TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 28 Paź 2014 21:46 #309003

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dlatego własnie kupiłam Fountaina. Ale marzy mi się takie niewysokie ażurowe drzewko. Może jakiś klon, ale nie mam pojęcia jaki.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 06:19 #309032

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Żywopłocik fajny…będzie ;) (taki żarcik :P ), ale widzę go już oczami swojej wyobraźni za kilka lat. Jak nic -cacany!
Ale wypatrzyłam na zdjęciach coś innego - jakiegoś molocha Ci przed domem postawili :jeez: , to ta szkoła?
Szkoda… A taka ładna przestrzeń była…
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 06:19 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 06:39 #309033

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasik cześć kochana ,zawsze muszę do Ciebie zaglądnąć ,aby sprawdzić co też ty wyczyniasz szalona dziewczyno .Twoje zmiany tylko na korzyść :thanks: .Ja w tym sezonie wiele nie poszalałam ,ale jednak 7 różyczek przybyło .Zajrzałam wczoraj na stare forum do naszej Majki i mam pól kartki zapisanej nazwami .Już mi się włos jeży na głowie ,jak pomyślę gdzie miałabym to wszystko wsadzić .
Mój mąż ,jak widzi mnie z kartką przy komputerze ,to zmienia kolor na czerwony :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 21:48 #309273

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór! :bye:
Mimo mroźnych poranków i szybko zapadających ciemności mamy bardzo słoneczny, przyjemny tydzień!
Piątek mam wolny, więc perspektywa przedłużonego weekendu cieszy podwójnie :) Może uda się spędzić trochę czasu w ogrodzie na jesiennych porządkach, a tymczasem przerabiam ostatnie zbiory lawendy w tym roku. Nastawiłam nalewkę, według przepisu Moni :kiss3: , zrobiłam kolejne woreczki z suszem i ...rozwijam się kulinarnie ;-) Dzisiaj przyrządziłam syrop lawendowy, który już leżakuje:



...i zabrałam się za lawendowe ciasteczka :P

Wybrałam najłatwiejszy przepis, bo pieczenie ciast i i innych słodkości nie należy do moich mocnych stron.. :whistle:
Wybełtane składniki wyglądają tak:



....podczas pieczenia unosił się aromat lawendy w całym domu!
Gotowe ciasteczka:





A teraz przyrządzam lawendowe truffle z gorzkiej czekolady B)

Monia, grabiki są dosyć chude, bo to młodziaki, ale to będzie moja lekcja ogrodowej cierpliwości ;-) Mam nadzieję, że ładnie się zagęszczą po wiosennym cięciu. Przy okazji wsadziłam kilka sztuk "luźno" i będę próbować kształtować jakieś formy ;)
Kwiatów już niewiele, ale zadziwiająco dobrze trzymają się psianki na tarasie - całe w kwiatach! :woohoo:
Jak dotrwają do weekendu, zrobię im sesyjkę ;)
Julek, widziałam Twoje buczki, to już spore chłopaki ;-) Na pewno w przyszłym roku ładnie się zagęszczą :dance:
Madżen, za płotem mam sąsiadów. Rosną tam już jakieś tujki i inne krzaczki, ale chciałabym uzyskać efekt jednolitej przegrody.
Lisico droga, dziękuję za piękne zdjęcie swojego zakątka - masz u siebie prawdziwe arboretum :thanks: Ile bym dała za takie dojrzałe drzewa na swojej działce.. :oops:
Swoją drogą, podejrzewam, że Twoje "namiastki żywopłotu" mają więcej wspólnego z klasyczną zieloną ścianą, niż te moje grabikowe wypociny na kilka metrów ;-)
Ale powolutku, za kilka lat...obfocony od dołu i w trybie makro będzie wyglądał nieco lepiej :lol:
Małgosiu, ja też mam ochotę na klona..bardzo podobają mi się te zwykłe, kuliste (globossum?), które tak ślicznie wybarwiają się jesienią...ale miejsca brak, więc to projekty na kolejny ogród ;-)
Asiu, taaak, budują tam szkołę, chyba Ci wspominałam? To jakieś 400 metrów od granicy działki, ale niestety widoczne. Liczę, że lipy przy drodze zasłonią widok..za kilka lat :unsure:
Nowinko, dziękuję za odwiedziny :hug: Powoli zamykam sezon, ale jeszcze jakieś cebulki i drobiazgi posadzę. Róż już nie planuję, z wiadomych względów, ale chętnie zajrzę do Majeczki, co tam ciekawego sadzi :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 21:51 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, VERA, moni

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 21:55 #309278

  • Poll
  • Poll's Avatar
Apetycznie wyglądają te ciasteczka z dodatkiem lawendy a jak smakują? Czuć ziółka? :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 21:56 #309279

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj tam, szkoła w bliskim sąsiedztwie nie jest aż taka zła.......sama mieszkam tak :funnyface:
....ale nie zazdroszczę tylko współczuję :hug: :kiss3:
wiem i widziałam już tego molocha - podstawówka i gimnazjum tam będzie bo jak przeglądaliśmy oferty domków tam zaraz pod lasem to pisali, że powstaje szkoła a zresztą koleżanka z pracy tam gdzieś mieszka niedaleko to mówiła, że tam będzie się starać o pracę B)
jej....ale lawendowo i smacznie się zrobiło :yummi:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 22:20 #309294

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ciasteczka smakowicie się prezentują, a ten melanż kolorów w misce super :eek3:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 22:37 #309301

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Poll, to maślane ciasteczka, które pachną i smakują lawendą :lol: Smak lata i słońca z nutką Prowansji ;-)
Marta, lepsza szkoła niż fabryka :tongue2: Tak czy inaczej, zywoplot się przyda i to gęsty ;-)
Kasiu, mi też spodobał się ten mix! Pierwsze koty za płoty, mogę się bawić w takie pieczenie! Aromaterapia to przyjemny dodatek :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 22:37 #309302

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dżisas ! Ty faktycznie zakończyłaś już sezon ogrodowy jak w garach siedzisz :rotfl1: mam nadzieję, że wszystko Ci wyjdzie mniamuśne (mniamniuśne - kurde jak się to pisze??) ! Wygląda zaje.... Koniecznie zaprezentuj te truffle.....kurcze się obśliniłam i laptopa ....nic - na psa zwalę ! :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 22:38 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 22:53 #309307

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 22:55 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, moni

Ogródek Robaczka 29 Paź 2014 23:01 #309311

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ileż zacięcia, pozytywnego....takie słodkości i te serweteczki...?czy to Twoje wyszywanie ?wszystko dopracowane do perfekcji, lubię tę otoczkę.....chociaż coraz mniej mi się chce :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Paź 2014 07:26 #309322

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ależ smakowitości :woohoo: aż mnie korci na takie lawendowe ciasteczka :silly: . ale moja lawenda już przekwitła :dry: , może by tak dodać suszonej :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Paź 2014 11:49 #309362

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kasiek no WOW - zaje...smakowicie wyglądają te truffelki....bardzo się zbłaźnię jak zapytam jak się takie cudo robi ? W sumie jeszcze nie obciachałam jesiennej lawendy to może i ja bym spróbowała :crazy:
Szkoda, że postawili Wam molocha przed oknami :( no fakt, że lepiej szkoła niż fabryka ale poczekaj aż zacznie funkcjonować i zacznie się spory ruch wynikający z dowożenia i odbierania dzieci :jeez: już Wam współczuję :flower1: (no wiadomo, że dzieci trzeba dostarczyć bezpiecznie do szkoły i z powrotem ale ponieważ czynię to codziennie to wiem co to jest - tłumy samochodów w zasadzie o jednej porze, blokowania drogi, wyjazdów itp. - nerwicy można dostać)
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2014 11:51 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Paź 2014 12:41 #309365

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Kasiu wrzuciłam u mnie zdjęcie platana. Miałabyś jakiś pomysł na nasadzenia pod nim, tak bez moich sugestii.

www.ogrodowisko.pl/watek/4818-moj-skromny-ogrod?page=178#post_1


Platan grupa korzeniowa 2

www.florini.pl/blog/jakie-byliny-sadzic-...ko-korzeniacymi-sie/
Danka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Paź 2014 12:50 #309367

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Łał Kasiek te trufelki wygladają zagadkowo ;) ....też mnie intryguje przepisik :yummi: A wiesz mi całkiem fajnie jeszcze kwitnie biedronkowa lawenda...chyba się skusze na takie ciasteczka :wink4:
Spadam....życzę słońca...do mnie łaskeawie przyszło :dance: ...choć zimnawo jest...ale zawsze to połaskocze chociaż promyczkami na pocieszkę :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 30 Paź 2014 13:18 #309373

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Kasiu, zapodałaś tyle słodkości (z moim ulubionym smakiem lawendy), że poczułam apetyt na małe "co nieco" ;) Wspaniałe!!!
Kasieńko mam do Ciebie pytanie o kopczykowanie róż, czy New Dawn wymaga okrywania? I co z pędami na pergoli, zwinąć delikatnie czy przykryć matą? Jak to robisz u siebie? I jeszcze jedno - czym kopczykujesz? Ziemią czy w inny sposób? Ostatnio w oczy rzuciły mi się reklamy Compo zimowa ochrona, ciekawa jestem czy zdaje egzamin...
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Paź 2014 11:27 #309602

  • lulka
  • lulka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 18
  • Otrzymane dziękuję: 10
Kasiu, podglądam cały czas Twoje działania w ogrodzie i stwierdzam, że masz niespożyte nakłady energii :thanks:. Cały czas coś zmieniasz, dosadzasz...,a ogród pięknieje z roku na rok. Ja w tym sezonie oszczędnie, ale zmiany zrobione przez ogrodników mnie bardzo satysfakcjonują. Pracy jeszcze sporo, ale to dobrze, będzie co robić za rok.
Niestety hortensje poza ogrodowymi jakoś u mnie nie dają rady, strasznie chorują. W następnym sezonie spróbuję jeszcze nasadzeń na podwyższonej rabacie, może to coś pomoże.
Ciasteczka wyglądają smakowicie, nigdy nie jadłam lawendowych :tongue2:

Dołączę się do pytania Iwonki,...czym kopczykujesz róże i kiedy?
ściskam z zachmurzonej Stolicy :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 31 Paź 2014 18:05 #309666

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dzięki za inspirację Kasiek!
Właśnie pożeramy lawendowe ciacha. Są rewelacyjne!!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum