TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 11:47 #431673

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu, u nas też schody zawijają na półpiętrze, jest spocznik..i też jest balustrada.. Nienawidzę tej klatki schodowej :hammer:

Werniks..ciekawa opcja.. :think:

Agnieszko, częśc pomieszczeń była tylko zagruntowana. Przed przeprowadzką pomalowaliśmy tylko sypialnię, salon, klatkę schodową, kuchnię i łazienki. Salon poprawialiśmy- tam gdzie była biała farba, daliśmy kolor, a tam gdzie pierwotnie pomalowaliśmy na szaro- zostało, bo się nam podoba.

Malowanie ganku było koniecznością, bo nigdy nie był pomalowany, czekał na jakiś pomysł..to samo z pokojami na piętrze.. Wreszcie wyklarowała mi się kolorystyka i za nie zabierzemy się wiosną.
Najbardziej się cieszę z office'u P, mam wizję całokształtu pomieszczenia ;)

Klatkę schodową niby malowaliśmy, ale później były wstawiane drzwi i nieco korykowana wielkośc otworów. Czeka nas jeszcze montaż światełek schodowych, co też połączone jest z niewielkim rozkuwaniem ściany.. Sama więc widzisz, że malowanie to konieczność, żeby wreszcie skończyć tymczasowość i zakryć liczne ślady po przeróbkach :jeez:

Nie robimy remontu 2 lata po przeprowadzce.. po prostu powoli kończymy się wykańczać :rotfl1:

Jak w lato będę miała fantazję, to jeszcze garaż pomaluję :silly:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 11:49 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 12:09 #431680

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Podczytuję, podczytuję i bardzo mnie cieszy Twoja reakcja, choć dalibóg, nie było moją intencją wpędzanie Cię w poczucie winy :rotfl1: . Jednak jak to mówią, uderz w stół... :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 12:10 #431681

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nienawidzisz? :think: Ja lubię bardzo. Zresztą cały swój dom bardzo lubię i nigdy nie zamieniłabym rozkładu pomieszczeń na inny :woohoo: . Klatka schodowa nastręcza tylko sporo problemów gdy wymaga odnowienia, ale poza tym jest bardzo funkcjonalna :) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 12:11 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 12:41 #431689

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś..co tam było intencją to ja nie wiem..ale zadziałało :rotfl1:
Muszę doczytać o terminach i może się bujnę jednak.. :think: Myślałam o tym sklepowym dniu, ale jak pomyśle, że po szkółkach musiałabym Was tropić :happy3:

Dorciu, nawidzić będę, jak już będzie wykończona. Na razie nastręcza samych kłopotów :angry:
Jak nie patrzę na tą najwyższą najgorszą ścianę, ze skopanymi tynkami, to też mi się moja klatka schodowa podoba.. Schody mamy takie, jakie sobie wymarzyłam, lubię balustradę.. :lol:
Tylko deprymuje mnie ta ściana brzydka, którą trzeba jakoś pomalować tak, żeby zasłonić brzydotę..i jakoś do tego malowania dosięgnąć.
Nie ma wyjścia- i tak trzeba się będzie za to zabrać w tym roku..w lato najpóźniej. Męczy mnie to, że tyle z tym zawracania głowy- wpaść z wałkiem i machnąć to czasem nawet frajda, ale tu.. :jeez:

Nie za bardzo mam też pomysł na kolorystykę... brak pomysłu mnie zniechęca
IMG_0557.jpg


IMG_0558.jpg


Widać kable przygotowane pod światełka nad stopniami- montaż wiąże się z lekkim kuciem i ślady po przeróbkach otworów drzwiowych. Musimy to pomalować :hammer:
Ten kabel zwisający z sufitu to coś związanego z alarmem..jakiś czujnik gazu..albo czegoś o czym nie wiem :think: Nad przeznaczeniem poszczególnych kabelków panuje specjalista od alarmu. To też powinniśmy dokończyć :jeez:

Może ogrodowo.. :think:
IMG_0855.jpg


czy ta azalka gdzieś pod listkami kryje pączki..? Oby!!
IMG_0856.jpg


Z rozpoznaniem pąków kwiatowych u rodków nie mam problemu, z azalkami nigdy nie jestem pewna, ale tu jakoś szczególnie skromnie to wygląda.. Wody lałam duuużo, i nawozy odpowiednie były- 3majcie kciuki :dry:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 12:53 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 13:18 #431697

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie mnóż sztucznych trudności ;) , jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś przyjeżdżający na szkółking minął się lub nie zdążył lub musiał kogoś tropić :happy3: . Mamy GPSy, telefony i dużo tolerancji :happy3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 13:27 #431701

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
markita wrote:
Nie mnóż sztucznych trudności ;)
Czytasz we mnie, jak w otwartej książce :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 13:32 #431703

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Poza tym nie wszyscy idą na zakupy. Choć Ty na pewno powinnaś :devil1: :devil1: Jak opracujesz trasę, to zwróć uwagę przez jaką miejscowość będziesz przyjeżdżać, bo może akurat w sąsiedztwie mieszka ktoś znajomy :rotfl1:
Nikogo nie namawiam, ale chyba uda Ci się wyrwać na te marne 2 dni; Cyguś zaopiekuje się P :wink4: O ile pamiętam, to japonki mają ukryte pączuszki, to, że ich nie widać teraz nic nie znaczy, spuchną na wiosnę. Pójdę obejrzeć swoje, ale teraz zimno, jak diabli.
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 13:32 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 13:36 #431704

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu, na dwa dni na pewno się nie wyrwę- odpada! Zdaje się, że umawiacie się od piątku do niedzieli :think: Jeśli w ogóle, to w grę wchodzi sobota w ciągu dnia. Nic nie obiecuję, ale intensywnie zaczęłam mysleć :whistle:

Trasę już sobie wyznaczyłam i widzę, że znajome okolice będę mijać :hug: ale Ty zdaje się wybywasz wcześniej i na dłużej..?

Myślisz, że ja powinnam???? :woohoo: Ale czerwiec..kto z zakupami rodka i azalki wytrzyma do czerwca :hammer: ?

Też mi świta, że azalki pączuszki mają schowane w liściach..ale żeby aż tak się chowały.. To zdjęcie Parasolki- ona szczególnie nie chce uchylić rąbka tajemnicy.. :unsure:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:02 #431719

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Bardzo chcę pojechać w piątek i zostać do końca, ale wiesz, że mi się życiorys skomplikował troszeczkę i boję się planować :( Jeżeli byś jechała w sobotę, a ja bym nie mogła w piątek, to może :oops: , no wiesz, co mam na myśli. Ale cicho sza: Ty myśl intensywnie, ja udaję, że nic nie wiem o zlocie.
Początek czerwca, przecież wtedy kwitną! Z tego, co tu piszą 'zawodowcy-szkółkingowcy' wybór na lubelszczyżnie jest ogromny. Czy Ty masz daleko do szkółki Bielickiego? Tam chyba jest prawie wszystko. Masz mało miejsca /przynajmniej na razie tak uważasz :devil1:/, musisz sadzić ekstra rośliny, najpiękniejsze z pięknych.
Buziaki :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:09 #431725

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tak na szybko popatrzyłam na ofertę szkółek, jakie są na liście szkółkingowej..żadna nie ma Rasputina :unsure: Jechać taaaaaki kawał i nie kupić nic :jeez:

Zerknęłam już, że pierwsza szkółka na trasie jest w Rykach.. to akurat po drodze bym miała :whistle: No sama nie wiem..nie wiem... :hammer: Co ja bedę robić cały dzień, jak wesołe Towarzystwo po szkółkach będzie biegać, szczególnie tych różanych :silly:

Do Bielickiego mam kawałek, ale nie jakiś nieziemski..nigdy tam jednak nie byłam- zawsze coś znalazłam ciekawego do kupienia w okolicznych sklepach.

Miejsce się znajdzie na rodki..jeśli posadzę graby to przed nimi pewno przedłużę tą rabatę azalkowo rodkową.. Na końcu rośnie jedna ogrodówka, więc dodałabym jakieś rodki i może jeszcze jedną hortensję, żeby było ciekawei w 2 połowie sezonu. Jaką piękną hortensję upatrzyłam rok temu w ogrodniczym..Nazwy oczywiście nie pamiętam :hammer: :hammer: a tak mi się podobała!! Poszukam, może w przebłysku rozumu zrobiłam jej zdjęcie, ale wątpię :angry:

Jest szansa, że jechałabyś tylko na sobotę :woohoo: :woohoo: ? Cicho..sza..!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:13 #431728

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
SZkółki różane będą dla chętnych :P , wystarczy dołączyć do grupy, która je omija :silly: . Poza tym trasa wiedzie przez tereny gęsto obstawione sklepami ogrodniczymi, nie tylko szkółkami. Jaką masz gwarancję, że w żadnym z tych sklepów nie będzie Rasputina :whistle: ?

Haniu a co to za dywersja :huh: ?
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 14:13 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:14 #431730

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ja nie mogę Was czytać :ouch: :rotfl1: .

Zaplanowałam, zamówiłam, zostawiłam małą rezerwę na nadzwyczajną okazję, jak choćby hosty Mirki ( ale one to jednak były brane pod uwagę od wizyty w Mirdemowym ogrodzie) i malutkie iglakowe zakupy na Lubelszczyźnie, a teraz mi piszecie, że tam zagłębie rodkowe :jeez: .

Powinnam myśleć o kolorze elewacji i wykończeniu salonu, a nie mogę się skupić, tylko zielone mi w głowie :devil1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:19 #431733

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Krzysiu tak naprawdę to azaliowe ;) , rodki też są, ale nie ma takiego wyboru, natomiast azalie :woohoo: :hearts: :dance:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:20 #431734

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Przypomniała mi się nazwa hortensji, która mnie tak zachwyciła.. BLUEBERRY CHEESECAKE :dance: Martuś- macie takie... :whistle:

Hania nie uprawia dywersji..zobacz- z noclegu chce zrezygnować, żeby mnie skusić wspólną wyprawą :P

EDIT.. teraz to mówisz.. to o rodkach :angry: :angry:


Krzysiu..malutkie iglakowe zakupy.. :lol: Ciekawe, czy wytrzymasz :funnyface:
Zobacz..po drodze Dzień Kobiet..może imieniny albo urodziny masz.... :think: Zbieraj fundusze i poszalejesz- w Twoim ogrodzie, pełnym zakątków cienistych rodki będą zachwycone :woohoo:

ja też się skupić nie mogę i już muszę zacząć forsę odkładać, bo dostaję amoku roslinnego, a to dopiero luty :crazy:

Zmykam do pracy :bye:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 14:21 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 14:31 #431737

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Monisiu kup sobie Rasputina z wysyłki .Widziałam w Clematisach małe sadzonki po kilka złotych .
Warto kupować takie maluchy ,bo wtedy nie muszą się przystosowywać do nowych warunków ,tylko po prostu w nich rosną .Same zalety .Im mniejsza sadzonka tym lepiej dla rośliny .Ja mając wybór zawsze kupuję mniejsze .Pozdrawiam :flower1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:08 #431754

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia,gdybyś jednak zdecydowała się na wyjazd to jestem pewna ,że w okresie kiedy łowcy okazów będą szaleć w szkółkach Ty nudzić się nie będziesz bo z tego co wiem to znajdzie się kilku takich co dotrzymają Ci towarzystwa :teach:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:24 #431760

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ewciu ja zbyt pazerna jestem, żeby kupować małe rosliny :tongue2:

Romciu dawaj cynk co wiesz! Jest ktoś znajomy nie planujący buszowania aktywnego i zechce potowarzyszyć odludkowi..
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 15:26 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:26 #431762

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Romcia ale Monika właśnie CHCE do szkółek ;) , za to nie chce z nami biesiadować :(

Moniś hortensja, o którą pytasz to chyba jakaś ogrodówka, ja te odmiany ignoruję :happy3: , ale w Puławach jest sklep (będziemy w nim ;) ) z ogromnym wyborem tychże, może i Twoje cudo się trafi.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.396 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum