TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:04 #432063

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Wydaje mi się, ze ciasta były zawsze "przywoźne" czyli nasze, ośrodek chyba nie zapewniał .
A co do noclegu Moniki , posiedzimy do 4-5 nad ranem, biesiada łagodnie przejdzie w śniadanie i nocleg niepotrzebny:-))
A przecież te godziny są jak najbardziej monikowe ;-))

PS. Byłam przekonana, ze wpisuję się w wątku zlotowym :happy3: :happy3:
A to wątek Moniki :-)
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 12:08 przez magdala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:19 #432071

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Boszzz Monia ale u Ciebie się dzieje :lol: .

Werniks maluje się wałkiem - tak jak farbę. Jak będziesz chciała przyjrzeć się jak to wygląda na żywo - to znaczy efekt jaki daje - to zapraszam do wiatrołapu :happy3: . Pozwolę pomacać :rotfl1: , nawet umyć kawałek ściany pozwolę, jeśli będziesz chciała sprawdzić ścieralność :happy3: .

Tak się nakręciłam tymi naszymi pogaduchami o klatce schodowej, że nie wiem, czy się za nią nie zabiorę wcześniej niż myślałam :happy: . Gdybym miała rusztowania to mogłabym je choćby dziś rozstawiać :tongue2: . Nosi mnie :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:22 #432072

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Magda :) , wpisujesz się w wątek zlotowy, przecież wyrażnie widać, że trwa 'walka' o skład zlotu :rotfl1: Też myślałam, że kto jak kto, ale Moniska, nocny Marek, na pewno będzie na biesiadzie, co więcej, miałam nadzieję, że i mnie zarazi swoja nocna energią. A tu czytam, że wraca w sobotę :woohoo: Zgroza normalnie :hammer: Dlatego dziurę w brzuchu wiercę cierpliwie; jeżeli się nie złamie po obietnicy ciasta Marty, to juz nie wiem, co Ją ruszy. Może porwać Cygusia i uwieżć w Firlejowe ostępy??? :think:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 12:22 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:30 #432079

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś..wzruszyłam się ;) ale nie chciałabym nadużywać cierpliwości.. sama coś ukręcę może :whistle:

Info o ROmci mnie zaskoczyłaś.. Serio?! Sądziłam, że na zlotach bywa :blink:

Haniu, owszem, w sobotę wracam do Wawy ale nie wpadłam na to, że biesiadować będziecie dopiero późno wieczorem.. Liczyłam na jakieś późne popołudnie/wczesny wieczór :think:
Cholercia, komplikuje się wszystko :jeez:

Madziu, mówisz, że mój wątek pomylił się z tym zlotowym.. Jakoś sie tak temat rozwinął- chyba nikt nie potrafił z tego zlotu zrobić takiego zamieszania, jak ja :rotfl1:

Dorciu, ofertą mycia ściany mnie zdobyłaś- czuję się zaproszona :woohoo:
Maluj klatkę, maluj..może i mie tym sposobem zmobilizujesz.. :whistle:

Haniu, a może rozważ powrót późnym wieczorem w sobotę.. Byłoby mi raźniej na trasie, bo tak samej po ciemku przez lasy i pola to średnio przyjemnie :dry:

Cyguś to duża i bardzo groźna psina, nie da się porwać. Żebyś słyszała, jak on potrafi warczeć :blink:

****
Spacer z Łabądkiem po ogródku niby wydawał się dobrym pomysłem..słońce tak zachęcająco świeci
IMG_0918.jpg

to jednak ściema, bo zimno jest :unsure:

chyba zwierzyna wyszła z lasu..i do gruba- górne węszenie to na sarny zapewne.. :funnyface:
IMG_0905.jpg


robiąc to zdjęcie uzmysłowiłam sobie, że muszę dokupić dwie kosówki Humpy na wrzosowisko..może na zlocie coś się trafi.. :think:
IMG_0909.jpg


już nie muszę rozgarniać liści..peryskopy coraz wyższe
IMG_0902.jpg


poza tym szaro i nuuudno.. zagłębie azalkowe
IMG_0916.jpg


kiścień dzielnie się trzyma, co mnie bardzo cieszy1
IMG_0922.jpg


turzyca..chyba Irish Dance (?). Nie znać na niej zimy..
IMG_0923.jpg


może w tę stronę powinnam iśc, szukając czegoś do posadzenia w komplecie z cisami przy bramie..o tu
IMG_0926.jpg

Z przerażeniem uzmysłowiłam sobie, że ja mam plan je formować w kopułki :hammer:

resztki wczorajszej zimy..
IMG_0914.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 12:36 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:38 #432087

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Chciałam się przywitać z właścicielka tak pięknego ogrodu :) .Moniko pięknie , cudo...tchu mi brakuje.Jestem w trakcie buszowania w Twoim ogrodzie-wpisuje się także po to , aby mi o Twój piękny ogród się nie zgubił.To ja dalej spaceruję....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:39 #432088

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Monika, no gratuluję decyzji! A wyglądało na to, że zlotowe 'nie' jest nieodwołalne ;)
Czyli jak widać, wystarczy systematycznie pracować nad Tobą, a się 'wychodzi'... ;-)
(...a ja dla odmiany chyba nie pojadę, bo mi się odechciewa... - ale piszę to nie po to, żeby teraz za mną chodzić, zresztą, komu by się chciało ;))

Ogródek bardzo niezimowo wygląda - chyba wszelkie mrozy i zawieruchy go omijały!
Już takie wysokie krokusiątka? Zazdroszczę :)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:49 #432091

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć Kasiu, Witam CIę serdecznie i dziekuję za odwiedziny.
Onieśmieliłaś mnie tym komplementem i mam nadzieję, że kiedyś rabaty zasłużą na Twoje słowa :kiss3:

Zerknęłam do Ciebie expresem- bo do pracy zaraz zmykam.. Cudnie..te alejki drewniane :woohoo:

Agnieszko, jak widac wystarczy wpędzić mnie w poczucie winy i wzbudzić wstyd..tu ukłon dla Markity :funnyface: Wzruszyła mnie tymi staraniami, nie wypadało się dłużej opierać :P

Jak to się odechciewa..! Nie żartuj, musisz być i basta. :happy-old: Im więcej znajomych, tym raźniej mi będzie- wiesz jak trudno odnajduję się w tłumie :oops:
Byłoby Ci przykro siedzieć w domu, jak całe forum ruszy w Polskę.. a tak na serio.. nie zniechęcaj się. W czerwcu słońce i ciepło samo wygna Cię w trasę :whistle:
Widzę, że agitacja przeniesie sie teraz do Ciebie :silly:

Dziewczyny..ja zmykam powoli do pracy, ale liczę na Was w tej kwestii :lev:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:49 #432092

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Moniśka, mój pomysł lepszy: pośpimy troszkę i pojedziemy rano w niedzielę :kiss3: Masz w niedzielę jakieś plany, że nie możesz zostać? Biesiada chyba od 18-19. Jak towarzystwo wróci ze szkółkingu, ogarnie się, rozpakuje łupy i wygodnie rozsiądzie :) Tak coś mi łazi z poprzednich zlotów. Oczywiście tylko o nich czytałam, chciałabym mieć własne wspomnienia. Ukręcisz ciasto też, może nawet cytrynowe :oops:

Agusia , a mnie się chce za Tobą pochodzić, pomęczyć teraz dla odmiany Ciebie :devil1: Dlaczego ci się odechciewa? Spróbować można, nawet wpaść w sobotę na biesiadę i wrócić w niedzielę. Duże urozmaicenie życia, tyle ludzi znanych i nieznanych ,ale ogrodników!!!! Wysiedziałaś się w norce, trzeba nadrabiać, a czy jest lepszy sposób niż osobisty kontakt? :happy:

Edytuję: Moniś, nie licz na to, że odpuścimy :devil1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 12:51 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 12:56 #432094

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Może zostańmy przy tym, że będę, bo naprawdę nie chciałabym sztucznie podnosić sobie popularności ;)
Nie mniej jednak dziękuję za odzew :kiss3:

Zapisani jesteśmy, a do ostatecznej deklaracji chwila...
Oczywiście, że nie ma lepszej kuracji, niż ogrodnicze spotkania, ale póki co, nie mam do tego energii.
Poczucie bylejakości własnych umiejętności w każdym względzie na tyle mi ostatnio wadzi, że źle znoszę otoczenie poza mysią dziurką. Może wraz z wiosną coś się zmieni...
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 13:20 #432102

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś, dlaczego sztucznie? dyskutujemy sobie i tyle :) Miałam wrażenie, że już masz dobre samopoczucie i wejście do mysiej dziurki zamknięte do czasu kolejnej jesiennej, zimnej szarugi :think:
Piąteczkowe pozdrowienia :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 13:29 #432107

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Haniu, samopoczucie jest ok, dziękuję = to po prostu nieco bardziej skomplikowane...

Moniko, przepraszam za off-topic :(
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 13:56 #432114

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aguś :hug: Trzymam, kciuki, żeby się sprawy wyprostowały, buziaki.

Zrobiło się pochmurno i wietrznie, mnie to cieszy, bo czekam na każdą kropelkę deszczu i płatek śniegu :) Takie życzenia u Moniśki, to skandal, ale może wybaczy :hearts:
Moniś, zapomniałam napisać, że Cyguś mnie przeraża, ale może zaryzykuję :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 15:06 #432124

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ale super, że dziewczyny Cię namówiły. Zobaczysz jak to fajnie spotkac się z ludźmi, których zna się bardzo dobrze z neta.
Jakby się znało od zawsze na żywo
Zresztą po naszym spotkaniu też tak miałam. I będzie tyle osób, które już znasz osobiście.
A o zakupy się nie martw. Na 100% nie wrócisz z jednym rodkiem :devil1:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 15:06 przez Margo2.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 16:24 #432146

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Haniu, a może rozważ powrót późnym wieczorem w sobotę.. Byłoby mi raźniej na trasie, bo tak samej po ciemku przez lasy i pola to średnio przyjemnie :dry:

Moniko, nie dość, że sama skąpisz nam swego towarzystwa :teach: to jeszcze Hanię chcesz odstręczyć :teach: . Dziewczyny :hearts: , nie grymasić, nie kokietować, tylko myśleć pozytywnie - spotykamy się w czerwcu i miło spędzimy czas :dance: .

Moniko, ja też odpuszczę sobie zwiedzanie różanej szkółki, interesują mnie iglakowo kwasolubne. Prawdopodobnie będę jechać busem, więc zakupów dużych nie zrobię, zastanawiam się czy powinnam się z tego powodu cieszyć czy martwić :think: :rotfl1: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 22:05 #432290

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu, sam pomysł nocowania, żeby pobiesiadować jest oczywiście dobry, ale niezbyt mi odpowiada....->
Ja strasznie chrapię :rotfl1: :rotfl1:

A serio mówiąc.. Najpierw w ogóle nie brałam pod uwagę wyjazdu, ale po Markity wpisie o tym, że mam wyciągnąć wnioski, że mnie tak namawia i takie tam.. no musiałam się złamać. Wstyd byłoby się tak upierać.

Jadę więc, ale nocowania nie planuję. Jeszcze się zobaczy, jak to będzie z tym powrotem...

Agnieszko, widzisz, jak ja się tu wybijam na popularnośc, jak nic ściankę dla mnie trzeba będzie przygotować :funnyface:

Smuci mnie bardzo fakt, że tak się sama dołujesz..bo to właśnie wynika dla mnie między słowami.. Agnieszko- wątpienie w siebie, dlaczego?! Oczywiście trudno być ciągle z siebie zadowolonym, ale czy Ty przypadkiem nie za wysoko stawiasz sobie poprzeczkę i za dużo od siebie wymagasz.
ja dla siebie bywam najczęściej srogim sędzią i nie wybaczam sobie pewnych błedów, które dla otoczenia przechodzą bez echa..ale wiem też, jak to jest dołujące na dłuższą metę. Praca też zapewne nie wpływa na poprawę humoru.. :jeez:
Oj Aguś, oby wiosna podniosła na duchu :hug:

Haniu.. takie życzenia w moim wiosennym wątku :blink: że też Cię płatek śniegu z jasnego nieba w nos nie trafił :funnyface: :funnyface:

Gosiu, nie z jednym rodkiem, a z dwoma i jedną azalką.. W międzyczasie przypomniało mi się, że potrzebuję też dwie kosówki Humpy lub podobne..i może uda się upolować derenia kanadyjskiego :think:
Jedno wiem- na pewno nie wrócę z różą :rotfl1:

Spotkania bardzo miłe, jednak ja zawsze preferuję te w mniejszym gronie.. Tutaj ilość osób nieco paraliżująco działa, ale przykleję się do znajomych i może jakoś przetrwam :P

Zobaczymy, jak będę śpiewać przed wyjazdem- na razie bardzo się cieszę, że się zdecydowałam!

Krzysiu,,gdzieżbym śmiała Hanię odstręczać.. i że ja skąpię swojego towarzystwa.. :blink: nie przeceniałabym tak swojej na zlocie obecności :funnyface: - Już o celebryctwo zostałam posądzona, teraz to.. :rotfl1:

Ja również jadę zainteresowana drobnym iglakiem i kwasolubami.. To co..3mamy się razem- miejscówka w samochodzie jest :woohoo:


******

Ostatni weekend karnawału- macie jakieś extra plany.. Ja żadnych.. tzn wystarczająco extra jest to, że dzis piątek :dance:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 22:13 #432299

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Monika-Sz wrote:
Ostatni weekend karnawału- macie jakieś extra plany.. Ja żadnych.. tzn wystarczająco extra jest to, że dzis piątek :dance:

Mam plan na sobotę :wink4: - jutro ma być ładna pogoda, więc chcę zdjąć folię z foliowca i pociągnąć impregnatem konstrukcję :happy: Praca w sam raz na karnawał :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 22:19 #432303

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No i pięknie..! ale..ale.. Próbujesz podstępnie przebić moją imprezę sylwestrową :whistle: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 05 Lut 2016 22:38 #432312

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
asia2 wrote:
Ja też śmiała nie jestem.
Magda, gdybym Cię nie poznała, to chyba nawet bym uwierzyła :rotfl1: ...

Asiu :) Mi naprawdę trudno jest wejść w każde nowe środowisko :rotfl1:

Skoro nie było tego widać ,to znaczy ,że jest coraz lepiej :)
Ale np. w podstawówce miałam tak : obiecywałam sobie, że jak tym razem wejdę do szatni ,to powiem głośno wszystkim "Cześć"!
Wchodziłam ...na widok rozgadanej grupki dzieci coś ściskało mnie w gardle , nie mówiłam nic,
tylko przemykałam cichaczem do mojego wieszaka i po prostu mnie nie było...

Jak widać ludzie z naszego forum działają leczniczo na wszelkie niedoskonałości ludzkiej natury ;)

Monia , Ty też masz już wiosnę w ogrodzie :-) Ja jutro poszukam swojej.

Cyguś jest bardzo fotogeniczny!

Co do zlotu (Haniu :bye: niezłą robotę zrobiłyście z Markitką :happy4: ) ,wszystko się samo ułoży , w końcu to jedna noc z życiorysu, nie ma co rozkładać na czynniki pierwsze ;)
Jak wyjdzie ,tak wyjdzie ,ale cieszę się bardzo na spotkanie z Wami , bo zapowiada się wesoło :P :P

I słówko do Krzysi :bye:
Podróż busem absolutnie nie ogranicza zakupów , dużo mogą o tym powiedzieć Ela Elsi lub Dorotka Dodad :happy3: Te wspólne szkółkingi to jest normalnie amok!
Człek nie myśli racjonalnie ;)
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2016 22:39 przez magdala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.513 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum