TEMAT: Ogródek Gosi cz. 2

Ogródek Gosi cz. 2 09 Lip 2016 18:32 #488855

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jak miło, że zaglądacie, to naprawdę podnosi trochę na duchu, ale chciałoby się więcej :happy:
Przepraszam, że tak rzadko zaglądam i do siebie i do innych, ale czas mi ucieka
Jeszcze nigdy nie maiłam tylu zaległości.

Ewo
, ja głowaczka posadziłam z tyłu. Może źle, ale sadząc nie wiedziałam kompletnie jak będzie wyglądał w całości. U mnie jest niziutki w porównaniu z tym Kasi.
Ja już mam wszystko posadzone. Jakoś nie lubię czekać. Może dlatego nie mam ciągle czasu, ale od zeszłego tygodnia sytuacja się klaruje, bo jestem nareszcie na bieżąco z wszystkimi ogrodowymi pracami, czytaj, mogę sobie odpuścić. :happy:, nie ma nic pilnego.
Od 18 jednak mam urlop i zaczynam ostatnią część trawnika. Nie wiem co ja będę robiła w przyszłym roku? Nuda :happy:
Masz ostnice, czy po prostu nie wiesz, czy je zaprosić?
Zaproś, one są naprawdę śliczne. Tylko niestety jak chwasty, Niedługo będę wywalała sporo, bo rozsiała się masa, Czekam tylko aż podrosną, żeby lepiej wyłaziły

Evo, jak na razie widzę, że coraz mniej osób jest tutaj. To przykre. Czy to był naprawdę taki wielki powód do odejścia? Nie wiem, bo nie czytałam tego wszystkiego.
Chyba teraz jest gorzej niż na FO. Tam jest tłok.
Trzeba będzie to jakoś rozwiązać.
Ja nie zwracam uwagi na oszołomów, chyba, że oni zwracają uwagę na mnie. Nie chodze po wątkach dyskusyjnych, jestem zdrowsza, Odwiedzam tylko ogrody. Gdyby wszyscy tak robili byłoby chyba lepiej.
Ja lubiłam to forum, bo na wątkach ogrodowych można było rozmawiać o wszystkim. Nie tak jak na FO tylko o ogrodzie. Od tego były wątki tematyczne poświęcone konkretnym roślinom.
Takie gadanie o wszystkim zbliża, a przy okazji można było zobaczyć piękne ogrody, czyli to co nas najbardziej cieszy.
Ale się rozgadałam.

Bożenko
, ja bardzo lubię rabatówki, ale brakowało mi piętra. Mam rabaty daleko od tarasu i róże rabatowe ginęły z tej odległości. Jeszcze nie mam wysokich krzewów, ale widzę je oczami wyobraźni ;)
Myślę, że będzie lepiej to wyglądało.

Gabrysiu, jak miło, że jesteś. Rozumiem całkowicie brak czasu. Ja zazwyczaj starałam się codziennie po 21 wpaść na forum, ale ostatnio i to nie jest mi dane za często. Światy wariuje.
Nie wierzę, że odpuściłeś ogród.
Szkoda ostnic, ale już rosną następne. Nie zdążą do zimy urosnąć tak jak bym chciała, ale liczę, że jednak przetrwają do wiosny.
Na zlocie dziewczyny namówiły mnie na Memory i Red Chief. Ten pierwszy jest olbrzymi, ten drugi malutki, ale przebarwia się na czerwono jesienią.
Ja znowu za tydzień biorę się za trawnik. Ostatni cześć mi została w tym roku.


Miałam pierwsze koszenie trawnika :dance:


101-3.jpg


121-3.jpg


123-3.jpg


124-3.jpg


Miałam bardzo dużo szczęścia z pogodą. Deszcz praktycznie co chwila. Teraz czeka mnie kolejna część. Ciekawe, czy pogoda będzie równie łaskawa?

Poza tym ogród kwitnie. Jestem w tym roku zadowolona z rabat Oczywiście nie są jeszcze skończone, ale i tak wydaje mi się, że jest lepiej niż było. Teraz już wiem, że brakowało mi kwiatów. :)


001-46.jpg


003-47.jpg


005-41.jpg


006-40.jpg


010-46.jpg


012-44.jpg


013-43.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, eda_s, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi cz. 2 09 Lip 2016 20:01 #488884

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Gosiu, trawnik wygląda nieźle, a nawet dobrze :garden1: Za rok będzie cudo. Jestem pewna.
Co do Forum... to przetrwa, choć już nie będzie jak było. Ale skoro nawet FO dał radę, to i tu sobie jakoś zorganizujemy miejsce do zielonego pogadania.
Tylko czy ta sytuacja przyniosła satysfakcję stronom rozłamu. Mnie smuci, może innych cieszy, ale tego nie rozumiem.
Jestem w sumie na 3-ch forach, bo wszędzie są osoby, które polubiłam, ale czasu mi braknie, żeby udzielać się wszędzie.

W tym roku założyłam rabatę trawiastą. Jesienią dosadzę tam hortensje...
Ewa

Ogródek Gosi cz. 2 09 Lip 2016 20:24 #488901

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Imponujący kolor trawy :bravo: i widać, że jest zdecydowanie gęstsza. Dzięki niemu rabaty bardzo zyskują, są ładnie podkreślone.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogródek Gosi cz. 2 09 Lip 2016 21:45 #488939

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Gosiu, bardzo ładnie się prezentuje ten buczek na trawniku :)
A Tak swoja drogą, to zauważyłam,że niektóre osoby z zamkniętymi wątkami tęsknią za Oazą i ją odwiedzają.
Ostatnio zmieniany: 09 Lip 2016 21:49 przez Bozi.

Ogródek Gosi cz. 2 10 Lip 2016 20:25 #489173

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Evciu, trawnik jak na pierwsze koszenie faktycznie wygląda fajnie. Powoli zacznie się zagęszczać i liczę, że w przyszłym roku będzie dywan
Marzy mi się taka rabat trawiasta, tylko, że jakoś nie umiem miejsca znaleźć
Dlatego zrobiłam namiastkę. Hortensja się nie zmieści, ale za to posadzę dzielżany, o których marzę

Iwonko, ta pierwsza trawa jest zawsze taka zielona. Jak siła tkwi w maleńkim ziarenku.
Potem trawę trzeba zasilać i nigdy nie będzie az tak zielona.
Jestem też zadowolona z tylnego trawnika. Po zimie wyglądał tak


018-48.jpg


Potem nie wyglądał lepiej


057-15.jpg



Teraz wygląda tak


016-46.jpg


Ma dziury, ale dosiewam, więc mam nadzieję, że w końcu zarosną

Bożenko
, nie wszyscy mogą jednak wchodzić na forum, mają zakaz
Niestety :dry:


021-39.jpg


022-40.jpg


023-39.jpg


026-42.jpg


028-39.jpg


030-39.jpg


032-23.jpg


034-30.jpg



Moja dzika marchew :)
039-28.jpg



040-30.jpg



Zaczęły się liliowce
044-21.jpg



045-25.jpg


048-25.jpg


051-16.jpg


052-15.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, eda_s, zanetatacz, Marlenka

Ogródek Gosi cz. 2 10 Lip 2016 22:07 #489211

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Trawka pięknie się zazieleniła, aż miło popatrzeć.
ja ostatnio nie mogę wyjśc z zachwytu, jak moja się poprawiła :dance:
Była rzadka, marnie rosła i dośc blada ciągle- zwyczajnie głodna. Wiosną sypnęłam nawóz, po czym poprawiałam grabienie i pewno połowę wygrabiłąm tego, co wsześniej rozsypałam :crazy:
Posypałam 2tyg temu nawozu, deszcz podlewał solidnie..i jest wreszcie pięknie :woohoo:

Cieszę się, że i u Ciebie sytuacja się tak super poprawiła- jak to fajnie cieszyć się razem :kiss3:

Ogródek Gosi cz. 2 10 Lip 2016 23:38 #489248

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Dzielżany do trawek... to jest super pomysł :dance:
Ewa

Ogródek Gosi cz. 2 11 Lip 2016 08:44 #489273

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, myslę, że najbardziej przyjazny dla naszej trawy był deszcz. To podlewanie mało daje. Chociaz nasza trawka jest młoda, więc musi się jeszcze porządnie uko0rzenić. Może za rok będzie już lepiej?
Ja zamierzam dzisiaj posypać nawozem. Zapowiadają deszcze więc powinien szybko się rozpuścić


Evciu, dla mnie wymarzona rabata trawiasta to dzielżany, jeżówki, periowska i hortensje, ale to wymaga miejsca. Nie mam tyle, dlatego ograniczam się do dzielżanów, może jeżówki tez wcisnę

Ogródek Gosi cz. 2 11 Lip 2016 10:54 #489313

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Deszcz oczywiście o wiele lepsze daje efekty, niż lanie z wodociągu..ale u mnie cuda zdziałał nawóz. Trawa rosła, ale leniwie i była bardzo blada. Teraz ślicznie się zazieleniła- a ja sobie obiecałam, że od teraz będę tego solidnie pilnować!
Zamierzam też, po raz pierwszy, zastosować nawóz jesienny. Nigdy tego nie robiłam, uważając, że to zbyteczne..ale chcę sprawdzić czy faktycznie trawa przezimuje lepiej. Młoda jest, więc chcę jej pomóc się u mnie zadomowić.
Teraz się na nią nie mogę napatrzeć :woohoo:

U Ciebie podlewanie i tak chyba lepsze niż moje, bo ja z wodociągu, a Ty ze studni.. Mimo wszystko masz rację- nigdy w upalne dni podlewaniem nie poprawiłam wyglądu trawy..a wystarczył porządny deszcz i od razu było lepiej.
U Rodziców zawsze to obserwowałam- z Tatą laliśmy wodę a trawa wysychała..po czym przeleciała burza i robiło sie zielono.
W pogodzie najbardziej lubię upały, słońce.. ale obecnie padający deszcz mnie mimo wszystko cieszy- po uciążliwym ubiegłym roku teraz to miła odmiana ;)
Rewelacyjnie trafiłaś z zakładaniem trawnika, na pewno się odwdzięczy :kiss3:

Ogródek Gosi cz. 2 11 Lip 2016 13:59 #489356

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, jak to się zmienia upodobania? :happy:
Ja kiedyś też nie lubiłam deszczowej pogody
Teraz wręcz się cieszę, a w pracy patrzą na mnie jak na wariatkę.
Ja też po raz pierwszy będę chciała zastosować nawóz jesienny.
Chciałam w zeszłym roku, ale m. kupił zwykły, więc zostawiłam na ten rok.
Nowego już nie kupiliśmy
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, zanetatacz

Ogródek Gosi cz. 2 11 Lip 2016 14:47 #489364

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Dla Ciebie zwiastun dobrej nadziei :kiss3:



pozdrawiam cieplutko !
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogródek Gosi cz. 2 11 Lip 2016 22:19 #489443

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Nawóz jesienny stosowałam do tej pory tylko pod iglaki.

Ogródek Gosi cz. 2 12 Lip 2016 07:40 #489484

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ależ u Ciebie zmian :woohoo: trawka ledwie wysiana była, pamiętam jak się cieszyłaś, że niebo podlewa, a tu proszę jaki piękny trawnik!!
Ja to mam już szczerze dość deszczu. Ciągle przechodzą ulewy, już mi wykańczają ogórki i pomidory. trawa oczywiście nie narzeka i rośnie jak durna, co w przeciwieństwie do ciebie wcale mnie nie cieszy, bo ciągle trzeba kosić.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Ogródek Gosi cz. 2 12 Lip 2016 21:20 #489660

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aniu :kiss3:

Bożenko, ja nawet pod iglaki nie stosowałam, ale chyba też będę musiała zacząć stosować, bo w tym roku ucierpiały, szczególnie tuje

Lucynko
, wcale się nie dziwię, że można mieć dosyć deszczu, ale ja nie mam bo mam go tyle ile trzeba. Nawet pada wtedy kiedy albo śpię, albo jestem w pracy
Pogoda idealna :happy:
Szczególnie dla trawnika
W przyszłym tygodniu zaczynam ostatnią część, mam nadzieję, ze pogoda będzie równie łaskawa
Nie marzę o upałach

Dzisiaj pokażę Wam moje liliowce
044-22.jpg



045-26.jpg


087-6.jpg


008-56.jpg


023-40.jpg


024-39.jpg


034-31.jpg


035-31.jpg


045-27.jpg


043-23.jpg


044-23.jpg


046-19.jpg


080-10.jpg


027-33.jpg


041-24.jpg


045-28.jpg



Kwiaty oczywiście się powtarzają
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Bozi, eda_s, zanetatacz

Ogródek Gosi cz. 2 12 Lip 2016 21:43 #489676

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Obfitość kwitnień liliowcowych :hearts: U mnie na razie posucha.

Ogródek Gosi cz. 2 12 Lip 2016 21:45 #489677

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zamierzasz poszerzać kolekcję liliowców?

Ogródek Gosi cz. 2 12 Lip 2016 22:08 #489687

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Liliowce kochana Małgosiu, masz bezsprzecznie wspaniałe, ale mnie bardziej ( wybacz !) interesuje ta biała lilia z postu z 10 lipca - pamiętasz może, co to za odmiana ? Jest piękna, a ponieważ będę buszować w tym roku wśród nowych cebul, wolałabym wiedzieć, czego szukać ;-)?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Ogródek Gosi cz. 2 12 Lip 2016 22:37 #489704

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Gosia jesteś!!!! a myślałam że i Ty pójdziesz za dziewczynami ?do której zajrzę furtka zamknięta.....przykro ale......Trawnik ładnie się zazielenił a ze są luki trawa zarośnie i śladu nie będzie..liliowce masz śliczne ja też w tym roku dokupiłam nowych do tej rabaty trawiastej śmiało możesz hortensję posadzić..


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.521 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum