TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 27 Sie 2015 08:22 #398307

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Patrzę na Twoją Kosmos i zastanawiam się co zrobić. Zdecydowana byłam jesienią wykopać ale zaczynam sie wahać, może przesadzę ;) Jeśli tak miałaby wyglądać mogłaby zostać bo na aktualnego raroga już patrzeć nie mogę :mad2: Pedy wypuszcza prawie poziomo i wszystko leży kwiatami do ziemi.
Biedronka dziś w planach ale delikatnie z resztą nie wiem czy coś jeszcze dostanę. Czekam na cebule w Lidlu.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 27 Sie 2015 08:23 przez dodad.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 27 Sie 2015 08:46 #398311

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Martuś a u nas w Łęcznej zaglądałaś? Nie mam kasy ale dla Ciebie mogę coś ewentualnie kupić.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Sie 2015 08:54 #398313

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
U nas też popadało trochę , kilkanaście konewek się uzbiera , liście umyte po wierzchu .

Trawy zaczynają , no tak jesień będzie , ale po tym koszmarnym dla mnie sierpniu to chyba jednak czekam na nią , u mnie z miskantów pierwszy chyba będzie Adagio , a rozplenica japońskie znowu bez kwiatostanów , za sucho ( a podlewałam ) :think: :think:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Sie 2015 09:10 #398320

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Hello, Mole Hunter ;-)

Gratulacjones - jesteś jak prezydent: niezłomna!
Czy pan kretik docenił fakt spędzenia krótkiej podróży autem do lasu?
Czy ma świadomość, że to mogłoby się dla niego skończyć zgoła inaczej? ;-)

Nigdy nie kupowałam cebulek w Biedronnie czy Lidlu, ale się zasadzę :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Sie 2015 18:30 #398422

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Martulek :)
Dziękuję za kreta; tzn. za wywiezienie go w bezpieczne miejsce, a nie .... wiesz o czym mówię?
Kociaki przeurocze, mam nadzieję, że odchowają się w zdrowiu i dobrej kondycji. Zdjęcie, na którym dobierają się wspólnie do miseczki - nr 1 :bravo:
Te fioletowe astry są wspaniałe - w niczym nie przeszkadza ten jeden odcień! Tworzą całkiem naturalną, pastelową i łagodną całość - która bardzo uspokaja wzrok. Osobiście bardzo mi się podoba :)

pozdrawiam cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 11:47 #398873

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Maju trawy świetnie uzupełniają wszelkie nasadzenia, a zatem koniecznie musisz choć kilka sobie sprawić :P . Podejrzewam, że tej jesieni spore kuszenie będzie się odbywać :lol:
Co do kotów, to w końcu nieważne, czy kocur czy kociczka, ważne aby łowne były, a Twoje takie są :woohoo:
Moje były od wczesnego dzieciństwa przyzwyczajane do ludzi i teraz chwilami mam kłopot, bo ciągle pchają się na kolana :happy3:

Andrzej ja się nie domagam podziękowań :oops: , nie byłam pewna czy doszły, bo wysłałam zwykłym listem.
Też czekam na pozostałe oferty cebulowe :P

Moniś widzisz na co mi przyszło :happy3: , sama krety muszę łapać :happy3: :tongue2: . Niestety ostatnia zajęta przez ryjące rabata przylega do płotu, a tym samym do sąsiedniej działki, nigdy ich tam nie wyłapię :jeez: , tutaj już tylko dobry kot może coś zaradzić :evil:

Ewcia prosa piękne, ale rozrastają się masakrycznie :silly: , lepiej zainwestować w jakiegoś węższego, ale wysokiego, pięknego miskanta, na przykład Memory :woohoo:


DSC_7533.jpg


11 nowych floksów :lol: , bardzo jestem ciekawa jakie odmiany wybrałaś, ale ok, tydzień zaczekam :happy4:

Dorotka jeszcze w zeszłym roku dokładnie tak samo myślałam :evil: , tak mnie wkurzała ta róża, że miałam się jej pozbyć, choć zawsze wyjątkowo zdrowa była. No ale ile można patrzeć na smętnie zwisające pędy i kwiaty co do jednego leżące na ziemi :hammer: . Przesadzenie na stanowisko w pełnym słońcu (wcześniej miała półcień) było jej ostatnią szansą. No i popatrz :woohoo: , wykorzystała ją, ma fajny pokrój i kwiaty nie wiszą :dance:


DSC_7526.jpg



DSC_7525.jpg


Jakieś cebulki nabyłaś ;) ?

Mirka moja deszczówka już cała "wyszła" :devil1: , dużo tego nie było niestety :pinch:
U mnie już sporo miskantów pokazuje kłosy, ale 7 odmian nie ma znaczników, a przecież wsadzałam wszystkim :jeez: . Jak mnie to wkurza :evil: . Chyba mam Adagio, chociaż nie kupowałam ;) , prawdopodobnie źle podpisany jako Morning Light, ale dopiero jak zakwitnie będę pewna ;)
Rozplenice niektóre już kwitną, a część zwleka :think: , najobficiej kwitnie co roku taka odmiana o wyprostowanym pokroju i kłosach powyżej liści


DSC_7513.jpg


Aga pan krecik wystarczy, że będzie się trzymał z daleka :devil1: , na wdzięczności mi nie zależy :happy3:
Też kiedyś podchodziłam podejrzliwie do lidlowo-biedronkowych cebul, a niesłusznie ;) , duża, prawie 100% zgodność za niewielką cenę - czego chcieć więcej :silly:

Aniu mimo, że kret doprowadzał mnie do szału :devil1: , nigdy nie miałam w planach morderstwa ;)
Dla Ciebie fotki moich futrzastych :P


DSC_7534.jpg



DSC_7473.jpg


obrażona Ryśka sypia na szafie :rotfl1:


DSC_7472.jpg






Znów się ukrywam w czeluściach domowych :evil: . W ramach przymusowego zamknięcia zidentyfikowałam sobie na przykład wszystkie swoje hosty przy pomocy bazy :lol: , a teraz jestem w trakcie inwentaryzacji moich 22 odmian miskantów chińskich :P . Niedługo Święto Traw w Daglezji, trzeba wiedzieć co się ma, a czego poszukuje :happy3:
Sytuacja wodna bez zmian mimo krótkiego deszczyku we wtorek :devil1:

Kilka aktualnych fotek :)

Floks NN bardzo ładnie powtarza :P

DSC_7543.jpg


'Cunningham's White' zamierza kwitnąć :huh:

DSC_7522.jpg


i w ogóle jakoś tak nieźle wygląda :happy4:


DSC_7523.jpg


znowu zaczynają na pierwszy plan wychodzić róże

Claire Marshall


DSC_7548.jpg


Ilmenau


DSC_7542.jpg


Goethe


DSC_7541.jpg


Blue Girl


DSC_7540.jpg


Augusta Luiza


DSC_7532.jpg


Guernsey


DSC_7530.jpg


Knirps, czeka go trzecia przeprowadzka :jeez: , nie mogę tej róży znaleźć odpowiedniego miejsca przez jej wybitnie płożący charakter


DSC_7528.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2015 11:50 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, chester633, Bozi, Amarant, edulkot, Krzysia, Adasiowa

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 11:57 #398874

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja też mam problem ze znikającymi znacznikami. Nie tylko przy trawach, przy innych roślinach też. Za jakiś czas normalnie nie dojdę co mam :tongue2: .
Kurcze mam tyle nowego do pokazania, a chłopaki mi wyczerpali limit transferu :hammer: i muszę czekać na nowy okres rozliczeniowy :hammer: .

'Cunningham's White' potrafi powtarzać ;) , więc się nie bój, że zgłupiał przez te upały :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 30 Sie 2015 11:57 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 12:10 #398875

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dorcia nie bardzo rozumiem gdzie Ci się wyczerpał limit :dazed: , nie masz chyba na myśli jakiegoś hostingu :think: ?
Zwróciłaś uwagę na wzmiankę o Święcie Traw ;) ? Przyjedziecie :hug: ? To bym Ci liliowce wykopała :happy4:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 12:58 #398880

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Słodkie kociaki :hearts: :hearts: ale Ryśka najlepsza :rotfl1: Biedna kocica, brutalnie zrzucona z piedestału musiała się wdrapać na nowy :P
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 16:00 #398906

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne róże :hearts: .Nie ma się co wypierać ,ciągną mnie nadal .Wczoraj przeleciałam kilka różanych sklepików i stwierdzam ,że one z roku na rok piękniejsze .Ale twardo się trzymam :drink1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 16:05 #398909

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Chłopaki wyczerpali mi limit danych - czyli nie mogę wgrać zdjęć :hammer: .

Nad Daglezją mocno myślimy. Wszystko wyjdzie w praniu... to znaczy zobaczymy jak z opieką nad chłopcami wyjdzie ;).
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 20:28 #398952

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Obawiam się, że kiedy deszcz wreszcie popada, to wiele roślin powtórzy kwitnienie. Nie tylko RH.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Sie 2015 21:01 #398972

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Martuś, zdziwisz się jak szybko rozrasta się Memory :whistle: . A ta rozplenica na Twoim zdjęciu to prawdopodobnie Hameln. Mam taką samą i kwitnie niezawodnie i jako pierwsza spośród 4 posiadanych przeze mnie odmian (nie licząc rozplenicy orientalnej, która kwitnie już pod koniec czerwca).
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 01 Wrz 2015 19:38 #399321

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta ,nie daj się prosić i wstaw trawy. Może i ja coś dla siebie wybiorę, bo na rabacie ładniej wygląda. Chociaz nie lubię ich ścinać. Które trawy najbardziej Ci się podobają ?
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 01 Wrz 2015 22:02 #399363

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuśka..czy miskant Memory- bo masz tę odmianę, prawda.. (?) rośnie wysoki i wcześnie zaczyna kłosy wypuszczać. Ja mam Silberspinne i wcześnie zaczyna się kłosić, ale jest nieco za niski do miejsca, w którym go potrzebuję. Na moje pytanie w ZP o miskanta wysokiego wcześnie kłoszącego się dostałam propozycję Memory.. To jak- brać?

Jego zadanie będzie polegać na wystawaniu kłosami zza Vanilek :think:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Wrz 2015 09:51 #399434

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, zachęciłaś mnie tymi zakupami w Biedrze i sama nabyłam kilka paczek Doll's Minuet. Mam je już w ogrodzie od kilku lat i niezawodnie kwitną :silly:
Dzisiaj planuję sadzić, żeby nie zdążyły spleśnieć :supr:
Róże masz w doskonałej formie zważywszy na suszę..pięknie kwitną!
A jak Twoja magnolia przesadzana milion razy? :devil1: Moje mocno ucierpiały od suszy....
A gdybyś miała siewki tej Orlaya to ja się piszę :idea1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 02 Wrz 2015 13:26 #399466

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Monika Ryśka ciągle obrażona ;) , a kociaki czują się jakby mieszkały tu zawsze :silly:



DSC_7569.jpg




DSC_7570.jpg



Teraz w sprawie Memory ;) BRAĆ, BRAĆ, BRAĆ :woohoo: . Mam zarówno Vanilkę, jak i Memory i choć nie rosną jedno za drugim ;) , to pokażę Ci, jak to będzie docelowo wyglądać :P . Najpierw Vanilka - mój okaz to 3-latka, blisko 2 metry wzrostu, półtora szerokości, zwróć uwagę na płot - to punkt odniesienia ;)


DSC_7591.jpg



teraz idziemy kilkanaście metrów dalej wzdłuż tego samego płotu i mamy Memory :P , będzie wystawać? Będzie :woohoo:


DSC_7602.jpg




Ewcia a ja intensywnie myślę o miejscówkach na nowe róże :crazy: :rotfl1: , na dwie już znalazłam, potrzebuję jeszcze co najmniej dwie :happy3: . Ale też zaczynam eliminację tych co mi nie odpowiadają, w tym roku pożegnam się chyba z Szekspirem i Pastellą :think: , może coś jeszcze mi podpadnie :devil1:

Dorcia Twoja studnia mnie rozwaliła :tongue2: , woda na zaledwie 8 metrach :eek3: , teraz to już będziesz mieć tak ładnie i zielono, że ja chyba zzielenieję z zazdrości :happy3:
O Daglezji myślcie intensywnie ;) :hug:

Bożenko tylko czy w ogóle popada :evil: , ja u siebie jakoś szans nie widzę :jeez:

Edyta Memory już od zeszłej jesieni potroił objętość :woohoo: , matko, jak mi się podoba ta trawa :tongue2: , będę jak Ty, dzielić i wsadzać wszędzie w całym ogrodzie :happy3:
Rozplenica faktycznie chyba Hameln, bo w zeszłym roku kupiłam Hameln u Szmitów, żeby wreszcie dopasować coś do tych, które mam bez etykiet, no i jest podobna ;)

Ewa ależ ja zawsze bardzo chętnie wstawię trawy :happy4: , tylko, że jakoś moje fotki nie oddają ich faktycznej urody :jeez:
No to mały przeglądzik ;)

moje najstarsze trawiaste nasadzenia sprzed półtora roku, prosa i palczatki. Strasznie się rozrosły i będą wiosną dzielone oraz przesadzane ;)

DSC_7605.jpg


bardzo lubię miskanty, tu najstarszy u mnie Purple Falls, jeszcze najładniejszą osłonę ma przed sobą ;)


DSC_7606.jpg



DSC_7607.jpg


i mój ulubieniec ostatnio, czyli Memory :hearts:


DSC_7601.jpg


zaczyna też Malepartus :P


DSC_7584.jpg


uwielbiam również ostnice, tu chyba Tirsa :think:


DSC_7567.jpg


bo chyba Pony Tails nie muszę reklamować :happy4:


DSC_7546.jpg


inne w miarę postępów w kwitnieniu postaram się pokazywać :P

Kasiu ja tulipany sadzę zwykle razem z różami, czyli pod koniec października ;) , niby dlaczego miałyby spleśnieć do tego czasu :huh: ? Nigdy mi się to nie zdarzyło, czasem tylko krokusy chcą już kiełki wypuszczać ;)
Róże faktycznie radzą sobie, bo podlewane ;) , na siewki orlayi (?) będę czekała z ustęsknieniem ;) , bo też bardzo mi się podoba, choć malutka :silly:
Wywołałaś temat magnolii :jeez: , właśnie ostatnio czytałam jak Ci rzekomo sucha magnolia zakwitła :devil1: , już miałam napisać, że nic nie wiesz o suchych magnoliach :evil: , ale się powstrzymałam, nie chcę ciągle epatować swoim wyschniętym ogrodem. No ale skoro jesteś i pytasz :whistle: , oto moja Susan :whistle:


DSC_7631.jpg


jeszcze żyje, ale co to za życie :unsure: , nie wiem też, czy zdoła przezimować po tym wyniszczającym sezonie :jeez:





Wczoraj przyszła paczka z Albamaru :P , specjalnie dla Mirki wykaz zamówionych liliowców :happy3: : 'Black Arrowhead, 'Big Blue', 'Entrapment', 'Hello Screamer', 'Pink Stripes', 'Hello Missy.


DSC_7629.jpg


Mam nadzieję, że może od jutra będzie się dało sadzić, bo też i przesadzania mam masę :jeez:

To jeszcze kilka róż na koniec :P

Chippendale

DSC_7592.jpg


mister pierwszej dekady września Kosmos :hearts:


DSC_7596.jpg


Baronesse


DSC_7597.jpg


Rosa Belmonte


DSC_7600.jpg


Artemis

DSC_7618.jpg


Celebrating Life

DSC_7627.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Amarant, edulkot, Monika-Sz, Krzysia, Adasiowa

OGRÓD MARKITY 02 Wrz 2015 13:35 #399467

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martusiu dziś jadąc autem słuchałam prognozy pogody... u nas obecnie 20st, a w radio mówili, że u Was 30 :blink: . Czy to prawda? :fly: Jeśli tak, to ja chętnie bym się zamieniła :pinch: .

Moje róże też powtarzają, ale szału nie ma :tongue2: . Może gdybyśmy tą studnię wkręcili miesiąc temu byłoby o wiele lepiej :hammer: . No ale lepiej późno niż wcale :lev: .

Wczoraj wieczorem wąchałam u siebie tytoń :woohoo: :kiss3: :kiss3: .

A i jeszcze muszę się z Tobą podzielić fantastyczną wiadomością - plany lekcji chłopców zgrały mi się rewelacyjnie :dance: .
A jak Nina w nowej szkole? :think:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.627 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum