TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 13 Lut 2016 23:09 #435023

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czytałam..czytałam.. Panele? W pierwszej chwili nawet się zawiesiłam..jakie panele w ogrodzie :blink: :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 13 Lut 2016 23:10 #435024

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ja bez poziomicy ,ale za to ze szmatą , odkurzaczem itp :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 13 Lut 2016 23:16 #435030

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Przeczytałem jeszcze raz mój post i rzeczywiście mógł lekko zdezorientować czytającego :rotfl1: Zostało dokręcenie listew, docięcie i złożenie futryny(jedna część wyjęta na czas układania)i założenie listwy progowej.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 16:25 #435178

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Madziu, też romantycznie :funnyface:

Andrzej, to już z górki masz dziś. Udało się skończyć..?

*****
Robota nie lubi czekać.. :whistle:
IMG_1108.jpg


Pogoda piękna- doskonała wręcz! Tak więc podziałaliśmy.. :woohoo:
IMG_1110.jpg


zasieki za Cygusia sprawdzają się doskonale.. U sąsiadów suczka ma cieczkę.. zwiała z ogródka i podbiegła nawet do Cygusia do siatki..a on nie znalazł miejsca do ucieczki! 3 godziny razem na ogródku, a Łabądek ani razu nie zwiał :dance:
TYmczasem z każdą chwilą śledzi coraz więcej..
IMG_1134.jpg


IMG_1110-2.jpg


jak to..?! Będzie ogrodzenie? ale że TU :blink:
IMG_1137.jpg


OMG, lecę sprawdzić, gdzie się kończy :P
IMG_1136.jpg


wiosna, wiosna coraz bliżej :woohoo:
IMG_1119.jpg


IMG_1114.jpg


IMG_1113.jpg


peryskopy schowane pod stertą liści musiały mieć niezły impet.. przebiły się przez liście :blink:
IMG_1111.jpg


coś powinnam posadzić na przęśle od śmietnika, żeby nie widzieć co tam jest. Nie chcę zamykać tego szmaragdami. Może 2-3 cisy- jako lustrzane odbicie tych z drugiego końca rabaty? Bluszczyk jakiś :think: Wstępnie głosuję za cisami ;)
IMG_1123.jpg


zaskoczona jestem, że mimo łagodnej zimy żurawki tak kiepsko przezimowały- praktycznie wszystkie liśćie do usunięcia
IMG_1126.jpg


trochę przedwiosennych burości
IMG_1128.jpg


IMG_1129.jpg


a ten widoczek powoli zaczyna być wspomnieniem :dance:
IMG_1116.jpg


Walentynkowe buziaki dla Wszystkich :hug:
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 16:27 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, hanya, inag1

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 16:38 #435181

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Czy Łabądka spotykają jakieś miłe niespodzianki?????? :hammer: Ale tempo z ogrodzeniem! Znakomicie, wreszcie poczujesz się do końca 'u siebie', bez niechcianego oka, a i ucho będzie mniejsze :devil1:
Moim żurawkom nawet się nie przyglądałam, a pewnie powinnam, bo rosną przy korytarzu powietrznym kudłaczy, ciekawa jestem, czy coś z nich w ogóle zostało :think: Co to za grube dzioby wyłażą?
Czy pojawiły się u Ciebie dzwońce? U nas ciągle całe mnóstwo, opychają się niemożliwie, ale im nie żałuję, bo robią tyle świergotu i zamieszania, że humor od razu lepszy.
Miłego walentynkowego wieczoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 16:41 #435182

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haha..miłe niespodzianki :think: No niech pomyślę.. OOO- łososia wczoraj dostał na obiad :woohoo:

Dzwońce się w ogóle u mnie nie pokazały w tym roku, a teraz w karmniku w ogóle cisza- chyba za ciepło, żeby ptaki miały ochotę jeść-przyanjmniej u mnie :think:

Te grube kły wychodzące, takie lekko czerwonawe, to tulipany.

Wzajemnie, miłego wieczoru :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 16:56 #435187

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Dopiero teraz moge coś podziałać, bo mieliśmy mszę za dziadków i trochę się rodziny po niej zjechało do nas.
I mnie sporo żurawek wygląda podobnie, a mniejsze ukorzeniane latem jak zawsze dużo lepiej przezimowały.
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 16:57 przez andrzejek.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 17:15 #435190

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Monia kotwy powinny być zalane betonem tak, żeby łączenie szpikulca z kołnierzem było zabetonowane. Możecie to zrobić wiosną podkopując nieco przy kotwach. Ale zróbcie to, bo za jakiś czas będziecie musieli wymieniać kotwy - u mnie tak było. W miejscu łączenia szpikulca z kołnierzem stare kotwy się u nas rozpadły :pinch: - te "spawy" puściły i konieczna była przebudowa całego trejażu i wymiana kotw :jeez: . Jak będziesz u mnie, to pokażę Ci o jakie zabetonowanie mi chodzi ;) .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 17:17 #435191

  • malinka222
  • malinka222's Avatar
Masz tak piękny ogród, że zamierzam spędzić w nim wakacje:)
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 17:24 #435196

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Andrzej- szybkiej pracy wobec tego życzę. Zdaje się, że teraz trochę wolnego masz od uczelni? Po takim wysiłku umysłowym praca fizyczna jak relaks jest- przynajmniej ja zawsze lubiłam taką odskocznię ;)

DOrcia..serio puściły spawy :blink: Boszzz, jakie dziadostwo teraz produkują! Strach pomyśleć, co by się u Mamy działo, gdyby kotwy podtrzymujące altankę puściły- bo też tylko w ziemię wbite :jeez:
Domyślam się o czym mówisz.. stopa betonowa dookoła wylana :think:

Pamiętam, jak czytałam u Ciebie o wymianie trejażu, ale sądziłam, że to wiatr go zdmuchnął..a to wina kotew była!

Nie ma sprawy, dzięki za radę :drink1: SIę wyleje w lato.

Najpierw to trzeba ustawić wszystko i ostatecznie złapać poziom..jako taki :P a podkopanie kotew za jakiś czas to nie będzie problem. Zresztą i tak wolałabym, żeby były zabetonowane, a nie jedynie wbite w ziemię..Postraszyłaś i zmobilizowałaś dodatkowo :silly:

Malinko- zapraszam, ale musisz mieć swój leżak, bo u nas braki w tym temacie :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 17:26 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 17:28 #435198

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór :)

Cieszę się, że energia Cię nie opuszcza i mimo chłodów, działasz na ogrodzie...
Ja korzystam, że jeszcze nic nie muszę ;-)

Kotwy i my mamy zabetonowane... bez tego zabiegu trejaże czy altany, nie mówiąc o większej powierzchni płotu, mogą polecieć z wiatrem...
Super, że będziesz robić taki płotek... to otwiera drzwi do nowych aranżacji... :whistle:

Miłego,
A
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 17:39 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 17:29 #435199

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Musi być tak zalane, żeby to łączenie nie miało możliwości "pracowania" i nie było narażone na wilgoć. U nas wiatr na pewno miał znaczenie, ale nie łudź się, że u Ciebie wiatr tego nie ruszy :whistle: . Planujesz pełne panele, więc i powierzchnia narażona na podmuchy wiatru o wiele większa od naszej krateczki na trejażu :P .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 18:04 #435209

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Witaj Moniczko :bye: Murek ah...taki chcę.Śledzę temat unieruchomienia kotw , bo tez zamierza ich użyć.Moniko jak będziesz budować to cyknij zdjęcia - trochę się podszkolę. :devil1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 19:17 #435255

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Moniko, żurawki i u mnie są w kiepskim stanie. Myślę, że to zasługa suchego lata. Co do pnącza przy śmietniku, może wiciokrzew?
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 19:18 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 19:59 #435283

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko, Dorciu, ależ mnie straszycie.. zero optymizmu.. :jeez: Normalnie tylko iść się schować w szałasie..ziemnym, żeby go wiatr nie porwał :rotfl1:

A serio mówiąc.. Rozmawiałam w OBI z panem, który twierdził, że pracował w firmie zakładającej ogrody. Pytałam się go o wbijanie śledzi i o to, że stabilniej będzie zabetonować.
On mi doradził, jak to powinnam zrobić.. ciekawa jestem, czy tak macie zrobione, czy inaczej?
On mi wtedy opowiadał, żeby najlepiej wbić te śledzie głębiej w ziemię..do linii dolnego otworu na śrubę i zalać betonem tak, jak pokazuję na zdjęciu.
Na moje obawy, czy wystarczająco stabilne będą słupy, przykręcone tylko na górne śruby- twierdził, że tak.. i że lepiej betonem zabezpieczyć łączenie w taki właśnie sposób, jak na zdjęciu, obejmując kołnierzykiem łączenie.
IMG_1140.jpg


Ja zdaję sobie sprawę, że z tego ogromny żagiel się stworzy i jak najbardziej rozważałam zabetonowanie..ale nie od razu, jeszcze nie teraz. Najpierw musi być wszystko ustawione, wypoziomowane..chciałam też chwilę poczekać, aż się ziemia dookoła słupów ustabilizuje i rozważałam kołnierzyk z betonu jakoś późną wiosną zrobić, na spokojnie.
Może do tego czasu nie odfrunie ;)

Agnieszko, ja też nie muszę..ale baaaardzo chcę :lol:

Dorciu, nie łudzę się, że wiatr nie ruszy. :P Co prawda to akurat między domami, więc aż takich podmuchów może nie będzie.. Przynajmniej do czasu planowanego betonowania ;)

Kasiu, postaram się dokumentować w miarę możliwości :)

Bożenko- myślisz, że to jeszcze efekt lata.. Ileż ja tam wody lałam :jeez: Na starcie zimy jeszcze były całkiem niezłe, sądziłam, że przetrwają lepiej. No nic- widać już zaczątki młodych listeczków- odrosną ;)

Wiciokrzew nie za bardzo- chcę zimozieloną przesłonę od tej strony, a tu wygwizdów ogromny- obawiam się, że zimozielony by tu nie dał sobie rady :think:
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 20:01 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 20:19 #435291

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, widzę, ze u Ciebie poczatek sezonu odgwizdany i działasz na całego! :woohoo: Piękną mieliście pogodę dzisiaj, więc żal nie skorzystać...u nas słonka nie było, ale nie powstrzymało mnie to przed spędzeniem kilku godzin w ogrodzie :)
Porządki w przedogródku idą na całego, jest szansa, że w tym tempie do maja skończę :laugh1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 20:25 #435295

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Zimozielony jest ostrokrzew lub bukszpan. Ale wolno rosną i chyba będą trochę za niskie. Pozostają tylko iglaki lub bluszcz. Ale bluszcz w zimie również nie jest za ciekawy bez liści. Jakaś zwisła forma buka?
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2016 20:26 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie cz. 3 14 Lut 2016 20:27 #435298

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja bym się na jedną śrubę bała :tongue2: . Mam zabetonowane tak z centymetr pod śrubą. U mnie bez betonowania kotwy wytrzymały - na wielkim wygwizdowie :whistle: - ze 3 lata ;) , wiec jestem absolutnie spokojna, że Twoje do lata (nawet do lata przyszłego roku) dadzą radę bez problemu :hug: .

Czy taka dawka optymizmu Pani wystarczy? :P
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.593 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum