TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 14 Lis 2014 23:00 #313502

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kopciuszków nie znam- muszę zerknąć na google.

Rudziki strasznie lubię- jeden co roku przylatuje do karmnika u Mamy.
Ciekawe, co do nas będzie przylatywać zimą- Srok nie zapraszam.. Jakby, cholercia, nie mogły tabliczek czekolady na rabaty zrzucać :happy3: zamiast paczek papierosów- w dodatku pustych :crazy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 14 Lis 2014 23:06 #313503

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Oooooo, widzę, ze mamy mały klub ornitologiczny! :woohoo:
Ja szczerze przyznam, że nie rozróżniam wróbli od mazurków.. :whistle: ...ale lubię wszystkie ptaki w ogrodzie i staram się je regularnie dokarmiać, żeby na stałe u nas zamieszkały. A jak jeszcze uda się je uchwycić w obiektywie, to frajda tym większa :)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Lis 2014 23:07 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lis 2014 23:13 #313506

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- wybacz to szarogęszenie się u Ciebie w wątku :oops: też popieram zimowe karmienie ptaków. Zawsze im nieco lżej w ciężkie, śnieżne zimy- a jak się przyzwyczają do miejsca, to może latem wpadną komary wyłapywać.. :whistle:

Mazurki na policzkach mają czarne plamki, wróble są bez plamek. U wróbli można jeszcze rozpoznać płeć po upierzeniu, ale nigdy nie pamiętam, jak dokładnie :happy:

Jakie masz plany weekendowe- relaksik, czy działasz ogrodowo.?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Lis 2014 23:52 #313518

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzięki za wskazówki identyfikacyjne Monia, będę się baczniej przyglądać :search:
Jutro planowałam skoczyć na giełdę (jak uda mi się wstać), dawno nie byłam i mam ochotę pobuszować w cebulkach ;) A może i jakieś doniczki będą wyprzedawać.. :whistle:
Potem drobne porządki w ogrodzie i relax B)
Za tydzień wyjeżdżamy na weekend do rodzinki, więc teraz będę odpoczywać na zapas :lev:
Liczę na słonko jutro, czego i Tobie życzę :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Lis 2014 06:27 #313529

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Coś nie możemy się zgrać w czasie :jeez: .
Giełda dzisiaj odpada, bo od 10.oo mam zajęcia w szkole, wolną mam przyszłą sobotę, ale Ciebie nie ma :( . Za dwa tygodnie znowu szkoła - tym razem od 8.oo.
Udanego buszowania życzę i zdaj potem relację, co upolowałaś!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Lis 2014 09:37 #313538

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Kasiu, pytałaś czy wybieram się na koncert. Tak!!!! Będę na koncercie warszawskim :dance:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Lis 2014 19:14 #313609

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Witaj Kasiu :kiss3:
Oj kiedy to ja u Ciebie byłam ...nie pamiętam.
Ostatnio staram się zostawiać choć mały znak ,że wciąż o Was pamiętam :) ,bo odwiedzam i czytam często ,nie zawsze jednak mam co napisać ,bo sama mało robię w ogrodzie.
Szkoda ,że nie przeczytałam wcześniej ,że się wybierasz na giełdę z chęcią bym się przejechała.Może na początku grudnia się wybierzemy ? jakieś inspiracje świąteczne wypatrzymy ;)
Widzę ,że stajesz się pomału ekspertem od robienia zdjęć,tak w ogóle czytając wątki u większości to jest kolejne hobby :lol: ...najważniejsze ,że sprawia Wam to przyjemność i dla gości to miód dla oczu :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 15 Lis 2014 19:26 #313611

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
i jak tam wypad na giełdę? upolowałaś coś ciekawego? :whistle:
ooo na słonko i ja liczę bo trawnik już na serio, serio muszę skosić bo już się mama ze mnie śmieje, że zabieram się za to jak...... :rotfl1:
oj i jak Asia mówi, jakoś się zgrać z czasem i w czasie nie możemy na te nasze pogaduchy.....szkoda bo mi ich brakuje :oops:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Lis 2014 10:50 #313703

  • Ewik7
  • Ewik7's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 67
  • Otrzymane dziękuję: 26
Witam , przespacerowałam się po Twoim ogrodzie z zapartym tchem , cudnie poprostu.
Prosze napisz jak zimujesz swoje róże rosnące w donicach ? Pashmina jest super
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Lis 2014 22:52 #313991

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, ja wcale nie unikam spokojnego grania. Taki zespół jak Archive nastraja mnie melancholijnie, ale nie dołuje, co z kolei sprawia PF. Nie wiem dlaczego. Mój m. się wścieka, bo nie może przy mnie ich słuchać
Od czasu do czasu lubię posłuchac nastrojowej muzyki, ale mimo wszystko potrzebuje dużego kopa, żeby funkcjonowac normalnie. Muzyka jest dla mnie lekarstwem na całe zło, tak jak ogród, więc musi być bardzo pozytywna, mieć dużo powera.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 22 Lis 2014 16:10 #315408

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Poczytałam rozmowy o muzyce-słucham folku :think: Z dziką pasją i zachwytem :) "Odkryłam" Kapelę ze wsi Warszawa i nie mogę przestać słuchać :) Kiedyś nie lubiłam takich klimatów...
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 19:34 #315686

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam :bye:
Dobrze, że zaglądałem do Ciebie czasami, bo teraz ciężko było by mi nadrobić tyle stron.
Patrząc na zdjęcia z ogrodu odnoszę wrażenie, że Twoje marzenia o tajemniczym ogrodzie już dawno się zrealizowały :lol:
Ogród jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, do tego przepięknie przedstawiony na zdjęciach. :woohoo:
Ciekawe zakątki, uzupełnia zadbany trawnik i oryginalne metalowe ozdoby.:bravo: Nic tylko podziwiać. :thanks:
Widzę, że również odkryłaś piękno traw. Jednoroczny jęczmień widzę po raz pierwszy i już wiem, że będę starał się go wprowadzić do ogrodu :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 21:07 #315743

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Miniony tydzień dał mi się zawodowo we znaki, a weekend spędzaliśmy wyjazdowo..., więc zaniedbałam nieco wątek, choć u Was staram się być na bieżąco :oops:
Dzisiaj po południu wróciliśmy i od razu wybiegłam do ogrodu, którego nie widziałam przez cały miniony tydzień. Ależ się stęskniłam!

Finał złotej jesieni nastąpił już w ubiegły weekend - większość liści opadła, róże zakończyły definitywnie tegoroczny spektakl, a zieleń trawnika jakby przybladła... ale jak się mocno przyjrzeć... to jeszcze jakieś resztki życia i kolorów tętnią w ogrodzie.
Poszukiwania uwieczniłam w kadrze, choć słońca jak na lekarstwo i wszystko wydaje się zlewać w ten charakterystyczny dla listopada odcień..szaro-bury :unsure:
Są jednak optymistyczne akcenty - kwitną ciemierniki :silly:









Asiu, mi też z giełdą nie po drodze ostatnio, mimo szczerych chęci... :dry: Albo zaśpię, albo wyjeżdżam.
Ale taka gonitwa ma też swoje plusy..listopad mi "przeleciał" niepostrzeżenie, a to chyba najbardziej dołujący miesiąc.
Posadzę jeszcze jakieś tulipany jak się uda trafić na wyprzedażach, a potem zajmę się wiankami i innymi dekoracjami...a potem, nim się obejrzymy..będą Święta :)
Wracając do giełdy - pierwszy weekend grudnia Ci odpowiada?

Iwonko, my planujemy Poznań i może Gdańsk albo Berlin :dance:
W czwartek byliśmy na Slash'u - ale dał czaduuuuuuuu! :woohoo:
Oluniu, witaj kochana! Jak miło, że zaglądasz :hug:
Z przyjemnością wybiorę się na giełdę na początku grudnia! Kolejny weekend mamy również wyjazdowy, ale pierwszy weekend grudniowy spędzamy na miejscu i na giełdę obowiązkowo muszę się wybrać B) Dogadamy się bliżej terminu, ale już bardzo się cieszę!
Martuś, nie dotarłam w ubiegły weekend, ale początek grudnia to już musowo :idea1:
Może się przyłączysz? :flower1: Przy okazji zaliczymy kawkę i ploteczki :drink1:
Ewik, witaj! Dziękuję za komplementy pod adresem ogrodu, bardzo mi miło.
Pashminę w donicy zimowałam w nieogrzewanym garażu, tym roku też pewnie ją wniosę, jak będą zapowiadać mrozy.
Mam też 2 inne róże w dużych donicach przy tarasie i te chciałabym przezimować na zewnątrz, są zbyt ciężkie na jakiekolwiek manewry. Owinę je w agro i ustawię na steropianie pod ścianą domu. Mam nadzieję, że to wystarczy..jeśli zima nie będzie zbyt surowa :huh:
Pozdrawiam serdecznie!
Gosiu, ciekawe jak skrajnie różne emocje budzi w nas muzyka...ja uspokajam się przy Pink Floyd, często włączam takie granie gdy stoję w korku ;-)
Całą drogę z Krakowa słuchaliśmy nowej płyty, słuchamy jej z resztą od początku tygodnia i jesteśmy nią zachwyceni. Myślę, że jedna z tych płyt, które zdecydowanie zyskują z czasem :lev:
Ewa, witaj! Czytałam, że wracasz na łono cywilizacji z nowym lapkiem i śmigającym netem! Super :dance:
Czekam na wieści ogrodowe :bye:
Gabrielu, witaj!
Cieszę się, że znalazłeś czas na odwiedziny i dziękuję za przemiły wpis. Do efektu tajemniczego ogrodu jednak jeszcze sporo brakuje..., upływu lat chyba przede wszystkim ;-) Twój ogród powstaje od przeszło dekady, a mój w tym roku skończył dopiero 4 latka, więc to jeszcze "przedszkole" :lol:
Ehhh..gdyby tak dało się zatrzymać moją metrykę w miejscu, a ogrodową "postarzyć" o kilka lat.. :bad-idea: Swoją drogą, sam proces tworzenia daje najwięcej radości i satysfakcji, więc niech cieszy jak najdłużej :drink1:
Trawy odkrywam i staram się wkomponować je w istniejące założenia, z różnym skutkiem. Brakuje mi miejsca na prawdziwe, preriowe rabaty, a ogród obsadzony już po kokardę, ale staram się wygospodarować dla nich trochę przestrzeni, bo warto! Jęczmień to dla mnie tegoroczny hit i na pewno wrócę do niego w przyszłym roku. Oby się obficie wysiał!
Pozdrawiam serdecznie :bye:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2014 21:15 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Amarant

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 21:36 #315773

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ciemierniki są przeurocze! Rozświetlą nawet najbardziej ponury, listopadowy dzień.
To odmiana 'Christmas Carol' - sadzone w ubiegłym roku, kwitły od grudnia do kwietnia :woohoo:







Liriope wciąż dobrze wygląda



Powojniki zdobią koszyczki





Ostatnie listki na pęcherznicach..





Ostatnia, nieco sfatygowana jarzmianka, "kończy imprezę" zamykając sezon na rabatach różanych





pod sosnami..mchy od Constancji, z Borów Tucholskich :)
Niestety, od pewnego czasu jakieś upierdliwe stworzenie regularnie mi ryje w tych mchach, wywracając je i niszcząc. Podejrzewam koty..a może się mylę? :think:





Mimo ciężkiej i dość kwaśnej gleby, tutaj ciemierniki też dają radę



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2014 21:38 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 21:55 #315801

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, witaj po wojażach :)

Muzyka wciąż w uszach rozbrzmiewa?
Na pewno!

Ciemiernik u mnie dopiero w pąkach, ale na święta będzie już w pełni kwitnienia.
Śliczne zdjęcie mchu!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 22:05 #315811

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czy kilka ostatnich ujęć robiłaś na leżąco ;) ? Warto było :woohoo: , piękne są :bravo:
Strasznie szybkie Twoje ciemierniki :lol: , moje ledwo z poziomu ziemi pączki podnoszą :silly:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 22:20 #315817

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Aguś!
Wrażenia wciąż żywe, a jakże! Koncert był fantastyczny B)
Wyjątkowo wcześnie w tym roku zaczynają ciemierniki, mam nadzieję, że będą długo cieszyć! Wszak to nieliczne, zimowe kwiaty :oops:
Mam ochotę na kolejne, orientalne hybrydy. Będę polować :search:

Markitko, dla dobrych ujęć zrobię różne wygibasy :laugh1: Miło mi, że uważasz, że wysiłek nie poszedł na marne :wink4:
Ciemierniki kwitną tylko te białe, to chyba wcześniejsze odmiany - mam poza tym jakieś mieszańca różowego i tego jeszcze nie widać. A Ty jakie masz odmiany?
Pozdrawiam :bye:














Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2014 22:21 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, piotrek_ns, Amarant

Ogródek Robaczka 23 Lis 2014 22:21 #315818

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no ba, pewnie, że tak! za wyprawą na giełdę, za ploteczki i za kawusią to jak najbardziej! :dance:
rany, ciemierniki kwitną......śliczności :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.536 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum