TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 16 Mar 2016 23:43 #445933

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
szaleństwo :woohoo: przepiękne :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 13:11 #446004

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
cześć Kasiu :kiss3:
wiesz jak działa na mnie odwiedzenie Twojego wątku? Ano tak, że mam ochotę biec do swojego ogrodu i sadzić, sadzić,sadzić.....Nigdy nie przestanie mnie zachwycać wiosenne szaleństwo Twojego ogrodu, te przebiśniegi, ciemierniki, krokusy....UWIELBIAM :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 13:41 #446011

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kasiu na przedwiośniu zawsze ciągnie mnie do Twojego wątku. Wiosna do Ciebie zagląda szybciej, ale to dla mnie zwiastun, że i u mnie już za chwileczkę, już za momencik :dance: .

Czytałam o Twoim nowym ogrodzie i o planach jakie masz. Nawet pospacerowałam i pooglądałam jak to wszystko sobie planujesz. Zapowiada się bardzo ciekawie, ale tego można się było po Tobie spodziewać :kiss3: . Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zrealizować wszystko co tam sobie wymyśliłaś :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:26 #446156

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
dorciaj wrote:
Kasiu na przedwiośniu zawsze ciągnie mnie do Twojego wątku.
Powiedziała bym, że nie tylko na przedwiośniu ciągnie nas do wątku Kasi ale i na wiosnę, w lecie , na jesieni i zimą ;)
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2016 20:27 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:37 #446159

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
To prawda Bożenko, u Kaśka zawsze jest pięknie i kolorowo, z wielką gracją :)

Bardzo lubię oglądć Twój ułożony i elegancki w każdym zakątku ogród :hearts: bo u mnie to wariacje :silly:
Kasiu co roku popadam w kompleksy z powodu tych łanów cebulowych, nawet dokupuję nieco jesienią, czy wiosną ... kiedy tam jest okazja :happy4:
No ale chyba cieszy się z tego tylko okoliczne mysie towarzystwo :blink: Nawet moje szalone psy nie pomagają, bo mieszkają głównie w domu przecież.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:42 #446164

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Kochani,
cieszę się, że tu zaglądacie, mimo, że gospodyni tylko z doskoku ;-)
Dzisiaj było tak cudnie, że nie wysiedziałam w pracy do 16, tylko urwałam się wcześniej i spędziłam ponad 2 godziny w ogrodzie :woohoo:
Posadziłam iryski syberyjskie (paczka przyszła wczoraj) i magnolię z Gardenii, ciachnęłam hortensje i przerzuciłam kompost :tongue2:
Uwielbiam się tak zmęczyć :happy3:

Kwiatów codziennie przybywa :garden1:

















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Bozi, Amarant, inag1, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 20:48 #446168

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Wszystkie kwiaty piękne, ale największe wrażenie robię te wielkie kępy krokusów :woohoo:
Dosadzałaś je na jesień, czy tak się rozrosły?
Dzień jest coraz dłuższy, więc coraz częściej można będzie po pracy działać w ogrodzie :)
Ostatnio zmieniany: 17 Mar 2016 20:49 przez Gabriel.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:01 #446177

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gorzatko, motylka jeszcze nie widziałam :woohoo: Już się nie mogę doczekać budzących się trzmieli, uwielbiam obserwować jak te urocze miśki tarzają się w pyłku krokusów :happy4:
Bozi, ja forsycji nie mam w pobliżu, ale w Posen już lada dzień rozkwitną :idea1: Nie dam rady ciachnąć wszystkich róż w idealnym terminie, więc zawsze zaczynam wcześniej, ale nie zauważyłam, żeby im to przeszkadzało..lekkie przymrozki nie zrobią im krzywdy. Zobiłaś już opryski miedzianem i promanalem?
Alinko, czytałam w kilku wątkach, że róże w kopcach wyglądają marnie...wydaje mi się, że to może być efekt zbyt ciepłej zimy w grudniu. Kopce dodatkowo ogrzały łodygi i soki ruszyły, wtedy styczniowe mrozy mogły być bardziej dotkliwe dla rozbudzonych krzewów. Spróbuj nisko ciąć i daj im szanse....a jak nawet (odpukać!) padną, będzie miejsce na nowe :hug:
Majutku, u mnie też w tym roku nie ma takiego szału, bo na froncie miałam zryte całe łany cebulek..podłączali nas do kanalizy i niestety taka cena cywilizacji :cry3:
Jak skończycie budowę to będziesz dosadzać, już bliżej niż dalej do końca :hug:
Moni :kiss3:
Iwonko, dzięki kochana, bardzo mi miło :kiss3: Wiesz, ja w sumie niedawno skończyłam sadzić ;-) Ostatnie 500 krokusów kupiłam na licytacji w styczniu i poszły do ziemii 17-go stycznia :whistle: Ale wzeszły i kwitną normalnie, więc nigdy nie jest za późno B)
Dorciu, cieszę się, że coś Cię tutaj ciągnie :silly: Każdy powód jest dobry, zapraszam :drink1:
Kwiatów obiecuję teraz całe mnóstwo, wszak dopiero startujemy, będzie coraz lepiej! :woohoo:
Nowy ogród to projekt na lata, ale marzenia nic nie kosztują :hearts:
Bozi, dzięki za dobry PR :kiss3: Zapraszam :bye:
Pamelko, wspołczuję problemu z nornicami...może sadzenie w siatce/koszach by pomogło? Cebule dosadzam co roku, to moje ulubione zajęcie jesienią :happy4: I cieszę się, że mogę jednocześnie uprzyjemnić sobie kolorami start w nowym sezonie :dance:

No to lecimy, dzisiejsza wiosenka :flower2:























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Isia, Amarant, inag1, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:05 #446180

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, tylko miedzianem. W nocy są niskie temperatury.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:12 #446182

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gabrielu, zauważyłam, że krokusy w najcieplejszych miejscach, sadzone przy kamiennej ścieżce zdążyły się rozrosnąć od zeszłego roku. Recepta wydaje się prosta - drenaż i patelnia. W innych miejscach różnie bywa...u nas jest ciężka glina, więc dla cebul rozluźniam ją kompostem i to poprawia strukturę..Najlepiej rosną tam, gdzie dałam kompost liściowy, a glinę rozluźniłam drobną korą. Taką ziemię lubią np. przebiśniegi, które wolą wilgotne podłoże, a przy tym bardzo żyzne i próchniczne. Tu rosną nawet w głębokim cieniu B)

Zielenina też kiełkuje :lol:

Czosnki







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Gabriel, Amarant, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 17 Mar 2016 21:24 #446195

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie wcale nie było ładnie-wilgotno i przejmująco zimno. Mimo to wybiegłam do ogrodu, żeby posadzić kilka lilii, które akurat dzisiaj przyszły. W locie chwyciłam cebule, wetknęłam i zwiałam grzać się przy kaloryferze :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Mar 2016 07:43 #446297

  • Qra
  • Qra's Avatar
Prawdziwa wiosna u Ciebie :) My dopiero jutro będziemy mogli sprawdzić czy i u nas zagościła na dobre bo w tygodniu z latarką ciężko coś zauważyć:) Domki dla owadów same się zasiedlają czy je zasiedlasz?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Mar 2016 10:12 #446341

  • wpoldo5tak
  • wpoldo5tak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane dziękuję: 36
Witaj, Kasiu!

Czas, myślę, na mój "comming-out". Od roku śledzę Twój wątek z wypiekami na twarzy i wybałuszonymi oczyma :eek3: Nie pamiętam jak na Ciebie natrafiłam, ale pewne jest, że to dzięki Twojemu ogródkowi zatrzymałam się w ogrodniczej "Oazie". Twoje połączenia bylin z różami zachęciły mnie do róż. :thanks: Twoje połączenia bylin trafiają w mój klimat. :hearts: Włączanie geometrycznych form bukszpanów i cisów w rabaty bylinowe były dla mnie olśnieniem. :thanks: Jednym słowem inspirujesz mnie, choć rozmach z jakim kupujesz rośliny i urządzasz jest dla mnie nieosiągalny, więc muszę zachować wszelkie proporcje. "500 cebulek krokusów na licytacji", żeby "dosadzić" :rotfl1: - nie dziwi mnie już teraz, że Twój ogród ma ok 4 lata i tak wygląda. Ja przez rok obserwacji sądziłam, że to kilkunastoletni ogród!

Wiosnę masz PRZECUDNĄ!!!

Będę tu zaglądać już jawnie

:bye:
Pozdrawiam,

Dominika


Ogródek na Łużycu :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Mar 2016 10:52 #446750

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Zaczęłam pisać posta w piątek, ale padłam i dopiero dzisiaj kończę :oops: Z przerażeniem czytam, że część z Was już od bladego świtu zasuwa w ogrodach :woohoo:
Ja jeszcze w szlafroku dopijam kawę, a tu niektórzy już chałupki odgruzowali, okna umyli i ogród ogarnęli :jeez: Ja jednak niereformowalna jestem, bo w sobotę muszę się wyspać do oporu :tongue2:
Ewa, chyba wysłałaś mi te chłodne masy powietrza, bo jakoś tak rześko się zrobiło :unsure: Wczorajszy wieczór spędzałam przytulona do kominka i dodatkowo lista mnie rozgrzewała ;-)
Dominiko, witaj! Bardzo mi miło, że skrytoczytacz się ujawnił :woohoo:
Sprawiłaś mi wielką przyjemność tym wpisem, dziękuję! Ja w wielu ogrodach na forum odnajduję źródło inspiracji i bardzo mi miło, że mój też może inspirować innych :flower1: Po to tu jesteśmy :dance:
Jesienią zrobiłam sporo rewolucji na rabatach, ale wszystkie działania zmierzały do stworzenia bardziej przejrzystej struktury z krzewów, zimozielonych i plam bylin. Poe były i zostaną dominujące, ale musiałam nieco ograniczyć kolekcję, bo miejsce już dawno się skończyło ;-) Poza tym jesienią zawsze dosadzam cebule, bo to dla mnie najprzyjemniejsze zajęcie u schyłku sezonu :)
W kolejnym ogrodzie planuję innych charakter nasadzeń, z przewagą drzew i krzewów, ale bylinowych rabat też nie może zabraknąć :dance:
Pozdrawiam serdecznie i do napisania :bye:














































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2016 10:58 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Isia, Bozi, Amarant, edulkot, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 19 Mar 2016 13:15 #446776

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu, witaj w klubie ;) , ja też dziś wchodzę na forum raniutko o 9.30 :happy3: , a tu już wszyscy uwijają się jak w ukropie wpędzając człowieka w kompleksy :happy3:
Sprzątać w domu nie zamierzam, wystawiłam demonstracyjnie odkurzacz na środek salonu i liczę, że córka się tym zajmie :rotfl1: . Jak zobaczy, że ciężko pracuję na zewnątrz :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Mar 2016 20:35 #446866

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Robaczku Miły - nadzwyczajnie podobają mi się Twoje zdjęcia!
Szczególnie takie z perspektywy już nie tyle żaby, co wręcz dżdżownicy :P
Maszerujące szeregi irysów albo przebiśniegów wydają się prehistoryczna dżungla, w której zaraz zza krokusa wychynie dinozaur - ... albo krasnoludek :woohoo:

Przyznaj się, czy kładziesz się na trawniku, czy nieprzystojnie wypinając kuperek kucasz.. :rotfl1:
pozdrawiam cieplutko w ten dzionek zimniutki.

PS. - dzisiaj palcem nie kiwnęłam w tym #$%^$# lodowatym ogrodzie...
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Mar 2016 23:11 #446947

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Oj, cudnie. Zniewalasz tymi zdjęciami Robaczku Miły. Już nie przedwiośnie, już wiosna jak się patrzy.
Chłody pozwolą nacieszyć się pierwszymi wiośnianymi kwitnieniami. Pamiętam, że kiedyś ranniki po 2-3 bardzo ciepłych dniach przyszły do ogrodowych wspomnień. Nawet nie zdążyła się nazachwycać. Więc staram się nie marudzić...
Zobaczyłam pękające forsycje, więc wzięłam się do cięcia róż. I to trochę potrwa. Stosy odpadów ogrodowych... i wszędzie dalej nieład.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Mar 2016 09:32 #447012

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Jakem PPD to w sobotę muszę, tak jak Ty, odespać cały pracowity i stresujący tydzień :D Zresztą u mnie jak zawsze zimniej niż w okolicy Poznania. Skrzyczne w śniegu i dopóki tam będzie biało prace można rozpoczynać koło południa, jak już słonko porządnie się rozgrzeje. Mnie to zresztą odpowiada :happy4:
Takich łanów krokusów chyba nigdy się nie doczekam, ale powoli, powoli i trochę ich jest :D A ranniki? sadziłam kilka razy - mam dosłownie 2 sztuki :whistle: Trzeba się będzie pogodzić, że nie wszędzie wszystko rośnie.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 20 Mar 2016 10:56 #447040

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Stęskniłam się za słońcem i wiosną, u Ciebie Kasiu mogę nacieszyć nią oczy :flower2: .
Czekam jeszcze aż rozkwitną Twoje łany tulipanów, wtedy dopiero będzie prawdziwa wiosna :dance:.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 21 Mar 2016 20:59 #447644

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też uwielbiam Twoje przyziemne zdjęcia.
Szczególnie z leśnej części, kiedy krokusy, czy przebiśniegi wyłaniają się z igliwia i mchu
Musze dokupić jesienią zdecydowanie więcej takich wczesnowiosennych cebul.
Ma zdecydowanie za mało.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Mar 2016 13:57 #448250

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Cześć Kasiu! Z kwiatów wczesnowiosennych najbardziej lubię przebiśniegi i ciemierniki, zazdroszczę Ci jednych i drugich, masz śliczne. Chociaż i u mnie ich przybywa (i dalej będzie).
Pisałam do Ciebie maila, ale może coś pomyliłam - czy możesz przesłać mi linki do Twoich projektów? Te stąd mi się nie otwierają, a jestem bardzo ciekawa, co wymyśliłaś. No bo jak będziemy dyskutować na spotkaniu..?
Gdzie Ty posadziłaś nowa magnolię?? Może tę dwukolorową?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Mar 2016 21:01 #448461

  • Figaro
  • Figaro's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 35
  • Otrzymane dziękuję: 20
Nacieszyłam się Twoją wiosną, lasek przebiśniegów uroczy, moje rosną w kępkach, chyba trzeba to zmienić, widać mrówki nie pracują należycie nad roznoszeniem nasionek :) . Zakochałam się w iryskach reticulata i próbuję z nich stworzyć "rzeczkę" błękitno-niebieską.
Te szafirki u Ciebie to już wyszły tak szybko? Czy to doniczkowe i dlatego wcześniejsze?
Myśle też o sprowadzeniu przylaszczek do ogrodu, ten niesamowity niebieski kolor, tak jak żółty pożądany wczesną wiosną.
Dzisiaj w Krakowie widziałam na plantach już żółte forsycje, u mnie w ogrodzie ich pąki jeszcze nie pękły, poza małym egzemplarzem zakupionym i dosadzonym w piątek w dziurę w mieszanym żywopłocie.
Aminek do mnie powrócony, pięknie i gęsto skiełkował, będę mieć go dużo :dance: Poza tym tak jak wszyscy, czekam na ocieplenie.
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2016 21:04 przez Figaro.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 26 Mar 2016 20:52 #449451

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Wszystkiego dobrego Kasiu w tym wyjątkowym czasie :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Mar 2016 22:12 #450240

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Świąteczny wyścig z czasem mam już za sobą i liczę, że w kolejny weekend odpocznę ;-)
Jak zwykle, święta spędzaliśmy z rodzinką na drugim końcu Polski, a że weekend krótki, to te setki kilometrów zrobiły sobie i..wybaczcie kolokwializm - padam na pysk :tongue2:
Szczęśliwie jednak wczoraj udało nam się wrócić o ludzkiej porze i zdążyłam na spacer po ogrodzie z aparatem.
Dzieje się, oj dzieje!
3 dni słonka podczas naszej nieobecności zrobiły swoje i krokusy rozszalały się na całego :dance: Wszystkie cebulowe wyłażą masowo, pączki na drzewach puchną, pszczoły się uwijają, kosy koncertują, a trawnik się zieleni... :dance: jak co roku, cud wiosny i budzącego się życia mnie zaskakuje i zachwyca :woohoo:





























Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2016 22:13 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Margo2, Isia, Bozi, Amarant, zanetatacz

Ogródek Robaczka 29 Mar 2016 22:14 #450241

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Ależ cudne łany krokusów :woohoo: Piękne fotki, jak zwykle :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 1.063 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum