TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 11:34 #463631

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, dziękuję za opis Blushing Lady... ten delikatny łososiowy kolor i cudny pokrój łapią za serce!
Koniecznie muszę nabyć, tylko wiesz, u mnie zawsze ryzyko, że z posadzonego łanu zostaną cztery na początku i jeden gdzieś na końcu...

Zapomniałam Ci napisac u siebie, że sadzenie drzew już za kilka dni... jeszcze się waham nad dwoma gatunkami, ale powinnam podjąć decyzję przed godziną W.

Łubinowe pole... pięknie się zanosi - poproszę o zdjęcia pagórków z dedykacją :)
A propos zdjęć, czytałam, że jesteś zadowolona z obiektywu 1.4.
Ja też mam taki, 50tkę, i lubię bardzo!
Twoje zdjęcia są pełne emocji i pięknej kompozycji - o to przecież chodzi w fotografii!

:kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 11:52 #463640

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Zawsze się z kolegą w pracy śmiejemy, że coś pacjenci z nami gadać nie chcą..i zawsze te żarty robimy w chwili, gdy usta wypchane gazikami :silly:
Gorzej, jak niektórzy właśnie chcą gadać..i po palcach gryzą ;)

Efekt z tulipanami doskonały- pięknie wygląda ten łan wyglądający zza bukszpanowego płotka.. No barok w najlepszej odsłonie :hearts:

Sama jestem ciekawa, jak z ekobordami będzie. Mam nadzieję, że nie najgorzej. Na szczęście u mnie to krótkie fragmenty, więc w razie czego łatwo będzie nad nimi zapanować i porządkować.

Też jestem ciekawa aktualnych fotek z Nowych Włości :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 14:12 #463666

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Świdośliwa obficie kwitnie :hearts: Póki moja nie urośnie nacieszę oczy twoją :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 20:11 #463803

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Hej, hej !

A propos ilości posadzonych cebulowych w omawianym miejscu, to potwierdzam - tysiaca nie było, ale coś koło tego :happy3: Tak czy siak stopy, ba, palca nie było gdzie postawić, a co dopiero wykopać dołek... No, ale dałyśmy radę - zresztą kto, jak nie MY cha, cha, cha ;) A efekt jaki jest, każdy widzi :wink4:

Ja też mam nadzieję, że to już po zimnej zośce :tongue2: U mnie do przymrozków doszły opady mokrego śniegu, który na noc przymroziło... większość zieleniny padło na kolana. Za dnia większość się podniosła, ale kolejne nocne przymrozki skutecznie dobiły niektóre okazy :cry3:

Ale wczoraj i dziś mieliśmy piękne dni, kolejne ponoć też będą ładne i tego się trzymam, i z tego się cieszę :dance: Mam już pierwsze mszyce na różach i ... różane pączki - Maigold i Louis Odier :hearts:

Jak tam wiosna w posiadłości :flower2: ?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 21:05 #463834

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Pięknie tulipanowo! Pachnące tulipany i to jeszcze takie śliczne pomarańczowe :) Ja chyba takie mam, muszę się nad nimi pochylić ;) Na pewno mam te Van Eijk, nie wiedziałam, że tak się nazywają, ale wygląd i kwitnienie mimo braku wykopywania na to wskazują. Kasiu, moje w donicach, niewykopywane od sześciu lat na pewno. Wyobrażam sobie, jaki tam ścisk musi być w tych donicach, żadne normalne ;) tulipany by w takich warunkach nie kwitły...
Aż je chyba w uznaniu za umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach ;) wykopię w tym roku!
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 21:45 #463880

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Przepięknie wyglądają te tulipanki skąpane w słoneczku :hearts: .
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 01 Maj 2016 23:45 #463960

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Dziewczyny zimna Zośka to zawsze w połowie maja :) Dokładnie w dniu swoich imienin robi pogodowego focha :dry:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Maj 2016 14:44 #464077

  • julieta
  • julieta's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 12
Od dobrych paru lat w moich rejonach Zośka zjawia się wcześniej :oops:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 02 Maj 2016 17:10 #464094

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jak byłam w Botaniku to tam wszyscy mówili, że te przymrozki to była właśnie Zośka i że już nie będzie :whistle:
ale zobaczymy co będzie, ja tam jestem tego zdania że już nie przyjdzie nic zimnego :evil:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Ogródek Robaczka 03 Maj 2016 18:03 #464511

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Tulipany zjawiskowe, nawet nie podejrzewałam, że są odmiany pachnące :hearts:
Wcale mnie nie dziwi, że ich nie wykopujesz; przy takiej ilości i zagęszczeniu nie dałabyś przecież rady. Chociaż..... :think: Ty masz taką energię i zapał ogrodowy, iż mam wrażenie, że możesz wszystko :)
Podziwiam i kocham Twój ogród :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Maj 2016 21:35 #464727

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 981
Powiedz mi czy tyle tulipanów sadziłaś czy one się tak rozmnożyły? :ohmy: piękne te łany kolorowych tulipanów na tle bukszpanów i tej pięknej kamiennej ławki- super efekt
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 03 Maj 2016 21:59 #464760

  • Monifd*
  • Monifd*'s Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witaj! Po dłuższym nie-obserwowaniu, bo już, gdzieś, kiedyś byłam w twoim ogrodzie. Tylko przez ten czas -niebytu przeszedł liczne zmiany, chyba ze czas ma tutaj znaczenie... Zmieniałaś kształt rabat?

Piękne zdjęcia, ilość tulipanków robi swoje;-)

Jestem ciekawa kolejnych odsłon.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 05 Maj 2016 10:08 #465285

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Chciałam się zapytać ile Ty tych tulipanów sadzisz i teraz już wiem
Ale widok wart tego poświęcenia :happy:
Ja tam mam gdzie sadzić bez konieczności wydzierania miejsca.
Trzeba to nadrobić jesienią
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Maj 2016 00:02 #465971

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
W ciągu ostatnich kilku dni ogród jeszcze bardziej się zazielenił, codziennie coś rozkwita, a ptasie trele rozbrzmiewają jeszcze głośniej..ach, maj! :dance:
Rozkoszuję się długimi popołudniami i wieczorami i chociaż jest co robić, to po ciężkim dniu w pracy w ogrodzie głównie odpoczywam i cieszę się tak długo wyczekiwaną wiosną :lev:
Trawnik rośnie teraz w oczach, zagęszcza się, ale chwasty też nie zostają w tyle..;-) Poza tym pojawiło się trochę niepokojących liści na różach, które wyraźnie odchorowują ochłodzenie, no nic, biorę je na przeczekanie, teraz pogoda doskonała, więc powinny wydobrzeć.
Co poza tym? Tulipany, a jakże :lol: Wciąż zakwitają kolejne :dance:

Burgundy











Toronto







i takie tam....



















....i Pantofelek od Qry i Kasi :hearts:



Odpowiedzi już jutro, wybaczcie! :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 00:07 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, andrzejek, piku, Amarant, Monifd*, zanetatacz

Ogródek Robaczka 07 Maj 2016 10:18 #466029

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Kapitalne zestawienie Toronto z niezapominajkami. A takie tamy .... wiadomo ,lubię najbardziej oglądać. :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Maj 2016 17:53 #466080

  • Zosia2
  • Zosia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 413
  • Otrzymane dziękuję: 607
Zajrzałam i wpadłam jak śliwka w.......tulipany.Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości odmian i ilości kwiatów.
Czy wiesz ile masz odmian i ile sztuk cebulek?
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Maj 2016 21:00 #466148

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, burgundy powalają :thanks:
Zarzekałam się, że więcej już tulipanów nie kupię. I nie kupiłam ubiegłej jesieni. Te co były w 3/4 nie wyrosły. Dziś znalazłam tylko łupinkę po tulipanie koło tabliczki z nazwą. Jednak na jesieni chyba znowu dokupię. Bo co to za wiosna bez tulipanów :flower:
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 21:01 przez Bozi.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 07 Maj 2016 21:31 #466173

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tulipany Burgundy piękne.. Takie eleganckie!!Widok niezapominajek uzmysłowił mi, że zapomniałam posadzić swoje, ciekawe czy jeszcze żyją.. :jeez:

U nas piękna pogoda-tez dałam sobie wolne i poza koszeniem i podlewaniem, delektowalam się nicnierobieniem :dance: To tez czasem potrzebne.Aaa ważne pytanie! Ciachałaś juz bukszpany? Sąsiadka zastanawia sie czy juz czas..? Podpowiesz coś w tej sprawie?

Ściskam i udanej niedzieli życzę !
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2016 21:32 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.831 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum