TEMAT: OGRÓD MARKITY

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 22:58 #408163

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Mnie dzisiaj w jednej szkółce powiedzieli że będzie długa i ciepła jesień, więc może to jednak nie ostatni szkółking w sezonie...
Weź aparat, bo będę czekać na relację okraszoną ilustracjami :lol:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 23:01 #408167

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ale się Wam szykuje fajowe spotkanie!! Jak rozumiem to Mazowsze jedzie w odwiedziny i na szkółking.. :whistle: ? Bo już..już miałam się pytać, dlaczego ja nie wiem o takiej wizycie planowanej w mojej okolicy :woohoo:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 16 Paź 2015 23:33 #408173

  • Roma
  • Roma's Avatar
Majka, ja już dwa lata temu kupiłam pontyjkę ale po pierwszym kwitnieniu okazała się nie pontyjką ;) :jeez:
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2015 20:41 przez Roma.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Paź 2015 16:38 #408279

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ten aster os Pawła ma fajnie puszyste różowe płatki :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Paź 2015 20:07 #408332

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
Ale czas kotletów nadchodzi nieubłaganie :jeez: , mam mnóstwo fotek nie publikowanych, tylko które to są :rotfl1: , niestety nie oznaczam tych, które pokazuję ;)

Marta dawaj kotlety...... :woohoo: .......a jak coś powtórzysz to kto się kapnie.... :rotfl1: :devil1:

markita wrote:
przebarwione azalie wśród liliowców

DSC_8247.jpg

ale zestawienie :bravo: jak dla mnie bomba , czy te azalie to jakieś mikrusy....muszę to z papugować.... :teach: bo jeżeli urosną to będziesz przesadzać liliowce....chyba że lubisz...a i poproszę o fotki z szkółkingu... :tongue2:
Ostatnio zmieniany: 17 Paź 2015 20:08 przez chester633.
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 17 Paź 2015 20:50 #408360

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Za marcinkami będę koło Ciebie chodzić ;), a tymczasem czekam na relację z mokrego szkółkingu :)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 14:37 #408525

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marysiu to wspaniale, że tak odebrałaś mój ostatni wpis :hug: . Wczoraj było świetnie, jak zawsze ;) , okazuje się, że pogoda nie jest w stanie nas powstrzymać ani popsuć humorów :lol:
Dziś już miałam problem z robieniem zdjęć :dry: , chyba już wszystko ładne pokazałam ostatnio i trzeba będzie jednak kotlety wygrzebywać :tongue2:

Edytko azalie są dość tolerancyjne jeśli chodzi o towarzystwo ;) , nie odważyłabym się posadzić w ten sposób różaneczników, ale azalie dają radę. Poza tym wiadomo, że liliowce rozrastając się będą wymagały wykopywania i dzielenia, a jeśli zajdzie potrzeba, to i zmiany miejsca :silly:
Dla mnie jest jasne dlaczego wybrałaś sobie inne zdjęcie na kwintesencję jesieni :lol:

Dorcia nie pogratulowałam Ci jeszcze Twojej godnej naśladowania postawy podczas wczorajszych zakupów :woohoo: :hug: . W każdej szkółce kupiłaś najwięcej :woohoo: . Brawo :bravo: . No, oprócz Floribundy ;) , ale tam z kolei miałaś nic nie kupować, a jednak się nie udało :silly: . Z pewnością po tym wyjeździe nie masz żadnych wyrzutów sumienia, że czegoś nie wzięłaś, prawda :lol: ?
Chyba jutro czeka cię gorący dzień :P , mnie zresztą też, podobno od wtorku znów opady wracają :think:

Mirka relacja i spis zakupów poniżej ;) , ale chyba tym razem nic Cię nie zainteresuje, nie kupiłam żadnej byliny :think:
Nie padało u Ciebie wczoraj? To może dzisiaj coś siąpi :huh: ?

Maju nby nie jest najgorzej, a już dziś miałam problem, żeby zrobić jakieś zdjęcia w ogrodzie :dry: , nic nie wydawało się dostatecznie ładne :pinch:
Trawnik w niektórych miejscach wcale się nie zregenerował :silly: (patrz zdjęcie z jarząbkiem ;) ), ale to naprawdę najmniejsze zmartwienie :silly:
Kot, mimo niewinnego wyglądu, to mega destroyer :evil: . Skąd w takim małym ciałku tyle niszczycielskiej energii :jeez: ?

Romciu w październiku tradycyjnie jeździmy po róże ;) . Mogłybyśmy zażyczyć sobie wysyłkę, ale to tak przyjemnie pojechać i odebrać osobiście :lol:
Pontyjki nigdzie nie było :( , nawet u Majewskich.

Aniu oj chyba raczej był już ostatni ;) , może wpadnę jeszcze do jakiegoś ogrodniczego w okolicy, ale taki wyjazd następny, to raczej już wiosną :huh:
Zdjęć nie robiłam, ale na szczęście Dorcia uratowała honor i wstawiła coś w wątku integracyjnym ;)

Moniś Szkółking odbywał się w okolicach Końskowoli ;) , więc to raczej wciąż NASZE okolice :P , a Mazowsze było dumnie reprezentowane jednoosobowo przez Dorcię :lol: . Ale reprezentowała godnie i nakupiła najwięcej :happy3:
Ciągle jestem na Ciebie wkurzona :devil1:

Bożenko aster od Pawła to w ogóle jakiś gigant :woohoo: , zaczął kwitnienie jako jeden z pierwszych, bardzo długo utrzymuje pojedyncze kwiatki, no i nic sobie nie robi z przymrozków :silly:
Jutro kopię Barona ;)

Paweł już Edycie napisałam, jaka była moja motywacja do takiego posadzenia azalii z liliowcami ;) , a azalie są na razie po prostu młode i wiadomo, że jak się rozrosną, to one tam zostaną, a liliowcom łatwiej będzie zmienić miejscówkę :P

Aga z pewnością będę marcinki wiosną dzielić, bo niektóre mocno się roszalały :lol: , a przecież wiosną trochę przehandlowałam ;)
Relacja zdjęciowa ze szkółkingu, jak już wiesz, w wątku integracyjnym ;)






Wczoraj odbył się ostatni w tym sezonie szkółking. Pogoda płakała wraz z nami ;) , ale nie przeszkodziło nam to w dokładnym spenetrowaniu wszystkich zaplanowanych miejsc :P . Zresztą tych samych co zwykle :rotfl1:
Obsada wczorajszego wyjazdu dość skromna, ja Ela, Ula, Dorcia, Marta na początku, bo się biedaczka pochorowała :hug: i nie miał kto nam potem doradzać albo odradzać :happy3: . Jakoś musiałyśmy dawać radę :lol:
Nie mam zdjęć z wczoraj, zatem moje zakupy już w domu :P


DSC_8257.jpg


Pęcherznica kalinolistna 'Little Devil', molinia NN (chociaż pan u Majewskich upierał się, że to miskant :happy3: ), styrak, chyba japoński :huh: , tawuła brzozolistna 'Tor Gold', berberys 'Concorde', turzyca 'Milk Chocolate', druga turzyca chyba Aureomarginata i jeszcze piwonia od Eli Festiva Maxima :P
Do tego 10 róż z Floribundy :silly:
Chciałabym to wszystko jutro posadzić, bo ponoć od wtorku pogoda ma się pogorszyć :think: , może znów jestem naiwna, pewnie tak, ale będę jutro miała motywację :supr:

Chciałam przy okazji dodać jakieś świeże fotki z ogrodu, ale strasznie ciężko znaleźć jakiś ciekawy obiekt :unsure:
Mogę jeszcze pokazać moje najładniej wybarwione w tej chwili drzewko, jarząb koehnego, byłoby jeszcze ładniejsze z białymi koralikami, ale ogrodnica z kruszczycą wszamały wszystkie kwiatki :mad2:


DSC_8262.jpg


jak widać trawnik nie wszędzie doszedł do siebie :silly:

mam jeszcze pigwę, chyba moja to jabłkowa :think:


DSC_8261.jpg


i mój najdorodniejszy miskant Purple Fall


DSC_8258.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Roma, Zielona Ania, mirdem, chester633, Bozi, Amarant, hanya, edulkot

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 14:46 #408527

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
A czemuż to popadłam w niełaskę :oops: :lev: :silly: ?

Zakupy jak widać udane, chociaż podziwiam Was, że w deszczu miałyście zapał.. Chociaż z drugiej strony ja rok temu do ogrodniczego poleciałam z gorączką..i to nie tą od zakupów :P

Dorcia, widzę, godnie reprezentowała..ale oberwać powinna.. U Ciebie bywa, a do mnie się nie dała zwabić :hammer:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 15:04 #408530

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Marta, Wasze ogrodowo-szkółkingowe zacięcie jest godne podziwu! :thanks: W taka pogodę ....

Zakupy jak widzę przemyślane i piękne. Styrak szalenie mi się podoba jako roślina, niestety chyba musiałabym wyciąć orzecha i jabłoń żeby takie coś jeszcze w ogrodzie upchnąć.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 15:14 #408535

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moniś niby nie wiesz :evil: ? a kto wątek zamknął :hammer: ?
Co do szkółkingu, to miałyśmy plan, który należało wykonać :happy3: , odebrać róże, a przy okazji, jak coś w łapki wpadnie, to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza :rotfl1: .
Wcale Dorci u mnie wczoraj nie było :huh: , skąd takie przypuszczenie? Odwiedziła za to Edytkę, która ją już rok zapraszała :P . Do Ciebie ma blisko, możecie w każdej chwili, na tygodniu na kawkę się umawiać ;)

Dorotka był plan i trzeba było wykonać :rotfl1:
Zakupy wcale nie przemyślane :oops: , a już styrak najmniej :rotfl1: . Marta zarządziła brać i każdemu wręczyła po sadzonce :rotfl1: , po 11 zeta grzech ponoć było nie brać :rotfl1: . A ja dopiero w domu poczytałam jak to rośnie (jak nie zmarznie :devil1: ) i tez mam niewąski kłopot :supr:
Reszta krzaczków nieduże rozmiary osiąga, więc pójdą na wieloryba ;)
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 15:16 #408538

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
No ja za 11 zeta nabyłam ambrowca i tez mam kłopot :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 15:24 #408540

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Aleś zaszalała z zakupami ,aż Ci zazdroszczę :whistle: Twój jarząb jest na mojej liście już dwa lata.Gdzie kupiłaś swojego .Cudne drzewko .A ja też miałam jechać do szkółki ,ale w końcu resztka rozumu wzięła górę i nie pojechałam .Póki co rozglądam się za nowymi różanecznikami ,a to też sprytu wymaga :rotfl1: Jakie róże kupiłaś ? ciekawa jestem :flower1:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 18:13 #408614

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
No i całe szczęście że Dorcia stanęła na wysokości zadania.
Ten berberys 'Concorde' też mi ostatnio wpadł w oko. Fajna odmiana, posadziłam w pojemniku. Szkoda że jarząb bez owoców, bo faktycznie kontrast z białym jest o tej porze fantastyczny.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 18:20 #408617

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martuśka powiem Ci, że skromne te Twoje łupy :whistle: . Jak ja jutro cyknę fotkę swoim to padniesz :rotfl1: .
Pogoda nie była taka zła ;). Sebastian powiedział, że u nas cały dzień laaało :pinch: . Nie mógł robić tego co planował, więc robił to co mógł w garażu, bo w ogrodzie nie było jak.
Nastawiam się na wielkie sadzenie jutro. Muszę się z tym szybko ogarnąć, skoro mówisz, że ma padać. U mnie dziś też padało :supr: - moja glina cudownie będzie się jutro lepiła do kaloszy :sick: .

Ze swojej postawy na szkółkingu jestem dumna :happy3: . Cieszę się, że brałam wszystko :tongue2: , a najbardziej się cieszę, że kupiłam tą azalię, którą odpuściłam sobie rok temu :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 18:26 #408619

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja się muszę w końcu kiedyś wybrać na ten sławetny szkółking..skoro tak dobrze się tam kupuje ;) Chociaż.. sama nie wiem.. Wizyta w Zielonych Progach z Kasią Izą i Gosią jakoś nie podziałała na mnie ożywczo..nie kupiłam nic spoza planu..czyli 3 rozplenic.. kiepsko się na mnie wpływa :silly:
Może nie powinnam jednak jechać..bo jak to tak- wrócić z Lubelszczyzny i nie mieć się czym pochwalić :funnyface:
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 18:58 #408633

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Bardzo ciekawy ten jarząb koehnego, nie znałam :think: Moje owoce jarzębiny wszamały paszkoty... chyba :think: Widziałam ich w akcji, nawet próbowałam zrobić zdjęcie, ale one miały zadziwiającą technikę jedzenia - krążyły nad drzewem, spadały na owoc jak jastrząb i odlatywały... I tak w kółko, całe stado :silly:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 20:08 #408684

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta - przyznasz - byłam tym razem powściągliwa w zakupch :)
Ze styrakiem to i ja mam kłopot - to znaczy, że nie wiem, gdzie go posadzę? :crazy:
Najlepiej prezentuje się jako samotnik a na to, miejsce mam tylko na łące.
Tam z kolei najłatwiej może paść ofiarą mrozów, bo od strony rzeki (wschodu) przypełza najgorsze...
Pewnie na razie zostanie w donicy.
Jedyna róża, jaką kupiłam, trafiła też do - bardzo dużej - donicy, zostanie na zimę zadołowana w warzywniku.
Chyba ostatecznie trafi na skarpę przy tarasie, ale to dopiero po przeróbkach (tarasu), czyli "niewiadomokiedy" ;)
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRÓD MARKITY 18 Paź 2015 21:12 #408726

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Elu jak to powściągliwa przecież ja słyszałam że za tydzien potrzebna mi przyczepka? :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.398 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum