TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:29 #431764

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Bo ja nieśmiała jestem :laugh1:

Taaaa buszować.. Zbyt szumnie powiedziane w odniesieniu do dwóch rodków i jednej azalki.. Ta hortensja to chyba piłkowana.. Nie jestem pewna i nie odróżniam od ogrodowki :tongue2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:31 #431766

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia ja też nie wiem jaki chcę mieć kolor, ale wiem, jakiego nie chcę :happy3: . Zdecydowanie nie chcę żadnego ciemnego :pinch: . Mam ciemne kolory teraz i korytarz na górze (gdzie nie ma okna) jest ciemną długą kichą :tongue2: . Rozważam nawet (dość intensywnie) ekri albo jaśniuteńki szary i na to werniks :) - czyli mega świetliście.
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:32 #431767

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
markita wrote:
Moniś hortensja, o którą pytasz to chyba jakaś ogrodówka, ja te odmiany ignoruję :happy3:

Chyba piłkowana i na dodatek trzeba ją okryć na zimę (jak będzie zima :devil1: )

Moniś chylę czoła tak daleko i to sama się wybrałaś....ufff :jeez: odważna jesteś nie ma co.... :rotfl1:
Ty nie kombinuj tylko wpisuj się na ,,Zlotową'' listę :teach:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 15:45 #431771

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniś, ja żałuję, że nie powęszyłam dokładniej za rodkami, powinnam pojechać do Bielickiego i przynajmniej pooglądać ofertę.

Martuśka, żadna dywersja, tylko rok mi się parszywie zaczął i nie wiem, co będzie dalej :( W tajemnicy powiem, że może Monikę pomalutku, pomalutku namówimy i dziewczyna się rozwinie i pójdzie na całość...zlotu :devil1:

Krzysiu, jeżeli uważałaś, że w styczniu kończy się okres wiosennych zakupów, to :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Toż to dopiero uwertura do wstępu :devil1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 15:46 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 19:59 #431875

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
hanya wrote:
Toż to dopiero uwertura do wstępu :devil1:

O matulu!
Wydawało mi się ,że niczego jeszcze nie zamówiłam ,a tu przecież już w Lilypolu zamówione
i dzisiaj dwie hostki u Mirki ... :P

Monika, Ty się zupełnie nie martw o towarzystwo , a jakby co ,to i jacyś nieśmiali też się znajdą :happy4: Ja też śmiała nie jestem.
Przy takiej odległości ,to aż prosi się o przyjazd !

Fajnie będzie , przyjeżdżaj :P

Do Dorci słówko - chłopy Twoje faworków nie chciały jeść ?? To ci dopiero ... :jeez:

Ja wciągnęłam 4 pączki ,chyba jeszcze zjem jednego ,ale faworki to doskonalsza forma obżarstwa :happy4: W tym roku nie robiłam.

Jeszcze jedno : Monia, grab Fastigiata wcale nie jest bardzo wąski , owszem rośnie
w kolumnę ,ale taką jajowatą , na dole jest dość szeroki.
Ja mam takiego jednego graba, to będzie duże drzewo. Już zastanawiam się nad cięciem,
żeby pomóc mu w tej kolumnowatości.
Ale ja uwielbiam CIĄĆ :happy4:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 20:03 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 22:14 #431923

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
chester633 wrote:
chylę czoła tak daleko i to sama się wybrałaś....ufff :jeez: odważna jesteś nie ma co.... :rotfl1:
Oooooo, prześmiewco! Teraz to już wiem, z kim na pewno NIE bedę gadać, jeśli pojadę :evil:

Dorciu, mi po głowie chodzi szarość..może jakas limonka/kiwi/mięta.. albo beżobrązy.. Też obawiam się, żeby nie wyszło zbyt ponuro, bo i moja klatka bez okna.. Skłaniam się do mięty i szarości
A ten werniks to normalnie wałkiem się nakłada?

Haniu, na całość nie pójdę ;) bo w piątki w pracy siedzę do 20 :jeez: Na razie pracuję nad sobą i swoją mobilizacją, żeby w sobotę zwlec się rano i jechać. A gdybyś Ty jechała tylko na sobotę..ahhhhh, jaka to byłaby cudowna dywersja :dance:

Zobacz..specjalnie dla Ciebie zdjęcia mojej aktualnej zimy :silly:
IMG_0879.jpg


IMG_0880.jpg


Madziu, grabem mnie zmartwiłaś :dry: Ale może..może będę ciąć.. :think:

Ja mam dwa pączki na koncie dziś :lol: W zamian za to nie jem obiadu- :laugh1: się wyrówna.

Dobrze, że o Lilypolu wspominasz, zapomniałam opłacić zamówienie!!

A Romcia nadal nie napisała, kto na ochotnika będzie mi towarzystwa dotrzymywać np na parkingu przy Floribundzie :silly:


*******
Jak to ciężko mieć zawsze rację.. Zaledwie wczoraj wieszczyłam, że nie wróżę długiej kariery hiacyntów na parapecie okiennym.. Właśnie zbierałam mech rozwalony po kuchni- znaczy, że Diablądek się wyspał moją nieobecność :jeez:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 22:18 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 22:30 #431927

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kupując ten grab , jakoś wyobrażałam sobie ,że będzie wąską kolumną ,ale dorosłe drzewo
może być naprawdę duże , podają nawet 4 metry średnicy...
Jeśli na zdjęciach jest równą kolumną ,to prawdopodobnie jest formowany , bo mój wcale nie ma
gałązek ściśle przylegających do pnia .
A Ty chciałaś taki od ziemi czy formę pienną ? Bo są też takie szczepione wyżej , chyba masz takie klony ,prawda?

Pozwoliłam sobie zapożyczyć zdjęcie grabu z Encyklpedii drzew.
Usunąć ten załącznik ?
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 22:33 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 22:36 #431930

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Boszzzzz, Madziu- to na zdjęciu to fastigiata :supr3: ?!? Ja fastigiatę chcę- ma być rozgałęziona od samego dołu jak kolumna. W grę wchodzi jakieś formowanie ewentualnie, bo liściastych ciąć się tak nie boję, jak iglaków.
Wiem, że z wiekiem fastigiata dorasta do 3-4m średnicy i że cięcie mnie nie ominie w tym przypadku..ale może nie będzie tak źle..? Kupię sobie kiedyś nożyce akumulatorowe czy jakiś inny odpowiedni sprzęt i jakoś to będzie..z naciskiem na JAKOŚ :silly:
Zastanawiam się, jak to będzie z wysokością.. tzn cięciem na wysokości. Może do tego casu stać mnie będzie na ogrodnika :rotfl1:

Załącznik oczywiście zostaje-ku przestrodze :tongue2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 22:50 #431934

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Tak , to zdjęcie jest wybitnie ku przestrodze - również dla mnie samej :happy3:
Ale ja już mam fastigiatę ,więc i tak muszę z tym jakoś sobie poradzić.

Zobacz jak pięknie można je formować :

To jesienne zdjęcie to chyba odmiana Columnaris , bardzo mi się podoba :)

Wszystkie zdjęcia pożyczone z internetu , nie moje.

Na ostatnim to być może nawet zwykły grab pospolity ?


Monia , a patrzyłaś na odmianę Frans Fontaine ? Ten jest piękny ! I jest faktycznie kolumną,
teraz żałuję ,że nie mam takiego ...

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 22:59 przez magdala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 04 Lut 2016 23:00 #431939

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cudne zdjęcia, szczególni drugie i trzecie- aż się chce formować :woohoo:

Frans też maja u producenta, ale pytałam o fastigiatę.. Zresztą mailowo tylko omawiałam temat, umówiona jestem w marcu, jak sprzedaż ruszy i drzewa z zimowania przywiozą na teren sklepu.
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 23:01 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 00:19 #431950

  • th
  • th's Avatar
Ładne te bukowe kolumienki... że sobie westchnę... no ale nic to... popodziwiam je u Ciebie :)

Zatem jedziesz Moniś... jedziesz... :happy3: no ale nie uwierzę, że z zakupem rodka, tak jednego, jak i drugiego będziesz czekać do czerwca... :funnyface: no chyba że będzie to trzeci i czwarty :whistle:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 00:58 #431952

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniśka..a Ciebie nie ma na liście turystów.. to ja sie dałam wmanewrować, a Ty sie dzielnie 3masz :silly:

O zakupie rodków nie kracz...ale może tak być.. :funnyface:
Jeśli posadzę graby, a zapewne tak będzie, to przed nimi znajdzie miejsce zapewne kolejny rodek i chyba jedna hortensja..dla przełamania rodkowo-azalkowej rabaty. Przynajmniej tak sobie myslę na tą chwilę..

Myślisz, że nie powinnam jechać :think:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 01:25 #431955

  • th
  • th's Avatar
Monika-Sz wrote:
Moniśka..a Ciebie nie ma na liście turystów.. to ja sie dałam wmanewrować, a Ty sie dzielnie 3masz :silly:
A zabierzesz mnie ze sobą? :funnyface:


Monika-Sz wrote:
O zakupie rodków nie kracz...ale może tak być.. :funnyface:
Jeśli posadzę graby, a zapewne tak będzie, to przed nimi znajdzie miejsce zapewne kolejny rodek i chyba jedna hortensja..dla przełamania rodkowo-azalkowej rabaty. Przynajmniej tak sobie myslę na tą chwilę..
Suuuper !!! :dance: To wywalaj tą krzewuszkę czym prędzej... :happy-old: :rotfl1: tylko który to miałby tam być? KTÓRY ??? KTÓRY ??? :flower2:


Monika-Sz wrote:
Myślisz, że nie powinnam jechać :think:
Ty to potrafisz nadinterpretować... :whistle: nie, nie myślę tak... :happy3: jedź !!! Sama bym pojechała i Cię wyciągnęła z tego parkingu pod Floribundą... no bo wiesz... ja się nie znam na różach, Ty się nie znasz na różach, a to znaczy, że razem byśmy wybrały odpowiednie 2 sztuki do mojego cienia... :rotfl1: ale... być może będę się wtedy pakowała... do Paryża... :eek3: albowiem... azaliż wżdy... wciąż w to nie wierzę... :eek3: mamy (obiecane... już wylosowane) bilety na mecz Polska - Niemcy... się cieszę... :lol: i się boję :unsure:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 01:33 #431956

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniśka.. po pierwszym zdaniu z wiadomości miałam napisać w odpowiedzi:

JASNE, ŻE ZABIORĘ CIĘ Z RADOŚCIĄ!!

Po czym skrzydełka mi opadły, jak skończyłam czytać :unsure: Biletu gratuluję i gdybym była moim Mężem to zazdrościłąbym meczu..ale że jestem sobą to-zupełnie niezaskakująco- zazdroszczę Paryża :woohoo:

Na różach znam sie dokładnie tak, jak napisałaś :rotfl1:

Który rodek.. no skąd mam wiedzieć.. :jeez: I kto mi doradzi, jak Ciebie nie będzie :cry3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 02:03 #431957

  • th
  • th's Avatar
Monika-Sz wrote:
Moniśka.. po pierwszym zdaniu z wiadomości miałam napisać w odpowiedzi:

JASNE, ŻE ZABIORĘ CIĘ Z RADOŚCIĄ!!
To może ja przemyślę to pakowanie B)


Monika-Sz wrote:
Po czym skrzydełka mi opadły, jak skończyłam czytać :unsure: Biletu gratuluję i gdybym była moim Mężem to zazdrościłąbym meczu..ale że jestem sobą to-zupełnie niezaskakująco- zazdroszczę Paryża :woohoo:
To bardzo świeża wiadomość z dzisiaj... w związku z tym nie wiemy nic... ani jak tam pojedziemy, ani gdzie się zakwaterujemy, ani ile będziemy, ani co zobaczymy... poza stadionem w Saint-Denis... :P mecz jest w czwartek... a propos to będzie nasz drugi mecz Polska - Niemcy... 8 lat temu byliśmy w Klagenfurcie... B) bilety wylosował wtedy mąż... suuuper wspomnienia... zwiedziliśmy wówczas zamek Hochosterwitz i poddawaliśmy się fali radosnej zabawy na klagenfurckiej starówce... :) tylko wynik meczu w trend ogólnej radości się nie wpisał... :whistle: zatem... ja nie wyobrażam sobie nie zostać w Paryżu choćby minimalnie na ten piątek i sobotę... nie wyobrażam sobie nie spotkać się z Moną Lisą i właśnie to mężowi dziś wyraźnie artykułowałam :hammer:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 02:06 przez th.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 02:08 #431958

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zamek piękny, ale chyba nie chcę wiedzieć, że trzeba się tam samodzielnie wdrapać :silly:

Ja się nie dziwię, że z Paryżu chcesz zostać na kilka dni..taka okazja :woohoo: Też bym walczyła :whistle:

Że też ja nigdy nie wylosowałam biletu w jakimś fajnym miejscu :jeez:

Pozdrów Mona Lisę ode mnie ;)

Smutno mi się zrobiło..tak się ucieszyłam w pierwszej chwili, że jesteś chętna do wyjazdu wspólnego :unsure:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 02:38 #431959

  • th
  • th's Avatar
Monika-Sz wrote:
Zamek piękny, ale chyba nie chcę wiedzieć, że trzeba się tam samodzielnie wdrapać :silly:
Trzeba, trzeba... a po drodze przechodzi się przez kilkanaście bram... i dookoła... i pod górkę... i się sapie... :happy4: lecz widoki f-a-n-t-a-s-t-y-c-z-n-e... niestety własnych zdjęć nie mam... zostały skradzione wraz z kompem w odległej przeszłości :(


Monika-Sz wrote:
Smutno mi się zrobiło..tak się ucieszyłam w pierwszej chwili, że jesteś chętna do wyjazdu wspólnego :unsure:
Wiesz, prawda jest taka, że jak przeczytałam, że Ty jedziesz, to naprawdę tą chęć poczułam... podkreślam, pogrubiam, żeby nadinterpretacji nie było... ;) daj mi trochę czasu na wykrystalizowanie się operacji 'Paryż'... i... naprawdę miałabyś do mnie po drodze? :oops:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 03:01 #431960

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Moniśka, po drodze to może nie za bardzo, ale świat jest kulą :silly:
Wiesz, jaka jest dobra trasa do Piaseczna :woohoo: a Ty zdaje się w tamtych okolicach- pamiętam, jak kiedyś rozmawiałyśmy o Acroconie.. :think:

Zresztą po drodze..nie po drodze- wszystko zależy od wytyczonej trasy :funnyface:

Gdyby Hania zrobiła dywersję i jechała tylko na sobotę, to coś trzeba byłoby twórczego ustalić odnośnie miejsca zbiórki, ale wszystko jest do dogadania :hug: Krystalizuj więc swoje plany i dawaj znać :woohoo:

Obawiam się, że wpisałam się na zlot dopiero co..a robiąc plany uwzględniające Hanusiowy bunt..to ja zaraz z tego zlotu wylecę :rotfl1:

EDIT..bardzo mi miło, że taki robaczek :oops: mógł Cię zainspirować i zasiać ziarno kiełkującej chęci wyjazdu :lol:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 03:12 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.697 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum