TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 09 Wrz 2015 18:19 #400874

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Bidulko, uważaj na siebie..... :kiss3:
Miłeczka całkiem dobrze prezentuje się, doczekasz obłoków, trochę sierpliwości....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 09 Wrz 2015 18:45 #400878

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, współczuję bólu - rwy kulszowej nie miałam nigdy, ale domyślam się, że dolegliwości są dotkliwe...
Uważaj na siebie... musiałaś próbować ten bigos? ;-)
Ja podczas jego gotowania, próbuję tylko wino :devil1:

Jak się czujesz?

Miłkę mam i uwielbiam... już się zrobiła bardzo widoczna mgiełka, a za rok będzie jeszcze lepiej!

Pozdrawiam gorąco...
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 09 Wrz 2015 20:40 #400922

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Doris bidulko :hug: serdecznie Ci współczuję rwy kulszowej :hug: Kochana ale co Cię naszło z bełtaniem tego bigosu ???? No wiem, jak pech to pech. Oby odpuścił ! Kuruj się i wracaj do zdrowia jak najszybciej! Masz dobrą opiekę lekarską ? A ogród Twój zachwyca :woohoo: Trzymaj się ciepło :hug:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 11 Wrz 2015 11:35 #401226

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale ja mam ostatanio ciągle jakieś dolegliwości
Mój lekarz już zaczyna na mnie dziwnie patrzeć :dry:
Jak chyba wiesz razem z Kasią kupiłyśmy rutewki.
Tylko, że ja posadziłam je tak, że nogi na pewno będa miały w cieniu, nawet zastanawiałam się, czy aby nie bąda miały za ciemno
Pocieszyłaś mnie :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 14 Wrz 2015 21:04 #401900

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Nie wiem czy nie pochwale dnia przed zachodem, ale wygląda na to, ze limit pechowych wydarzeń na razie sie wyczerpał ;)

Aga, rzeczywiście sadzonki musiały być marniusie skoro padły :( ja swoje siałam z nasion od forumki i jak widać udanie.
Powinnam mieć jeszcze trochę niewykorzystanych nasion, mogę podesłać choć za wschody nie ręczę. Mogę zebrać też nasiona z tych moich kilku kłoskow.
Wg informacji z netu tygrzyk rzeczywiście kryzie i to dość boleśnie, ale chyba trzeba by mu wejść w pajeczynę. W ogrodzie mam ich w tym roku dużo i jakoś nie wchodzimy sobie w drogę. A na pewno nie posunęłabym się do prewencyjnego zabijania pająków ze strachu przed ugryzieniem, bez przesady :jeez:
Konarów, kamieni wszelakich u nas w lasach całkiem dużo, zawsze uda się cos wypatrzeć.
Taki los ogrodnika. Jednego roku susza, drugiego nadmiar deszczu, "zwykłego" lata dawno nie było.

Ewuniu wiem, ze doczekam. Patrzę w jakim tempie przyrasta i jestem pelna optymizmu.
Uważam :kiss3:

Aga, i z kręgosłupem (po lekach) i z miejscem oparzenia (wspaniałe opatrunki Bactigras) jest juz znacznie lepiej. Obiecuję, ze teraz przy bigosie tez próbować będę tylko wino ;) Oby do bigosu coś zostało :rotfl1:

Monia, opieka lekarska na szczęście dobra. To jeden z niewielu pożytków pracy w szpitalnym dziale kadr - wszystkich sie zna lepeij lub gorzej. Dziewczyny zrobiły mi duży zapas opatrunków i jakoś się goi (jak na psie ;) )
My kobiety tak chyba mamy w większości - wszystko chcemy szybko, już, zaraz i pośpiech tak się kończy.

Małgoś będziesz z rutewki zadowolona. Ja z pewnością jeszcze dokupię jak tylko spotka, ujęły mnie te roslinki.
Myślę, ze cień im nie zaszkodzi, zwłaszcza w dolnych partiach.

M. sie dobija do kompa więc dokończę później. Na razie tylko takie :) zapowiedziowe ;)


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Aguniada, Margo2, chester633, sierika

U Doroty 2015 14 Wrz 2015 21:12 #401903

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja miałam masę tygrzyków na początku lata, a teraz nie widzę ani jednego :dazed: , czyżby upały wykończyły pająki ze strefy tropikalnej :eek3: :think: ?
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 11:14 #402233

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Łaaa, czas mi sie skurczył :lol:
Zapowiedziowe fotki dotyczyły przeróbek przy oczku wodnym. Ponieważ stale mi coś tam nie pasiło, chwast w postaci kurdybanka i jakiejś trawy mi się tam rozszalał postanowiłam zacząć od strony tawnika. Wywalony został jałowiec płożący, floks skalny, jakieś zdechlaki żurawkowe pokutujące. W pierwszej wersji miała zostać hakonechloe Albostriata ale po wykopaniu, i po przymiarkach okazało się, ze za dużo tam pasków wszelakich.
Teraz rosną od lewej:
miskant 'Africa', przed nim hakonechloe 'Nicolas', zawilce, molinia variegata, hortensja bukietowa o ile pamiętam 'Diamant Rouge' rozplenica 'Fayerworks' (niestety pewnie nie przezimuje :( ) Pomiędzy nimi będą kwitły wiosną narcyzy i szachownice kostkowane. mam nadzieje, ze wreszcie będę zadowolona. Zdaje się, ze wiosną pędę poszerzać ten pasek ;)








i szykuje się jarzębiak :P . 'Granatnaja' aż ugina sie pod ciężarem
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 11:16 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Margo2, chester633, Bozi, edulkot

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 19:18 #402274

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Trawkowo w promieniach zachodzącego słońca wyszło prześlicznie :bravo:
Zaintrygowała mnie rozczochrana jasna trawka na przedostatniej fotce za zawilcami, co to za jedna :think:
no i zawilce jakieś takie pokręcone, czy ta odmiana tak ma, wygląda ciekawie :supr3:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 20:28 #402305

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Mróweczko, dziekuję. Właśnie efekt zachodniego słońca przeświecającego przez trawy skłoniło mnie do zmian w tym miejscu.
Rozczochrana trawa to wytarmoszona Hakonechloa Aureola. Pobierałam z niej sadzonki i troche ją potargałam :)
Zawilec kupiony bez nazwy ale podejrzewam go o bycia "September Charm", to pokręcenie to raczej efekt leżakowania w jeziorku do czasu posadzenia :oops: A szkoda bo też podoba mi sie taki poskręcany, nawet sesję mu zrobiłam :)






Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Margo2, chester633, Bozi, edulkot

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 20:34 #402308

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Zakochana jestem w zawilcach. .. w zasadzie ze wstydem muszę przyznać, że to moje tegoroczne odkrycie.
Twoje cudne! Chciałabym wzorem Szmitow zrobić szpaler rozplenic z anemonami właśnie. .. trochę rozjazd stanowiskowy, ale coś wymysle. ..
pozdrawiam! :*
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 20:44 #402315

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Agunia, u mnie zawilce goszczą od lat, mam kilka odmian, tych popularnych. Niestety ten rok bardzo kiepski. Wiosną słabo wychodziły, potem ślimaki miały używanie, później susza i z kilku pięknych już kęp zostały marne resztki. Głupio mi tym bardziej, ze obiecałam jednej forumce a tu kicha.
Kilka fotek niedobitków




mam jeszcze białe, ale tak słabe, ze chyba im nawet zdjęcia nie zrobiłam :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Aguniada, edulkot, wxxx-a

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 21:06 #402323

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Też dziś posadziłam trzęślicę modrą variegata (molinię)ale między różami :) Stwierdziłam, że na jesieni miedzy różami robi się pustawo i będzie tam dobrze wyglądała.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 16 Wrz 2015 21:38 #402337

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, jeśli chcesz to mogę Ci wysłać anemony jesienią, mam ich mnóstwo. Jak tylko ogarnę róże i obiecane paczki to mogę Ci ukopać.
U mnie rosną w słońcu, w cieniu, w glinie twardej jak kamień....wszędzie! Nie mogę się od 2 lat pozbyć resztek z róż :hammer:
Przeróbka na rabatce wygląda super! Ale faktycznie aż się prosi, żeby ją poszerzyć nieco.. ;)
Podobnie jak Ty liczę na długą i ciepłą jesień, choć chciałabym być już po różanych wykopkach :dry: Jak pomyślę o tych wszystkich kolczastych panienkach, które się będą trzymać korzeniami ziemi na 2 metry wgłąb to mi się słabo robi :tongue2: Ale przecież ma być lepiej ;-)
Planujesz coś dosadzać? Ja się chyba skuszę na mało znaną okrywówkę - Beys węgierskiego hodowcy, Szilvester Gyory.Podziwiałam ją cały rok u Ewy i jestem zachwycona tym maleństwem. Powinna fajnie komponować się z bylinowymi założeniami. Poza tym pewnie się złamię i coś dosadzę..np. białego Edena :whistle:
Wracaj do sił Dorotko :hug: Pozdrowionka!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 21:39 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Wrz 2015 11:05 #402657

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie piątkowo :)
Zaczynam dziś urlop, za kilka godzin wyruszam na podbój Hiszpanii :dance:
Skrótowo tylko odpowiem, bo roboty mam jeszcze sporo.
Kasiu, dziękuję, oczywiście anemony bardzo chętnie. Zapuszczę gdzie się da ;) W mnie im w tym roku wybitnie za sucho, no trudno, będzie co ma byc.
I ja chciałabym zaraz po powrocie ruszyć z kopaniem róż, planowanych przesadzeń trochę jest a w październiku znów wyjeżdżam. Jakoś kiepsko sobie zaplanowałam końcówkę sezonu ogrodowego.
Róż nie planuję, raczej pasowałoby jeszcze cos usunąć, ale nie widzę kandydatek z którymi mogłabym się rozstać ;)

Bożenko, bardzo lubię tę molinię, wcześnie wyrasta, ma ładny kształt, wcześnie kwitnie. Myślę, że wśród róż będzie jej dobrze :) .

Zostawiam takie różne i do zobaczenia

















Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, Robaczek, Margo2, chester633, hanya

U Doroty 2015 18 Wrz 2015 11:09 #402658

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Czy muszę pisać, że wyprawy zazdroszczę? :)
Jeszcze do tego jak rozumiem, będzie romantycznie, bezdzieciowo ;-)
Już teraz czekam na piękne zdjęciowe relacje.
Bezpiecznej podróży!

W ogrodzie może i miałaś za sucho, ale moim zdaniem, większość roślin ładnie odrodzi się wiosną.
Wbrew pozorom, siła w przyrodzie, nawet przeróżnych maleństw, jest ogromna.

Śliczne białe astry!

:bye:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Wrz 2015 11:23 #402659

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dorotko, przeróbki i mnie się bardzo podobają no i nie napiszę nic odkrywczego ..znaczy się, aż się prosi poszerzyć :whistle: U mnie zawilce w tym roku też baaardzo kiepskie :( najgorzej mają się białe, które jeszcze rok temu pięknie się rozrastały a w tym roku rewers. Wykopałam. Korzenie w fatalnym stanie, suuuuche jak pieprz. Namoczyłam kilka godzin, posadziłam gdzie indziej w czystym kompoście, podlewam w kółko. Liście u większości padły ale łodygi zielone więc trochę liczę na to, że będzie ok. Kilka posadziłam w słońcu i teraz się zastanawiam czy nie przesadzić :crazy: ale pociesza mnie trochę to, że Kasia napisała, że ma w słońcu i rosną ....

Miłego urlopowania, w słonecznej, gorącej Hiszpanii życzę. Zrelaksuj się i poleń ile wlezie no i naładuj akumulatorki :)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Wrz 2015 11:24 #402661

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dorota, życzę wspaniałych wakacji, mnóstwa wrażeń, pięknych krajobrazów z ogrodami :) , pysznego jedzonka, i zabawy po uszy :dance: Bezpiecznej drogi :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 22 Wrz 2015 22:02 #403582

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Dorotko,
przy oczku nowa aranżacja trawkowo-zawilcowa bardzo udana!
Pisałaś, że martwisz się o kwitnienie rh w nowym sezonie, ja to jestem prawie pewna, że nic z niego nie będzie. Nikt ich nie podlewał w trakcie wakacji.
Baw się dobrze na urlopie!
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.377 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum