TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 08 Lis 2015 00:08 #412461

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, sama jestem zdziwiona, że wszystko udało się posadzić! Spodziewałam się, że kilka roślin będzie musiało poczekać na przygotowanie miejscówki, ale udało się ;-)
Takie "rozrywki" jak jesienne wyprzedaże w centrum ogrodniczym to dobry sposób na listopadową chandrę..polecam :wink4:
Sieriko, zaczęłam się już martwić o te żabie amory..jak jej nie przejdzie ta platoniczna miłość to będę musiała interweniować ;-)
Juliet, ambrowiec poszedł na białą rabatę - brakowało mi tam "piętra", więc już jest :P Zobaczymy jak się tam sprawdzi...w razie czego mam czas do wiosny żeby przemyśleć ewentualne roszady ;-) Nowej działki wciąż szukamy, jutro jedziemy obejrzeć kolejną :dance:
ps. Zauważ, że w moim koszyku donice są na 3 piętrach :rotfl1:
Marta :kiss3:
Bozi, nie ma lepszej ;-)
Monia, tym razem zdecydowanie wybrałabym kuriera ;-) Strasznie szkoda, że tak wyszło..wiosną zrobimy kolejną paczkę i tym razem wyślę kurierem :kiss3: Dzwonków mam sporo, turzyca też się jeszcze jakaś znajdzie :hug:

Dzisiaj do ogrodu wlazł rudy kot i pozował jakby nigdy nic...wtopił się w krajobraz, prawda? ;-)





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2015 00:08 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Bozi, sierika, Amarant, Ewogrod, VERA, Krzysia, zanetatacz


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 08 Lis 2015 00:32 #412464

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Co u Was robi Stefan, kot naszych sąsiadów :blink: ;)

Ty z tym szukaniem działki to na serio :supr3: ? Dopiero co planowałaś studnię wiercić na wiosnę, a teraz działki szukasz.. ej- nie mów, że marzysz o nowej budowie :silly:

Roślin już żadnych nigdy nie będę kupować wysyłkowo, wyleczyłam się z tego :P
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Lis 2015 08:07 #412476

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Wow, Kasiu, co ja czytam :woohoo:
Szukasz działki? Czyżby szykowala się budowa i nowy, większy ogród?
Trzymam kciuki za znalezienie dobrego miejsca o podobnych warunkach cieplarnianych, ale w rozmiarze XXL :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Lis 2015 08:28 #412480

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
Co u Was robi Stefan, kot naszych sąsiadów :blink:

To nie Stefan tylko Heniek i nie Twoich sąsiadów tylko moich.... :woohoo: :rotfl1: :devil1: :wink4:


Kasiu skoro zakupiłaś i posadziłaś dereń Controversa tzn. że większa działka będzie na 100 % , piękny jest ale trzeba mieć z 3000 m2 :teach: :devil1: :wink4:
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2015 08:30 przez chester633.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Lis 2015 11:54 #412497

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kasiu, nowa działka ? :woohoo: Nie będzie Ci żal zostawić tak pięknie skomponowanego ogrodu ? Ale za to jakie pole do popisu na większej przestrzeni. Jak już szukasz ,to może tak bliżej mnie ,żebym miała żabi skok po nadmiar roślin z Twojego ogrodu. To się nazywa zdrowy egoizm. :rotfl1: Może snobistyczne Puszczykowo ;) albo ostatnio bardzo modna wieś Krajkowo koło Mosiny.
Mnie zawsze zachwycają Twoje kompozycje doniczkowe. Co z nimi zrobisz zimą ? Do garażu ? Bo szkoda opatulać takie ładne doniczki.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 08 Lis 2015 17:12 #412551

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oooooo nowa działka? :woohoo: ale działka, działka czy taka od razu z nowym domem i z miejscem na ogród xxl? :woohoo:
to życzę powodzenia i trzymam kciuki :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Lis 2015 16:40 #412673

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Tyle róż wykopanych to mogłaś szaleć z sadzeniem nowości, nie spiesz się z przenosinami, po cichu marzę o odwiedzinach w czerwcu..... :oops: :tongue2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Lis 2015 21:06 #412737

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Kupujecie nową działkę ? :woohoo: Ale będzie się działo :dance:
a w ogrodzie przepięknie :hearts: i zakupy super wypasione ! Ja sezon ogrodowy już zakończyłam i działam w innych swoich tematach hobbistycznych :happy4:
miłego :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 09 Lis 2015 22:42 #412760

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja tu myślałam, że wszystko chcesz upchnąć na rabatach, a Ty sobie inaczej poradziłaś :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 11 Lis 2015 10:51 #412963

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Fajny taki tydzień, który ma dwa piąteczki, prawda? :silly: Żeby tylko tak nie wiało.... :unsure:
W ogrodzie chwilowo nie robiłam nic, może uda się dzisiaj pograbić liście, ale jeśli wiatr się uspokoi..nie lubię takiej aury. Mimo że jest ciepło, to ten wiatr bardzo nieprzyjemny...
W ramach relaksu z okazji święta niepodległości ukręciłam rogale marcińskie! Jak na pierwsze w życiu wyszły całkiem spoko. Masa z białego maku, orzechami, migdałami i innymi frykasami, a ciasto półfrancuskie. Troszkę czasochłonne, ale efekt zadowalający! Ponoć nawet smaczne są, ale ja ich nie jadłam, bo zasadniczo nie lubię słodkiego :rotfl1:





Monia, Stefan mówisz? Wołałam, ale nie reagował.. :think: ;) Za działką się rozglądamy, ale raczej dalej od Poznania i gęstej zabudowy, a bliżej Puszczy...To jednak odległe plany, coś o czym można pomarzyć zimą ;-)
Monika, nic nie pisałam o budowie, widać plotka sama się niesie :lol: Ogród większy mi się marzy nie od dziś, ale budowa na pewno nie w najbliższym czasie.
Chester, mówisz, że taki duży będzie? Na razie ma miejscówkę na białej rabacie, a potem się zastanowię B) Działki szukamy powyżej 3000 m, więc jeśli się taka znajdzie to miejsce na derenia będzie ;-)
Ino, ogrodu póki co nie planuję zostawiać, więc spokojnie. Gdybym kiedyś miała większą działkę to z przyjemnością zaplanuję większy :lev:
Puszczykowo mi się nie podoba, za gęste zaludnienie ;-) Szukamy czegoś bliżej Puszczy, jezior...przestrzeni mi trzeba, a nie sąsiada za płotem ;-)
Donic nie wynoszę na zimę, zostają co roku na zewnątrz. W przypadku niższych temperatur opalam je jutą, dekoruje kokardą i są bardziej świąteczne ;-)
Jedyną donicę jaką wynoszę to terakotowa z Pashminą, zbyt dużo mnie kosztowała żeby ryzykować ;-)
Marta, nawet jeśli działka się znajdzie to nowy dom nie prędko się tam wyczaruje, więc na luzie... ;-) Na razie nie myślę o żadnej budowie, ale działki szukam i to najlepiej XXL ;-)
Ewa, nigdzie się nie wybieram, więc oczywiście zapraszam w czerwcu! Przeprowadzki nie planuje na na najbliższe lata, spokojnie :kiss3:
Monia, przypomnij mi jaki Ty masz metraż? Ja szukam czegoś powyżej 3000m, a najchętniej jeszcze większej... :whistle:
Kobieto wielu pasji..podziwiam i czekam na efekty pracy twórczej :dance:
Gosiu, donice obsadzam co roku i lubię zmiany dekoracji, a reszta jakoś gładko się zmieściła ;-) Chyba jednak za mało kupiłam :lol:

Miłego dnia kochani!

Liście kaliny Carlesii









...derenia Kousa



...oczaru





owocowo





Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Isia, chester633, Amarant, VERA, eda_s, inag1, Krzysia

Ogródek Robaczka 11 Lis 2015 12:33 #412982

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Czemu ja tak daleko mieszkam, chętnie bym pomogła w degustacji :drool: . Nigdy nie jadłam takiego rogala z prawdziwego zdarzenia, bo to co u nas proponują, to przypuszczam marne namiastki :dry: , w każdym razie żadna mi nie smakowała, a ja nie jestem specjalnie wybredna jeśli chodzi o słodkie :rotfl1:

U mnie oprócz wiatru dodatkowo gęsta mżawka :pinch: , nic się nie da zrobić :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 11 Lis 2015 19:17 #413072

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
U mnie przed południem było bez deszczu. Dopiero po 13-tej zaczęło siąpić ;) . Raczej świętowaliśmy, tylko z tyłu za domem sprzątnęłam trochę warzywnik :tongue2: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 11 Lis 2015 20:28 #413096

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ja też raczej świętowałam.
Tylko wygrabiłam igły z trawnika
W sumie to była fajna pogoda jak na listopad. Ciepło i nie wiało za bardzo
Pamiętając o naszych rozmowach na temat pieczenia zimą, rozpoczęłam działania
Upiekłam już 2 ciasta i chlebek
Ale do takich wypieków to mi jeszcze daleko. Za leniwa jestem ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Lis 2015 21:55 #414271

  • nifredil
  • nifredil's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witaj Kasiu :flower1:
Nadeszła późna jesień, czasu wolnego więcej to i wracam do twojego pięknego ogrodu, po prawie rocznej nieobecności. A właściwie piszę, bo czasami przyznam podglądałam to i owo, ale z czasem żeby ogarniać wszystko było gorzej :whistle:
Oczywiście nie omieszkam pochwalić róż. Wyglądały bardzo jędrnie i kwitły jakbyś wcale nie miała suszy :eek3: Niewiarygodne jak twoje rabaty nabrały objętości w ciągu jednego sezonu.. wiem, że uszczupliłaś swoją kolekcję, ale pewnym jest, ze bardzo szybko pozostałe róże i byliny towarzyszące zagarną powstałe wole place. Zwróciłam też uwagę na nową jakość zdjęć. Czy to nowy aparat czy może jakiś nowy obiektyw?? Efekt jest niesamowity. Ogród wygląda delikatnie zwiewnie, ulotnie, jak za delikatną mgiełką.. Cudo!
Pozdrawiam cię serdecznie :hug:
Sabina
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 18 Lis 2015 23:23 #414289

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- nie ma Cię i nie ma.. Czyżbyś już darń zdzierała na nowej działce :funnyface: ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Lis 2015 13:04 #414343

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Cześć Kasiu! Świetna była Twoja opowieść z zakupów wyprzedażowych, buzia mi się uśmiechała od ucha do ucha. Czy wiesz, że ja nigdy nie byłam na jesiennej wyprzedaży? To chyba ja chora jestem.
Tak zgrabnie wszystko posadziłaś...a ja byłam pewna, że tego nie zmieścisz. Dobrze masz z tym ciepłym klimatem, u mnie bez grubego owijania korzenie marzną, jak nic.
Wianki z winobluszczu zrobione, dziękuję za link do lampek.
Umawiałaś się z kimś na dzwonki - czy mogę się nieśmiało przypomnieć, że i ja bardzo bym chciała, może jakieś w nadmiarze jeszcze będą?
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2015 13:15 przez Tamaryszek.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 19 Lis 2015 22:16 #414435

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No nieźle te rośliny poupychałaś :whistle: a rogale smakowite - mniam ! Ja mam zaledwie 18 a więc szału nie ma. Powyżej 3000 m to już niezłe pole do popisu :whistle: Mam nadzieję, że znajdziecie jakąś fajną działkę i niedługo będziemy podziwiać zakładanie drugiego ogrodu przez Ciebie :dance:
Twórcze poczynania w przyszłym tygodniu obejrzysz - może być ?
buziaki
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 24 Lis 2015 20:33 #415253

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Przepadłam na dłużej, wątek zarósł pajęczynami i okrył się listopadowym szronem...ale mam całkiem niezłą wymówkę na swoją nieobecność B)
Od jakiegoś czasu szukaliśmy działki od przyszły ogród i kiedyś..dom. I znaleźliśmy!
Miejsce jest wyjątkowo urokliwe, w okolicy dziewiczej Puszczy Zielonki i choć jeszcze nie jest nasze, to już pierwsze kroki zostały podjęte :dance:
Działka jest duuuuuuuża, sąsiadów praktycznie brak, widoki po horyzont i bliskość lasu - to największe atuty lokalizacji. Minusem jest dojazd do Poznania, nieco dłuższy niż teraz i jakość ziemii...nędzna, VI klasa i regularne piaski... :whistle: Ale co tam, nigdzie mi się nie spieszy, więc najbliższe lata poświęcę na poprawę jakości gleby i zaprojektowanie naszego przyszłego miejsca na ziemii. Uprzedzając pytania od razu napiszę, że nie planuję się tam przeprowadzać w najbliższym czasie, bo dom dopiero w dalszych planach, ale grunt żeby była ziemia, o którą można się troszczyć i planować.... :lev:

A teraz zaległe odpowiedzi i mały update ogrodowy:

Markitko, rogale się tak szybko rozeszły, że robiłam powtórkę ;-) Sąsiedzi, którzy zostali obdarowani wypiekami zgodnie orzekli, że jestem już prawdziwą "poznanianką", mimo że z Krakowa hahahaha
Edytko, u nas też ostatnio mocno padało i ziemia nasiąknięta aż chlupie pod nogami..teraz przymrozki i prace na ogrodzie przymusowo wstrzymane. W weekend udało mi się trochę pograbić, ale generalnie z porządkami jestem w lesie :tongue2:
Gosiu, u nas wiało okrutnie. Mam wrażenie, że ostatnio wszystkie możliwe cyklony przechodzą przez nasz ogród :jeez: Bałagan straszny, liście różane zalegają dosłownie wszędzie, a jeszcze tyle tego badziewia na krzakach, że aż głowa boli...
Nifredilku, witaj po przerwie :kiss3: Dziękuję za ciepłe słowa..bujne rabaty okupiłam wysokim rachunkiem za wodę, ale cóż, jak się nie ma studni... :pinch:
Rośliny faktycznie rozrosły się mocno i musiałam sporo roślin eksmitować do nowych domków, żeby wpuścić nieco powietrza w nasadzenia..Nawet po korektach, wolnego miejsca brak, więc teraz muszę wyhamować apetyt na nowe rośliny..., przynajmniej do czasu obsadzania nowej ziemii ;-)
Obiektyw kupiłam nowy jakiś czas temu, cieszę się, że dostrzegasz poprawę jakościową w fotografiach!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Monia, jeszcze nie, nie ma czego zdzierać, same chwasty :rotfl1: Ale faktycznie pochłonęła mnie kwestia nowej działki i może nawet zima szybciej zleci na planowaniu :silly:
Tamaryszku, cieszę się, że inspiracja wiankowa się przydała! Ja też zaczynam wyplatanie i pierwsze adwentowe dekoracje już są :)
Dzwonków wykopałam setki i większość trafiła na kompost bo chętnych nie było...ale na pewno jeszcze znajdę sporo do wykopania, więc przypomnij się wiosną, ok?
Monia, czytasz w moich myślach kochana! Jeszcze do mnie nie dociera perespektywa zakładania nowego ogrodu, ale mam kilka lat żeby ochłonąć :lol:
Przypomnij mi proszę, Ty też zaczynałaś na ugorach V klasy, prawda? U nas VI klasa i piasek, ale czego się nie robi dla tej przestrzeni... ;)
ps. czekam na wieści z artystycznego frontu :kiss3:

I mały update ogrodowy - szron dyskretnie przykrył pozostawiony po wichurach bałagan i taki widok o poranku miał w sobie wiele uroku...





kwitną już pierwsze ciemierniki..







Astry osypane cukrem...



Ostrokrzewy





Sosny





...malownicze liście zawilców leśnych







Pokręcona leszczyna Contorta





i takie tam..

















Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2015 20:36 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Margo2, chester633, Amarant, Krzysia, IwOnagn, Twinkle, zanetatacz, Ogrodora


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.767 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum