TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 20:50 #415257

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ooooooo, szybka jesteś, konkretne podejście do życiowych kwestii... :bravo: , martwi tylko ta gleba.....bo domyślam się, że róże nadal będą wiodące....
Jednak należysz do osób, którym wszystko w życiu układa się po myśli...... :), skazana na sukces.... :hug:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2015 20:51 przez sierika.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 20:52 #415258

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nie żeby mi się przestał podobać Twój wciąż obecny ogród ;) , ale czy masz jakieś fotki z nowego miejsca :woohoo: ? Dużo ziemi to ile???
V i VI klasa ziemi to coś, co jest mi doskonale znane :happy3: , ale ja chciałam JUŻ ;) , zazdroszczę Ci, że masz takie podejście do tematu. No ale masz póki co inny ogród, gdzie możesz się wyżyć twórczo, no i masz przede wszystkim czas ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 21:35 #415266

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Sieriko, nowy ogród będzie raczej wpisany w lokalny krajobraz, bardziej naturalistyczny...z duża ilością drzew, krzewów, traw...ale na pewno będzie też część formalna, bliżej domu z miejscem na różankę :) Chciałabym wydzielić ogrodowe pokoje, zyskując na różnorodności nasadzeń, ale wiodące jednak będą swobodne nasadzenia nawiązujące do lasu i okolicy...tak głośno myślę ;-)
Z tymi sukcesami to różnie bywa, ale dzięki za taką wiarę w moje możliwości :wink4:

Markitko, czyli Ty masz podobne ugory? Tam jest VI i V klasa, ziemie brunatne wyługowane. Do 150cm głębokości piaski, potem glina :unsure:
Jest jednak pocieszenie - można wszystko, nawet na piaskach, skoro Tobie udało się stworzyć taki bujny ogród! :dance:
W sumie będą to dwie działki o łącznym terenie ponad 63 arów... :whistle:
Tydzień temu zrobiłam parę fotek, choć przy bardzo nędznej pogodzie i mocno zachmuranym niebie:





















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2015 21:39 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, Amarant, VERA, edulkot, Krzysia, broja

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 22:12 #415279

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
:woohoo: :woohoo: Nowa działka.. i to jaka :dance: Piękne okolice..i ten łagodnie pofalowany teren :hearts:

Jak z mediami.. działka rozwojowa w sensie budowlanym, czy na razie to piosenka przyszłości i pomyślisz o tym jutro :silly:

U mnie na działce tereny dawnego pola, ziemia IV klasy i jakoś wszystko rośnie- mimo tego, że jako nieświadoma przez czas niemieszkania nie zajęłam się poprawą struktury gleby. Wszystko się da, a jeszcze przy Twojej wiedzy :hug:

Gratuluję i serdecznie zazdroszczę tak pięknego terenu :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 22:15 #415281

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Kasiu gratuluję i powodzenia życzę gorąco :kiss3: :hearts:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 22:22 #415285

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Boszzz jak pięknie :woohoo:
Kasik ja mam II klasę gleby więc prawie full wypas :rotfl1: Obszar zacny - będziesz miała gdzie poszaleć :ouch: A jak z dojazdem na działkę ? Chodzi mi o zimę oraz okresy roztopów itp. ...
Plany ogrodowe też super i bardzo mi się podoba wpisanie ogrodu w krajobraz :dance:
Co do tematu art to wysyłam zaraz privata :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 22:30 #415289

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kto jak kto ale Ty na pewno nie pokpisz sprawy, okolica prześliczna, cisza bije dosłownie z ekranu.....mieszkam przy drodze wojewódzkiej :mad2: więc wiem jak to wartość. No i wielkość areału, pozostaje mi kibicować.... :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 23:05 #415301

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ło matko, 63 ary :ouch: , piachu :ouch:
Ale róże rosną na tym genialnie :lol: , a okolica przecudna :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 23:15 #415303

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, ten pofalowany teren M ocenił jako bardzo kobiece kształty ;-)
IV klasa to całkiem dobra ziemia, a tak narzekałam na ten pył u Ciebie na wrzosowisku :devil1:
Działka jest uzbrojona, woda i prąd doprowadzone, gazu nie ma. Przy okolicznych domach widzieliśmy zbiorniki na gaz :think:
Vero, dzięki :kiss3: Ty już działasz i domek rośnie w oczach, a to wszystko dopiero przed nami ... :whistle:
Monia, II klasa???No to nie dziwne, że tak wszystko rośnie! :woohoo: Nie wiem czemu zapamiętałam sobie, że pisałaś o gorszych warunkach glebowych na początku przygody z zakładaniem ogrodu..Musiałam coś pomieszać. No to nie mam startu do Ciebie, ale NIC TO. Na piasku też można dużo zdziałać, przykład szejków w Dubaju świadczy o tym najlepiej :rotfl1: Dojazd jest drogą gruntową, ostatnie 3 kilometry, ale kładą asfalt już blisko, więc ma być lepiej ;-) Poza tym do 2020r. (dżizas, jak to futurystycznie brzmi!) ma powstać odcinek S11 który przyspieszy dojazd do Poznania, więc perspektywa nie najgorsza. Alternatywą jest dojazd pociągiem, Koleje Wielkopolskie mają w pobliżu dwie stacje i pól godziny zajmuje dojazd do centrum Posen.
Ewa, cisza jest..niezmącona nawet wiatrem, bo od zachodu działkę otula gęsty las i wycisza wprost fantastycznie...!
Marta, ło matko, ile piachu :rotfl1: Widzę, że mój rewolucyjny entuzjam Ci się udziela :rotfl1: Spoko, już skanuję okolicę w poszukiwaniu obornika i kompostu po pieczarkach :search:

Żeby nie było samej paplaniny, to jeszcze kilka fotosów



















I pierwsi skrzydlaci goście :dance:

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2015 23:43 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, chester633, Amarant, VERA, Krzysia, broja

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 23:25 #415308

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Pył na wrzosowisku nie wiem skąd się wziął :blink: Takiej ziemi jeszcze u siebie nie widziałam..musiał to być efekt gołej ziemi przez kilka lat i długich upałów- inne miejsca nie są tak masakryczne..zresztą wszystko rośnie, więc jakoś się da :silly:

Text z Dubajem świetny!!!

Woda to już coś! Zawsze lepiej niż konieczność kopania studni- nigdy nie wiadomo, jaką jakość ma woda. Ze zbiornikami gazu też da się wytrzymać, ale tu pole do popisu dla pompy ciepła z rekuperacją :whistle: bo jednak gaz w zbiorniku boleśnie drogi jest..

Aaaaaale CI fajnie :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 23:45 #415312

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu, oj Ty wariatko w jakże pozytywnym znaczeniu :kiss3: :kiss3:
no 63 ary.....fiu fiu.......no teraz to się zacznie......od razu sobie wyobraziłam ten Twój biedny samochodzik załadowany po sam sufit :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 08:12 #415325

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
No Kasiek ależ masz pole do popisu :woohoo: Ja nie wiem czy ja dobrze rozumiem ,ale czy teraz będziesz miała dwa ogrody ? Jeśli tak ,to oprócz nawozu ,zamów sobie furmankę zdrowia i siły :happy-old: bo jak Cię znam ,to będziesz szaleć :jeez: czego Ci życzę :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 08:34 #415332

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Kasik!
Świetne wieści... mogę się założyć, że większość z nas Ci zazdrości ;-)
Osobiście dostałam od Ciebie - Twoim działaniem - kopa mobilizacji... może i ja coś zrobię ze swoją ziemią w końcu!
Co prawda aż tylu metrów nie mam, ale te ciut mniej też by mi dało pole do rozwinięcia wyobraźni.
U mnie na działce są grunty klasy V i wierz mi, babcia sadziła tam wszystko i rosło pięknie z pomocą obornika.
Bardzo mi się podoba ukształtowanie terenu i otulina lasu... miejsce stworzone do realizacji marzeń o naturalistycznym ogrodzie.
Trzymam kciuki!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 09:22 #415344

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kasiu, a czy nie warto przed dodaniem nawozów przywieźć trochę gliny :think: ? Przed użyźnieniem mogłabyś poprawić jeszcze strukturę gleby. 63 ary to ogromny obszar :woohoo: . Ja mam 25 i nie jestem w stanie zagospodarować wszystkiego :P .
A ten gaz, to jest Tobie potrzebny? Jest przecież tyle alternatywnych form ogrzewania ;) .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 10:09 #415361

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Od 5 lat mam gaz w zbiorniku, bo ponoć w ciągu roku miał być dociągnięty ziemny :whistle: , nie ma do dzisiaj, jak możesz się domyślić, ludzie wolą palić ekogroszkiem albo śmieciami :hammer:
A niestety wola mieszkańców jest niezbędna (oraz trochę wkładu własnego ;) ), aby ten gaz jednak dotarł, ale jakoś powoli tracę nadzieję :dry: . Niemniej gaz płynny nie jest taki zły, pod warunkiem, że masz dodatkowe wspomaganie - u nas kominek z płaszczem wodnym, w którym palę bez opamiętania :happy3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 10:21 #415363

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniada wrote:
. mogę się założyć, że większość z nas Ci zazdrości ;-)
Ja się od razu przyznałam :P


Aguniada wrote:
Osobiście dostałam od Ciebie - Twoim działaniem - kopa mobilizacji... może i ja coś zrobię ze swoją ziemią w końcu!
Gdyby Mazury były bliżej a ja nie miałabym domu do wykończenia na głowie, to już bym planowała ogród letni bezobsługowy ;) na mazurskiej wsi, zamiast tylko gadania o tym z P. Ty masz pełen komfort- piękne tereny za miedzą, tylko brać :woohoo: Zresztą to zapewne kwestia czasu :hug:

Kasiek.. to się nazywa szczęście "mówisz-masz" :woohoo: Czas na zakup gruntów też dobry, bo chyba ceny nie szaleją, a inwestycja w ziemię to zawsze świetny pomysł :whistle:
Metraż mocno przemawia do wyobraźni a ja się jedynie pocieszam, że czasu i sił mi brakuje, żeby porządnie wypielić te moje mizerne skrawki.. na taaaaakiej działce utonełabym w bałaganie :P
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 11:31 #415370

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu,gratuluję . Piękna okolica i te ary do zagospodarowania :jeez: Kibicuję Ci z całego serducha i już sobie wyobrażam jaki piękny ogród stworzysz.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 25 Lis 2015 11:43 #415374

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Kasiu, piękne tereny... życzę sfinalizowania inwestycji i dalszego spełniania marzeń :drink1: . Buziaki imieninowe :kiss3:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.855 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum