TEMAT: Mój zakątek ....

Mój zakątek .... 21 Sty 2016 13:43 #427289

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
jolifleur-Ewuś Myślisz,że nieszczęścia maja limit?? :( :crazy:
Mogłyby już mnie opuścić.Czasami się zastanawiam, co jeszcze teraz złego przyjdzie ???
Dzisiaj syn dostał ponownie zapalenia spojówek,oczy jak u królika.Zowu wizyta u okulisty. :tongue2:
Wczoraj auto się posiuło, remont jakiś części,nic tyko po kieszeni :jeez:
Dzięki za info o nasionach sasanki.
Spróbuję,może coś mi tam wyjdzie :blink:
Alinko-277ano, tak.Miałam wypadek i do tej pory odczuwam skutki.ale mniejsze.ciągłe leczenie,Chodzenie po lekarzach .itp.
Ale jedni maja to, inni to.Widzisz, ty też masz doświadczenia choróska.Współczuję bardzo naderwania nadgarstka i wszelakich bóli i powikłań z tym związanych.Też życzę ci zdróweczka i to dużo. :flower1:
Bozi-BożenkoOj, wiem, wiem ,że sporo pracy mnie czeka na wiosnę.A tu do pracy wróciłam, chociaż z bólami kręgosłupowymi.ale inaczej już nie mogłam.
Dzięki, to bardzo dobry pomysł z tym domkiem dla owadów.cos tam spróbuję im takiego zrobić :P

Bozi-Bożenko; jolifleur-Ewuś Hmmm, boso prawie nigdy nie chodzę.Ale to może dobry pomysł.Trzeba o takiej ścieżce też pomyśleć.Dzięki za fajne rady :kiss3:

Mam pytanie do was.Nigdy nie miałam, nie siałam werbeny patagońskiej.Mam jej nasionka.Kiedy najlepiej je wysiewać do doniczek ???Teraz już ??Czy w lutym ???
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mój zakątek .... 21 Sty 2016 22:14 #427490

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Co do werbeny patagońskiej to najlepsza specjalistka jest Markita ;) Tyle, że jej się sama wysiewa. Zostawiłam swoja na rabacie. Zobaczę, czy się wysieje.
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2016 22:15 przez Bozi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 22 Sty 2016 07:51 #427530

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Może to nie tak, że nieszczęści mają limit :happy: ale wierzę, że kiedyś się kończą :) Po pochmurnej pogodzie, też wreszcie pokazuje się słońce, nawet jak długo trzeba czekać :) Najważniejsze to się nie załamywać i myśleć pozytywnie :hug:

U mnie werbena też się sama wysiała. Zasiałam ją w doniczki, coś tam wzeszło ale malutko. Chuchałam, dmuchałam. W ogrodzie nic. Aż tu jak się posypało i zaczęło wschodzić ze wszystkich stron, to musiałam wyrywać a te co wzeszły w doniczkach oddałam. Ale muszę przyznać, że w gruncie późno się pokazały. Może dlatego, że u mnie była bardzo zimna wiosna.
Jesienią wykopałam jedną roślinkę do doniczki i trzymam ją w piwnicy. Ma się dobrze i wypuszcza zielone :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 22 Sty 2016 21:06 #427725

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Aniu, może podziel nasiona werbeny patagońskiej i część wysiej wczesną wiosną w gruncie a część na parapecie, będziesz miała porównie i podzielisz się doświadczeniem :comp: .
Marta ma mnóstwo samosiewek werbeny, ale ma lekką glebę i dużo słońca, więc nasiona łatwo kiełkują wczesną wiosną, te późniejsze mogą nie zdążyć zakwitnąć.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 23 Sty 2016 10:46 #427865

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Aneczka, poprzedniczka dobrze radzi podziel nasiona i wysiej dwoma sposobami...kilka zostaw, może przydadzą się w następnym sezonie. Wysiej jak najwcześniej...wysiane w lutym zakwitną na pewno, tylko nie wiadomo czy zdążą zawiązać nasiona. Zostawiłam kilka werbeny na zimę w ogrodzie, wiosną będzie widać czy były nasiona czy nie...sadzonki powinny się pokazać w obrębie dorosłych roślin. Na jesieni pod palcami nasiona w kwiatostanach były nie wyczuwalne, wiec trudno powiedzieć :) Dwie roślina zostały wykopane i posadzone do doniczek, prawdopodobnie przetrwają zimę, widać jasne wypustki w kilku miejscach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 23 Sty 2016 19:49 #427990

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, na opakowaniu Verbeny mam napisane, że należy wysiać luty- marzec pod osłonami i wysadzić w maju. Albo do gruntu w listopadzie. Nasiona wymagają stratyfikacji.
Jeżeli nie lubisz chodzić boso to można również posiedzieć boso przez pół godziny ze stopami na ziemi.
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2016 19:54 przez Bozi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 28 Sty 2016 14:52 #429533

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Bozi-Bożenko Dziękuję bardzo za odpowiedź .Swoją na wszelki wypadek( nasiona) włożyłam do lodówki.nie wiem ile dni ma tam być ???
I już chyba mogłabym ja wysiać :)
Z tym chodzeniem boso spróbuje :flower1:
Ja jej nigdy jeszcze nie miałam to i nie wiem , jak z nią się postępuje.ale nauczę się.aby mi tylko wzeszła :flower1:
jolifleur-Ewuś; Anna96-Anuđ Już nic nie będę pisać...ale ciągle dalej coś mnie złego dotyka.wszystko co raz się psuje, cos nie wychodzi dobrze . :angry:
Ja jeszcze doświadczeń z werbena nią miałam , bo nie miałam nigdy tej roślinki ;)
elsi-Elu Bardzo dziękuję za radę.Zrobię tak jak mi radzisz.Połowę do doniczek, połowę do gruntu.może coś mie się uda :)
z tego co piszesz, to warto posiać je na słonecznym miejscu w ogrodzie ???
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2016 14:53 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 31 Sty 2016 13:59 #430307

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64585
Anuś :)
Witaj kochana! Bardzo się cieszę, że zaglądasz częściej i masz dla nas lepsze wiadomości, ale najważniejsze, że wróciła Ci chęć ogrodowania ... pozwoliłam sobie na wolniutki spacerek po Twoich zakątkach i jak zawsze zachwyciłam się każdą roślinką i każdą kompozycją. Teraz musimy tylko uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na pierwsze oznaki wiosny i zbawczych promieni słoneczka :)
Wbrew wszystkiemu i na przekór złośliwościom losu trzymam kciuki za Ciebie i Twoich najbliższych; głowa do góry Anusiu :)
pozdrawiam cieplutko , a dla Fionki :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 01 Lut 2016 22:02 #430826

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A ja bym już wysiała część na rabaty, część zostawiła do doniczek
Z tego co zauważyłam, nasionka muszą zmarznąć.
Także lepiej im będzie na dworze
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 10 Mar 2016 22:05 #443565

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Aniu, zdrówko już wróciło?
Temat został zablokowany.

Mój zakątek .... 25 Mar 2016 16:02 #449032

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64585
Anuś, dla całej Rodzinki :kiss3:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 26 Mar 2016 20:31 #449429

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu, przyjmij serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i wytchnienia. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie radośc i w serce wleje nadzieję :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1

Mój zakątek .... 21 Kwi 2016 07:32 #459057

  • Keri
  • Keri's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 133
  • Otrzymane dziękuję: 88
Aniu, co u Ciebie? Pokaż się :hearts:
Pozdrawiam cieplutko, Beata.

Mały,ale doskonały;-) Zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.493 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum