TEMAT: U Doroty 2015

U Doroty 2015 12 Paź 2015 10:10 #407250

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Czy ja dobrze czytam... śnieg? Pogoda powariowała... :jeez:
Też zdecydowanie wolę takie widoki, jak na zdjęciach!
Miłego :bye: !
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

U Doroty 2015 12 Paź 2015 10:48 #407264

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorotko, czytałam wpis Moni u Ciebie i coś mi się pokitrało :crazy:
Oczywiście, że do Ciebie pisałam, wybacz :kiss3: Śnieg w Małopolsce zaskoczył wszystkich, ale zapewne kierowców najbardziej :woohoo:
Przynajmniej zmoczy ziemię i będzie łatwiej kopać...oby!
Szybkiego tygodnia w pracy! Ja dzisiaj urlop na ogród, więc spadam do roboty :)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2015 10:48 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 15 Paź 2015 22:53 #408022

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja już sadzenie cebul mam za sobą
Jakoś udało się dzięki bardzo ciepłemu ubiorowi.
Teraz pozostało mi tylko kopanie dołków pod róże.
Całe szczęście tylko 6
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 16 Paź 2015 23:42 #408176

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dziękuję za słoneczne fotki. DO kaktusów jakoś mnie nie ciągnie, ale na łódce bym się chętnie pobujała w takiej urokliwej okolicy..ehh..i te temperatury, które wręcz czuć na zdjęciach :lol:

U mnie cebule z zapasów juz posadzone, ale mam pomysł na kolejne miejsca do obsadzenia, tak więc konieczne są zakupy i będą poprawiny- oby tylko pogoda chciała sprzyjać..
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Paź 2015 07:41 #408197

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Cieplej się robi na duszy oglądając te słoneczne fotki :)
Za oknem buro i ponuro i ani krzty słoneczka.
Niemniej muszę się dzisiaj wybrać na oczyszczanie ogrodu :unsure:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Paź 2015 08:09 #408200

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A gdzie spędzałaś urlop Dorotko, widok z pierwszej fotki wydaje mi się jakiś taki... bliski :rotfl1: :rotfl1:
Może natura nam oszczędzi ostrej i długiej zimy i szybko doczekamy się powrotu ciepełka u nas B)
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Paź 2015 09:18 #408212

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witam pochmurnie i deszczowo :(
Kicha za oknem i co z tego, ze nawet ciepło jak z prac ogrodowych chyba nic nie wyjdzie. Przeziębiona jestem i nie chciałabym się 'doprawić'. Ogród częściowo rozgrzebany, róże do wysyłek dalej w ziemi, cebule nie posadzone... ech.

Beatko, urlop w tym roku spędziliśmy w hiszpańskiej Katalonii. Wybrzeże w tym miejscu jest zachwycające a i w głębi lądu atrakcji nie brakuje. Wspaniałe miasteczka, piękne widoki, z pewnością jeszcze kiedyś tam wrócimy.
Mam nadzieję, ze zima nie będzie zbyt mroźna tym bardziej, że nie planuje kopcować róż. No może kilka tych, na których mi szczególnie zależy ;) .

Dorotko i ja mam sporo pilnych prac w ogrodzie. I nie mysle tu o jesiennym oczyszczaniu rabat, tym bardziej, ze u nas drzewa jeszcze zupełnie zielone, ale raczej o planowanych i częściowo przeprowadzonych wykopkach. Jeśli mnie zima zaskoczy, ogród zostanie rozbabrany do wiosny.

Monika, temperatury były wprost wymarzone. Nie za gorąco, przyjemne 25-28 st. ciepłe noce, po prostu bajka.
Ranne spacery wschód słońca nad morzem - niezapomniane. Turystów o tej porze roku już niewielu i rakiem miałam wybrzeże tylko dla siebie a właściwie dzieliłam je z ptakami i kotami :lol: Czasem jakiś biegacz czy sprzątający plażę pan się trafił i tyle.











a nocą księżyc świecił jak wściekły :)


Gosia, zazdroszczę posadzonych cebul. Niby mam ich niewiele w tym roku, ale jakoś sadzenie nie wychodzi. Jak juz zywcem mi sie nie uda ich uziemić to wsadze do donic a wiosną będę wysadzac na rabaty, ale to ostateczność.

Kasia, nie gniewam się, no coś ty. Mnie też zdarzają się takie pomyłki. Miałam ambitny plan dziś ogrodować, ale deszcz skutecznie mnie zniechęcił, no nic, może się coś poprawi.
Chyba pierwszy raz wiosna zastanie mnie z rozgrzebanym ogrodem. Urlopu przed wyjazdem nie uda mi sie juz wziąć a jak wróćę w listopadzie to raczej na prace ogrodowe już będzie za późno.

Asia, i ja wlałabym teraz spacerować po hiszpańskim wybrzeżu, choćby desczowym. Ale jak się nie ma.... Bałtyk mi wystarczy, jeszcze tydzień :)

Miłej soboty wszystkim życzę :bye:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Alina-277, Margo2, Bozi, mrówa, edulkot, majowa, Monika-Sz

U Doroty 2015 17 Paź 2015 09:49 #408224

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
To pierwsze zdjęcie jest fantastyczne :hearts:

Jeszcze raz dzień dobry :)
Do ogrodu nie da rady dziś wyjść - leje jak z cebra.
No więc staram się zaplanować dzień pielęgnując hedonizm: coś dobrego do jedzenia i picia, dobra muzyka/film/książka, pies u boku (może i kot się trafi), kominek, M.... kolejność przypadkowa ;-)
Miłej soboty!
Agunia (z nieposadzonymi cebulowymi takowoż ;-))
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Paź 2015 12:33 #408245

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Sadzę !!!! :dance: :dance:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, Robaczek, Margo2, Monika-Sz

U Doroty 2015 17 Paź 2015 14:57 #408263

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Czyżby słońce do Ciebie zawitało Dorotko?
Ja czekam na lepsza pogodę i lepsze samopoczucie, bo mąż sprzedał mi wirusa i nie mam szans na ogród.
Zdjęcia boskie :hearts: Jak masz to dawaj jeszcze :)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 17 Paź 2015 19:45 #408316

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Phi ;) , też żadnej cebulki jeszcze nie wsadziłam, a w dodatku nowe krzaki mi dziś przybyły do sadzenia :happy3: , nie ma co dramatyzować. Wiem, że wyjeżdżasz, ale jakoś jestem dziwnie przekonana, że jakoś zdążysz :lol:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Paź 2015 14:53 #408528

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie niedzielnie.

Iwonko, wczoraj na szczęście nie padało i nawet od czasu do czasu wychodziło słoneczko więc ruszyłam w ogród. Przeziebiona i ja jestem, kiecham i prycham, ale juz nie mogłam wytrzymać. Dzięki za miłe słowa pod adresem zdjęć, nie dorasta Wam (Tobie, Aguni, Ewci czy Robaczkowi) do pięt ale ja to kocham. Mam jeszcze sporo, ale moze zostawię na jesienne i zimowe zawieruchy. Dzis mam aktualne ogrodowe :)

Marta, myślisz? oby. Bo to by oznaczało, ze jesien łaskawa długo potrwa a zima poczeka aż uwinę sie z ogrodowymi pracami. Obyś miała rację :) Co prawda u mnie jesiennnych prac jak na lekarstwo w porównaniu z Twoimi zamierzeniami - 500 cebul :jeez: ufff, bywały lata, że i ja tyle sadziłam, ale na szczęście w tym roku odpuściłam.

Pogoda dziś taka sobie, ale przynajmniej nie pada.Miałam wielką ochotę na spacer z aparatem do naszego miejskiego parku, ale zdjęcia byłyby nijakie więc sama nie wiem czy się wybiorę. Jakoś mam kiepski nastrój dziś, chandra czy cuś :(
Wczoraj posadziłam około połowy cebulek. Zostały krokusy, które maja trafić pod magnolię, ale ta jeszcze ciągle w donicy a miejsce docelowe nie przygotowane :jeez: I tulipany w ognistych barwach, ale one maja rosnąc przed domem a tam sadzenie łatwe, wiec jakaś chwilka w tygodniu sie da wygospodarować.
Drzewa cos kiepsko się przebarwiają, na razie jedynie klony zaczęły łapać kolor. Wiśnie zielone jak żabki ani myślą o zmianie barwy, czereśnia, która co roku ozdabia ogród tez zielona.
Ale jakaś jesień i do mojego ogrodu sie zakradła. Zapraszam.












Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Aguniada, Alina-277, Robaczek, Margo2, chester633, Bozi, edulkot, majowa

U Doroty 2015 18 Paź 2015 15:06 #408531

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na koniec prawdziwą bombę zaserwowałaś :woohoo: , cudne kloniki :hearts: . Hosty też trzymają się nieźle, moje już wiszą flaczki :silly:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Paź 2015 15:12 #408534

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, zakątek przy tarasie jesienią wygląda przecudownie, oczywiście pod warunkiem, ze przymrozek nie narozrabia. W planach mam następne klony palmowe ale to wiosną :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Paź 2015 15:15 #408536

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oj tak .Kloniki cudne :hearts: Czy długo je masz? Ja próbowałam z nimi dwukrotnie i nie mam żadnego .
Od czasu do czasu nachodzi mnie ,aby sobie kupić .Ale wiem ,że to za delikatna roślina do mojego ogrodu . :happy-old:
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Paź 2015 15:16 #408537

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To widać, że przymrozków zbytnio nie miałaś ;) , a jak tam róże, powinno coś jeszcze kwitnąć, skoro nie zmarzło :silly: ?
Temat został zablokowany.

U Doroty 2015 18 Paź 2015 15:46 #408549

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ewka, klony przy tarasie sadzone wiosną 2011r. nigdy ich nie zabezpieczałam, ale miejsce maja osłonięte więc nie przemarzły, jedynie jakieś pojedyncze gałązki podmarzły na końcach.
W ogrodzie mam jeszcze kilka klonów. Dwa nad jeziorkiem, tutaj jeden radzi sobie super, a drugi kilka lat temu przemarzł od góry, ale wyprowadziłam mu jedna gałąź pionowo i dziś nie ma właściwie śladu.
Jeszcze dwa w ogrodzie rosną i też zimują bez okrywania.
Spróbuj może najpierw z gatunkiem, zobaczysz jak będzie się zachowywał.

Marta, róże tak sobie. To znaczy coś tam kwitnie ale szalu nie ma. Susza in dokuczyła a ja nie podlewałam więc z kwitnieniem jesiennym sie nie wysiliły.

edit: jakieś fotki








Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 18 Paź 2015 15:48 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Alina-277, Margo2, r-xxta, chester633, Bozi, edulkot, wxxx-a

U Doroty 2015 18 Paź 2015 16:49 #408578

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ależ piękna rabata przy tarasie :woohoo: :woohoo: Klony palmowe uwielbiam, niestety nie widzę dla nich szansy na przetrwanie u mnie :jeez: a szkoda, bo cudne są!!
Ogromna Hakone tam rośnie..jaka to odmiana i ile ma lat..słowem- kiedy moje takie będą :silly: ?

Zainteresował mnie taras.. drewniany? :think: Opowiadaj, z czego zrobiony, jak się sprawuje..czy brzydnie bardzo z wiekiem.. Ja ciągle się waham, czy drewno czy kostka.. Drewno kusi, ale sama nie wiem..
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.499 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum