TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 01 Lis 2014 12:11 #309763

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Cześć, Kasiu - co za piękny festiwal lawendowych pomysłów! Grabowe żywopłoty są przecudne. Najczęściej widujemy takie niskie, dość mocno cięte, a widziałam kiedyś w Zduńskiej Woli istną ścianę z grabów, która miała chyba ze 3 m wysokości i skutecznie zasłaniała wszystko, a takie właśnie było jej zadanie. Wyglądało to niesamowicie - zielona nieprzenikniona ściana liści, z przewieszającymi się tu i ówdzie gałązkami, zwłaszcza na tych wysokościach, gdzie ostrze sekatowa nie dosięgło.

Pozdrawiam i ... znów znikam
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 01 Lis 2014 18:44 #309812

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie weekendowo!
Dzisiaj wreszcie pojawiło się dawno niewidziane słonko i od razu świat wyglądał bardziej optymistycznie :lol:
Wzięłam się za drobne porządki w ogrodzie, a w zasadzie tak planowałam...., ale "niechcący" weszłam do garażu i zaczęło się :ouch:
Wyrzuciłam tonę niepotrzebnych gratów, pokroiłam kartony na rozpałkę, umyłam wszystkie narzędzia, poukładałam doniczki i zrobiłam miejsce na zimowanie donic.
Po 5 godzinach garaż był wysprzątany :tongue2:
Wcześniej poszłam na spacer z aparatem i choć nie miałam weny do fotografowania, coś tam cyknęłam B)

Kwitnie liriope..



Cyklameny kończą kwitnienie, ale listki są przecudne



....a ciemierniki zaczynają



Koraliki na ostrokrzewie...



..na cisach...



....i na irgach....



I takie tam..












Odpowiedzi za chwilkę :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2014 18:47 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 01 Lis 2014 19:02 #309815

  • marzena06
  • marzena06's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 174
  • Otrzymane dziękuję: 109
Kasiu witam ,podglądam Cię często w Twoim królestwie i podziwiam Twoje ogrodowe poczynanie ,fascynują mnie Twoje ogrodowe kompozycje ,przepięknie wyeksponowane rabaty ,ale zrobiłam :eek3: jak zobaczyłam ciasteczka :bravo: :bravo: :bravo:
Marzenkowo

"Kwiat jest uśmiechem rośliny"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 01 Lis 2014 19:20 #309820

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Sieriko, serwetki to najzwyklejsze, papierowe. Są ogólnie dostępne, ja kupuję je na giełdzie. Cieszę się, że Ci się podobają, choć żadnej w tym mojej zasługi :oops:
Pozdrawiam serdecznie!
Wiesiu, możesz wykorzystać suszoną lawendę z powodzeniem. Zamiast dwóch łyżek świeżej, dajesz jedną łyżkę suszonej i będą równie smaczne.
Jeszcze raz dziękuję za nasionka :kiss3:
Moni, te truffle też bardzo łatwe w wykonaniu, tu masz przepis. Myślę, że fajnie byłoby dołożyć do masy czekoladowej orzechy, próbuj! :yummi:
Spodziewaliśmy się, że coś nam wybudują przed domem, bo to były dotychczas ostatnie puste pola w okolicy, a wszędzie budują nowe osiedla. Szczerze, wolę tą szkołę w oddali niż pas szeregowców na przeciwko.. Wiem, że będą utrudnienia, ale to chyba mniejsze zło w tej sytuacji, jeśli można tak powiedzieć. Oczywiście, że wolałabym pola i sarenki, które miałam dotychczas, ale co zrobić.. :huh:
Danusiu, zajrzę do Ciebie w wolnej chwili. Pozdrawiam!
Doris, ciacha są bardzo łatwe w wykonaniu, skoro ja dałam radę, to znaczy, że to prostsze niż obsługa cepa :wink4:
Iwonko, samo wykonanie i zapach tych wypieków zrobił mi mnóstwo frajdy! Cząstka wspomnień z Prowansji i lata w jednym :lev:
Róże kopczykowałam lekką ziemią albo drobną korą sosnową. W tym roku obsypię tylko przesadzane róże, reszty nie będę kopcować. Muszą się hartować i dać radę ;)
Mieszankę zimową Compo widziałam i skład wydaje się świetny do tych celów i na wiosenny start również. Ale koszt jednego woreczka mnie poraził. Przy 300 różach to bankructwo :pinch:
Cześć Lulka! Dawno się nie odzywałaś co słychać? Pokażesz aktualne fotki po metamorfozie ogrodu?
Nie spotkałam się jeszcze z chorobami na bukietówkach, u mnie sprawują się bez zarzutu przy minimalnej trosce z mojej strony...ogrodowe natomiast bywają kapryśne z zimowaniem i kwitnieniem, więc zaskakujące, że u Ciebie jest odwrotnie :think:
Asiu, no to super, smacznego :dance:
Małgosiu, taka grabowa ściana mi się marzy...ba, cały labirynt! :lev: Powtarzam sobie w duchu... "w następnym ogrodzie"...ale teraz przynajmniej powstanie namiastka ;-)
Widziałam, że zamknęłaś wątek...a czemuż to, czemuż? :ohmy:
Pozdrawiam serdecznie :hug:

Mimo przymrozków, kobea wciąż kwitnie. Zawiązuje nawet nasienniki :woohoo:











Miłego wieczoru :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2014 19:21 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, andrzejek, piku, Bozi, Amarant, VERA

Ogródek Robaczka 02 Lis 2014 15:53 #309910

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Szkołę za płotem już przerabiałam, nie było źle. Gdy wracałam z pracy dzieci już były w domach a w weekendy lekcji nie ma:) Lepsza porządna szkoła niż szpetny inny widok :)
Robaczku czy poczyniłaś jakieś zakupy różane jesienią?


I mam pytanie czy wieeeeelkie pędy Jamesa Galway mogę teraz ciut ciachnąć czy dopiero wiosną? Nie chcę aby był taki wielki, chcialabym go utrzymać w ryzach, ale czy to się nie odbije na kwitnieniu?


Osliniłam się na widok Twoich poczynań kuchennych!
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Ostatnio zmieniany: 02 Lis 2014 15:54 przez Madżenka.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Lis 2014 16:55 #309917

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu :bye:

Smakowite i bardzo estetyczne są Twoje słodkości :)
W sprawie lawendy ,to właśnie dzisiaj wykopałam tę "inną" lawendę - z dużymi kwiatami . Urósł mi przez sezon olbrzymi krzaczek ,no i teraz zastanawiam się co dalej...
Chyba postawię na klatce schodowej w oknie, tam nie ma ogrzewania ,więc może się uda.

Mi też niestety zabudowują jeden z widoków... Rozumiem Cię.
Trochę już się z tym oswoiłam i planuję co tam muszę dosadzić.

Wykopałam dzisiaj kłącza kokoryczki :) To są jednak kłącza ,a nie cebulki.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 00:02 #310080

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Madziu, w ubiegłym roku lawenda francuska przezimowała u mnie w gruncie, ale z czasem zmarniała..chyba jednak bezpieczniej zimować w domu, zwłaszcza taki piękny okaz jak Twój :woohoo:
Słodkości to przyjemny sposób na zachowanie letnich wspomnień, których nieodłączną częścią jest dla mnie zapach lawendy..sama przyjemność!
Madżenko, James Galway to róża pnąca, najlepiej kwitnie na 2-letnich i starszych pędach. Jeśli nie chcesz prowadzić jej w górę ( u mnie ma już ponad 2m, 2-letni krzew), to spróbuj nagiąć łukowato pędy do ziemii. Wytworzy więcej kwiatów, choć mniejszych. Teraz nie tnij, poczekaj do wiosny i może przytnij tylko to, co musisz? (przemarznięte, uszkodzone lub niechciane pędy)
Zakupów różanych jesienią nie robiłam, nie w tym roku. Raczej wykopywałam i rozdawałam te nadprogramowe ;-)
Mam ich ponad 300 i miejsca totalnie brak :( Z tym większą przyjemnością śledzę Twoje różane poczynania i z niecierpliwością czekam na nowy sezon!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Marzenko, witaj! Bardzo mi miło, że moje kulinarne poczynania skłoniły Cię do wpisu, zawsze mi miło czytać, że przybywa wirtualnych gości w ogrodzie. Zapraszam serdecznie i pozdrawiam!

Skoro o różach mowa, uchwycone wczoraj w obiektywie:























Ostróżka zbiera się na kwitnienie :crazy:



ostatnie jarzmianki









I takie tam..















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Lis 2014 00:07 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, piku, waldek727, Amarant

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 06:57 #310082

  • Madżenka
  • Madżenka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 105
  • Otrzymane dziękuję: 33
Wielkie dzięki za info o Jams'ie. Muszę poczytac o tym kulkowaniu róż, bo widziałam że efekty w kwitnieniu róż są niesamowite. Miłego dnia życzę
"Madżenie ogrodnika" w innej przestrzeni wirtualnej
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 07:29 #310083

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne takietamy ;) U mnie już tylko wspominkowo .Susza spowodowała , że wszystko na moim piachu szybciej przekwitło .Piękna Obscure ,ja też ją mam .Zachwyca mnie wielkość i kształt kwiatu no i zapach oczywiście . :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 07:38 #310084

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Madżen, ja kulkowałam w ubiegłym roku kilka wyrośniętych róż i kwiatów jest wyraźnie więcej. Przyginaj pędy stopniowo ku dołowi, a gdy dosięgną swobodnie ziemii, przymocuj drucikiem lub szpilą (jak do agro) do podłoża.
Miłego :bye:
Nowinko, Jude mnie zachwyca i zadziwia! Cudowna róża, kwiaty pachną bajecznie i jest całkiem zdrowa. Sporo jest jeszcze pączków , ale pewnie nie zdążą się rozwinąć...pozdrawiam serdecznie :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 08:07 #310089

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Kasiek, właśnie miałam prosić byś napisała kilka słów z własnego doświadczenia w kulkowaniu w nowym wątku. Bardzo proszę.
Madżenka zajrzyj do sekcji różanej :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 10:19 #310115

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Jarzmianki do listopada :woohoo: - niesamowite. W przyszłym roku swoim pogrożę paluszkiem :teach: , albo dopieszczę je bardziej :lol: .
Miłego tygodnia :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 11:15 #310122

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Nawet nie wiedziałam, że tyle kulinarnie można wyczarować z lawendy :woohoo: Faktycznie n nie wygląda to skomplikowanie. Za to bardzo smacznie :D
Moją kobeę ściął przymrozek, ale w niektórych miejscach było - 11 stopni, więc... za to róże zamarzły, rozmarzły i maja się świetnie :dance: Na prawdę nie będziesz kopczykować??? Ja się łamię, bo z jednej strony najlepiej jakby si,e zahartowały lub przetrwały najsilniejsze, a z drugiej się - trochę się boję. Ale wizja odpoczynku od kopczykowania jest niezwykle kusząca...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 12:06 #310138

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, o kulkowaniu róż się nie wypowiadam, bom laik, ale -patrząc na efekty u Ciebie - z pewnością warto spróbować :flower2:
Dzięki za inspiracje, również kulinarne! Ponieważ uwielbiam wszystko, co czekoladowe, od razu zrobiłam trufle wg podanego przez Ciebie przepisu. Pychotka!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 14:30 #310169

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry Kasiu
Twój ogród jak w środku sezonu letniego a nie u progu zimy. Ostróżka w pąkach? :supr3: Co prawda moje ostatnie też jeszcze kwitną, ale nowych pąków już nie mają. Compo jest zdecydowanie za drogie, nawet przy moich 30 krzakach to i tak stanowczo przesada.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 15:04 #310179

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu ,u Ciebie chyba jeszcze nie było przymrozku ,bo na takich tam nie widać zniszczeń . Jarzmianka ,kobea i kwitnące róże. :woohoo: Data w kalendarzu nie dotyczy Twojego ogrodu. :lol:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 19:04 #310227

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu , jakie rośliny (inne róże) sąsiadują z Jude the Obscure?
Kupiłam tę różę latem ,na razie jest zadołowana . Jest tak piękna ,że chciałabym wybrać jej dobre towarzystwo.
Kiedy postawiłam ją przy kwitnącej perowskii , wyglądała świetnie ,właśnie z takimi zgaszonymi błękitami.

A u Ciebie? :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2014 21:43 #310323

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Nie mogę się nadziwić, że u Ciebie róże jeszcze są w tak dobrej kondycji. Tyle pąków :ohmy:
U mnie już większość już przyszykowana do zimy. Fakt, że jak mam 1/5 mniej, może to dlatego takie wrażenie, chociaż chyba nie, bo żadna nie ma takich pąków.
Masz rację, że drzewko to pomysł na kolejny ogród, ale może uda się jednak gdzieś wcisnąc? :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.813 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum