TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 09:40 #412216

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
tyle w temacie :wink4:


mgram_pict.png
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 10:08 #412219

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Korzystam z tej samej prognozy... u mnie tego zielonego tyle, co kot (nomen omen) napłakał ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 10:12 #412220

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pawełku, ja popieram Sąsiadkę :drink1: i też nie wyrażam zgody :angry:

Zdjęciami mnie załamałeś. Czy Cyguś tak potrafi..niedługo sie przekonamy, ale czarno to widzę! Jakoś pominęłam jego szanowną osobę w planach choinkowych, a to takie oczywiste. Ciągle z nudów próbuje coś ściągnąc ze stołu, przesadził mi juz jeden kwiatek z parapetu. Strach się bać :blink:

Gorzaciu, ja w takie prognozy nie wierzę, tylko te słoneczne do mnie przemawiają :P

Dorciu, płyty chodnikowe..to jest myśl :rotfl1:

A w sprawie pogody to Paweł niech przestanie siać złowrogą propagandę- u nas będzie słonecznie i już! :happy-old:

*******
Ponuro dziś za oknem i paskudnie.. Chociaż mogło być gorzej..np mogło padać :funnyface:


Jakie macie plany na weekend..? Ja żadnych. Wiązania kilku maluśkich kęp trawy nie liczę, bo to chwila dosłownie. Niejednokrotnie widziałam snopki z kokardami i ja chyba sobie też strzelę taką ozdobę ;)
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2015 10:16 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 10:18 #412222

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, małą choinkę musiałam zawiesić na żyrandolu /dużej nie próbowałam :devil1: /, do góry nogami, rzecz jasna, wyszło nawet interesująco. Nie było innej możliwości przy bardzo zainteresowanym nowością Kubusiu. Teraz i tak postawię w miarę możliwości wysoko, bo w zabawie może być katastrofa. Mnóstwo bombek Florka i Gapa wytłukły ogonami w czasie delikatnego obwąchiwania drzewka i dekoracji :rotfl1:
No i widzisz, jakie będą wesołe Święta? :happy:
Cały deszcz proszę do mnie, oczywiście chmury też zapraszam :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 10:27 #412228

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja na szczęście nie potrafię "czytać" tych Pawła wykresów i w związku z powyższym nadal twierdzę, że u mnie i Sąsiadki :kiss3: nie będzie padało :devil1: . Gdyby jednak jakimś cudem coś spadło, to już Monisiu wiemy komu za to odpowiednio podziękować :hammer: :devil1: .

Plany weekendowe mam takie: kokardy na trawach :lol: , kominek, książka i kawusia :coffe: . Może jeszcze skalam się prasowaniem :rotfl1: , ale prawdopodobnie z tego się wykręcę :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 10:36 #412230

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Zdjęcie leżącej choinki i niewinnej miny psa przemawia do wyobraźni :rotfl1: Każdy posiadacz zwierzaka wie, jakie to ciężkie chwile ,gdy pojawia się choinka w domu. U nas zawsze jest wielgachne drzewko i mam strach w oczach ,gdy mój owczarek jest w pobliżu i zaczyna machać ogonem. Kota też już ściągałam z prawie czubka choinki. Stukanie łapką w wiszące bombki na dole też przerabiam co roku. :happy: A więc ,jak widzisz czeka cię dużo atrakcji. :happy:
Płyty chodnikowe to dla Cygusia pestka , proponuję przykręcić choinkę do podłogi. ;)
A tak w ogóle to za mało zdjęć Cygusia.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 10:49 #412236

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Monika, nie daj się ponieść demonicznym wizjom ;) , jeszcze nigdy żaden mój kot ani pies zresztą (jeden :happy3: ) nie zdemolował choinki. Śmiem twierdzić, że mało się nią interesowały :silly: . Oczywiście nie wieszam nic jadalnego, typu pierniczki, bo pies na pewno by się skusił, ale niejadalne go nie interesuje :happy3:

Wprawdzie w tym roku mam małe kociaki, w tym jeden to prawdziwy kot-demolka :jeez: , ale łudzę się, że pójdą w ślady swoich poprzedników i dadzą choince spokój :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 11:29 #412241

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- wszystkie moje chmury są Twoje :hug: a mi niech ktoś odda słońce..przyznawać się, u kogo świeci :happy-old:

Jak to się stało, że zapomniałam o zestawieniu Cygusia i choinki..to może być masakra :jeez:

Dorciu- bardzo dobre plany na weekend :woohoo:
Paweł przegiął a ja się obawiam, że te zielone zarośla na wykresie nie są bujnie rosnącą trawą :rotfl1:

Inuś- może być wesoło. Nie wiem jak to możliwe, że nie pomyślałąm o tym.. Ciągle mam w pamięci poprzedniego szczeniaczka- jakaż to była grzeczna psina ten mój shih-tzu.. Datę urodzenia miał zbliżoną do Cygusia urodzin, ale jakos nie przypominam sobie aż tylu z nim atrakcji zwiążanych. Cygusiątko tryska radością, pomysłami- nie nadążam za nim :jeez:
Choinka będzie wyzwaniem :P

Martuśka..ciekawe, co Twój kiciuś wymyśli. Ja się co prawda nie obawiam, że i Cygusiątko wejdzie na czubek choinki..ale jak teraz na niego patrzę, to wszystkie inne pomysły są możliwe :lol:

*********
Wyruszyłam na ogródek w poszukiwaniu koloru.. Zimno jakoś- czyżby czas najwyższy przypomnieć sobie, gdzie ukryłam rękawiczki :silly:

DSC00910.jpg


DSC00911.jpg


DSC00912.jpg


DSC00913.jpg


DSC00914.jpg


DSC00915.jpg


DSC00916.jpg


DSC00921.jpg


DSC00923.jpg


DSC00922.jpg


DSC00924.jpg


DSC00925.jpg


DSC00926.jpg


DSC00931.jpg


DSC00932.jpg



kilka obietnic na kolejny rok..
DSC00901.jpg


DSC00917.jpg


DSC00928.jpg


DSC00930.jpg
Załączniki:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, Krzysia, Adasiowa

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 11:33 #412242

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cygusiątko też musi w wątku zaistnieć. Siedzę własnie i obserwuję, jak walczy ze snem.. no bo jeszcze by jakąs atrakcję przegapił :lol: Siedzi, oczy mu się kleją, głowa dynda a położyć się nie chce :happy3:

Na ogródku oczywiście tysiąc pomysłów- dziś aportowanie owoców pigwowca- juz wiem, skąd one sie biorą w różnych miejscach ogródka
DSC00905.jpg


DSC00907.jpg


ciągle w niedoczasie ;)
DSC00902.jpg


za rok pewno będę zerkać na te zdjęcia z sentymentem, że był taki malutki i drobniutki.. ale będzie tez ulga- może jako dorosły przestanie się mieścić między pręty ogrodzenia :hammer:
DSC00908.jpg


DSC00927.jpg


Powoli muszę się zbierac do pracy..a za oknem szaruga taka, że aż zaprasza do drzemki ;)
Dziś pracę moją rozpoczynam od wizyty u dentysty :blink: Ostatnio przyjmowałam kolegę, teraz zamiana ról :silly:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, chester633, hanya, Krzysia, zanetatacz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 11:38 #412243

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Bardzo czekam na Cygusia w komplecie z choinką :happy: U Ciebie tyle pączków, że zazdrość mnie zżera :placze: Wstydzę się okropnie, ale zżera i już.
Ależ to jest mordka :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 11:44 #412245

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
A wiesz, że kiedyś się zastanawiałam jak?/ kiedy?/ do kogo? dentyści chodzą do dentysty? :rotfl1: Bo mój mąż mechanik, to sam sobie naprawia :whistle: :rotfl1: :rotfl1: .

Miłego dnia wyrwizębie :funnyface:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 16:38 #412269

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Zaczynam zazdrościć Ci pięknego ogrodu o każdej porze roku. Muszę coś poprawić u siebie, żeby o tej porze nie był taki brzydki i pusty. :think:
I nareszcie więcej zdjęć Cygusiątka. On naprawdę fruwa zamiast biegać. :)
Tak się zastanawiam, czy dentysta boi się chodzić do dentysty ? :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 17:25 #412277

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, azaliowe pączki wyglądają bardzo obiecująco! Fajnie, że nawet jesienią mozna dostrzec zwiastuny wiosny, która na pewno wreszcie nadejdzie :dance:
Pisałaś u mnie, ze chciałabyś kosówki Humpy, bo u Was dosyć drogie - tutaj też nie są tanie, bo miniatury z definicji wolno rosną ;-)
Moja kosztowała ok. 40 zł, po wyprzedaży 50%...czy to Twoim zdaniem korzystna cena? Moze jeszcze są, mogę tam znowu podjechać jak chcesz.
Pozdrowionka :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 21:45 #412325

  • Anna55
  • Anna55's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 5
Moniczko!
Życzę Ci dużo tego jesiennego słoneczka. U nas na południu świeciło cały tydzień. Rano przymrozki a w południe kilkanaście stopni.Udało mi się popracować na ogródku bo nawet najmniejszy promyczek słoneczka dodaje tyle energii i chęci do pracy. Od trzech tygodni nic nie robię tylko grabię liście i zbieram do worów. Dobrze,że nie masz liściastych w ogrodzie.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 22:19 #412333

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nareszcie piątkowy wieczór.. a ja coś nie w humorze :jeez:

Haniu, ja też się nie moge doczekać- z takiej zwykłej ciekawości, co też się będzie działo :silly:

Nie trzeba dawać się zżerać- pączki na rodku i wielkokwiatowych azalkach, japonki pączusie mają nieduże ale ja liczę mimo wszystko, że to kwiatowe są!

Dorciu- drobne rzeczy czasem robię sobie sama, np scaling, albo rtg ;) Najczęsciej jednak leczymy siebie nawzajem. Jak jestem z kolegą na zmianie to blokujemy sobie swoje wizyty, żeby nikt się nie zapisał i albo on siada do mnie albo ja do niego.

O mechanikach nie rozmawiajmy, właśnie wczoraj P musiał wstawić swój samochód do pilnej naprawy, a dziś mnie krew zalała, jak usłyszałam cenę.

Z weselszych tematów okołomechanikowych ;) widziałaś jedną z reklam TMobile z Kotem.. jak jest śpiewającym mechanikiem. Strrrrasznie ją lubię i na jej widok zawsze myślę o Tobie i Twoim Mężu :lol:

Inuś- Cygusiek skacze, lata.. Ogólnie szaleje. Czasem biega po 2 stopnie, zeskakuje z 3. Na kanape nie wskakuje z przodu tylko od strony podłokietnika- bez problemu wybija sie na pół metra w górę.
Zakusiek był bardzo skoczną psiną i też tak latał..Nowego pieska mieliśmy nazwać Jump..zdrobniale i fonetycznie pisząc miał być "Dżampuś"..ale Cyguś nam sie spodobał..Łabądek znaczy się ;) ale Jump może mieć ma trzecie..tak tak- na trzecie, bo na drugie ma Diabelec :funnyface:

Bać się to może nie.. już nie..ale nie przepadam :unsure: Odkąd pamiętam, panicznie bałam się dentystów i dopiero studia wyleczyły mnie z tego strachu :lol:
Raz na jakiś czas trzeba usiąść na fotelu- to dobre bo trzeba poczuć to, co czuje pacjent. Łatwiej zrozumieć swoją ofiarę ;)

Kasiu, niepotrzebnie się wyrwałam z tym komentarzem. TO bardziej w formie żartu było. Cena promocyjna niezła, ale wyjściowa generalnie nieciekawa. U nas chyba kosztują 60pare pln. :think: Tak więc jak kupować to tylko w promocji.
Oczywiście nic nie kupuj, to był żart, może niestosowny.. :think:

Aniu- słońce i mi poprawia nastrój i od razu dodaje energii!
Liściastych mam sporo- krzewów i drzew. Wszystko na rabatach, więc sprzątania niewiele. Drzewa młode mało na trawnik liści sypią, ale z czasem zapewne będą mi więcej zajęcia organizować ;)
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2015 22:27 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 06 Lis 2015 23:36 #412347

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Przyszłam tu, bo się zaniepokoiłam Twoimi niezwykle krótkimi wpisami w innych wątkach :whistle: , sama przyznasz, że to niepodobne do Ciebie :lol: i co czytam na wstępie :dazed: . Że humoru nie masz :think: . A czemuż to? Weekend przed nami, a niedziela ponoć nawet ładna ma być, o następnym tygodniu taktownie nie wspomnę :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 07 Lis 2015 09:20 #412358

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Mam nadzieję, że uskrzydlony Cyguś poprawi Ci humor, bo za oknem niezbyt wesoło, choć nie jest zimno. Póki co, mam zamiar trochę poogrodować /muszę, a na pewno powinnam/ chyba, że deszcz zmieni moje plany, na co bardzo liczę :devil1:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 07 Lis 2015 12:20 #412371

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Moje już zmienił ;) nad czym szczególnie nie ubolewam, bo zostało mi uprzątnięcie dekoracyjnych duperelek, zagrabienie reszty liści (mokrych przecież grabić nie będę :silly: ) i posadzenie wyprzedażowych cebulek irysków w liczbie sztuk 48 - i jedynie to ostatnie nie może zbyt długo czekać :lev:
Zyskała za to kuchnia, bo pyrkocze w niej już obiad na dwa dni :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.756 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum