle: , takie delicje na stole i poleżakować w lodówce mu wolno..no...no..... :think: :devil1:
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2015 10:54 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Kwi 2015 10:56 #355652

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jakie jajkowe kołderki..?? Nawiązujesz do pasiastych jajek.. Dobrze, że już sobie wymierzyłeś sprawiedliwość :laugh1: :hammer: Ja ten koszyczek dostałam od Wujka, nic nie dziergałam :angry:

Różyczka to kalafiorek...?!? Paweł.. i nawet w święta nie darujesz :cry3:

Dlaczego ciekawostka- że na pieńku..? Może ona jest szczepiona tak, jak się niziutko szczepi niektóre iglaki. :think:


Edit..
Piotrek się buntuje na ciasta..podobno się odchudza :whistle: a ja wolę ciasta robić, niż obiady :P

Piekarnik może i nie do oglądania..ale mimo wszystko raz na jakiś czas trzeba opanować sytuację..jak ja tego nie lubie robić :jeez:
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2015 10:59 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Kwi 2015 11:06 #355656

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Piotrek się buntuje na ciasta..podobno się odchudza :whistle:

no to mnie rozbawiłaś...... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 06 Kwi 2015 11:10 #355660

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
....? Powtarzam tylko to, co słyszałam ;)

(w tajemnicy uprzejmie donoszę, że na śniadanie do tradycyjnego twarożku z miodem zjadł kawałek sernika :P )
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.682 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum