TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 11:40 #424962

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorcia, drewno mówisz..? Mi się też bardziej podoba, ale to olejowanie i obawa o starzenie się i brzydki wygląd po krótkim czasie :jeez:

Krzysiu- serdecznie zapraszam do burzy mózgów. Może ktoś tu zdecyduje za mnie :funnyface: Ja wylewki nie planuję, bo to za duży koszt i bez sensu lać beton i czymś okłądać. Lepiej (taniej) mimo wszystko chyba zrobić coś na gruncie :think:

Generalnie to ja wolę drewno..ale jestem pełna obaw o starzenie się i że olejowanie niezbyt ten proces zatrzyma.. i że drewno szybko będzie poszarzałe i zacznę żałować :unsure:


Edytko, Cygusiek wygłaskany i wdzięczny :lol:

Jeśli byłaby kostka to tak- taka, jak na podjeździe. też pewno po jakimś czasie by się postarzałą i zabrudziła. Ja z kolei w sprawie drewna obawiałabym się starzenia się właśnie.. Olejowanie co najmniej raz do roku a pewno dwa razy to też coroczny wydatek i kłopot. Trwałość drewna to też kwestia do przemyślenia. Egzotyk na tarasie to dla nas cena zaporowa- z trudem moglibyśmy może pozwolić sobie na modrzew syberyjski (on syberyjski podobno tylko z nazwy..). Obawiam się, że po krótkim czasie drewno wyglądałoby na stare i brzydkie i zamiast zdobić ogród, wkurzałoby swoim wyglądem.

No sama nie wiem :jeez: My musimy coś na gruncie- więc kostka lub drewno.. Sąsiedzi mają betonowy taras do obłożenia i żałują, bo woleliby nie mieć i zrobić z kostki.. I tak źle i tak niedobrze ;)
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2016 11:48 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 11:50 #424964

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dlaczego sąsiedzi żałują? A Cyguś jest bardzo grzeczny tylko kreatywność go rozpiera :hearts:
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 11:55 #424965

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy wylewka betonowa może być aż tak droga :blink: ? Coś nie chce mi się wierzyć :think:
Ja bym się obawiała układać drewno na gruncie, nawet na legarach :dry: , z kolei na kostce stoły i krzesła się kiwają ;) , zaraz urośnie mech :silly: , no same problemy, mówię Ci ;)
Radziłabym dowiedzieć się jaki byłby faktyczny koszt wylewki i potem dopiero dywagować :whistle:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 12:03 #424967

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Myślę podobnie jak Marta :) Można też zrobić kolejno - w jednym roku wylewka betonowa w kolejnym pokryć płytkami - te drewnopodobne też mi się bardzo podobają :woohoo: Nic nie jest raz na zawsze, niestety wszystko po pewnym czasie trzeba odnawiać, remontować :(
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 12:06 #424968

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu. żałują, bo Sąsiadka nie jest zadowolona z pomysłu płytek na tarasie.. Wpadły jej w oko jakieś płytki betonowe stylizowane na cos tam ;) i wolałaby to, ale miejsca pod progiem tarasu nie ma. Przynajmniej rok temu była taka wersja..

Martuś, tanio na pewno nie jest. Ściągnięcie ekipy, żeby zrobiła wykop, szalunki i wylać tyyyyyle betonu. Do tego jeszcze dodać klinkier jak na schodach, klej, fuga i kolejny fachowiec do ułożenia tego.

Jaką masz kostkę, że krzesła i stoły się kiwają :rotfl1: U Mamy w altance kostka na podłodze a stół stabilny :think: Nie strasz, nie strasz :P
Jak na taras z płytek coś ciężkiego spadnie, to się płytka stłucze :funnyface:


Marysiu, jak ja lubię z Wami rozmawiać. Wybieram między dwiema opcjami, a obstajecie przy trzeciej :rotfl1:

Ja sama nie wiem, z czego bym chciała taras. Gdyby od razu coś było, to bym sie przyzwyczaiła. Teraz mi się wydaje, że cokolwiek zrobię będzie dziwnie wyglądać- jak jakaś narośl na trawniku :jeez:

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej odechciewa mi sie tarasu. Nie wiem- decyzję o rozkuciu ściany podjęłam w jednej chwili i cały plan na zagospodarowanie ganku od razu się pojawił..a tu bujam sie ze sprawą już tyle czasu :angry:
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2016 12:12 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 12:21 #424970

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Monika-Sz wrote:
Haniu jak ja lubię z Wami rozmawiać. Wybieram między dwiema opcjami, a obstajecie przy trzeciej :rotfl1:

bo może mamy jakieś doświadczenie ;)

A teraz na przykład pomyślałam o płytach betonowych stylizowanych na drewniane :lol: , to z pewnością można kłaść na gruncie, ale o ile się orientuję koszt przewyższa wylewkę z płytkami :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 12:23 #424971

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Miałam taras z cegły klinkierowej. Bardzo był śliczny, pięknie grał z domem i lasem, ale ze mną gorzej niestety w kwestii prozaicznego sprzątania. A kompletną katastrofą były plamy nie do usunięcia :hammer: Wiadomo: spotkania towarzyskie, dzieci, zwierzaki....Z wielkim trudem został skuty i nowy już jaki jest widziałaś. Widziałam płyty betonowe robione na drewno, nazywa się to 'betonowe drewno ogrodowe', chyba tak jakoś :)

Edytuję, bo pisałyśmy razem z Martą :kiss3: No właśnie, Moniśka, naprawdę staramy się pomóc :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2016 12:24 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 12:54 #424975

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu, Marciu..myślimy o tym samym. Wpadłam właśnie na te płyty betonowe udające drewno i zaciekawiły mnie bardzo :woohoo: Muszę zobaczyć na żywo :whistle:
Rok temu rozglądałam się za płytami betonowymi podobnymi do piaskowca na murkach, ale chyba zrezygnowałam po poznaniu ceny ;) Wyceniłam więc drewno, ale lżej na duszy się nie zrobiło :rotfl1: Kolega taras z kostki brukowej z podjazdu zawsze bardzo odradzał, więc uciekaliśmy od tej kwestii, a teraz się wahałam, że może jednak..
No nie wiem..może to jakaś mysl jest, żeby obejść kłopotliwe utrzymanie drewna na rzecz tych płyt udających :think:

Dlatego też napisałam, że lubię z Wami rozmawiać :silly: Ja coś sobie kombinuje, a Wy w zupełnie inną stronę wędrujecie. Przecież pytanie o kostkę i drewno było w tym celu własnie, żeby poznać opinie użytkowników- czy są zadowoleni, czy wręcz przeciwnie :hug:

Nie napisałam od razu, bo pilne sprawy łazienkowe sie pojawiły ;) Przy okazji fotki z odmienionego ogrodu..
IMG_0505.jpg


IMG_0506.jpg


IMG_0507.jpg


IMG_0510.jpg


IMG_0509.jpg


ktoś ma nas na wnikliwym oku :P Celebryta wepchnął się na fotkę wrzosów :lol:
IMG_0508.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2016 12:55 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 14:04 #424990

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Celebryta wepchnął się na fotkę wrzosów :lol:

Celebryta waży 6kg ( :think: ) a Asia 60 kg i pupskiem gniecie co uzna za leżankę :devil1: :jeez: , więc Kochana nie narzekaj na Cygusia :tongue2: .

W temacie tarasu powiem tak.....sama widziałaś jak wyglądają płytki gdy położy je gamoń :mad2: ,kostka wszelkiej maści be,dechy be, to może deska kompozytowa :woohoo: my o niej na razie tylko ,,myślimy'' i chyba na tym zostanie :think: .
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 22:21 #425177

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Paweł, celebryta nie waży chyba nawet 5kg, więc siła rażenia nieduża. Głowne straty rabatowe sprowadzały się do radośnie odgryzanych kwiatów- no bo kto to słyszał, żeby taka jeżówka kusząco się dyndała i nie dała się dziabnąć ;)

U nas na szczęście ekipa od kostki i fachowiec od płytek na schodach i balkonach to bardzo dobre namiary. Za to o tynkarzach i tych patałachach, którzy robili wykończeniówkę mogłabym soczyście się wypowiedzieć, co tez czynię regularnie co tydzień, np myjąc brodzik w jednej z łazienek :mad2: Nawet się nie chcę denerwować, ile kasy wiosną trzeba będzie wydać na poprawkę :mad2: :mad2: :mad2:

Deska kompozytowa..nieee, chyba nie. Jakoś "mi się nie widzi". Może ten drewniany beton..czy tam betonowe drewno :silly: będzie lepiej na żywo wyglądać, przy okazji będzie może tańsze, niż taras drewniany i dałoby się przy okazji dokończyć opaskę :think: Tym sposobem etap porządków ogrodowych możnaby było zamknąć.
No prawie, bo jeszcze podest ze schodkami z drzwi tarasowych, co mi przypomina, że o ekipie od elewacji też mogę się szeroko wypowiedzieć :hammer:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Sty 2016 23:47 #425221

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
A może jakaś nowoczesna nawierzchnia wodoprzepuszczalna mineralno-żywiczna czyli kruszywo (żwir lub drobny tłuczeń sklejony żywicą). Można z niej wykonać i taras i ścieżki.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 08:02 #425240

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
a Asia (waży) 60 kg
rozmarzyłam się.... :whistle:

Na temat tarasu się nie wypowiadam, bo nie mam.
Pozdrowię tylko, życząc miłego ostatniego roboczego dnia tygodnia :bye: !
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 08:29 #425243

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Trudny wybór. My też nie możemy zdecydować się co położyć. Temat jest przez nas odsuwany w czasie ze względu na inne pilne wydatki, więc decyzję mam na razie z głowy ;)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 08:54 #425248

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Miałam napisać, że wylać beton to każdy głupi ;) potrafi i nie trzeba żadnej ekipy sprowadzać, nawet samemu można wylać, ale Piotrek podsunął moim zdaniem ciekawe rozwiązanie. U nas dwa lata temu były robione takie ścieżki z kruszywa - powalcowane są równe i zbite prawie jak beton. Za jakiś czas mogłabyś położyć dechy pewnie i na takim wyrównanym i utwardzonym podłożu, byłoby trwalsze. Kiedyś Maja w ogrodzie pokazywała takie ścieżki w jakimś parku niemieckim... chyba :oops: , świetnie to wyglądało i takie naturalne :think:
A najlepiej załóż wątek w dziale Hobby ( Krzysia też się ucieszy ;) ) - tam grasuje wielu fachowców, doradzą Ci pewnie jak zrobić najtaniej i żeby było ładnie :) Przecież i tak nie zabierzesz się za to jutro, masz czas :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2016 08:59 przez olibabka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 10:40 #425285

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na studiach się spotkałam z tymi nawierzchniami, głównie w kontekście zastosowań w mieście, ale robią tez w domach prywatnych, możesz sobie poczytać tutaj i tutaj
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 12:58 #425311

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniś, PW :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 13:14 #425314

  • BioArt
  • BioArt's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Przyznam szczerze że jestem pod wrażeniem ogrodu. Jednym słowem małymi kroczkami a co można osiągnąć. Gratulacje.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 15 Sty 2016 23:10 #425513

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piotrek, sam pomysł faktycznie ciekawy, jednak chyba nie dla mnie :unsure:
Ogródek nieduży i są już w nim jakieś materiały- kostka brukowa i piaskowiec. DOjdzie do tego jeszcze drewno na podeście..więc taras powinnam zrobić z czegoś komponującego się- z kostki, drewna..ewentualnie tego udanego drewna. Wydaje mi się, że wprowadzanie kolejnego materiału nie nawiązującego do pozostałych, wprowadzi za duże zamieszanie :think:

Asiu, wzajemnie, pozdrawiam.. Na myśl o 60kg i mnie się łezka w oku kręci ;)

Edytko, my też dla włąsnego spokoju moglibyśmy nic nie robić- jedna decyzja mniej :rotfl1: ale trzeba też w końcu zrobić "coś".. Obecnie jest to wydzielone miejsce z nasypaną tam korą, na której stoją meble. :crazy:

Marysiu, jakoś nie widzę ani siebie ani P w roli wykonawców szalunków i lania betonu w większych ilościach :silly:
Fakt, ścieżki z barwionego betonu sama kiedyś robiłam, drzwi sami zamurowaliśmy, drobne poprawki tynkarskie robimy sami..jednak czasami warto coś większego oddać fachowcom.
Mi i mojemu kręgosłupowi wystarczyła już praca nad trawnikiem :jeez: i gdybym miała wybór, to bez wahania oddałabym trawnik w ręce fachowców, rezygnując nawet z satysfakcji, że zrobiliśmy go sami ;)

Martuś, ścieżki same w sobie dośc ciekawe, ale do czego miałyby pasować u mnie :blink:

Haniu, odpisałam :)

BioArt.. pierwszy post Twój, więc rozumiem, że nie wiesz, jak piękne ogrody tutaj są i stąd ta pochwała :P . Dziękuję za miłe słowa, staram się stworzyć miejsce sprawiające mi radość.
Mogę podać kilka namiarów na wątki, w których naprawdę wpadniesz w zachwyt :woohoo:

**********
Komu przeszkadzało takie piękne bezzimie. Śniegu napadało sporo, jeździ się nieciekawie. Fakt- zrobiło się niezwykle urokliwie, ale mam nadzieję, że więcej dostaw w tym sezonie nie będzie.. :jeez:
Jako że nastała zima, to Cygusiek dorobił się kurtki zimowej :silly:
IMG_0522.jpg


IMG_0521.jpg


IMG_0523.jpg


Zima nieco rozminęła się z sezonem na choinkę.. Cygusiątko jako tytan pracy zawstydzający nas na każdym kroku- zabrał się za rozbieranie choinki..
IMG_0511.jpg


ciekawe, czy za rok będziemy mogli mieć szklane bombki, czy nadal konieczne będą plastikowe :jeez: Strącanie i ganianie za nimi to norma w ostatnich dniach, teraz jeszcze doszło usuwanie haczyków
IMG_0519.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, hanya, eda_s, Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.740 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum