TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 10:20 #461933

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Przesyłam i ja dobre myśli :hearts: . Młode organizmy regenerują się szybko, będzie więc dobrze :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 10:28 #461938

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Będzie dobrze Joluś ,niebawem Twój smutek przejdzie do przeszłości :hug: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 10:39 #461944

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu dopiero doczytałam :unsure: . Mocno trzymam kciuki za zdrówko córci :hug: . Niech szybko dojdzie do siebie!
Ty też się trzymaj :hug: :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 11:01 #461961

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Jolu trzymajcie się obie, a córcia niech szybko wraca do zdrowia :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 11:26 #461970

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Jolu, mam nadzieję, że idzie w dobra stronę.
Moja młodsza córka też rocznik 92, 21 sierpnia. Tylko że u mnie to spóźnione dziecię, mam jeszcze duuużo starszą :teach:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 14:01 #462049

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dziewczynki jeszcze raz dziękuje Wam wszystkim :hug: i każdej z osobna :kiss3: :hug:
Czas upływa i nie pojawiły się żadne objawy świadczące problemach pooperacyjnych, dzięki Bogu :lev:
Najgorsze jest to, że w naszym szpitalu, czy we wszystkich teraz czas od operacji do wypisu, to zaledwie tyle, co nic :blink:
Potem trzeba prywatnie szukać pomocy, a u kogo, gdzie :jeez:
Coraz więcej spraw sądowych w sąsiednim Zamościu, bo pacjentom wypisanym po operacji serca się nagle pogorszyło po wypisie :blink: Jaka służba zdrowia jest każdy widzi :jeez:
Nic to zaczynamy jeść pomalutku, dren wyjęty, jutro szwy i pewnie w piątek do domu.

Zwykle nie mam w zwyczaju opisywać swoich własnych .... eh :unsure: problemów, przepraszam, samo jakoś tak wyszło, a jak wyszło to i dalej poszło :lev:


Nie oceniałam dzisiaj rano ogrodu, czasu nie było, bo do szpitala :unsure: ale coś mi się wydaje, że liznęło :(
Wczoraj zdążyłam tylko kilka fotek uczynić, większych strat nie stwierdziłam, choć oczywiście muszę zerknąć na hosty :lev:
W ogniskowym wschodzi młodziutka trawka pomiędzy pomiędzy płytami, clematisy pączkują :dance: róże w poważnym kryzysie :( choć nie wszystkie. Mam wrażenie że w ciągu tygodnia wykwitną lilaki :think:
Piwonie także pięknie zapączkowane, mam nadzieję, że koniec już pogodowych perturbacji :teach:

Zdjęcia niezbyt zajmujące, ale ne mogłam się zupełnie na nich skupić, jakoś tak pobieżnie, chybcikiem, podczas przebieżki, bo spacerem tego nazwać raczej nie można :oops:

Acer palmatum Inaba Shidare i Red Emperor, oba palmowe klony, a jakie różne listki :hearts: Zresztą mam wrażenie, ze u tego pierwszego jakby ścięte :dazed:


DSCF6365.jpg


DSCF6369.jpg


Ruszyły też niektóre miłorzęby

DSCF6367.jpg


zakwitają bodziszki :)


DSCF6373.jpg


Picea abies 'Rydal' /świerk pospolity/ nadal się trzyma

DSCF6375-2.jpg



DSCF6378.jpg



DSCF6387-2.jpg



kolorystycznie psująca prymulka znowu przezimowała

DSCF6388.jpg


Picea abies 'Spring Fire' /świerk pospolity/ który jak dotychczas oparł się zmasowanemu atakowi przędziorków :jeez:

DSCF6391.jpg


DSCF6393.jpg


clemki

DSCF6396.jpg


DSCF6398-2.jpg


DSCF6402-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2016 14:08 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, sierika, Bart78, wxxx-a, inag1, Kasionek

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 15:19 #462067

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jolu dopiero doczytałam, trzymajcie się dzielnie razem ze swoją dzieciną :hug: wszak dla rodziców wiek dziecięcia nie ma znaczenia :hug:

W ogrodzie całkiem przyjemnie i kolorowo, a już kolory świerkowe są wspaniałe :woohoo:
Liznęło i to dość mocno, ciekawe jak zregenerują się hosty :(
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Kwi 2016 16:09 #462082

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Zdrówcia dla Twojej córci, wiem co musiałaś czuć , mój mały w październiku miał operację i też od zmysłó odchodziłam :(
Piękna wiosna u Ciebie :) powojnik mnie urzeka :) jaka odmiana ?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 06:20 #462862

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jolciu, spóźnione, nie mniej bardzo serdeczne życzenia urodzinowe!
Siły w codzienności, spontaniczności w marzeniach - wszystkiego co najlepsze! :kiss3:

Jak sytuacja zdrowotna?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 07:49 #462878

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jolu, przeczytałam ostatnio, że wyjazd odwołany, ale dopiero dziś doczytuję dlaczego :( ... Ściskam Was mocno i trzymam kciuki za zdrowie córki :hug: . Musi być dobrze!!!
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 11:15 #462962

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Majutku dziecko, na zawsze będzie już dzieckiem :hearts: Wszak to nasze szczęście są :hearts:
Ja tylko nie wiem dlaczego one tak szybko rosną, robią się dojrzalsze, a kadże spojrzenie na nie przypomina nam ile to już latek :silly:
Hostki u mnie nie tknięte, jak się wydaje :think: Niektóre rozwijają listki :woohoo:

Celinko dziękujemy :hug: Clemki opisane wcześniej, bo to są dwie odmiany ;) botaniczne Cecile i Maidwell Hall.

Agusia dziękuję za specjalne życzenia :hug: cóż mam napisać, niezbyt jestem szczęśliwa, że to już taka rocznica, ale cóż począć :supr: oby zdrowie było to jeszcze trochę pożyję :silly:
Dziecię już wypisane ze szpitala, nawet nie powiedzieli kiedy na zdjęcie szwów :jeez: tato odbierał dziecko i nie zapytał :blink: Będę musiała chyba na oddział dzwonić ....

Asiu dziękujemy, najważniejsze, że operacja i kilka dni po niej bez żadnych komplikacji przebiegło.
Musze się jednak pożalić, że dziecko u fachowego doktora było nie dalej niż w grudniu i nic nie zdiagnozował :jeez: No co ja mam powiedzieć, jeden palpacyjnie wyczuje, inny przy pomocy urządzeń nie dostrzega :jeez: a nieszczęście o włos. Niechby się dziecko nie kontrolowało, trudno :( Ale pod opieką i tez źle :oops:
Wiem kochana, wiem nie do Ciebie takie żale, ale sama rozumiesz :hug:
Masz rację dobrze musi być :teach: :kiss3:

Tymczasem jesteśmy już w domku :woohoo: Wiadomo, pod okiem rodzinki najlepiej :dance: Zaśweci słoneczko, dziecko trochę powietrza złapie, trochę promieni słonecznych, nieco aromatów i ptasich treli dojdzie do siebie :wink4:
Tego się trzymam :teach:

Musze powiedzieć, że a tym roku wyjątkowo jakoś nie było /odpukać :club2: / większych problemów z tą kwietniową zimą.
Nie widzę oznak zmrożenia, zaś częste opady i nie nazbyt ciepła aura pozwoliły pięknie wzejść nowej trawce i zachować na dłużej czerwone, iglakowe barwy :hearts:
Cudnie się robi pomalutku, spacerując po ogrodzie da się już wyczuwać delikatne roślinne aromaty :hearts: Czy to jeszcze hiacyntowe się snują ? :lev: ?

Trawa po pierwszym koszeniu wymaga nieco dosiania tu i ówdzie.


DSCF6403.jpg


Ogniskowy zakątek także usiany malutkimi igiełkami wschodzącej trawy :lol: dwie kolumny, jako kolejne elementy ogrodowego murku czekają na wykończenie kamieniem, póki co wyglądają ... niezbyt ciekawie :silly:
Jak to wyszło, że na zdjęciu głównie trawa :rotfl1: której jeszcze ne ma :happy3:

DSCF6447.jpg


W każdym razie robi się bardziej zielono :woohoo: a nawet kolorowo, zaryzykowałabym stwierdzenie :rotfl1:

DSCF6446.jpg


Clematis 'Stolwijk Gold' PBR pośród bzu czarnego 'Eva' zaczyna kwitnąć i ... rozłazić się po okolicy :happy4:

DSCF6453.jpg


DSCF6448.jpg


DSCF6449.jpg


Acer shirasawanum 'Jordan' /klon Shirasawy/ też zakwitł, taki rok


DSCF6427.jpg


DSCF6428.jpg


Iglaki tryskają kolorami igieł szyszek :hearts: a to dopiero początek :woohoo:

Picea jezoensis 'Howell's Dwarf Tigertail' /świerk ajański/

DSCF6408.jpg


DSCF6409.jpg


DSCF6414.jpg


Abies koreana 'Aurea' /jodła koreańska/


DSCF6437.jpg


Abies procera 'Glauca' /jodła szlachetna/

DSCF6466.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, edulkot, inag1

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 13:55 #463029

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Za tymi kolumnami, co to podobno nie wyglądają ;) prawdziwy las obie wyhodowałaś :woohoo:
A jak wszystko urosło na wzniesionej rabacie :ohmy: , ja na swoich górkach sadzę niższe rośliny, może to błąd :think:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 15:07 #463046

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ja jak zwykle spóżniona :hammer: przesyłam dobre fluidy :bye: czasami jest tak,że trzeba z siebie wyrzucić.Pomaga,wiem co mówię.
Dzieci - moje są dużo starsze i ciągle się dziwię :eek3: ,że one aż tyle a ja tego nie czuję.
Szyszeczki cudowne. Ja zachwycam się moimi na świerku srebrnym i myślałam,że to "cud" a u Ciebie tych cudów więcej :bravo:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 15:26 #463059

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jolu, nie wiem jak możesz narzekac na wiek
Ja uważam, że to najpiękniejszy czas w moim życiu.
Życie zaczyna się po...
I tak trzymać.
Zdrowia do dzieciątka. I dla Ciebie też, bo trzeba te nerwy przetrzymać
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 15:57 #463068

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Jolus przydreptalam o Ciebie z nadzieja na piekne i kolorowe fotki,a tu czytam takie niemile wiesci :(
Teraz to i piekne fotki nie maja takiego uroku.
Wiem jak drzy matka o swoje dzieci,bo sama naleze do takich i tez zmagalam sie z choroba mlodszej corci :cry3: .
Przytulam Was mocno i zycze wszystkiego co najlepsze :hug:
Dobrze,ze juz jestescie po i wszystko idzie ku dobremu :flower2:
Jeszcze raz sciskam Was mocno i sle dobre fluidy :hearts:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 19:29 #463114

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Pamelko :) ślicznie u Ciebie,jestem ciekawa jak w efekcie końcowym będzie wyglądał zakątek ogniskowy.Dojrzałam białe krzesełka-bardzo mi sie u Ciebie podobają.Clematisy piękne,chyba zacznę na nie chorować. :happy3: Miłego wieczoru i uściskaj Córcię. :hearts:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 19:32 #463118

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Jolu a ja mam prośbę czy mogłabyś cyknąć fotkę swojemu modrzewiowi Diana. Ciekawa jestem czy masz wysoko czy nisko szczepiony. Ja mam zaszczepiony nisko i tak dziwnie się rozłaził na boki, miałam go przyciąć trochę żeby się zagęścił, ale w końcu wypuściłam jedną gałązkę do góry przy kiju i zobaczę co z niego będzie.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 29 Kwi 2016 20:30 #463147

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Śliczne szyszki i listki czerwone!
Twoje klony w zimie w co były odziane, w agro tylko, czy jeszcze coś pod spodem miały? ;)
Szczęśliwie ominęły Cię kwietniowe przymrozki, życzę, by majowe zrobiły tak samo :)
Szybko trawka się zazieleniła, ale żeby takie maleństwa już kosić! ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.649 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum