TEMAT: Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 09 Cze 2016 13:51 #479271

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nelciu ,jakie masz cudowne hortensje.Ja ogrodowych nie mam ,bo notorycznie przemarzają .Jedna ,którą sobie zostawiłam ,to w tym roku też oczywiście nie zakwitnie.Ogrodowe są piękniejsze od bukietówek ale niestety nie wszędzie wytrzymują zimę .Podziwiam Twoje ogrodowe zacięcie ,masz pięknie :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu


Zielone okna z estimeble.pl

Moje metamorfozy 09 Cze 2016 21:20 #479407

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Ewa,
to ich pierwszy sezon u mnie. O tych z OBI oczywiście nie wiem nic, nawet imion brak. Te w pączkach mają wytrzymać nawet -29 stopni, ponadto kwitną również na tegorocznych pędach- zobaczymy. Na razie podlewam :garden1: podlewam :garden1: podlewam :garden1:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy

Moje metamorfozy 09 Cze 2016 22:20 #479436

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Wdepnęłam do.....niezłego raju na ziemi! Tylko czemu dopiero teraz? Czemu nie wcześniej? Dlaczego mi ten raj gdzieś zawsze umykał? A pochwały.... I od czego tu zacząć? Naprawdę nie wiem, trudny wybór!! Ja, co zazwyczaj nieco gadułkowa jestem, tym razem nie umiem słów zachwytu sklecić. No cóż... moja rozdziawiona buzia
i wychodzące oczyska z orbit
będą Ci musiały tym razem wystarczyć!!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 10 Cze 2016 13:07 #479583

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Krysiu,
aż się zarumieniłam, wystarczy, wystarczy... :oops:
Wdeptuj proszę częściej!

Twój raj odwiedzam po cichutku, hoje z domu rodzinnego pamiętam, rosną zresztą do dziś.
A cała reszta Twoich cudeniek zachwycająca! Masz talent.
W moim ogródku nie mam tylu roślin co Ty mieścisz w mieszkaniu.
Piękna pasja, podziwiam. :flower2: :flower2:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2016 09:10 przez Forumowa Żabula.

Moje metamorfozy 10 Cze 2016 15:05 #479615

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Nelu, bo Twój ogród jest nie za duży, nie za mały, do obróbki doskonały. Taka bombonierka :)

A hortensje u mnie jeszcze malutkie, nie takie jak Twoje, ale też już do kwitnienia się przygotowują, więc cieszę się, że chociaż coś mnie nie zawodzi. Za to piwonie, to mnie jednak nie lubią :dry: Pozostaje mi tylko podziwiać u forumowych koleżanek :search:

Miłego weekendu, pozdrawiam!
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 17 Cze 2016 14:00 #482007

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Ale ten czas leci!
Mieszkamy już na działce (hurra!) a tam nie mam netu, stąd moja rzadka obecność u.. siebie samej :wink2: Pochwalę się moim pierwszym klemkiem, na kolor nie miałam wpływu, dostałam od koleżanek, ale i tak mi się podoba.
Fotka sprzed tygodnia:

20160611_135153.jpg


a tak ostatnio, wieczorem

20160616_185809.jpg


Bardzo mi to życie 'na wsi' odpowiada, całe popołudnie i wieczór jestem w ogródku, wieczorem padam wcześnie i wstaję raniutko, Moniś-Sz pewnie zmierza wtedy do sypialni :happy:
Dzisiaj ledwo mogłam wyjechać z działki - tak lało. Nareszcie można powiedzieć, bo do tej pory to tylko kropiło czasem.
Parę zdjęć z ogródka

20160616_190224.jpg


20160612_180202.jpg


20160616_190401.jpg


20160616_190420.jpg


20160616_190437.jpg


Miłego weekendu!
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Adela

Moje metamorfozy 17 Cze 2016 14:28 #482022

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Witaj Nelu :bye: Ale masz fajnie - cały dzień w ogródku!
Klemek ma bardzo zacny kolor i ładnie się rozrasta :flower2:
U mnie po raz pierwszy od ...nie wiem kiedy w końcu od kilku dni pada. I to solidnie :garden1: Bardzo, bardzo mnie to cieszy :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 23 Cze 2016 21:30 #483997

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Znowu tydzień minął a ja nie wiem kiedy. Coraz częściej zazdroszczę tym co już nie muszą do pracy chodzić, zostało mi jeszcze całe półtora roku...
U nas temperatury śródziemnomorskie. Właśnie zaczęłam dziś urlop i ponieważ wyjeżdżamy na dwa tygodnie to podlewałam i podlewałam już od rana. Sąsiedzi parzyli na to z politowaniem, bo kto podlewa w taki upał, ale trudno - mam czyste sumienie, że podlałam, choć na na moim piachu to na długo nie starczy.

20160623_124333-1.jpg


20160623_104221.jpg


20160623_104252.jpg


20160623_104403.jpg


20160618_102811.jpg


20160618_103325.jpg


20160623_103953.jpg


20160623_194226.jpg


20160618_103046.jpg


20160623_124232.jpg


20160623_124319.jpg
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Anna96, Monika-Sz, Łatka, Adela

Moje metamorfozy 23 Cze 2016 22:30 #484032

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Moniś, bukszpany fociłam dziś dla Ciebie, pytałaś o 'parasolkę', tak właśnie wygląda. Z całej wielkiej kuli czy raczej jaja zostawiłam tylko czubek. Zaraz zrobiło się więcej miejsca, muszę tylko zagospodarować okolicę, która się odsłoniła i nie wygląda.
Zbieram się do spania bo jutro świtem bladym wyruszamy na kolejną wyprawę, tym razem ponownie do Norwegii. Wszystko (mam nadzieję) spakowane, lubię tę lekką niepewność przed wyjazdem.
Ha! przed chwilą miałam telefon od właścicieli domku, który będzie naszą bazą, że wyjeżdżają do poniedziałku, w związku z tym klucze będą w drzwiach!! :happy4: :happy4:
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz, Łatka

Moje metamorfozy 23 Cze 2016 22:33 #484034

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Fajnie obciachałaś bukszpana..na pudla :woohoo:

Udanego urlopu życzę.. i niech troszkę popada pod Waszą w ogrodzie nieobecność :kiss3:

Hortusie piękne, szczególnie ten bledziutki fiolecik, taki lawendowy.. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 23 Cze 2016 23:50 #484063

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19226
  • Otrzymane dziękuję: 79365
Nelu, prześliczna ta lawendowa hortensja o koronkowo złożonych kwiatkach :hearts: Organizujesz może jakieś kursy uprawy ogrodówek? Chętnie bym się zapisała B)
Odrobineczkę zazdroszczę tego uczucia: jutro w drogę. Myślę, że to taki atawistyczny kręciołek, pozostałość po naszej przeszłości nomadów i zbieraczy :lol: Co prawda mnie ciągnie raczej w przeciwną stronę Europy - ale jak Norwegia, to teraz! Na białe noce załapiecie się na bank! Bardzo ciekawa jestem wrażeń, może mała fotorelacja?
Udanej podróży pełnej niezapomnianych przeżyć!
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 23 Cze 2016 23:59 #484065

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pisałyśmy razem.. Dziękuję, że pamiętałaś o moim zainteresowaniu buksikiem. Wyszło uroczo..i zobacz, jak to jest.. Jedna akcja rodzi drugą- miejsce się zrobiło, trzeba obsadzić :lol:

Niezła akcja z kluczami w drzwiach.. co za kraj :woohoo:
Udanego urlopu..chyba wyczuliście nadchodzące upały i stąd ten kierunek obraliście ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 06 Lip 2016 23:58 #488220

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Rany boskie!
Na dwa tygodnie nie można się stąd ruszyć! Tyle furtek pozamykanych! :jeez: :jeez:

Wróciliśmy, wrażeń bez liku, zdjęć jeszcze więcej, a które tu wybrać?!!
Jak trochę się ogarnę to będę Was zanudzać, na razie nasz domek, malutki ale z jakim widokiem!
Akcent ogrodowy - ogromny pachnący jaśmin i przedziwne osiki (chyba?) o pokroju smukłych topoli

DSCF1614.jpg


Aniu, masz rację z białymi nocami - to zdjęcie z 23.21 (z okna sypialni...ach, ach, ach)

20160625_232117.jpg


Uciekam do łóżka, padam po podróży, dobrej nocy.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Monika-Sz, Łatka, Adela

Moje metamorfozy 07 Lip 2016 00:08 #488223

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jaki piękny widok :woohoo: :woohoo: Koniecznie uprasza się o więcej fotek!!

Tak sobie pomyślałam, białe noce..hmm.. Mnie czasem do domu zmrok wygania- a tam ogrodować można do upadłego :woohoo: ..Cudowne miejsce :rotfl1:

Buziaczki- fajnie, że wróciłaś.

p.s. jak ogród przetrwał rozłąkę?

Moje metamorfozy 07 Lip 2016 09:38 #488268

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19226
  • Otrzymane dziękuję: 79365
Oj, Nelu, jak dobrze, że szczęśliwie wróciłaś - i jeszcze z takimi zdjęciami! Oczywiście czekam na więcej - może być w dziale o podróżach, jeśli nie chcesz zdominować swojego ogrodu zorzami polarnymi itd ;)
Nelu, nie wiem, w jakim regionie Norwegii byliście (moi znajomi z psiego forum twierdzili, ze np. na wyspach klimat dzięki prądom morskim jest całkiem łagodny), lecz zapewne w głębi musiałabyś przez te dłuuuugie letnie dni nadrobić w ogrodzie sporo - wegetacja rusza koło połowy maja, a w październiku bywa śnieg.
W każdym razie mama fińskiego chłopaka mojej córki twierdzi, ze mamy wieczne lato :rotfl1:
\
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 07 Lip 2016 10:03 #488271

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Moniś, Aniu - jak mi miło, że mnie nie zapomniałyście! :hug:

Radość mąci decyzja Moniki, zupełnie nie orientuję się co tu jest grane...
Ale fajnie, że jeszcze tu zaglądasz, byłoby mi baaardzo przykro gdybyś tak po prostu zniknęła, ze swoim ogródkiem i Cygusiem.
Mojego ogródka jeszcze nie widziałam, zaraz jedziemy, mam wolne do niedzieli.

Aniu, nasza baza była nad Eidfjordem, to mała odnoga Hardangerfjordu, na wysokości Bergen.
Z pogodą trafiliśmy średnio, 17-19 stopni, dużo dni pochmurnych, na szczęście nie padało. U naszych gospodarzy nawet była lekko wyschnięta trawa, nie do wiary. Najładniej bywało późnym wieczorem i nad ranem. :angry: Ja jestem zmarźluch, ale tubylcy mają lato, panie nawet z odkrytymi plecami widziałam.
Większość zaplanowanych wypraw udana, choć mam niedosyt 'wspinaczkowy' - dużo śniegu w górach a na to nie byłam przygotowana. Nie mogę się jednak powstrzymać, żeby się nie pochwalić takim osiągnięciem

DSC00515.jpg

cdn
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, DANA, Monika-Sz, Łatka, Adela

Moje metamorfozy 08 Lip 2016 15:48 #488587

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Wow!!!!!!!!!!!!!!! Ależ Cię Nelu poniosło na drugi koniec świata, ale dobrze, że wyprawa udana, a powrót szczęśliwy. Bardzo malowniczy kraj, a widoki to raj dla pejzażystów :)
Osiąknięcie tego malutkiego kamyczka rooooooobi wrażenie :woohoo: Dzielna dziewczyna :bravo:
Czekam na dalszą relację fotkową.
Jak przetrwał ogród Waszą rozłąkę?
Pozdrawiam cieplutko, weekendowo :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Moje metamorfozy 09 Lip 2016 23:15 #488996

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • na pewno się uda!
  • Posty: 229
  • Otrzymane dziękuję: 195
Arletko, wyprawa udana, wszystko nam dopisało może oprócz pogody - mogłoby być trochę cieplej.
Inspekcja ogródka wypadła pomyślnie, horki trochę ucierpiały, z braku wody chyba. Bukietowe to nawet mają pożółkłe liski od dołu. Trawnika umyślnie nie nawoziłam w czerwcu, straszny bladzioch z niego. Dałam mu jeść, akurat wieczorem ładnie popadało, będzie dobrze.

Aniu-Łatko, wracam do tematu horek ogrodówek, ja tu nowicjuszką jestem zupełną, te co mam to od wiosny dopiero, niektóre nawet mi zmarzły bo za wcześnie wsadziłam, uczę się na własnych błędach. Tę "lawendową" trochę jednak przekłamało, w realu to ona jest mniej lawendowa niestety.
A jak o nich mowa to w Norwegii można mieć taką już za

DSCF1960.jpg

Korona norweska to mniej więcej pół złotego, ich ceny ogólnie powalają, ale o tym opowiem w innym miejscu.
Byłam bardzo zdziwiona jak rośliny radzą sobie w tamtych warunkach, rododendrony to wcale nie rzadki widok, hortensje pnące zachwycają kwitnieniem (mojej pąki zmarzły w kwietniu), na zboczach dojrzewają czereśnie, jabłka i gruszki (czereśnie po 99 koron za kg), z daleka wygląda to jak winnice na południu.

DSCF1823.jpg


DSCF1817.jpg


DSCF1835.jpg


20160704_193156.jpg


A wszystko jest takie dorodne

20160627_183638.jpg


20160627_181933.jpg


DSCF1974.jpg


cdn.
pozdrawiam Nela
Moje metamorfozy
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.305 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum