TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 06 Paź 2015 16:15 #406137

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czasem takie oderwanie od rzeczywistości jest konieczne
Ogrodem się nie przejmuj. Poradził sobie podczas upałów, to teraz tym bardziej się poradzi. A że koniec sezonu to i jakoś chyba łatwiej przezyć te chwasty. Ja zostawiam wszystko na wiosenne sprzątanie. Wtedy jakoś mi wszystko łatwiej przychodzi. Przez zimę jakoś to i tak się zabrudzi. Szkoda roboty 2 razy :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 07 Paź 2015 12:01 #406341

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Cudny widok z tej ławeczki :search:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 09 Paź 2015 23:08 #406777

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dzięki, Dorota, za spacer po ogrodach. Nie znam tego rejonu, a widać, że bardzo tam pięknie.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 10:56 #407026

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witam w zimną i pochmurną niedzielę :( A wczoraj było tak pięknie :dry:
Dziewczyny, ostatnio więcej się włóczymy niż siedzimy na miejscu więc widoki raczej nie z ogrodu, ale okolice tak piękne, że mam nadzieję wybaczycie.
Małogoś i ja wolę wiosenne porządki, pod koniec sezony ogarnia mnie wielkie zniechęcenie i wręcz wstręt do prac w ogrodzie. Ale cebule do wiosny nie poczekają ;) Nie panikowałabym gdyby nie wyjazd, bo czasu jeszcze sporo ale wrócę dopiero po 7 listopada i wtedy może już być różnie. Ten tydzień chyba też wypadnie, bo zapowiedzi pogodowe koszmarne :placze:

Iza, pytałaś o pąki na moich rh. No więc jest różne. Są taki, które będą obficie kwitły, zawiązały całkiem sporo paków a są takie które nie zawiązały ani jednego pąka kwiatowego. I to takie, które dotychczas nigdy nie zawiodły. CG, który co roku kwitła bardzo obficie w przyszłym roku będzie pauzowała. W ogóle zmarniał bardzo przez suszę, mam nadzieję, że się zregeneruje. Od wiosny intensywna akcja ratunkowa.

Wczorajszy dzień upłynął na intensywnej pracy, wykorzystałam chęć pomocy mojego syna i przeprowadziliśmy cięcie orzecha. Wiem, ze czas niezbyt dobry, ale mam nadzieję, ze zima nieprędko przyjdzie i rany zdążą się trochę zasklepić.
Usunęliśmy dwa potężne konary. Rabata pod orzechem przejaśniała, mam nadzieję, ze rośliny dostaną więcej światła i wody z opadów. Skrócone zostały też dwa świerki rosnące na granicy działki przy hostowisku. Spóźniłam się z cięciem brzozy ale nie wiem czy jeszcze nie zaryzykuję.
Zdjęć demolki nie robiłam ale mam kilka kwiatowych.
Kupiłam sobie na targach w Krakowie zawilca. Oczywiście zapomniałam natychmiast nazwy. Może ktoś zidentyfikuje odmianę.
Jest piekny, niewysoki, posadziłam nad oczkiem





kupiłam też dwie śliczne skalnice - może uda mi się je utrzymać przy życiu, bo wilgoci to one nie lubią i muszę im kopczyk przygotować.


i kilka takich tam... lekko jesiennych















Miłej niedzieli :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2015 10:56 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Margo2, Bozi, Monika

U Doroty 2015 11 Paź 2015 15:46 #407052

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Dorotko, przepiękny zawilec! Może to Pamina?
Pozdrawiam Cię serdecznie!
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 16:14 #407056

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witaj Moni ! Jak dawno Cie nie widziałam :kiss3:
Pamina to nie jest z pewnością. Mam ją i to zupełnie inny róż. Pamina jest znacznie mocniejsza w kolorze. Ten zawilec to blady kolor, rozbielony.
To Pamina - prawda, ze zupełnie inna?


Kupiłam jeszcze takiego białego, mam nadzieje, ze wreszcie zechcą u mnie rosnąć
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika

U Doroty 2015 11 Paź 2015 16:15 #407057

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Mam podobne odczucia co do prac ogrodowych- wiosenne chłody lepiej nastrajają i zapał do porządków na rabatach inny- w końcu szykujemy się do otwarcia sezonu. Obecnie jedynie obowiązek podlania świezo posadzonych iglaków i cebulki w poczekalni są w stanie wygonić mnie na ogródek ;)
Słońce przez okno kusi, ale zimny wiatr nie pozostawia złudzeń :jeez:

Pozdrawiam B)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 16:19 #407058

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Monika, u nas nawet słoneczko nie kusi. Ponuro i tylko słychać wycie wiatru. Wyszłam na chwileczkę i znarzłam przeokrutnie. Nie wiem, czapke przyjdzie wyciągnąć czy co :think: Przecież to dopiero październik :dry:
Ty masz motywację, pies cię z domu wyciągnie :P . U mnie kot okupuje łóżko i nawet nie myśli o wyjściu :lol:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika

U Doroty 2015 11 Paź 2015 16:24 #407059

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wiatr i u nas hula.. Motywację w postaci psa mam tylko częściowo. Muszę chociaż dwa razy z nim wyjśc w ciągu dnia bo sam nie chce- stoi małpiszon i czeka na mnie..nawet z Mężem nie chce- mam iść ja i już :hammer: ale za to późno wieczorne wyjścia toaletowe Cyguś odbębnia sam- ja tylko filuję w oknie ;)

Wczoraj cebulki sadziłam..w 2 polarach i opasce na uszy :crazy: Dziś nie dało się wytrzymać nawet w kapturze- mimo słońca wiatr okropny. Tradycyjnie pod wieczór robi się ciszej, więc może jeszcze na krótki obchód się skuszę.. :think: :think:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 16:29 #407060

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Oooo, sadziłaś, zazdroszczę. U mnie wyrzut sumienia w postaci wielkiego pudła z cebulami stoi na środku pokoju ogrodowego w suterenach. Najgorsze, ze sadzenie u mnie wiąże się z przeróbkami na rabacie, nie mam pojęcia kiedy to zrobię. Chyba, wzorem Robaczka będę sadzić w grudniu :rotfl1: Tyle, że nie mieszkam w Poznaniu :placze:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 16:49 #407066

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
U mnie też wiatrzysko. Głowę urywa... Ale cebulowe posadziłam heroiczną akcją piątkowo - sobotnią ... do zmroku. To niewiarygodne jak szybko zmierzch nadchodzi. I jeszcze bardziej niewiarygodne ileż to cebulowych się naściągało...
Zdjęcia cudne. A zawilce kochajmy...
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 18:14 #407091

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie już po zawilcach, po różach i po trawach :cry3: , ale słońce świeci, czemu nie :evil: . Cebula żadna nie wsadzona, a pewnie jest ich kilkaset :whistle: , ale jakoś to mnie najmniej martwi :silly:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Paź 2015 18:29 #407094

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Ooo, tak, zupełnie inny :bravo:
Ten nowy to jakieś cudeńko! A gdzie w Krakowie taki kupiłaś, pamiętasz może :oops:
Z cebulami to i ja jestem w tyle, ale nie martwię się ;) Sadzę w grudniu co roku od kilku lat i rosną bardzo dobrze :lol:
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2015 18:30 przez Monika.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Paź 2015 07:46 #407218

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Poranek przywitał mnie bielą za oknem :placze: :placze:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Paź 2015 07:52 #407219

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Witamy w klubie :evil:
To już zakrawa na kopanie leżącego...
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2015 07:52 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Paź 2015 08:21 #407222

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Stolica ma dołączyć po południu...

Za wcześnie to wszystko! ;-(
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2015 08:22 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Paź 2015 09:20 #407234

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, właśnie widziałam zdjęcia z Małopolski w śniegu, myślałam, ze to żart! :eek3:
Tulipany najlepiej sadzić w listopadzie, więc spokojnie zdążysz. Ten śnieżny epizod nie powinien potrwać długo... :unsure:
Ja od kilku dni przeprowadzam rewolucje na rabatach i teraz mam istny armageddon :laugh1: Wszystkie rabaty rozkopane, a będzie jeszcze gorzej :tongue2: Cebule zostawiam sobie na deser :wink4:
Pozdrawiam!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 12 Paź 2015 09:51 #407240

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Nie wiem ile zdążę odpisać bo w pracy sajgon ale spróbuję.
Kasia, nie wiem czy do mnie piszesz, bo Monia mnie trochę zbiła z tropu ale może to wina pory ;)
Z cebulami tak do końca to nie panikuję, bo pamiętam, ze wcześnie sadzone narcyzy lubią wystrzelić jesienią i wtedy z wiosennego kwitnienia nici. A właśnie narcyzów mam sporo. Tulipanom nawet grudniowe sadzenie nie zaszkodzi pod warunkiem, że ziemia nie zamarznie :rotfl1: Weź poprawkę na to gdzie ja mieszkam.
Śnieg jest i co gorsze nadal sypie. Na drogach koszmar, wszyscy na letnich oponach, strach jechać.
U mnie też rabaty częściowo rozkopane, zaczęłam wykopywać róże, miałam skończyć w sobotę ale inna robota się wykluła a teraz mnie aura zastopowała.
Aga, może się wypada po drodze ;)
Goś i u ciebie też? Kicha :( Jedyny pozytyw, to że zabiorę się wreszcie za zmianę garderoby w szafach.

Monika, kupowałam go na targach na Klimeckiego. Niestety nie wiem u kogo :( nie zapytałam. mam nadzieję, ze będzie sie rozrastał bez kaprysów, podoba mi się okrutnie.
Mam nadzieję, że aura będzie jeszcze sprzyjać ogrodowym pracom.

Marta, no u nas przynajmniej przymrozków nie było. Ogród jeszcze całkiem przyzwoicie wygląda i może po tym zimowym epizodzie jeszcze będzie miał okazję pobłyszczeć w jesiennym słońcu.
Cebul w tym roku mam stosunkowo niewiele, zdążę :)

Izka zawilce kochamy, nawet te pełzające ;) Wiatr, deszcz, śnieg wszystko, do wyboru. A ja chcę takie :placze:


Dla wszystkich spragnionych słońca kilka wakacyjnych wspomnień












Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Alina-277, Margo2, piku, Bozi, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.702 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum