TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 08:08 #356675

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Doszłam do wniosku, że to nie jest do końca normalne, żeby "takie rzeczy" sprawiały frajdę :P
:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Stare przysłowie mówi: rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować... ;) .
Wiesz jak ja lubię usuwać (wyciskać ) kaszaki :happy: ? Im większy tym lepszy....

Targanie cisa poboczem przez 300 km byłoby nieco męczące. Już nie te lata... :happy3: Ale uwierz, że do tej pory kombinuję jakby tu takiego jednego zdobyć :think: ....

Owocnego szkółkingu!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 08:15 #356676

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Asiu.. kto by pomyślał, że takie drobne rzeczy mogą sprawiać przyjemność..złamany ząb, kaszak.. Jak kobiecie niewiele potrzeba do szczęścia :happy3:

Zresztą ostatnio powiedziałam Mężowi, że ma fajnie.. Nie musi kupować biżuterii ani perfum- wystarczy worek kory a ja już się cieszę :P

Kibicuję w sprawie cisa.. 2m..do tej pory o tym myślę! Aaaaale Ci będę zazdrościć, jak już go przytargasz :whistle: U mnie będzie sukces, jak trafię na 1-metrowe :jeez:
Czy ta szkółka z cisem mieści się w okolicach zamieszkania rodziców..czy teściów..? Jak nic musisz w odwiedziny jechać! Rozkładasz tylna kanapię, przedni fotel pasażera..i masz cisa :woohoo:

Zmykam..bo i tak mam pół godziny obsuwu w planie dnia :hammer:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 08:38 #356678

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O czytam,że masz wolne dni..a pogoda cudna B)
Działasz coś w ogrodzie ??
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 10:17 #356709

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu..wreszcie się trafiło, że wolne dni zgrały się z pogodą :dance:
Ogrodowo..bardzo ogrodowo :woohoo:

********
Pierwsza część planu zrealizowana.. lecę dalej, teraz już będzie z górki :bye:
DSC07766.jpg


DSC07768.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, anabuko1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 11:01 #356713

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
He,hee, a co ty tam takiego długiego kupiłaś ??Co to za drzewko ??
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 12:43 #356736

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Wow :woohoo:
Ale wieeeeelkie drzewo!!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 13:10 #356740

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Monia jesteś niesamowita, piękny okaz. Zachęciłaś mnie do rozglądania się za czerwonym bukiem, niedużym, takim 2-2,5 metra (chyba, że do autka mego większy się zmieści).
Życzę realizacji dzisiejszych planów w 110%.
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2015 13:11 przez Bogulenka.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 20:16 #356805

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
No, moja droga. Drzewo bardzo okazałe!
Czekam na relację z dzisiejszego dnia :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 20:32 #356810

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gdybym poszła do pracy, to mniej bym się zmęczyła ;) Wróciłam tuż przed 20 do domu i padam na nos.. Ponad 200km na liczniku, milion spraw do załatwienia ..ale jestem obrobiona przed weekendem, łacznie z zakupami spożywczymi. DOm się posprząta sam, jak będę spała- mam nadzieję :funnyface:

Aniu..przed 16 napisałabym, że to wiśnia Kanzan..ale o 16 zadzwonił pan z biura szkółki, który jest "moim kontaktem" w tamtej firmie..z radosną nowiną, że wsadzili mi do samochodu jarzębinę :happy3:
Jutro o 9 przyjeżdżają na wymianę ;)
Widok pewno będzie podobny, bo u nich wszystkie drzewa takie wysokie.

Kasiu- prawda :dance: co prawda jarzębina..ale "ta jarzębina, co stała obok" (a był to mój kanzan.. :hammer: ) wyglądała tak samo. ;)

Bogusiu- zawsze można jechać z otwartym bagażnikiem :lol: Mnie czeka jeszcze jedna taka wycieczka.


Padam na nos, ale zakupy zrealizowane prawie takie, jak zaplanowałam..

Kasiu- relacja nt bzów Eva.. Do Ulińskich nie warto jechać. Tych dużych z oferty- ok60cm, nie mają w Konstancinie na stanie, a małe..to kompletne mizeroty.. 2-3 patyczki na max 20cm. Szkoda czasu i paliwa.
Acrocona- za 25pln mają krzaczki na może 40cm, ale słabo rozbudowane..też 2-3 max 4 gałązki. Nie wiem, z której strony Wawy mieszkasz..i jaki efekt chcesz osiągnąć na rabacie i jak szybko widzieć krzew..i ile wydać..

Jesli chcesz się szarpnąc finansowo, to polecam Hortorus na Płochocińskiej.. Tam mają Evy po 64pln.ale jakie :woohoo:

Zobacz..to Eva za 63pln w Hortorusie
WP_20150410_001.jpg


a tu stoją Eva za 63pln i po prawej stronie- inny bez, tylko dla pokazania fasonu.
WP_20150410_002.jpg


Na podstawie tego zdjęcia mogę powiedzieć, że w Acroconie najlepszy okaz jaki widziałam, wyglądał jak ten po prawej..i kosztował 25pln.
Reasumując.. na Ulińskich szkoda czasu, Acrocona taniej i niżej..Hortorus- drogo, ale duże krzewy, po 4-5 gałęzi.

Moje zakupy..
3 berberysy Red Pillar, 3 berberysy Tiny Gold, 2 Limki, 2 jałowce blue chip, tuja whipcord, kiścień raindbow, bez Eva (ten duży z Hortorusa wzięłam), 2 Wojtki i wredei.
Fotkami chwalić się będę jutro, bo dziś już dojechałam w trakcie zachodu słońca..

A propos- czy widzieliście, jakie dziś było ogromne słońce :supr3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, anabuko1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 20:53 #356822

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Łał, Moniko, dziękuję za poglądową relację :thanks: :thanks: :thanks: . Super te krzaki w Hortorusie. Dzięki Tobie wiem, żeby obrać kierunek północny :kiss3: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 21:00 #356826

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- przyjemność po mojej stronie :kiss3: U Ulińskich i w Acroconie nie fotografowałam, bo nie było co.. nieciekawe te bzy.. Dopiero w Hortorusie się ożywiłam ;) Dzis stało tam co najmniej 10 takich Ewuś..

Agnieszko- relacja zdjęciowa jutro..ale pochwalę się wredusiem..bo inaczej pęknę :happy3: Chude toto.. ale jakie wysokie :woohoo: Co najmniej mojego wzrostu, a chyba ciut więcej :dance: i już listki pokazuje :hearts:
Zaraz sprawdzę, jak Tobie poszło ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 21:49 #356865

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jarzębina zamiast wiśni rozwaliła mnie :rotfl1: :rotfl1:

Ależ Wy macie tam wypasiony sklep :woohoo: , wybór prawie jak u nas :rotfl1: , tylko u nas troszkę taniej :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 22:03 #356869

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martula- ja też się uśmiałam.. jednak w firmie chyba nie było im tak do śmiechu.. Ścigali mnie mailowo..i telefonicznie. Jakże się p. Tomasz ucieszył na wieść, że jeszcze "wisienki" nie posadziłam :happy3:

To co widać na zdjęciu, to ułamek sklepu. Wybór ogromny, teren rozległy..chyba w cenę wliczony dodatek za metraż :funnyface:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 23:18 #356908

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Czyli Wredzio kupiony ? :)
Wiśnio-jarzębina też ciekawa ;)

Ja jutro pojadę sobie ,tak dla wzmocnienia ogrodniczego zapału, do niewielkiego ogrodnictwa- niestety na Pomorzu
szkółek z prawdziwego zdarzenia nie ma.
Ale i tak główne zadanie na jutro to praca w ogrodzie - ma być ładnie :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 23:27 #356915

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Madziu.. jest Wredzio..jak ja sie cieszę. Kręciłam sie dookoła tych drzew już od roku..ale same patyki widziałam..a wreszcie trafił się...no-też patyk :happy3: ale wyższy i chyba liście będą od samego dołu.
Na pewno upatrzysz coś ciekawego- udanego polowania życzę :kiss3: Jedziesz na rekonesans, czy konkretne rośliny masz w planie?

Pogoda dopisuje, czas też mam. Mąż już prowadzi ze mną rozmowy wychowawcze, że "mogę sobie podłubać widłami trawe, ale mam nie szaleć, żeby nie skończyło sie jak zawsze- że po schodach nie będę mogłą wejść".. Z uwagą wysłuchałam..po czym skwitowałam "przecież zawsze się tak kończy" :happy3:
Jeszcze palcem nie kiwneęłam- jedynie cały dzień jeździłam, załatwiałam różne sprawy, kupowałam..a zmęczona jestem tak..jak myślałam, że będę jutro. To co będzie sie działo jutro :think:

Nie wypada mi jednak chociaż nie zacząc..tak się odgrażałam chwastom w ostatnich dniach, że nie mogę się teraz wycofać ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 10 Kwi 2015 23:46 #356919

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Podłubać widłami w trawie... Hmmm...To chyba za mało ,prawda? ;)

Co do kręgosłupa - wróciłam do spania na desce :happy4: Tak ,tak - w ten sposób leczyłam ostry atak rwy kulszowej trzy lata temu. Leżenie na twardym dało świetne efekty i mój felerny dysk wlazł na swoje miejsce.
Teraz pobolewanie i sztywność w dolnym odcinku powróciła, znowu rano nie mogłam przewrócić się z pleców na bok.

Mając wizję niedługiego ogródkowania ,postanowiłam wrócić do spania na twardym i efekt był zaskakujący!!

Naprawdę to jest skuteczne. Jednak to nie tylko czcze gadanie ,że ważne jest na czym się śpi . :)
Ta moja "deska"to taki długi i szeroki bok od wysokiej szafki kuchennej ,który nie został wykorzystany .
Może to śmieszne,ale działa.

Trzeba będzie sprawić sobie bardzo bardzo twardy materac .

PS.
Acha ,dodam ,że tę deskę włożyłam do łóżka :happy3: , nie śpię na podłodze ;)
Ostatnio zmieniany: 10 Kwi 2015 23:53 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 11 Kwi 2015 06:32 #356934

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia widok Twojego samochodu rozbawił mnie do łez :rotfl1: . I Ty tak jechałaś przez całą Warszawę? :lol: Czadowo :happy3: .
W sumie to szkoda, że nie wzięłaś dwóch, bo ja też mam w planach zakup :happy3: .

Nadal nie dotarłam do Hortorusa :jeez: . Jeśli dziś gdzieś po drodze do/od Pawła nie kupię, to lecę jutro z samego rana. Może jeszcze jeden Kazik dla mnie zostanie :unsure: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 2 11 Kwi 2015 08:32 #356944

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Madziu- Deska od szafki, mówisz.. u nas żadna nie została..ale został parapet granitowy..nada się :woohoo: :rotfl1:
A mówiąc serio- masz rację! Też mnie od miękkiego materaca plecy bolą, a kłopot z przewróceniem się na bok znam doskonale :jeez:
Jakoś chyba jednak przetrwamy ten sezon, prawda.. :hug:

Dorciu- rodków było sporo, nie sądzę, żeby się dziś akurat na nie wszyscy rzucili ;) Trafisz na swojego Kazia ;)

Przez całą Wawę nie..jedynie z Kątów Węgierskich..to raptem 10km :whistle:
A co masz w planach- wiśnię Kanzan, czy jarzębinkę? Ja miałam jarzębinę, ale wykopaliśmy- chorowała paskudnie.

Uściskaj Pawła :lol:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.667 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum