TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 01 Lis 2015 23:32 #411559

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bozi, to nie mój pomysł - przepis na kompost liściowy podpatrzony w Gardeners World w zeszłym roku :P
Marta, liście muszą być zbite i mokre - wysuszone przekompostują się dopiero po kilku latach. Niska zawartość azotu spowalnia ten proces, bo w liściach jest głównie węgiel - żeby mogły się rozpadać konieczna jest wilgoć, która stymuluje aktywność grzybów. A to one głównie rozkładają liście w kompost. Tak wyczytałam u Monty Dona ;-)
Kerstin, dziękuję :kiss3: Staram się wykrzesać trochę barw z jesiennych szarości, a takie roślinki jak liriope, na tym zdjęciu, pomagają :oops:
To bardzo wdzięczna, zimozielona bylina, która lubi cieniste stanowiska i zachwyca fioletowymi koralikami od września, aż do silnych mrozów.
Juliet, szybko się uwinęłaś! :woohoo: Wszystkie róże już przesadzone?? :supr3: Constance Spry na pewno się odwdzięczy za akt laski :laugh1:
Moje wianki przy Twoich dziełach to mały pikuś :oops: Działki oglądamy, na razie bez konkretów, ale.... zwiedzamy Wielkopolskę :P

Powojnik Red Princess



Kobea zarasta domki dla owadów :silly:





Passiflora ...



Trawiasto...





Pastella niezmordowanie kwitnie..



Eden Rose

Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2015 23:38 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, piku, chester633, Bozi, Amarant, Krzysia, broja


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 02 Lis 2015 17:08 #411635

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Cześć Kasiu! Jeśli nie będzie z tym zbytniego kłopotu, poproszę o link do lampek solarnych.
Udały Ci się wianki. Powzięłam postanowienie - jutro ja też robię!
Zapomniałam Ci chyba napisać, że wszystkie Twoje sugestie co do zmian w ogrodzie - zrealizowane! Np. z tej rabaty na środku przesadziłam wszystkie rudbekie, a linia rabaty przy tarasie (do mostka) została skorygowana. Jest lepiej!
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Lis 2015 17:21 #411638

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
W robieniu wianków ,to już jesteś mistrzem Kasiu :) Zazdroszczę Ci inwencji i talentu :bravo:
Mnie się niestety nie chce tego robić ,chociaż czasem zapalam się do takich pomysłów .Ale zanim zbiorę surowiec ,to mi chęć przechodzi .Taka już ze mnie leniwa kobita :club2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Lis 2015 10:07 #411776

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
artam wrote:
Kasiu, ja też robiłam kompost liściowy w workach, tylko nie podlałam wodą i po roku dalej mam suche liście w workach... Ech...
Ale teraz już wiem, dzięki :)

No cóż ja też miałam taki świetny pomysł i właśnie przy kolejnych porządkach zeszłoroczne liście z worków wylądowały na ogólnym kompoście ;) Teraz się poprawię po doczytałam instrukcję i bardzo dziękuję, bo dobrego kompostu nigdy dosyć.

Twoje ozdoby podziwiam nieustannie i gratuluję :flower1: . U mnie jakoś z wiekiem weny coraz mniej :oops: Nie wiem, czy mogę mieć nadzieję, że emerytura ten fakt zmieni ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 04 Lis 2015 06:24 #411923

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kasiek, dzięki za poniedziałkowe szaleństwo :kiss3: ! Rodzina jakoś przełknęła zakupy :happy: . Taktycznie najpierw pokazałam mamie w necie, jakież to piękności nabyłam i to w dodatku prawie za darmo :whistle: . Dla wybielenia swoich win dołożyłam jeszcze informację, że i tak byłam twarda, bo Ty kupiłaś dwa razy więcej :funnyface:... no i jakoś poszło! Jedynie derenie wywołały lekki sprzeciw. Niestety, na pokazanych fotkach miały rozmiary dorodnych drzew :rotfl1: ...
Pokażesz jak zagospodarowałaś swoje zakupy?
A jak wrażenia pokoncertowe?
Ostatnio zmieniany: 04 Lis 2015 06:27 przez asia2.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 10:21 #412066

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
A gdzie zdjęcia tych mega zakupów ? :think:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 15:25 #412105

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
och Wy wariatki jedne..... miały nic nie kupować bo miejsca nie mają :rotfl1: :rotfl1:
zdjęcia poproszę tych zdobyczy :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 20:21 #412153

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
W pracy mam urwanie głowy, więc dni lecą szybko, a ogrodu praktycznie nie widuję...ale w poniedziałek miałam urlopik i wykorzystałam go najlepiej jak potrafiłam :silly:
Przed południem spotkałam się z Asią w centrum ogrodniczym "na kawkę", ale nie byłybyśmy sobą gdybyśmy najpierw nie oczyściły placu z przecenionych roślin :rotfl1:
Wyprzedaż 50 % zdarza się tam tylko raz w roku, więc grzechem byłoby nie skorzystać... :whistle:
Obłęd w oczach i pęd po wózki, a potem hulaj dusza piekła nie ma :devil1:
Zgodnie orzekłyśmy galopującą, nieuleczalną chorobę psychiczną, a że pioruńsko dobrze ją znosimy, jakoś przełknęłyśmy diagnozę i przystąpiłyśmy do "zielonej terapii" :happy4:
Moja lista:
Ambrowiec 'Silver King', enkiant dzwonkowaty, wawrzynek wilczełyko 'Rubra', pienna wisienka japońska 'Kojou-no-mai', pienna Kalina 'Eskimo', magnolia NN,3 berberyski miniaturowe (Bagatelle i Admiration), 3 x trzmielinka 'Silver.. coś tam, sosenka mugo 'Humpy', ostrokrzew 'Argentea marginata', pienny ostrokrzew kolczasty myrtiflora, pienna jabłonka ozdobna 'Fontana' i dereń controversa variegata...więcej grzechów nie pamiętam :idea1:
Nie liczę cytrusa dla M (citrofortunella), na osłodę ;-)

Wózek Asi:



..i mój :P



Po zakończonych zakupach wózki się uginały, choć auta przyjęły tą ilość zieleniny nadspodziewanie dobrze :P Drugie tyle by weszło :rotfl1:
Ku mojemu zdziwieniu, posadziłam wszystko i...ziemia też to przyjęła :funnyface:
Większość to miniaturki, która planowałam i posadziłam do donic, ale taki Ambrowiec na ten przykład, nie był planowany ;-) Spontaniczne zakupy nie zdarzają mi się jednak często, więc rozgrzeszyłam się szybko z tej niefrasobliwości i po powrocie do domu biegałam z nim po ogrodzie tak długo, aż znalazłam miejsce :wink4:

W sumie to po fakcie stwierdziłam, że zbyt dużo nie kupiłam, więc mogłabym tam jeszcze wrócić... :whistle: :crazy:

Po posadzeniu tego dobra szybko się ogarnęłam i pojechaliśmy na koncert Brit Floyd, gdzie miałam okazję spotkać Aguniadę i Pana M :dance:
Aguś, dzięki za spotkanie i wspólne, muzyczne emocje! Wyobrażam sobie, ile Was to kosztowało zdrowia, ale fajnie że dotarliście :hug:
Choć z pokoncertowych refleksji wnioskuję, że Pan M rozczarowany widowiskiem... ? Anyway, mam nadzieję, że już lepiej się czujecie i weekend przyniesie wytchnienie od pracy. Zdrowiej!

Iza, udało się wykorzystać winobluszcz? ja zamierzam w weekend popełnić kolejne, przynajmniej bazy do wianków. Z czasem zacznę dekoracje adwentowe i świąteczne :)
Ciekawa jestem jak wygląda Twój ogród o tej porze roku, wieczorem zajrzę na bloga :coffe:
Link do lampek wysłałam :kiss3:
Nowinko, ja bardzo lubię takie robótki. Jakoś pozwala mi to przetrwać zimowy niebyt ogrodowy..w tygodniu nie widuję ogrodu, więc zostają tylko weekendy, a pogoda też coraz mniej zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu..dlatego lubię mój mały "warsztat" wiankowy, jako małą namiastkę tego, co pochłania mnie w sezonie :flower1:
Pikutku, ja już mam kilka woreczków liści przygotowanych, a liczę, że jeszcze jeden się uzbiera ;-) Ubiegłoroczny już zasilił donice i rabaty, za mało tego dobra zrobiłam...ale pierwsze koty za płoty ;-) Dzięki za dobre słowo pod adresem wiankowych wypocin, ot taka odskocznia po pracy ;-)
Asieńko, to ja dziękuję! Jakoś cieplej robi się na sercu wiedząc, że nie jesteśmy sami w tym szaleństwie, prawda? :wink4: Mój M był zaskoczony, że tylko tyle przytargałam, bo przed oczami miał już...zezowatą dynię w centrum ogrodniczym :laugh1:
Zdjęcia nabytków postaram się cyknąć w weekend - od czasu posadzenia nie miałam okazji ich zobaczyć za dnia..... :unsure:
Koncert był bardzo udany, przynajmniej dla nas :) Mieliśmy miejsca na samej górze sali, wydaje mi się, że tam była znacznie lepsza akustyka niż przy scenie. Super było usłyszeć na żywo dobrze znane hiciory w świetnych wykonach i brak synchro w chórku jakoś uszedł mojej uwadze ;-) Skupiłam się na solówkach w Comfortably Numb czy Shine on You Crazy Diamond.....niezapomniane wrażenia :lev:
Ino, zdjęć z ogrodu niestety brak, bo codziennie pracuje i wracam w nocy, może w weekend się uda jak pogoda dopisze ;-)
Marta, taaaak, masz szurnięte koleżanki, co fakt, to fakt :tongue2:

Weekendowe kotlety...teraz większość liści opadła. Po przymrozku -4 rano "dekoracje" leżały pod krzewami :pinch:

Nasza żabcia nie chce iść spać i z uporem pilnuje koleżanki na kamieniu, która tkwi w miejscu jak zaklęta...









Oczar już zgubił niemal wszystkie listki...na szczęście jest parę pączków kwiatowych :woohoo:



Irgi płonące czerwienią jeszcze w weekend..teraz już zdobią je tylko owoce..





Cyklamenki dzielnie się trzymają



Ścieżka po drewno zarasta barwinkiem...a za 2 miesiące będę wypatrywać przebiśniegów!













Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 05 Lis 2015 20:26 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Margo2, Isia, piku, chester633, Bozi, Amarant, Ewogrod, VERA, edulkot, wxxx-a, Krzysia, zanetatacz

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 20:50 #412164

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Szaleństwo zakupowe w listopadzie :woohoo: , może wypromować to jakoś, forum takie ospałe ostatnio, przydałaby się taka adrenalina :happy3:
Podziwiam, że nawet wszystko od razu posadziłaś :ohmy: , ja ciągle mam 4 doniczki w poczekalni i kompletny brak koncepcji :pinch:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 21:08 #412165

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Uśmiałam się z relacji zakupowej.....taka werwa w listopadzie :bravo: :happy: .Zawsze to promyk słońca w duszy.
Oby żaba nie przypłaciła miłości zyciem, jeśli zdecyduje trwać tak do wiosny..... :think: .Ogród mimo wszystko ma wiele uroku jesiennego... :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 21:24 #412169

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Tiaaa, a już chciałam zapytać, gdzie ambrowca wkitrasz, a on już rośnie :supr3: :happy:
No, tak - działki niet to chociaż zielenina na otarcie łez, w pełni rozumiem. Rozumiem też, że cytrusowiec dla M. - też na otarcie łez (zamglenie, chyba :laugh1: ), ale widzę, że Asi koszyk jakiś taki bogatszy, prawda? Cebulowych nie było :rotfl1: ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 21:38 #412173

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no mam, oj mam ale jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 21:50 #412176

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
:happy4: Świetna terapia na te jesienne ciemne dni :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Lis 2015 22:39 #412181

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No nie.. wyprzedaż 50% i nie kupiłaś koleżance kosówek Humpy :hammer: Wiesz przecież, jakie one drogie u nas.. No musisz wrócić :happy3:

Podziwiam zapał do sadzenia przy obecnej aurze. Chyba, że u Ciebie cieplej..u nas dziś zawrotne 7*, więc dla mnie to już mróz ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lis 2015 07:04 #412192

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Kasiu witaj, tylko pozazdrościć takich ,,zimowo-posezonowych'' wyprzedaży :( , w ,,moich'' okolicznych szkółkach jeżeli zdarza się wyprzedaż :devil1: :blink: to są to rośliny albo zniszczone ,,mechanicznie'' albo na skraju wymarcia (susza, choroby) .
Jeżeli byś jednak wróciła do tego centrum to przyłączam się do prośby Moniki.....zawsze mogę ją odwiedzić...(chyba :dry: :oops: :whistle: ) :tongue2:

poproszę jeszcze o przykładowe ceny np. ambrowca (-50), ew. roślin które pamiętasz....takie Forumowe Ceneo czasami się przydaje..... :devil1: :wink4:
Ostatnio zmieniany: 06 Lis 2015 07:04 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lis 2015 21:47 #412326

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, musisz koniecznie kupić większą działkę
Inaczej tutaj nie zostanie ani trochę trawnika :devil1:
ja mam go jeszcze sporo, mogę szaleć
Własnie dzisiaj zapadła decyzja o zrobieniu rabaty północnej :dance:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 06 Lis 2015 22:32 #412335

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, mój żart o konieczności powrotu do sklepu i robienia dla mnie zakupów chyba był nieco nie na miejscu.. :unsure: Ja żartowałam :lol:
A serio mówiąc..chyba nie chcemy już wysyłać do mnie roślin :funnyface:

Koszyk sklepowy piękny..od razu cieplej w sercu się robi! Masz już ambrowca- wspaniale, będę go podziwiać u Ciebie :hearts: bo p Tomek napracował się wybijając mi go z głowy na mój wygwizdów :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Lis 2015 23:50 #412460

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Odespałam całotygodniowe zaległości i z przyjemnością poleniuchowałam w domowych pieleszach, w ten deszczowy dzień..taki reset był mi bardzo potrzebny!
Przy okazji cyknęłam parę fotek moich ostatnich nabytków :flower2:

Sosenka 'Humpy' wylądowała w donicy przed wejściem do domu - element jesienno-zimowych dekoracji



Trzmielinka drobnolistna 'Silver Carpet' posadzona w donicy obok, razem z Wawrzynkiem Wilczełyko 'Rubra':









Obok, w największej donicy posadziłam miniaturową jabłonkę 'Fontana'









Enkiant dzownkowaty dołączył do swojego kolegi z wiosny i rośnie razem z paprociami pod świdośliwą:











Wisienka kojou-no-mai na pniu:





Kalina 'Eskimo'





Magnolia nn



Ostrokrzew Argentea Marginata







Dereń controversa











Berberyski Admiration i Bagatelle





i Ambrowiec Silver King



Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, piku, chester633, Bozi, Amarant, VERA, Monika-Sz, Krzysia, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.734 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum