TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 22:00 #397710

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Podziwiam Cię, ja jestem mocno zniechęcona do prac ogrodowych; tylko lilie mnie ciągną i pewnie coś kupię, ale chyba na wiosnę.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 22:11 #397714

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Pamiętam, podobała mi się, faktycznie kremowa ;) Możesz zebrać dla mnie nasiona tej aksamitki? :thanks:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 22:22 #397718

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Ha, ha, ha - ja kupiłam cebule tulipanów jeszcze przed niedzielą; takie odmiany jak Ty i jeszcze Claudię i białofioletowe.
Schowałam w garażu, bo wtedy jeszcze Filipek buszował po ogrodzie i mógłby posadzić nie tam, gdzie trzeba ;) .
W zasadzie mały nie psocił, ale np. do zabawy użył makówek z maku pełnego, którego nasionka obiecałam koleżankom,
udało mi się uratować kilka przed wysypaniem "witaminek" "zwierzątkom" w piaskownicy :funnyface: .
Kocięta rozkoszne, pełne energii, jak to "dzieci" - u mnie chyba kot nie miałby życia z psem,
pies gania za wszystkim co sie rusza, na moich oczach wykopał trzy krety, jednego zdażyłam złapać i wynieść na łąki,
pozostałe dwa uciekły :rotfl1: łamadze. Byłam zaskoczona, jak jednym ruchem wyłuskiwał kreta spod ziemi.
Młode krety ryją tuż po ziemią, to właśnie one robią takie spustoszenie na rabatach.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 22:24 #397720

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Chyba będę musiała wybrać się do Biedronki po jakieś cebule, dzięki Marto za wzmiankę :kiss3:

Kociczki masz śliczne :hearts: mnie trafiają się sami panowie, a jak już jakaś panienka to bardzo szybko gdzieś przepadnie :sad2:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 22:30 #397725

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
I ja w ubiegłym tygodniu wpadłam na cebulki w B... ale skromnie, cztery opakowania tulipanów - po dwa z dwóch odmian: 'Doll's Minuet' i jeszcze jakiś bladawiec... tak akurat do torebki ;) nie, żeby targać siaty w drodze z pracy :silly:
Co do hortensji prawie bez liści - uwierz, nie masz pojęcia, o czym mówisz! :mad2: :unsure:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 22:52 #397736

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Takie miała podejrzenie, że to Silver Dollar :P . Za Twoją namową posiadam od tego roku. Podobnie jak Polar Bear :whistle: i już bez namowy Levanę :devil1: .
Jak się zmobilizuję, żeby zgrać na Picassa to pokażę :P .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 23:03 #397743

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gratuluję uroczych kociaków- masz przedszkole w domu :evil: Ja czasem nie daję rady z Cygusiem, a u Ciebie zabawa podwójna..oj, nie zazdroszczę.. Chociaż może tak właśnie łatwiej, bo bawią się razem, a Cygusia muszę zabawiać ja..
Psina moja też jest łowna- na razie poluje na motyle, ale od czegoś trzeba zacząć :P

Życzę sukcesów w walce z kretami :jeez:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 24 Sie 2015 23:19 #397751

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Myślałam, że tym światełkiem w tunelu jest zapowiadany na jutro deszcz, a okazuje się, że pokarm dla nornic! :rotfl1: To dla kogo to światełko w tunelu? TUNELU? :rotfl1: :rotfl1:
Chorągiewka nie działa? Marta, ja bym chciała zobaczyć, jak to działa, postaraj się ;)
Rozumiem, że wobec zapowiadanego biedronkingu ;) , jakbym chciała coś kupić, to muszę się spieszyć? :lol:
O której wstajesz? ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

OGRÓD MARKITY 25 Sie 2015 00:53 #397765

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Juto trzeba się zatem udać na łowy do biedronki, bo cebulki od 2 lat się sprawdzają.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 25 Sie 2015 08:01 #397776

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Normalnie chyba się dziś przejadę do tej biedrony :tongue2: , bo po ostatnim intensywnym tygodniu jakoś nie mogę się rozbujać :tongue2: . Coś mi się od życia przecież należy :happy3: .

Co do września, to ja najbardziej boję się o plany zajęć moich chłopców. Jak mi znów przyfasolą jednego tak, a drugiego inaczej, to się normalnie potnę tępym sekatorem :sick: :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 21:12 #398207

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Haniu a czy dziś, po wczorajszych opadach, jesteś bardziej zachęcona :silly: ? U mnie tradycyjnie już nie ma śladu po wilgoci, ale coś tam do beczek naciapało ;)

Marysiu jasne, że zbiorę. Nawet zebrałam w tamtym roku, tylko nic nie wysiałam, mam tylko kilka samosiejek ;)

Ela byłam dziś w dwóch innych Biedronkach i niestety zawiodłam się :dry: , wszędzie to samo, a tulipanów Doll's Minuet już nie spotkałam :huh: . No to pojechałam do OBI :rotfl1: . Poszłam zdecydowanie w ilość :P :happy3: , w tym roku tylko ten kierunek mnie interesuje. Widziałam bardzo ładne odmiany w Auchan, ale drogo, a ja już wychodzę z kolekcjonerstwa cebulowego ;)
Oj przydałby mi się Twój pies w mojej walce :woohoo: , moja tylko ryje i ryje i nic z tego nie wynika :evil: . Wszystko muszę sama :whistle:
Za to z kotami dogaduje się już bez problemu, gorzej z Ryśką, ciągle obrażona :happy3:

Maju to dopiero pierwszy rzut cebul ;) , pewnie będą dokładać, bo dziś byłam w innych sklepach, wszędzie skromnie :dry:
To dziwne, że kocice Ci przepadają :think: , może ktoś przechwycił ;) , albo coś im się stało :unsure: , bo kocice raczej się trzymają domu.

Gorzatko ja zwykle wszędzie autem się poruszam, więc mogę kupować bez obawy dźwigania siat :happy3: , szkoda tylko, że w innych Biedronkach nic nie znalazłam :pinch: . O Twoich hortensjach faktycznie nie mam bladego pojęcia ;) , bo ich nie pokazujesz :funnyface:

Edyta no to się zmobilizuj :evil: , bo ja czekam na hortensje, a także na trawy :woohoo: , u mnie niektóre już zaczynają, w tym Memory :hearts: na wysokościach


DSC_7490.jpg


Moniś kocie przedszkole jest jednak znacznie mniej problematyczne ;) , jeden raz pokażesz kuwetę i trening czystości załatwiony :woohoo: , jaki pies by to skumał tak szybko :crazy: . Bawią się zarówno razem jak i osobno, takiemu kotkowi wystarczy suchy listek, żeby miał zajęcie na pół godziny :happy3: , naprawdę polecam :rotfl1:
Życzenia sukcesu w walce z kretem się sprawdziły :woohoo: , dalej mi tak życz :hug: :happy3:

Marta o deszczu wolałam nie wspominać, żeby nie zapeszyć ;) i tak było go co kot napłakał :happy3: , u mnie już z powrotem sucho, od jutra podlewam :devil1:
Nie tylko chorągiewka nie działa :evil: , cała pułapka też nie działa :hammer: , znowu musiałam wziąć sprawy w swoje ręce :devil1:
Biedronking okazał się porażką :jeez: . W jednej było to samo, a nawet mniej niż u mnie na wsi, a w drugiej nie za bardzo mogłam zobaczyć, bo cztery pudła z cebulami zostały ustawione na sobie, dodatkowo na wyższej półce, a z przodu zastawione były 4 rzędami storczyków :evil: :hammer: . nie byłam w stanie sięgnąć do najwyższego, o tych pod spodem nie wspominając :mad2: . Więc pojechałam do OBI :rotfl1: . Całkiem ciekawa propozycja w tym roku, zwłaszcza opakowań większych w dobrych cenach :P . Moje zakupy


DSC_7475.jpg


Andrzej też mam dobre zdanie o cebulach biedronkowych i o ich zgodności ;) , do tego niezła cena, czego chcieć więcej :happy4:
Nasiona jęczmienia doszły?

Dorcia i jak, zakupy cebulowe poczynione ;) ? Bo znów nic u siebie nie pokazujesz :jeez:
Zdaje mi się, że już ostatnio starszy troszkę się usamodzielnił, czyż nie ;) ? Będziesz jeździć z młodszym. A może będą się pokrywać :lol: , kto wie :happy4:







Troszkę aktualności :P , wiadomość dnia, to oczywiście wczorajszy opad :happy3: , nieduży, bo nieduży, ale coś tam pokropiło :P . Beczek nie napełniło, ale może kilkanaście konewek się uzbiera :lol: . Za to krajobraz mojego warzywnika po deszczu mnie dziś załamał :evil: . Zryte wszystko wszerz i wzdłuż i w poprzek :hammer: . Wkurzyłam się, bo oczywiście w pułapce pusto :angry: , zasadziłam się na drania, kilka godzin go pilnowałam, wracając co jakiś czas i sprawdzając czy nie pojawiła się nowa aktywność. Każdy nowy korytarz był zalewany hektolitrami wody :mad2: (paradoks - nie musiałam dziś podlewać, to wylałam mnóstwo wody z powodu kreta :mad2: ). I tak w kółko :tongue2: . W pewnym momencie zaczęłam się niepokoić, bo zmierzch się zbliżał, a ten cholernik gdzieś się ukrywał, a wiedziałam, że musi być gdzieś w pobliżu. No i się doczekałam :woohoo: , dopadłam w końcu dziada :dance:


DSC_7504.jpg


a tak wyglądał fragment warzywnika po walce :devil1:


DSC_7507.jpg


Nie śmiejcie się, ale wywiozłam go samochodem :rotfl1: , żeby już na pewno nie wrócił :devil1:

Niestety to nie koniec :evil: , z całą pewnością mam przynajmniej jeszcze jednego na wielorybniczej :angry: , tam będzie gorzej, bo wszystkie korytarze prowadzą pod wieloryba :evil: , muszę przemyśleć taktykę :devil1:

I trochę aktualności roślinnych :happy3:

Ingrid Bergman

DSC_7500.jpg


Flirt

DSC_7495.jpg


Baronesse

DSC_7482.jpg


Kosmos, przeprowadzka mu służy

DSC_7481.jpg


Afrodyta

DSC_7479.jpg



maleńka orlaya z siewek od Marty, nie wiedziałam, że to takie maleństwo :lol:

DSC_7484.jpg



DSC_7485.jpg


zaczynają na dobre trawy :woohoo: , prosa już od dawna ;) , tu Praire Sky


DSC_7491.jpg


palczatki, nie wiem czemu różnią się wzrostem, to ta sama odmiana Little Tower


DSC_7492.jpg


miskanty zaczynają, High Heights


DSC_7487.jpg


Purple Falls


DSC_7493.jpg


a na koniec cudnie wybarwiony Sweet Summer Fantasy :P

DSC_7486.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, futrzasta, Bozi, Amarant, hanya, edulkot

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 21:17 #398210

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No Martuś gratki z pełnej pułapki :woohoo: Normalnie szykujesz się jak na wojnę z tymi kretami :rotfl1:
Trawy :thanks: reszta też ale mi teraz głównie trawy w głowie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 21:59 #398232

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nic nie piszę bo nie ma o czym :dry:. Jakiś mnie dopadł niechciej :tongue2: .
U mnie też popadało tyle co pies napłakał :rotfl1: . No ale ja mam mega zapas wody w basenie do wylania :rotfl1: . Zejdzie mi się do października, tak jak w zeszłym roku :rotfl1: .
W biedronie nie byłam, ale Sebastian był i cebul u nas jeszcze nie rzucili.
Moje trawy też zaczynają kłosić :woohoo: . Co prawda tych trzech kłosów na krzyż nie będzie szczególnie widać, ale i tak się z nich cieszę :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 22:00 #398234

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moni pułapka się niestety nie sprawdziła :evil: , albo ja coś źle robię, albo kret za sprytny :devil1: , zatem sama tymi ręcami go złapałam :tongue2:
Żebyś wiedziała, że to wojna :devil1: , albo ja albo one :hammer: :happy3:
Mnie też trawy podobają się coraz bardziej :hearts: i pasuje im moja ziemia i klimat lekko afrykański :happy3: Co zrobić ;) , trzeba iść w trawy :happy4:

Dorcia może w te ostatnie upalne dni niechciej odpuści ;) ? Przecież to dla Ciebie wymarzona pogoda :happy4:
A może w Waszej biedronie też kartony czymś pozasłaniane, żeby klient przypadkiem nie mógł sobie pogrzebać :evil:
Moje trawy też przecież dopiero zaczynają, nie wiem nawet czy widzicie na fotkach, to co ja widziałam na żywo :rotfl1: . Niemniej bardzo mnie cieszy każda startująca z kwitnieniem trawa, a przecież najlepsze dopiero przed nami :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2015 22:03 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 22:33 #398251

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Mnie też trawy coraz bardziej się podobają i pewnie też ich trochę przybędzie, tylko kiedy ja się obrobię :jeez:

Kocice zawsze u mnie bywały w mnogiej ilości, ale od dobrych kilku lat trafiają się same kocury, a jak już jakąś zdobędę to dzikuska taka że nawet spoglądać na nią nie można było. W przeciągu ostatniego roku 2 kociczki poszły w dziki świat :sad2: ale kastrowane kocury świetnie dają sobie radę z gryzoniami, dzisiaj rano znowu na swojej drodze znalazłam martwego karczownika :woohoo: Od kiedy wygnałam i wyłapałam wszystkie krety karczowniki grasują po całym ogrodzie w najlepsze :mad2:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 22:53 #398266

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Całkiem wypadło mi z głowy, żeby napisać o jęczmieniu. Serdecznie dziękuję za nasiona :flower1: . Ja kilka tulipanowych paczek kupiłem, ale liczę, że będzie jakiś drugi rzut z większym wyborem.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 26 Sie 2015 23:39 #398278

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka.. ja Tobie życzę tak sukcesów w polowaniu (wychodzi na to, że najbardziej łowna jesteś Ty :P ), jak i deszczu.. Co czytam- padało... :woohoo: :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Sie 2015 08:15 #398303

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oj te prosa ,są takie piękne :hearts: Mało mam traw u siebie ,ale czuję że to się zmieni .Susza w końcu mnie do tego zmusi .Floks Sweet Sumer Fantazy jest już zamówiony i mam nadzieję też go mieć .W sumie we wrześniu do ogrodu zawita 11 floksów .Przynajmniej taką mam nadzieję .Ale napisze o nich bliżej ,gdy już będą moje :fly:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.715 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum