TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 27 Paź 2015 19:43 #410637

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piszesz ,że jeśli nie zrobisz wszystkiego jesienią ,to będziesz sobie pluła w brodę .
Przecież ,to nic takiego .Najwyżej będziesz miała w brodzie dołek :rotfl1: a ile zdrowia zaoszczędzisz .Piękne marcinki ,ja już takich cudeniek nie mam .Muszę focić jakieś zgniłki :wink4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 27 Paź 2015 19:55 #410646

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Martuś, ja tez lubię mieć posprzątanie jesienią, ale z reguły nie zdążam :tongue2: . Jeśli prognozy długoterminowe się sprawdzą, to będę kontynuować prace do stycznia. W końcu, dla mnie to nie pierwszyzna :devil1: .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Paź 2015 20:52 #410670

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, spokojnie zdążysz :hug: Lista prac do wykonania wcale nie tak rozległa.. Zwłaszcza jak masz na to czas w ciągu dnia... :whistle:
Ale wybieranie różanych liści to nic przyjemnego, potwierdzam :jeez: U mnie nie tylko kora, masa bylin w nogach i ta gęstość nasadzeń :unsure: Trzeba się nieźle nagimastykować...
Po ubiegłorocznych doświadczeniach stwierdziłam, że łatwiej zostawić mi to jednak do wiosennego cięcia, bo wtedy lecę z sekatorem po całości - pędy i liście od razu. Jesienią wciągnęłam z grubsza odkurzaczem to, co na ziemii, ale większośc liści i tak została do wiosny.
Ale faktycznie, mieć ogarniete z grubsza rabaty jesienią to przyjemny luksus na koniec sezonu :silly:
Nie ma jednak tego złego, jak zima będzie taka jak ubiegłoroczna, to wiosenne porządki znowu zacznę w styczniu i do kwietnia zdążę :rotfl1:
ps. Maytime bardzo lubię i też dosadziłam. U mnie w duecie z Virchic B)
ps 2. jarząbek cudny! :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 27 Paź 2015 22:14 #410688

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Chwała improwizacji i kolekcjonerstwu! :woohoo: Masz jakąś na przykład różę w ilości dwóch sztuk z odmiany? Pewnie nie masz. I dobrze ;) Plamę można zrobić z różnych odmian w podobnej kolorystyce, prawda? A że Ty dyscyplinę kolorystyczną trzymasz, więc ukłon wobec zasad kompozycji jest :)
No ale Marta, skoro już uświadomiłaś sobie tę prawdę, że kolekcjonerstwo Cię dopadło, to nowe rabaty trzeba planować, a styrak mógłby byc wspaniałym początkiem nowej białej rabaty :lol: Jeden, jeden styrak! :lol: A potem dopadniemy gdzieś styrakowca i wiele, wiele innych biało kwitnących :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

OGRÓD MARKITY 27 Paź 2015 22:52 #410699

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta może już nie mieć kilku róż tej samej odmiany, bo tyle co przyjechał od niej do mnie "James" wykopany, (pomylony stwarzał nadmiar ;) tej samej odmiany) .
Moje cebule jeszcze czekają na posadzenie.
Liście kasztanowca nagle spadły tej nocy, spokojnie i leżą pod drzewem grubą warstwą, a ja nie mam czasu na ognisko.
Dziś z grubsza ogarnęłam teren wokół domu, ale czeka mnie jeszcze sporo zajęć pozaogrodowych.
Zazdroszę Ci możliwości ogrodowania w słońcu, bo kiedy słoneczko podgrzało, to było dzisiaj bardzo milutko.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 27 Paź 2015 22:53 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 28 Paź 2015 00:06 #410706

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak to dobrze, że ja żadnej listy nie robię.. co jak co- ale siebie samej oszukiwać nie będę :rotfl1:
Od 3 tyg łamie mnie przeziębienie, więc nie wysilam się z pracą ogrodową.. bo w końcu do pracy chodzić muszę w miarę przytomna :hammer:

Co do wyjazdu..ja się czuję na wiosenny szkółking zaproszona.. :whistle: Nie na darmo planuję rodkowe zakupy, a podobno u Was cuda Pani..cuda :tongue2:

Na liście, w punkcie wiązania traw, dodaj gwiazdkę..że to wiązanie musi być ze wstążką :whistle: :silly:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 28 Paź 2015 06:08 #410717

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No widzisz, Ty masz odhaczone sadzenie cebul, a ja prawie, prawie :whistle: pielenie :dance: . Dziś lecę dokończyć :woohoo: .
U mnie wczoraj też była mgła, a dziś za to przymrozek. Znów wszystko białe i pewnie do końca załatwił mi to co poprzednie przymrozki zostawiły :dry: .

Ja nie wycinam bylin jesienią - sprzątam je wiosną. Jakoś wiosną jest mi wygodniej.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Paź 2015 10:25 #411101

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Moje marcinki vel martusie dziś :)

IMG_3810.jpg
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

OGRÓD MARKITY 30 Paź 2015 11:01 #411103

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Marta - improwizatorka :happy: świetnie Ci to wychodzi, choć nie podzielam zamiłowania do 'ukwiatowania', to jednak dostrzegam i doceniam piękne kompozycje, a takich u Ciebie nie brakuje :bravo: Czy wiesz, że podlewam? Nie mam wyjścia, deszcz się obraził, wiatr wieje, jak głupi, słoneczko cudnie przygrzewa. Nie powiem, pogoda fantastyczna, ale znowu okropnie suuuuuuucho :mad2:
Czy znasz dużo bylin z palowym systemem korzeniowym? Takich dla mnie, oczywiście. Szukam i szukam i coś mi nie idzie. Świecznice, orliki i tyle mam do cienia, a potrzebuję obsadzić kilka metrów przy tujach, bo już mi się znudziła walka z nimi. Przepraszam, że Cię nękam, ale może coś podpowiesz :hearts:
Jak się sezon przedłuży, to chyba jeszcze jakieś zakupy będą, prawda? :rotfl1:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 30 Paź 2015 19:03 #411151

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Martusiu, jaki masz cudny ogród! Zachwycam się bogactwem roślin i ścieżką żwirkowo-kamienną, która bardzo by mi pasowała w moim nieco angielskim ogrodzie :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 17:07 #411300

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Marta , czytałem u Ewy w wątku że planujesz zakup liliowy.... :dazed: ...skoro miejsca brak na istniejących rabatach....zrywasz resztkę trawnika... :devil1: .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 18:20 #411316

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ewcia ja niestety czasem nie potrafię sobie przetłumaczyć, że coś jest dla mojego dobra ;) , a raczej dobra mojego zdrowia :happy3:
Dołek w brodzie w zasadzie już mam :happy3: , większy mi niepotrzebny, zatem trzeba unikać plucia - czyli robić :happy4:

Edyta ja też zwykle nie zdążam ;) , w zeszłym roku planowałam rozpocząć porządki wiosenne jesienią, a oczywiście nie wyrobiłam się nawet z jesiennymi :happy3: , w tym pewnie będzie to samo :tongue2: . Każdy spacer po ogrodzie ujawnia jakąś kosmiczną ilość roboty do wykonania, co zwykle mnie zniechęca do robienia czegokolwiek :rotfl1: . Wracam do domu, robię sobie kawę, a potem zmuszam się do wyjścia i zrobienia choć jednej rzeczy ;) . A zaległości rosną :whistle:

Kasiu zwykle nie zdążam, więc i teraz się nie łudzę :happy3: . Owszem, pracuję w dzień, choć z doskoku, kilka godzin dziennie spędzam w samochodzie :evil: i zwykle są to najlepsze godziny do pracy.
Zaciekawiłaś mnie odkurzaczem :think: , masz korę na rabatach, a mimo to używasz odkurzacza? I on nie wciąga kory :blink: ? Jeśli tak, to natychmiast kupuję odkurzacz :woohoo: . Te różane liście doprowadzają mnie do szewskiej pasji :jeez: , to jedyne zajęcie związane z różami, którego serdecznie nie cierpię :pinch: , zmuszam się do sprzątnięcia wiaderka liści dziennie, a i to przychodzi mi z wielkim trudem.
Czy pisząc o Maytime miałaś na myśli Doll's Minuet ;) ? Bo Maytime nie posiadam wcale, ale dzięki za zwrócenie uwagi na piękną odmianę :lol:

Marta muszę Cię zmartwić :happy3: , niestety mam róże występujące w dwóch, a nawet trzech :woohoo: sztukach z odmiany :rotfl1: . Taka ze mnie niewyrobiona kolekcjonerka :happy3:
Nie wiem czy mam miejsce na całą, nową, białą rabatę :happy3: , to by trzeba było naprawdę duuuużo miejsca :rotfl1: . Pewien pomysł na posadzenie styraka już mam, niestety wymaga zdarcia trawy :jeez: , nie wiem, czy znajdę na to siłę jesienią :happy4:

Elu jeszcze kilka róż mi się powtarza ;) , ale te kupowałam celowo w większej ilości, więc na razie niezagrożone :happy4:
Fajnie się pracuje w słoneczku, choć muszę przyznać, że mimo pięknej pogody dopada mnie zmęczenie sezonem. I chwilami totalna niechęć do jakiejkolwiek pracy :tongue2: , zwłaszcza po spacerze, z którego wynika, że strasznie dużo mam jeszcze do zrobienia :rotfl1:

Moniś trochę Ci zazdroszczę, że masz taki luz dla siebie ;) , ja mam jakieś okropne poczucie obowiązku, które mnie pcha do roboty :pinch: , nawet kiedy nie chcę. Owszem, potem jest fajnie, ale każda taka sytuacja napędza następną :jeez: . Co ciekawe w domu poczucie obowiązku jakoś cichnie :whistle: :rotfl1:
Co do szkółkingów, to pierwszy wiosenny szkółking odbywa się zwykle na przełomie marca i kwietnia, to chyba za wcześnie na zakupy rodkowe, bo jak rozumiem, chciałabyś kwiatki pooglądać ;) . Zaplanujemy zatem wyjazd również w maju, U Majewskich spory wybór również azalii :lol:

Dorcia chwasty nadal u mnie rządzą :evil: , ale inne punkty z listy powolutku odhaczam :P
Przymrozki w mijającym tygodniu gościły często, ale nie były jakieś wysokie i nie zniszczyły resztek kwiatowych ;)
Ja też większość bylin wycinam dopiero wiosną, dziś tylko usunęłam lilie, bo strasznie mnie już wkurzały.

Basiu :hearts: :hug:

Haniu u mnie nawet wilgoć jeszcze trzyma, choć ostatnie nasadzenia podlewam.
Zastrzeliłaś mnie tymi bylinami z korzeniem palowym :oops: , chwilowo tylko maki przychodzą mi do głowy, ale zgłębię temat i wrócę do niego ;)
Zakupów już chyba nie planuję, jakieś zmęczenie już mnie zaczyna dopadać, chyba mam dość na ten sezon :pinch:

Moniko witam i dziękuję za miłe słowa :hug: . Masz angielski ogród :woohoo: ? Muszę koniecznie obejrzeć :P
Ja mam jakąś żwirowo-kamienną ścieżkę :dazed: :think: ???

Paweł dla lilii nie potrzebuję zrywać trawnika ;) . Świeżo obsadzona wielorybnicza będzie wiosną wzbogacana o jakieś lilie, jeśli oczywiście w ofercie Lilypolu pojawią się jakieś ciekawe nowości :happy3:






Jakiś ból głowy zaczyna mnie dopadać :jeez: , więc krótko: Trawnik wczoraj skoszony, niestety jeszcze z kosiarką się nie żegnam, bo nie wszystkie liście spadły.
Przy okazji nabawiłam się jakiejś kontuzji barku, bo chwilami napęd szwankował, a ja się szarpałam z maszyną :jeez: . Dziś z trudem przesadziłam dwie róże i dwie kępy lilii :unsure: . Wycięłam też pędy liliowe, bo już wyglądały tragicznie. Został mi jeden kompostownik do przesiania głównie z pędraków :evil: ,warzywnik do skopania i te cholerne róże :jeez: . To z rzeczy niezbędnych, resztę nie wiem, czy nie zostawię do wiosny, bo ostatnio strrrasznie mi się nie chce :tongue2: :rotfl1:
Dzisiejsza rundka z aparatem :P

zbiory pigwowe, których zapomniałam uwzględnić na liście ;) , już częściowo przetwarzane na konfiturę


DSC_8329.jpg


kwiatki :silly:


DSC_8330.jpg



DSC_8333.jpg



DSC_8335.jpg


trawki :P


DSC_8336.jpg



DSC_8338.jpg


tu mi fajnie słońce wyszło :lol:

DSC_8341.jpg



DSC_8343.jpg



DSC_8347.jpg


a na koniec mój pies w nowej, jesiennej odsłonie, na skutek której dostał nową ksywkę "Bambaryła" :happy3:


DSC_8350.jpg



DSC_8352.jpg



DSC_8354.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, piku, chester633, Bozi, sierika, Amarant, Adasiowa, Barbaara

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 18:53 #411325

  • Barbaara
  • Barbaara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 301
  • Otrzymane dziękuję: 474
Śliczne chryzantemki różowe, wcześniej widziałam białe... też chce takie :)
Słonko na zdjęciu zjawiskowe, dobrze że więcej jest go obecnie, bo jesień bez słońca jest smutna.
Piesio ma fajną minkęę, a jeszcze fajniejszą fryzurkę. :hearts:
Pozdrawiam serdecznie - Basia
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 20:04 #411353

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Uuuu..jakie frywolne cieniowanie na uszkach :whistle:

W sprawie mojego braku poczucia obowiązku.. ;) Ja świadomośc potrzeby porządkowania mam :wink4: ...ale gdy jest koniecznośc, to idealnie potrafię się sama przed sobą usprawiedliwić :silly:
W deszczowe i chłodne dni robić nic nie będę, bo po pierwsze nie lubie, po drugie jestem ciągle przeziębiona. Jedynie konieczność sadzenia czegoś może mnie zmusić.
Dziś przykładowo była piękna pogoda i wycięłam wszystkie byliny.. Nie zapominajmy, że ja mam malutki ogródek i to, do czego Wy się szykujecie z listą do odfajkowania i pracami rozłożonymi na kilka weekendów- ja obskoczę w jeden..dwa dni :whistle:
Zaleta ogródka z małą ilością bylin :devil1:

Nie będziecie przecież planować jakiś specjalnych spotkań, żebym ja sobie rodki pod Lublinem pooglądała :crazy: Pewno na któreś ze spotkań pojadę towarzysko :hug: a rodków szukać będę w okolicy :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 20:34 #411366

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, miałam na myśli Doll's Minuet, ale Maytime też fajne :lol:
U mnie na rabatach różanych jest kompost jako ściółka - drobnej kory dosypuję wiosną, a grubej kory nie mam tam wcale.
Odkurzacz wciąga liście, ale ze względu na gabaryty nie wszędzie z nim wjedziesz...więc i tak trzeba się pokaleczyć na kolanach :pinch:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 20:41 #411374

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Psiul obcięty wygląda super :woohoo: . A jakie ma długaśne uszy :rotfl1: , w dodatku cieniowane :lol: .
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 31 Paź 2015 21:32 #411394

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś,tym co Ty wyprawiasz w swoim ogrodzie można by przynajmniej trzech ogrodników obdzielić i jeszcze mieliby sporo roboty :jeez:
Mnie ostatnio dopada znużenie i jakoś tak grzebię się a czas ucieka.Na szczęście róże mam już przesadzone ale jeszcze nie kopczykuję,poczekam na mrozy,niech się hartują.
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2015 22:14 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 01 Lis 2015 06:39 #411418

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Mnie już nic w ogrodzie nie wkurza, bo praktycznie do niego nie chodzę :tongue2: ... i czego oczy nie widzą .. :devil1: .
Wczoraj wyszłam na dwie chwile na taras... po drewno do kominka :rotfl1: . Cały dzień miałam seksualny stosunek do wszystkiego :oops: . Zaległam z książką na kanapie i tyle mnie widzieli :happy3: .
Przemogę się może jakoś i wyjdę powiązać do reszty trawy, a potem zakopczykuję róże. Więcej niż robić nie zamierzam. Obwieściłam koniec sezonu i tego się trzymam :whistle: .
Teraz przyszedł u mnie czas na jakąś dłubaninę. Co prawda zupełnie w tym roku nie wiem na jaką :tongue2: , ale pewnie coś mi wpadnie w łapki :happy: .

:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.472 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum