TEMAT: Ogrodowe pasje Gosi.

Ogrodowe pasje Gosi. 21 Cze 2013 22:09 #171514

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Gosiu,
u mnie dziś mocno grzmiało i słyszałem w radiu że najmocniejsze burze były w okolicach Żyrardowa i Grodziska-jaka u ciebie jest sytuacja-u mnie akurat troszkę pokropiło i więcej było ,,akustycznej''burzy :whistle: . :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Cze 2013 21:50 #172904

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Gosiu, śledzę to, co się u Ciebie dzieje... Niedobrze się dzieje... Ale takie rzeczy wpisane są w nasz ogrodniczy los... Podtopienia, wymarznięcia... Szkółkarze też muszą z czegoś żyć! ;) U mnie pamiętnej zimy 2012 wymarzło ze trzydzieści róż... Wydawało mi się to wtedy tragedią wielką... Ale wobec rzeczy, na które wpływu nie mamy, trzeba się ratować spokojem i godnością osobistą ;) Rwać włosów z głowy nie ma co... Trzeba odnowić nasadzenia! I w tym celu dobrze byłoby się udać na Lubelszczyznę! :)
Ja chyba przestanę przeklinać moje piaski... Jadąc na swoją działkę, mijam lessowe czy gliniaste okolice i widzę tę wodę stojącą na polach, przekraczam "granicę" ;), wjeżdżam w piaskową krainę i nie ma!

Ogrodowe pasje Gosi. 25 Cze 2013 22:15 #172917

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-mam te same przemyślenia dotyczące piachów co i Ty.Chyba wolę biegać z konewkami niż patrzeć jak wszystko mi marnieje.
Gosiu-mocno trzymam kciuki za Twój ogród i warzywnik.Patrząc na fotki widzę,że mimo przeciwnościom losu roślinki walczą i nie są skore do poddania.Oby już tak zostało a straty były jak najmniejsze :hug:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 01:17 #173329

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Ewo jak Twoje pomidory, poprawiło im się? U mnie w tym roku będą tylko pomidory, taką mam cichą nadzieję, bo tylko one jedyne jeszcze nie poddały się wodzie. Co mnie cieszy ale też wprawia w niemałe osłupienie, bo wedle wszelkich prawideł powinny już paść od nadmiaru wody. Co do roślin, to raczej listy robić nie będę bo za długa by była. Dziś usunęłam ciemiernik korsykański do końca i gipsówkę trwałą, zgniły od nadmiaru wody. Dwa dni temu usunęłam zgniłe ostrogowce, wiele lat dosadzałam rośliny, teraz od kilku tygodni usuwam to co nie daje rady wodzie. :(

Wiesiu :kiss3:

Dorotko bardzo dziękuję, będę pamiętała, że w razie czego mogę do Ciebie po prośbie przyjść. Na razie jednak to nie wchodzi w grę, nawet nie mam możliwości sadzić cokolwiek w to błoto. W tej chwili skupiam się nad odprowadzaniem nadmiaru wody z ogrodu.

Pawełku nie wiem jak u Ciebie, nie rozmawiałam ostatnio z bratem to nie wiem czy Was zalewa czy nie. U mnie znów ogród stoi w wodzie od kilku dni. Jak wyglądają rośliny możesz sobie wyobrazić.

Martusiu wypad na Lubelszczyznę miałam w planach, nawet wspominałam o tym Joli, bo w Sulejowie nie dane nam było się spotkać. Niestety ciągłe opady deszczu krzyżują mi plany, ponieważ muszę być na miejscu i wypompowywać wodę z ogrodu. Gdyby nie to padłyby mi wszystkie rośliny do tej pory. Choć pewnie w ostatecznym rozrachunku okaże się, że i tak nie uda mi się uratować roślin a tylko przedłużam ich agonię. Za dużo tego deszczu...

Romeczko straty coraz większe bo od kilku dni znów pada, do tego zimno więc rośliny zatrzymały się w rozwoju. Jestem załamana całą sytuacją nawet zdjęć mi się nie chce wstawiać, bo i co pokazywać, powiększające się pustki na rabatach?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 07:36 #173337

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Gosiu... :hug:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 08:41 #173350

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
Gosiu, przykro mi .... :hug: :kiss3: może jeszcze coś się uratuje, może będzie słoneczko, ale nie mocne, coby się nie usmażyły roślinki... :supr3: życzę Tobie umiarkowanego słoneczka... :flower2: :kiss3:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 09:29 #173368

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Bylinami się nie martw, doślemy co mamy :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 09:35 #173370

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Siberia wrote:
Bylinami się nie martw, doślemy co mamy :hug:
podpisuję się pod tym :hug:
u mnie tez mokro,za dużo deszczu,,,ale nie tak tragicznie jak u Ciebie Gosiu :hug:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 11:07 #173405

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Gosiu... Motylku.. :( jak wiele krzywdy i ciosów nie do odparcia , dopiero w takich sytuacjach widać jak wielka jest siła Natury - jej dwa oblicza : twórcze i niszczycielskie.
Poznałaś je oba.

Nie umiem sobie wyobrazić bezsilności , rozczarowania , żalu jaki Ci teraz towarzyszy. Obejmuję Cię serdeczną myślą, pewnie,że to nic konkretnego, ale choć tyle...
Jeśli są u mnie jakiekolwiek roślinki, które mogłyby Cię pocieszyć :hug2: - mów - podzielę się czym zechcesz.
Może chociaż w ten sposób mogłabym Cię wesprzeć. :hug:

Ogrodowe pasje Gosi. 27 Cze 2013 21:28 #173523

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Słowami trudno wyrazić,tyle lat pracy wytężonej..........Też już myślę czym ewentualnie mogłabym się podzielić a jest tego niemało,bedę zbierać nasionka i robić sadzonki.....kilka już stoi.Warzywa,no cóż,tu już nic nie poradzę,trzeba czekać na następny sezon,oby lepszy.Moje pomidory?pomału jakby zaczynają prostować listki,zobaczymy,nie będę panikować,bo to jeszcze gorsze,dla nich oczywiście.Pogoda straszna,zapowiadają zimne noce,kilka stopni :jeez: Moje róże żre czarna plamistość,bardzo długo był upały z ogromną wilgotnością powietrza,w dodatku przez kilka wieczorów pokropiło odrobinę wprawdzie ale woda zalegała na liściach do rana a na moich rabatach jest już gęsto co ze zdziwieniem zauważyłam w tym roku.......no i klops.Moja gleba nie jest jeszcze na takim etapie by bronić roślinki w ekstremalnych warunkach pogodowych.Jutro,jeśli nie będzie lać poleję wodę utlenioną pod korzenie róż,tych chorych,są i takie co rosną w buszu i nic :woohoo: Gosieńko trzymaj sie,myslimy o Tobie :hearts:
oazowo1044.jpg


oazowo1076.jpg
Zapraszam do mnie na ławeczkę,wybierzesz co chcesz :bye:
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2013 22:45 przez sierika.

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 00:14 #173602

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ewo-napisz coś więcej o tej wodzie utlenionej,jak podlewasz w jakim stężeniu.

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 16:25 #173747

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Romeczko wszystkie dane znajdziesz w wątku Waldka myślę, że Ewa właśnie stamtąd wzięła przepis bo sama ją tam skierowałam. ;))

Ewuniu no wreszcie mogę ujrzeć kawałek Twojego ogrodu. Zaryzykuję więc stwierdzenie, że nie żal mi straconych roślin skoro dzięki nim mogę zobaczyć Twój ogród. :wink4: Widzę, że masz róże i rośliny im towarzyszące i takich towarzyszek dla róż w pastelowych kolorach potrzebuję, ale też i w słonecznych kolorach bo taką rabatę różaną też mam. :flower2:

Magdaleno, trudno tak prosić o konkretne rośliny. Nigdy nie wiem jaką wartość dla właściciela stanowią. Może jest tak silnie z rośliną związany, że mimo jej silnego rozrośnięcia nie ma ochoty jej dzielić i taką prośbą stawiam go w kłopotliwej sytuacji. :wink4:

Aniu, Iwonko, Haniu, Dagmaro :kiss3: :kiss3: :kiss3:

Żeby zmienić nastrój trochę roślin które nie poddały się wodzie, na początek ukochane róże.

Pierwsza to nowy zakup na pocieszenie po poniesionych stratach niestety nn. Może ktoś rozpozna ślicznotkę. :wink4:



'Schneewittchen' w towarzystwie Pysznogłówki, widok od strony domu, niestety od strony rabaty już tak ładnie nie wygląda z powodu pustek po wypadniętych roślinach.



Róża powyżej i następna stanowiły zaczątek mojego ogrodu różanego, choć ta nazwa to mocno na wyrost i do ogrodu różanego to mi jeszcze bardzo daleko, ale się tworzy. :lol:





Romeczko to o tą róże poniżej walczyłam dwa lata, bo trapiło ja zamieranie, ale jak widzisz odniosłam sukces w walce o nią. :wink4:
Edytko prototyp na zdjęciu, ale nie obawiaj się produkt finalny będzie doskonały. :wink4: :rotfl1:



Róża z ADR, niestety u mnie na taką nie wygląda, może to tegoroczny nadmiar wody



angielka...



Mój ulubiony zestaw 'Bonica' w towarzystwie Lawendy, w ogóle lubię Lawendę w różach.



Poza różami moje serce zajmują lilie poniżej pierwsze w nich



'Monte Negro' w towarzystwie róży 'Polastern' i Clematisa bylinowego 'Sizaia Ptitsa'







W moim letnim ogrodzie nie może braknąć Clematisów, poniżej dwaj przedstawiciele tej grupy.





Na koniec taki sobie widoczek :wink4:

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2013 16:27 przez Gosia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, EmTe

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 16:30 #173749

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Piękna kompozycja :hearts:
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2013 16:30 przez Bozi.

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 17:21 #173756

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
cudowne kwiatki, a szczególnie róże... :kiss3: :thanks:

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 18:28 #173771

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo fachową podporę ma Pirouette ;) , u mnie prowizorka, bo zupełnie nie spodziewałam się, że przybierze takie rozmiary :happy3:
Też uwielbiam lawendę przy różach :P oraz szałwie, a ostatnio gipsówkę :silly:

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 19:05 #173788

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
oazowo1055.jpg


oazowo1059.jpg


oazowo1050.jpg


oazowo1061.jpg
Na słoneczną rabatę też coś sie znajdzie,usunę zdjęcia jesli nie chcesz zasmiecac sobie wątku.Jesli chodzi o tę nn różę nowo zakupiona to wygląda mi na Lavender Dream,przynajmniej z kwiatu.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2013 19:09 przez sierika.

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 20:32 #173817

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Haniu dziękuję. Różom jestem w tym sezonie wdzięczna, bo nie poddały się deszczom i nadmiarowi wody i dzielnie kwitną, gdyby nie one ogród teraz świeciłby pustkami. Towarzyszące im byliny nie dały rady, a one dzielnie zdobią ogród, nawet chorobom się nie dają. :wink4:

Marto u mnie szałwia też towarzyszy różom, i jestem zdumiona, że nawet jednego zdjęcia takiemu towarzystwu nie zrobiłam. Teraz szałwia przekwitła, jutro idzie do ścięcia, a obcięte pędy do ukorzenienia. Ale przy powtórnym kwitnieniu zdjęcia zrobię. :wink4: Co do podpory, to wstawiona na szybko w celu ratowania pokładających się po ziemi pędów z kwiatami, stoi już drugi rok i doprowadza mnie do szału. Mąż obiecał w tym roku wykonać podporę dedykowaną tej róży, czyli bardziej do niej dostosowaną, a ta wróci tam gdzie jej miejsce pierwotne było. :wink4: :rotfl1:

Ewuniu w żadnym razie nie waż się usunąć zdjęć. W ogóle chętnie użyczę Ci swój wątek do prezentowania swoich roślin, bo widzę, że jakoś nie masz zacięcia do prowadzenia własnego wątku. :wink4: Starczy tu dla nas obu miejsca, a nawet będzie mi raźniej. :wink4: :lol: :lol: Zastanawiam się tylko czy Ty wiesz co robisz? Ja już łakomym okiem zerkam na niektóre z tych roślin i oczami wyobraźni widzę je na swojej różanej rabacie w angielskim stylu. :rotfl1:

To może kolejne zdjęcia

Języczka, zabijcie nie mam pojęcia jaka,ale za to pięknie rozjaśnia cienisty zakątek :wink4:



Tawułka do pary z 'Błękitnym aniołem' swego czasu razem z nimi rosła Lilia orientalna 'Ficini', niestety któregoś roku mokra wiosna zabrała ją ze sobą. Od tamtego czasu bezskutecznie poszukuję tej odmiany, a była moją ukochaną lilią.



Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2013 20:33 przez Gosia.

Ogrodowe pasje Gosi. 28 Cze 2013 21:22 #173842

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Gosiu roślinki powoli dochodzą do siebie i mam nadzieję ,że dużych strat nie masz .U nas pogoda dalej w kratkę, ale z przewagą deszczowej .Róże nie dają sie i jak na razie mogę powiedzieć ,że sa zdrowe .Oczywiście pannę mączniakową mam w specjalnej trosce i jak na razie odpukać Oprysk Bioseptem z kilkoma kroplami Nanosrebra odpukać .Oczywiście pryskam tylko te u których zauważyłam choroby czy to plamistość i mączniak.Myślę ,że po tych deszczach będzie wskazane wszystkim zrobić oprysk na grzyba .Muszę mojej Bonice też trochę fioletu dołożyć
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.560 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum