TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 21:02 #92270

  • Zuzia
  • Zuzia's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 162
Witaj Gosiu..ja również się cieszę że będę mogła w dalszym ciągu oglądać twój piękny, wypielęgnowany ogródek. No i oczywiście te twoje przepiękne lilie. :bravo:
Pozdrawiam Zuzia

Na starym po nowemu


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 21:11 #92283

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Imienniczko! :hug: Z Twoich zdjęć wyłania się przepiękny, bajecznie kwitnący ogród - taki jakie lubię najbardziej! Będę u Ciebie częstym gościem :bye:
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2012 12:13 przez Margolka.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 23 Lis 2012 22:44 #92370

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Oj, Gosiu... Wcale nie jest tak daleko do klimatu angielskich ogrodów... Co prawda, formułuję ten sąd na podstawie ledwie ;) trzech zdjęć...Ale tak naprawdę to pierwsze mówi za wszystko... Doskonale na nim widać to, do czego dążysz, a słowa są tylko potwierdzeniem...
Na tej rabacie widać doskonale dbałość o komponowanie roślin, zarówno kolorystyczne, jak i przestrzennie "wysoko-nisko"... Z odpowiednią proporcją przenikania...
A że budujesz napięcie niczym Hitchcock, to już zupełnie inna sprawa ;) Mnie też zaintrygowałaś! :)

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 24 Lis 2012 09:12 #92478

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Witaj Gosiu! Bardzo się cieszę, że będzie można podziwiać tu kolejny piękny ogród. Urzeka mnie harmonia barw na twoich fotografiach. Komponowanie barw to coś, czego jeszcze długo będę się uczyć... Z niecierpliwością czekam na opowieść o ekologicznej pielęgnacji ogrodu. Sama próbuję metodą prób i błędów prowadzić ogród w zgodzie z naturą i wolałabym uniknąć jak największej ilości błędów dzięki poradom bardziej doświadczonych ogrodników.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 09:09 #93316

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
katja wrote:
Okazała ostróżka :bravo: . Moje ostróżki po raz pierwszy w tym roku złapały mączniaka, radziłam sobie opryskami roztworem sody lub mleka. Gosiu, masz jakieś swoje sposoby?

Kasiu, na mączniaka u ostróżek nie mam żadnego sposobu, ponieważ nigdy mi ostróżki nie chorowały. Ale gdyby takiego oprysku potrzebowały to spróbowałabym roztworem z sody, który stosuję na róże. Skoro na nich sprawdza się rewelacyjnie to może ostróżkom też by pomógł. Przepis na roztwór: na 10 litrów wody deszczowej (ciepłej) wsypuję 5 łyżeczek sody oczyszczonej, wlewam 10 łyżek mydła potasowego, może być potasowo czosnkowe (nawet lepiej), pół szklanki denaturatu, dokładnie mieszam i takim roztworem opryskuję rośliny. Idealny również na mszyce. :wink4:
dodad wrote:
Uwielbiam klimat angielskich ogrodów, te przenikajace sie rośliny, kwiaty.
Niestety takie ogrody wymagaja przestrzeni więc mój ma inny charakter, ale może... kiedyś...

Dorotko a jakie założenia nie potrzebują przestrzeni? Popatrz na ogrody w stylu francuskim, japońskim, skandynawskim czy śródziemnomorskim. W każdym stylu do odpowiedniego jego wyeksponowania potrzebna jest przestrzeń. Tak naprawdę jednak rzadko kto w przydomowym ogrodzie ma tej przestrzeni dużo. Poza przypałacowymi i dworskimi założeniami, angielskie przydomowe ogrody są bardzo maleńkie. Jak oglądam ich kawałki ziemi do zagospodarowania to dochodzę do wniosku, że jesteśmy szczęściarzami. Nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć ogród w wymarzonym stylu, najlepszym dowodem na to jest miniaturowy ogród japoński mojej przyjaciólki Danieli. :flower2:

Elżbieto, Zuziu miło Was widzieć, mam nadzieję gościć Was częściej. :wink4:
Margolko wpadaj tak często jak tylko najdzie Cię ochota i znajdziesz czas. Zapraszam gorąco. :flower2:
Marto dziękuję za budujące słowa. Dużo zmian muszę jeszcze wprowadzić, ale teraz przynajmniej wiem w jakim kierunku iść, bo długi czas miotałam się po ogrodzie bez ładu i składu. :rotfl1:
Cebullo prowadząc ogród w sposób ekologiczny nie ma możliwości popełnienia błędów. :wink4: Nie ma możliwości przenawożenia ogrodu, użycia nieodpowiedniego nawozu, zasolenia gleby, niszczenia pożytecznych organizmów itd. Tu ważna jest tylko systematyczność i działania profilaktyczne, na zasadzie lepiej zapobiegać niż leczyć. Oczywiście moje sposoby prowadzenia ogrodu będę powoli przedstawiać w tym wątku jeśli więc znajdziesz tu coś dla siebie, to będzie mi miło. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 09:25 #93323

  • Kalmia
  • Kalmia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 373
  • Otrzymane dziękuję: 209
Witaj Gosiu!
Bardzo ładny masz ogród i niemniej ładne zestawienia kolorystyczne. Z niecierpliwością czekam na następne zdjęcia :search:
Pozdrawiam serdecznie :)

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 11:04 #93369

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Gosia wrote:
Nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć ogród w wymarzonym stylu, najlepszym dowodem na to jest miniaturowy ogród japoński mojej przyjaciólki Danieli. :flower2:

No, to ja poproszę o bardziej szczodre pokazanie swoich rozwiązań przestrzeni, a nie odsyłanie do mojego płachetka o wymiarach dywanu z salonu. :rotfl1: Może i moje marzenie się w ten sposób spełni.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 11:23 #93378

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Wpadłam przywitać się :bye: :bye: :bye:
Gosiu, ogród piękny. Skoro tyle czasu praktykujesz to może będę mogła liczyć i na Twoją pomoc. Dopiero zaczęłam przygotowywać się by kiedyś mieć piękny ogródeczek B)
Jest maleńki i cieszy mnie fakt, ze mam chociaż tyle :dance:
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2012 11:27 przez Danka1970.

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 12:06 #93398

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Dziękuję Gosiu za recepturę, czyli w dobrym kierunku zmierzałam, pryskając roztworem sody, ale bez dodatków :flower1: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 12:42 #93416

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Miło mi i Ciebie tu widzieć Gosiu :flower1: , choć nigdy bym nie przypuszczała, że ujawnisz się gdzieś jeszcze poza znanymi mi pieleszami tym bardziej bardzo się cieszę że mogę tu podziwiać Twoje ogodowe dzieło :flower2:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 14:53 #93445

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Droga Wiesiu, gdyby ktokolwiek jeszcze kilka tygodni temu powiedział mi, że zmienię forumowe barwy, to zaśmiałabym mu się w twarz. Ale poza przyzwyczajeniem, są rzeczy ważniejsze, a ja nie mogłam, szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń udawać, że nie widzę tego co się dokoła dzieje. Tym bardziej jeśli moi przyjaciele i współpracownicy są traktowani w sposób na jaki nie zasłużyli. Nie sądziłam jednak, że dla mnie zmiana "barw" będzie tak trudna. Prawdziwe jest powiedzenie, że starych drzew itd. :lol: Może wiekiem taka stara nie jestem, ale stażem forumowym już tak. :happy: Jak ktoś zna dobry sposób na chandrę to poproszę. Zupełnie nie potrafię odnaleźć się w nowej rzeczywistości. :wink4: Potrzeba chyba czasu na zaleczenie obrażeń. :unsure:

Kasiu w bardzo dobrym kierunku szłaś. :dance:

Danusiu witaj, nie ważna jest ilość a jakość. :wink4: To nic, że maleńki, z czasem może to być perełka sztuki ogrodowej. A ponadto mniejsze ogrody łatwiej się projektuje, zakłada i pielęgnuje. :flower2:

Danielo może nawet i ja bym te przestrzenie zagospodarowane pokazała, ale co począć kiedy do tej pory specjalizowałam się w portretowaniu. :happy2: Mogę jedynie obiecać, że postaram się to w przyszłym sezonie zmienić. :yummi:

Witaj Kalmio cieszę się, że zechciałaś mnie odwiedzić. :flower2:





Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2012 14:56 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): markussch01

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 15:01 #93448

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gosiu, myślę, że nie tylko ja cieszę się, że tu jesteś, jest tu wielu forumowych "rozbitków". Może to niezbyt trafne określenie ale wierzę, że szybko poczujesz się tu dobrze, atmosfera jest bardzo miła i przede wszystkim ogrodowa :)
Cieszę się, że jesteś i baw się dobrze :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 16:05 #93460

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosia wrote:
Cudna fotka :bravo: Ja także mam wiele zdjęć roślinnych zbliżeń, poglądowych niestety mniej, bo na co tu patrzeć :oops:
Ogródek młody to i fotki są jakie są :blink:
Gosiu ale chandra forumowa, czy pogodowa?
Na każdą inne lekarstwo ;)
Jeśli forumowa, to powiem, ze z nami było duuużo gorzej :blink:
NA szczęście nasza forumowa Hiacynta zrobiła nam wszystkim niespodziankę :hug: :kiss3:
Musieliśmy od początku tworzyć forumową społeczność i bazy roślin, tworzyć koncepcję budowy :whistle:
Wyobraź sobie jakbyś się czuła pozostając taką 'bezdomną' w sieci :(

Lepiej już nieco :hug:

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 16:19 #93462

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gosiu, piękne zdjęcia, a ta rutewka :hearts:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 17:17 #93481

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Gośka,przyjaznie przetrwaja :) nie ma mowy o przesadzaniu "drzew" wciaz rosna w naszych ogrodach
Znalezlismy sie w dobrym miejscu,gdzie mozna swobodnie dzielic sie swoimi doswiadczeniami ogrodowymi.../nie pod czyjeś nawiedzone "dyktando"..
Mnie tez potrzebne bylo kilka chwil jak i wiekszosci (na razie :) ) nie dalismy sie zwariowac :P
Juz mowilem w ktoryms z watkow,Gosie opanuja forum,juz tyle Was ;) tu zawitalo :P :) przesympatycznych Gosi
Bardzo rzadko pisze o tym na forum,ale Malgorzatką nalezy sie wsparcie duchowo-chandrowe

Serdecznosci Gosia - Pozdrawiam Markus

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 18:50 #93521

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, doskonale Cię rozumiem, bo i ja przeżyłam ciężkie chwile, kiedy musiałam opuścić wiadome forum :(
A właściwie zostałam wyrzucona i zbanowana na zawsze, bo nie mogłam tolerować dłużej i firmować swoją osobą pewnych zachowań :angry: Po 3 latach i 8 tys. postów to nie było łatwe...
Na szczęście powstała Oaza i Hiacynta przygarnęła zielono zakręconych poszukujących przyjaznego miejsca w sieci :)
Będzie dobrze, z pewnością przyzwyczaisz się i odnajdziesz w nowym miejscu!
Życzę Ci tego serdecznie :kiss3: :hearts:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 19:51 #93567

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Wspaniała ta pierwsza fotka! Co to za roslina, bo jakoś nie moge zaskoczyć :oops:

Mam nadzieję, że chandra wkrótce minie i będziesz się dobrze tutaj czuła. Życze ci tego z całego serca :) .
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Ogrodowe pasje Gosi. 26 Lis 2012 20:21 #93580

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
:) ostatnia kwitnaca roza w ogrodzie


DPP_0680B.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.851 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum