TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 19 Kwi 2014 21:31 #244763

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Tak się zastanawiam... pisałaś, że tęsknisz za zielenią, ale przecież wszystkie rabaty masz wyściółkowane na beż, a drogi to żwirek - też raczej beżowo- szary... Nie ma gdzie ta zieleń wyleźć nawet jakby chciała.

Ja dziś musiałam :garden: Nawet w niektórych miejscach już drugi raz, tak odrasta zawzięta trawa.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2014 21:31 przez aguskac.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 19 Kwi 2014 21:48 #244768

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Nie ma szans zeby podlewac taki obszar trawy, Agusko. Po prostu studnia nie wydoli, a deszczu mamy mniej niz 2/3 cala od poczatku roku. Mowiac o zazielenieniu, czekam na podrosniete drzewa i krzewy :lol: Choc nie powiem, myslalam tez o pomalowaniu sciolki farba w spreju na zielono! :wink4:


Haniu-dziecko wyzarlo mi ostatnie truskawki i wlasnie robie liste dla meza, zeby pojechal z nia do sklepu. Ja dalej ledwie kustykam i cos sie boje, ze skonczy sie to nastepnym wstrzykiwaniem sterydu w staw :sick:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 19 Kwi 2014 23:45 #244795

  • Roma
  • Roma's Avatar
Diano-Spokojnych i leniwych Świąt, dla Ciebie i Twoich bliskich.Przynajmniej dwóch leniwych dni a być może obędzie się bez sterydów :think: Organizm chyba byt przeciążony i po prostu się broni.Trzymam mocno kciuki za Ciebie i oby obyło się bez lekarskiej interwencji :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 20 Kwi 2014 08:32 #244806

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dianko, zrób coś dla mnie... nie dźwigaj tego cementu sama... poproś jakiegoś mena do tej pracy... proszę...


k31.png
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 20 Kwi 2014 09:24 #244811

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Przepracowałaś się moja kochana i takie skutki niestety. Wiem, że nie usiedzisz spokojnie, ale nie musisz robić rzeczy tak ciężkich. Posłuchaj zdrowego rozsądku (czyli koleżanek z Oazy) :rotfl1: Trzymam kciuki żeby dolegliwości ustąpiły bez interwencji igiełkowej. Idę do garów ( jak ja tego nie lubię :mad2: )i tak będę latać do ogrodu i coś tam dłubać. Jest tak piękna pogoda, słoneczko, cudownie cicho....marzenie ogrodnika :dance:
Dobrego dnia i miłej wizyty u znajomych.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 20 Kwi 2014 19:16 #244853

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja doskonale o tym wiem, dlatego się tak zdziwiłam kiedy napisałaś o tęsknocie za zielonością.
Pamiętasz jak w tamtym roku czekałam aż się Wam zazielenią trawniki i wyjaśniałaś mi, że mam się nie łudzić :supr:
A może jakiś mini trawniczek tuż przy tarasie :P Chociaż 2m2 na 2m2 ;)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 03:09 #244968

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzis mielismy nawet krotka burze! Robila wieksze wrazenie optycznie niz podlala ;)


DSCN8145.JPG




Do znajomych koniec koncow nie pojechalismy, bo zlapali jakiegos wirusa i odwolali wizyte. Za to pojechalismy do chinskiej restauracji, gdzie rzucilam sie na duszone osmiornice :drool: Potem do ksiegarni, z ktorej wrocilam z nareczem ksiazek kucharskich :lol: :silly:
Najpierw jednak , tradycyjnie, bylo zbieranie plastikowych jajek nafaszerowanych slodkosciami :woohoo:

DSCN8138.JPG


DSCN8139.JPG


DSCN8140.JPG


DSCN8141.JPG




Mezowi pokazalam w koncu zawartosc bagaznika. Nie byl zbytnio szczesliwy, ale nie powiedzial nic zlego, a wrecz sam poprzenosil i poskladal latarnie z owych kawalkow. No i wyglada, jakby tam byla od zawsze :lol:

DSCN8150.JPG


DSCN8151.JPG


Rzut oka z bliska:


DSCN8147.JPG


DSCN8148.JPG


DSCN8149.JPG


Corka dostala tez motyla ogrodowego-nie mogla sie zdecydowac, gdzie go wetknac... :devil1:
Moze na szczycie kupy zwiru?

DSCN8156.JPG


Albo w cyprysa arizonskiego? :think:

DSCN8157.JPG


Albo w latarnie? :P

DSCN8159.JPG


...ostatecznie skonczyl w jej lozku, miedzy setka pluszakow :wink4: Nie mogla sie z nim rozstac! :lol: :silly:
Załączniki:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2014 03:22 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 07:29 #244975

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Latarnia wygląda super, ale najpiękniejszy akcentem ogrodu jest ta różowa pszczółka :) Od razu zrobiło się wiosenniej.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 08:58 #244990

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Dopiero przy dziewczynce ta latarnia pokazuje prawdziwą swoją wielkość
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 09:25 #244993

  • Roma
  • Roma's Avatar
Szukanie jajek z słodyczami, to prawie tak jak u nas :) z tą różnicą,że u nas szuka się całych koszyków ze słodyczami.
Latarnia,faktycznie robi wrażenie. :eek3:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 15:19 #245052

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
latarnia prezentuje się wspaniale ;) zrób proszę zdjęcie w nocy z zapaloną świecą w środku ;)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 15:42 #245055

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej latarnia robi niesamowite wrażenie :supr3:
a jak tam dziś po dyngusie? :devil1:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 16:55 #245063

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Shirall-wypluj te slowa! :sick: Jakbym jej pokazala Dyngusa to caly dom, ja i psice by splyuwaly woda! Jak jest .....entuzjastyczna, :P trudno ja powstrzymac! :wink4: :rotfl1:

Agusiu- Co do motylka...to matka tez sobie jednego kupila. Czerwonego... :oops:

DSCN8175.JPG


DSCN8176.JPG



A mala czarna latarnia poszla tam:

DSCN8177.JPG


Mielismy za to zachod slonca, jakiego nie bylo od dawna.

DSCN8173.JPG


DSCN8174.JPG


DSCN8163.JPG



Bartku-ze swieca boje sie. Tu sa tony bardzo suchej sciolki :pinch: . Ale pomyslalam o takim "zniczu", ktory imituje lampke i nawet "plomien" migocze. I to jest na baterie :think:

Romo-wyobrazam sobie pozeranie tych koszykow slodyczy-i tak mala odmowila jedzenie czegokolwiek poza slodyczami :jeez: Co prawda szczupla jest, ale ma namietnosc do czekolady jak moja mama :happy3:

Ulo- :hug:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 19:49 #245106

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hahaha czyli miałabyś wesoło i mokro :rotfl1:
zachód słońca cuuudowny :hearts:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 23:02 #245227

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Bardzo wesolo... :pinch:

Wlasnei skonczylammalowac taras-na schodach dwie warstwy, na tarasie pierwsza. Upal niesamowity :jeez:

DSCN8178.JPG


DSCN8179.JPG


Podstopnie beda malowane na czarno. Jak wszystko wyschnie i psice nie beda mnie przyprawiac o atak serca probujac wejsc na swiezo malowane!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 21 Kwi 2014 23:21 #245241

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Piękny taras ,ale jestem ciekawy te motylki to na baterie czy zasilane słońcem :think:Jak przyjadę na pielenie ogródka to też zamawiam sobie taki zachód słońca :woohoo:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 22 Kwi 2014 01:08 #245273

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Taras widzę już skończony - prawie ;) Świetny jest, od początku mi sie podobał. Muszę jeszcze cofnąć się o kilkadziesiąt stron by zobaczyć domek grillowy - przyznaję, nie byłam u Ciebie dość długo :oops:
Do latarni ... zapewne będziesz wiedziała o co chodzi - lampka taka jak montowane są w kominkach ozdobnych, daje fajny efekt płomieni.
Rany, kobieto dbaj o siebie i nie tyraj za dwóch chłopa, bo zużyjesz się za młodu i to Ciebie mąż pochowa pod którymś kamieniem a nie Ty jego ;) Ja wiem, że życie z ADHD nie jest lekkie ale przynajmniej spróbuj :lol: ;)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 22 Kwi 2014 02:17 #245275

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tomku-te motylki to tylko ozdoba, nie swieca, tylko w wietrze machaja skrzydelkami na sprezynkach. Ale i tak czuj sie zaproszony! :woohoo: :hug:

Futrzasta-gdzie tam...utknelam w polowie. Na rzie mam zamiar dokonczyc malowanie i zrobic porecze, bo cos osy sie ostatnio kreca a takie miejsca (scianki puste w srodku) sa dla nich wymarzonym miejscem na zalozenie gniazda. Tutejsze osy jak wszystko w Teksasie-sa wieksze niz normalne! Sa dlugosci prawie malego palca i moje dziecko sie ich boi. Zalozylam pulapki na nie, ale i tak musze dokonczyc porecze.
Na rzie dachu nad tarasem nie robie-nie ma forsy na tyle materialu :whistle: Ale mam inne projekty, jak dokonczenie murku tzn przyciecie kamieni na wierzch; posadzeenie reszty roslin i doloaczenie ich do systemu podlewania, dokonczyc siding na domu; opryskac rosliny od szkodnikow (tzw pine moth, ktory sklada jaja w nowych przyrostach sosen); w koncu wykopac truskawki i posadzic kanny, bo kilka sadzon ekw domu juz osiagnelo metr wysokosci :pinch: ; zrobic ogrodzenie przy sadzie, usczelnic okna garazu bo panowie tylko przycieli blache i mozna sobie palec wsadzic i pokiwac, nie mowiac o swiezym powietrzu z zewnatrz; zedrzec farbe z tarasiku przy glownych drzwiach (juz kupilam preparat i zaczne to robic jak skoncze malowac taras tylni, ostatecznie jakos do tego domu trzeba wejsc i sie nie przykleic do swiezej farby :evil: )...
Maz skonczyl robic nawadnianie podziemne do kawalka przyszlego trawnika na tylnym podworzu-tamze czeka mnie zrobienie kamiennego chodnika no i dokonczenie patio.
ADHD bardzo by mi sie przydalo!!!! :rotfl1: :rotfl1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.989 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum