TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 19:25 #134749

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
O rany! Dziewczyny współczuję! Mogło troche wyrównać i sypnąć u nas, bo na zachodzie śniegu jak na lekarstwo, a wiatr zimny huuula, mróz trzaska... Chyba pierwszy raz tej zimy zmarzłam. No i właśnie sobie przypomniałam, że z mojej ukorzenionej z patyczka Nostalgii butelkę zwiało, czyli nieosłonięte biedactwo... A już takie ładne pąki miała...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 19:37 #134757

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ło kurka :eek3: , ale dowaliło :pinch:

Martuś, to ja może łajzę Ci pożyczę? :hug: Współczuję tego odśnieżania :hug2: .
U nas też wieje, jak w ... lubelskim :rotfl1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 20:01 #134768

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
rany....ile śniegu! :eek3: :blink:
to może ja przestanę marudzić na mój bo u mnie aż tak dużo nie ma....ot do kolan najwyżej :wink4: ale nie powiem, żebym nie chciała sobie poskakać po takim śniegu i w takie zaspy......ale bym miała ubaw :happy3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 20:05 #134771

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Żeby Lubelszczyzna nie myślała, że ma najwięcej śniegu - zgłaszam do konkursu małopolskie zaspy, straszliwe zawieje i przerażające zamiecie :evil: Dzieci nie poszły do szkoły. Komunikacja grzęzła i niedomagała . Prawdziwy zimowy horror.
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2013 20:07 przez Margolka.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 20:21 #134783

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ja fot wstawiać nie będę ale............ pod blokiem miałam to samo. Lepiej - pług przeleciał o 6 rano - ale zamiast pomóc........pomógł max na godzinę. Potem było jeszcze gorzej, szczególnie, że pług zrobił wzdłuż chodnika coś w rodzaju rynny..... więc domówicie sobie ci z tą rynną się działo..... jeszcze głębiej śnieg tam się magazynował, w efekcie - nie było szans by przejść tą przeszkodę.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 20:34 #134788

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Trzeba przyznać, że zima robi wszystko, żeby na długo pozostać w naszej pamięci... :mad2: Jakby mniej jej zależy, jak ją zapamiętamy ;) , byleśmy zapamiętali!
Ja pamiętam szesnastodniowe prognozy z końca lutego... Dziś miało być 16 stopni na plusie! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 22:29 #134846

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Jak ja Cię dobrze Markitko rozumiem, śniegu u mnie do połowy płotu.
Zaspy śnieżne faktycznie wyglądają jak wydmy, też miałam takie skojarzenie.
U nas raniutko odwołano lekcje, bo nie było szans na przejazd autobusów szkolnych,
pługi utknęły w zaspach a miejscami nieprzejezdna była nawet droga krajowa :blink: .
Chyba wiatr cichnie, jutro pewnie będzie pospolite ruszenie z łopatami i innym sprzętem.
Ciekawa jestem, kiedy staje ten śnieg na tyle, by można było rośliny posadzić.
Sądzę, że przed świętami raczej róż sadzić nie będziemy??? :garden1:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 22:35 #134852

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ależ czemu nie? :silly:
W donice!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 15 Mar 2013 22:37 #134853

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Donice wyszły - hm... nie mam ich aż tyle :rotfl1: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2013 22:47 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 16 Mar 2013 10:34 #134948

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Te długoterminowe pogody to wcale sie nie sprawdzają,ale to co my tu mamy,to jakaś masakra,śniegu dosypało,zaspy na 1m miejscami dużo więcej, w styczniu takie pogody nie pamiętam,a co mówić ,że 15-16 marca :mad2: Zasypało mam wiosenkę :angry: :angry: :angry:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 16 Mar 2013 15:41 #135032

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jolu i po co było zamykać wątek :funnyface: . Sprowokowałaś tym zimę, która postanowiła jeszcze pokazać co potrafi ;) . A u Ciebie postarała się wyjątkowo :rotfl1:

Aga u mnie też piasek, dlatego tez wszelkie roztopy mi niestraszne :happy3: . A nawet wręcz przeciwnie :P

Dagmaro chętnie bym się podzieliła tym śnieżnym nadmiarem, zwłaszcza nadwyżkami powyżej metra :rotfl1:
U mnie wiatr hulał z pokrywą od beczki na deszczówkę :whistle:

Dorcia oj przydałaby się łajza, bo po pracowitym przedpołudniu :tongue2: rąk nie czuję :ouch:

Martuś no właśnie ;) , nie marudzić :teach:
Takie zapędy do ganiania po zaspach to ma mój pies :happy3: . Wspina się nawet na te półtorametrowe :crazy: , zupełnie nieświadomy, że do ziemi jest 4 wysokości psa :rotfl1:

Margolciu wiem, że i u Was było ciężko :hug: . Mojej córki szkoła w mieście, to nie zamknęli ;) , a potem okazało się, że dotarło 7 z 25 dzieci :supr: . Co się działo więcej nie wiem, bo ugrzęzłam w domu aż do dzisiejszego południa :P

Ula w dodatku ponoć pod Łęczną był największy korek na lubelszczyźnie :dazed: z powodu jakiegoś TIRa :crazy:

Marto i wygląda na to, że jej się udało :evil: . Ja przynajmniej na pewno długo nie zapomnę :hammer:
Długoterminowe prognozy już dawno mnie wkurzają :angry: , zmieniają się dwa razy dziennie :hammer:

Elu rzeczywiście dziś w drodze do miasta obserwowałam powszechne pospolite ruszenie :silly: , kto żyw łopatą machał :woohoo: . Wygląda na to, że sytuacja opanowana B)
Bardzo bym chciała pojechać po róże już w pierwszym tygodniu kwietnia, ale czy się uda :think:

Gorzatko róże z gołym korzeniem charakteryzują się sporymi korzeniami :wink4: , takich donic też nie mam :P

Aniu jeszcze rano (przed odśnieżaniem :evil: ) byłam wkurzona ;) , ale jak widzę słoneczko topiące śnieg pomimo ujemnej temperatury, to mi mija ;)




Postanowiłam uwiecznić na pamiątkę pozostałości wczorajszego koszmaru :pinch:


DSC_5009.JPG


róże :silly:


DSC_5014.JPG


budleje :lol:


DSC_5015.JPG




DSC_5016.JPG
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 16 Mar 2013 15:53 #135037

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś zazdroszczę Ci tych zimowych scenerii .U mnie raczej bezśnieżnie ,ale mrożno i trochę tego białego by się przydało .Teraz martwię sie o róże, bo i w dzień jest okrutnie zimno a dzisiaj świeciło słonko to podwójnie żle :(
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 16 Mar 2013 17:20 #135039

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Będę się powtarzać... ale to jest wręcz niewiarygodne! A przecież nie mieszkamy nawet na dwóch przeciwnych krańcach Polski! :unsure:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 17 Mar 2013 18:13 #135464

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Martusiu zima jeszcze u Ciebie okropnista, od poniedziałku ma się robić cieplej. :flower2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 19 Mar 2013 14:01 #136060

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie jest tak samo,zamiast zieleniejącej się trawki na powitanie wiosny,hałdy śniegu,i jeszcze pada,,,,chyba tylko bałwany pozostaje lepić, zamiast Marzannę :mad2: :mad2:Podejrzewam,że i do świąt Wielkanocnych to nie stopi się :crazy: :placze:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 19 Mar 2013 14:30 #136083

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
markita wrote:
Postanowiłam uwiecznić na pamiątkę pozostałości wczorajszego koszmaru :pinch:

DSC_5009.JPG

Dlaczego zaraz koszmaru, takie piękne fale, prawie jak nad morzem :woohoo:
U mnie dla odmiany obrzydliwa bryja :sick:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 19 Mar 2013 18:02 #136146

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
U mnie aż takich zasp nie ma :dry: .... na szczęście :pinch: . Na temat spóźniającej się wiosny mówić nie będę :evil: . Mnie martwi to, co się będzie działo jak to wszystko zacznie się roztapiać :think: . Nagłe ocieplenie teraz to byłaby chyba gwarantowana powódź :sad2: . Może niech już lepiej ociepla się powoli :unsure: .

Marta, jak tam przedszkole na parapetach? Ja dziś znów przeklęczałam na podłodze pół dnia :happy: . Parapety mi się kończą :dazed: , ziemia do pikowania też :happy: , a dziś wysiałam kolejne nasiona :crazy: .... na głowę mi padło w tym roku jak nic :ouch: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 18:02 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI 20 Mar 2013 13:42 #136452

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jadziu chyba teraz troszkę śniegu masz? :dry: U mnie ciągle mega zaspy :jeez: , w dodatku wczoraj się dowiedziałam, że Lublin pobił w zimie niechlubny rekord największej ilości pochmurnych dni w zimie :sick:

Gorzatko żebyś wiedziała, że niewiarygodne jak ten nawrót zimy Cię omija :whistle: . W dodatku masz to szczęście, że omijają Cię również i mrozy ;) , tylko pozazdrościć :oops:

Małgosiu mamy już środę, a poprawa tak minimalna, że prawie jej nie ma :unsure: . W dodatku na niedzielę Wielkanocną nadają u mnie śnieg :placze:

Aniu wszystko wskazuje na to, że do Wielkanocy nic się nie zmieni :cry3: , codziennie w nocy mróz, więc jak się ma topić? :sick:

Wiesiu teraz już wydmy nie wyglądają tak ładnie :dry: . Ciągle łazi po nich pies i w dodatku obgryza wszystko, co wystaje :hammer: , a czego by nie dostał, gdyby go zaspy "nie podsadziły" :mad2: :mad2:

Dorcia nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie żadne gwałtowne ocieplenie się nie zapowiada :angry: , wręcz przeciwnie, właśnie przeczytałam, że na Wielkanoc ma być u mnie śnieg :placze:
Relacja z przedszkola poniżej ;)



Zmobilizowana przez Dorcię :hug: pokażę dziś moje parapetowe przedszkole :)
Brokuł już się prosi o pikowanie :woohoo:


DSC_5021.JPG


Moje zastępstwo za kobeę - azarina :P


DSC_5023.JPG


Widać też już mikroskopijną lobelię :lol:


DSC_5025.JPG


Błyskawicznie wzeszła posiana 15.03 marca gipsówka :fly:


DSC_5026.JPG


Pomidory przeniosłam na cieplejsze okno, czekam też na szałwię omączoną i heliotrop :silly:
Pojedyncze kwiatki też się na parapecie trafiają ;)
Śniedek w towarzystwie pierwszej (oby!) wiosennej muchy :happy3:


DSC_5027.JPG


A o tym nie wiem, co myśleć :think: . Już czwarty miesiąc wypuszcza wciąż nowe kwiaty, śnieg go nakręca? :crazy:


DSC_5030.JPG



A! Jeszcze coś takiego za grosze w Biedronce sobie kupiłam :P


DSC_5032.JPG
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.438 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum