TEMAT: Ogródek Robaczka

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 20:31 #480886

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witajcie!
Po kilku dniach przerwy w życiorysie, wracam do relacji, bo czas kończyć omawianie ogrodów pokazowych i wrócić do rzeczywistości..

Podsumowując krótko ostatni ogród - cieszę się, że wywołał emocje, wszak to o dyskusję chodzi, bez względu na gusta!
Moja, nieco bardziej krytyczna ocena opiera się na wrażeniu ogólnym i względach, o których już pisałam i zdanie podtrzymuję w całej rozciągłości :)
Każdy z tych ogrodów opisuję i pokazuję na tyle dokładnie, na ile czas i technika pozwala, ale nie wszystko da się pokazać..i dobrze, bo właśnie to jest "to coś", co sprawia, że mam ochotę tam pojechać i każdy ogród przeżywać, w sposób bardzo osobisty. Wydaje mi się, że na ChFS nie wystarczy, żeby ogród efektowny i zgodny ze sztuką, powinien mieć coś jeszcze. Takim ogrodem był dla mnie ogród Cleve Westa, dla M&G.

C.West przeniósł na projekt ogrodu swoje wspomnienie Exmoor, regionu w którym spędził dzieciństwo. Co istotne, ogród nie jest odtworzeniem krajobrazu, ale subtelną interpretacją bardzo osobistych wspomnień.
Trzon ogrodu tworzą historyczne dęby, z których słynie Exmoor, którym towarzyszy naturalistyczna architektura z kamienia i żwiru ubrana w bardzo swobodne, wręcz polne nasadzenia. Ten ogród sprawił, że miałam dreszcze.
Przeniosłam się w czasie, a to osobiste wspomnienie przemówiło do mnie..chciałam go odkrywać, podążać ścieżkami, zamoczyć stopy w strumieniu, jakbym spacerowałam po meandrach cudzej świadomości! Nieprawdopodobna energia biła od tego miejsca, a przy tym wyczuwalny spokój i hołd naturze. Całości dopełniało idealne wyczucie smaku w nasadzeniach, monumentalne drzewa i fantastyczne kamienne poidła, błyskawicznie zasiedlone przez ptaki :)

Mój numer jeden w tym roku B)

The M & G Garden
Projektant: Cleve West
Nagroda: Gold
































































Będę powoli kończyć bo coś słabo jesteście zainteresowani komentowaniem, a ta relacja przecież nie jest dla mnie ;-)
Zatem będzie jeszcze jeden, zwycięski ogród i koniec :P
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2016 20:37 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, piku, chester633, Bozi, Dorota15, Krzysia, fiiskomp, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 20:58 #480896

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kamienne poidła świetne- już w myślach zaczęłam sobie przypominać, czy mam jakiś sensowny kamień polny u Mamy na stercie, żeby miał takie akuratne zagłębienie :woohoo:

O samych rabatach sie nie wypowiadam- wiesz, że dla mnie za dużo wszystkiego i połowę trzeba wypielić :silly:

Moje serce w tym roku skradły zresztą wszystkie ogrody "medyczne".

Jak droga do domu- odpoczęłaś już po trudach podróży :hug: SUper było móc się z Tobą spotkać, szkoda, że tak na szybko.. Mam nadzieje, że jeszcze będzie niejedna okazja do spotkania :kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 21:10 #480901

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a mnie ten ogród urzekł, ma coś w sobie :hearts:
te kłosy traw, werbena, woda, ptaki, poidełka - od razu widać, że ten ogród żyje :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 21:24 #480911

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
The Telegraph Garden
Projektant: Andy Sturgeon
Nagroda: Gold, Best Show Garden (najlepszy ogród pokazowy)


Ogród, który w tym roku zdobył największe uznanie sędziów. Na zdjęciach, oglądanych przed pokazem nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia, ale zyskuje - i to zdecydowanie - w odbiorze bezpośrednim.
Ogród zainspirowany jest geologią naszej planety i dramatycznymi wydarzeniami sprzed wieków, które ukształtowały nasz krajobraz i formowały powierzchnię Ziemii przez miliony lat. Według projketanta, Andy Sturgeona, to ogród, który ukazuje jak ulotna jest rola człowieka w kontekście zmian zachodzących na powierzchni naszej planety, zwłaszcza w perspektywie skali i czasoprzestrzeni. Autor projektu nieśmiało przypomina nam o naszej - jako ludzkości - stosunkowo nieznacznej i ulotnej chwili na Ziemi.
Dramatyczne bryły z brązu przedstawiają pasma gór, ze strumieniem płynącym u podnóża w kamiennym wąwozie. Nasadzenia są bardzo oszczędne, półpustynne, w zgaszonej kolorystyce wulkanicznej ziemii, nawiązujące do krajobrazu Sierra Madre w Kalifornii. Egzotyczna, pomarańczowa naparstnica zrobiła furorę :lol:



























































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2016 21:41 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Isia, piku, chester633, Monika-Sz, Krzysia, Adela

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 21:39 #480921

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, ja również bardzo się cieszę ze spotkania, choć niedosyt pozostał...jakoś zawsze brakuje czasu na wyczerpanie tematów ogrodowych i nie tylko ;)
Po podróży słabo odpoczęłam, bo w poniedziałek rano znowu wstawałam o 4 :crazy: i spędziłam cały dzień w podróży...a jutro znowu wyjeżdżamy, więc odeśpię dopiero w sobotę.
Ale mimo wszystko uważam, że było warto bo Zlot był bardzo udany, a na pewno najlepszy na jakim byłam.
Super, że udało się poznać tyle nowych osób i spotkać "starych" znajomych...koniecznie do powtórki! Ale zanim dojdzie do kolejnego zlotu mam nadzieję, że Cię odwiedzę, a przy okazji zapraszam również do mnie!
Marta, fajnie, że przypadł Ci do gustu, wrażenia na żywo nie do opisania, ale faktycznie można było czuć tętno tego ogrodu..miał to coś :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2016 21:40 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Monika-Sz

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 21:51 #480926

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Faktycznie napięty grafik wyjazdowy masz :blink: przypomniało mi się, że coś wspominałaś.. Bezpiecznych wojaży wobec tego życzę :hug:

Za zaproszenie bardzo dziękuję, może kiedyś się wproszę :kiss3: a tymczasem Ciebie nieustannie zapraszam! Musisz przyjechać ocenić zmiany ;)
Jeśli wcześniej się nie wyrwiesz, to może ZtŻ będzie dobrą okazją.. :think:

Coś masz takiego w sobie, Drogi Robaczku, że na Twój widok człowiek sie od razu uśmiecha i łapie dobrą energię :lol:

Na żadnym wcześniej Zlocie nie byłam, ale ten musiał być faktycznie świetny, skoro ja- stroniąca od tłumnych spotkań- mam ochotę na kolejne :woohoo:

Buziaki..i szerokiej drogi..a może szerokiego korytarza powietrznego ;)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 14 Cze 2016 23:14 #480984

  • aleksandraW
  • aleksandraW's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 243
Dobry wieczór, Robaczku.

Nie komentuję, ale oglądam z prawdziwą przyjemnością, nie od dzisiaj zresztą.

Miej też, proszę, wzgląd na takich małomównych jak ja i nie zaprzestawaj szerzenia ogrodowej oświaty!

Serdecznie Cię pozdrawiam!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 15 Cze 2016 09:07 #481046

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kasiu, jesteśmy zainteresowani. Ten ostatni ogród w moim odbiorze naśladuje naturę. I tak sobie myślę, że pomysł z kamieniem poidełkiem chyba wykorzystam w swoim ogródku.
Ostatnio zmieniany: 15 Cze 2016 09:19 przez Bozi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 13:25 #481501

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Cześć Robaczku, podczytuję i oglądam i jestem na bieżąco z Twoimi dokonaniami w kwestii nowego ogrodu, tylko jakoś brak weny do pisania :oops: Wiesz, że będziemy chyba sąsiadkami sezonowymi (tzn. ja będę chyba Twoją sąsiadką sezonową :) )?
Serdeczności

PS. Czy mi się wydaje, czy wywiało jeden Twój post? :search:
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 15:10 #481521

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasia, faktycznie masz zapełniony grafik
Ja powoli zaczynam odczuwać skutki takiego życia
Jestem bardzo zmęczona,
Ja również zapraszam do siebie, chociaż wiem, ze mój ogród nie może się równac z innymi i moja skromna osoba również, więc zrozumiem, jeśli nie przyjedziesz ;)
W dodatku jest całkiem na uboczu. No chyba, żeby połączyć z wypadem do Szmita
Kasiu, ostatni ogród wcale mi nie przypadł do gustu. Te płyty mnie przytłaczają, kojarzą się z cmentarzem.
Zdecydowanie wole bardziej kolorowe rabaty
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 21:48 #481683

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dobry wieczór!
Pustki na forum, kłódki zawisły na zaprzyjaźnionych wątkach...odechciewa się wszystkiego :dry:
Sama się zastanawiam, czy nie zamknąć tej przydługawej historii..zainteresowanie i tak marne.. ;-)

Monia, nie planowałam wypadu na ZtŻ, kiedyś byłam i jakoś bez emocji podchodzę do tej imprezy...ale do Ciebie i Twojego ogródka mam mnóstwo pozytywnych emocji :lol: Więc kto wie, może mnie znowu skusi wypad w mazowieckie.. :whistle: Nie wykluczam i dziękuję za zaproszenie :kiss3:
Swoją drogą, pasowałoby mi odwiedzić Hortorusa, bo Pan Tomek od wiosny mi przygotowuje ofertę i jakoś ślad po nim zaginął mimo przypominających maili... :whistle:
W każdym razie jesteśmy w kontakcie B)
ps. Monia, ja mam takie zdanie o Tobie - zarażasz pozytywną energią :kiss3:
Pozdrawiam z Brukseli :bye:
Aleksandro, dziękuję za wpis..miło mi to czytać, zwłaszcza, że ostatnio mam wrażenie, że gadam do "czarnej dziury" w wirtualnym świecie.. :oops:
Trochę mi jednak nieswojo, bo odzew jest mizerny, a taka relacja wymaga czasu i fajnie byłoby wiedzieć, że ten czas wyrwany z życia, z domu i ogrodu jednak spożytkowany w wartościowy sposób.. :unsure:
Nie mniej jednak dziękuję i pozdrawiam serdecznie :hug:
Bozi, te kamienne poidełka wyglądały naprawdę świetnie. Niby prosta ozdoba, ale bardzo efektowna i jaka pożyteczna! Sama rozglądam się od jakiegoś czasu za dużymi kamieniami, ale rzeźbienie w kamieniu to wyższa szkoła jazdy i trzeba znaleźć fachowca :think: Ale na pewno warto, niewątpliwie będą ozdobą ogrodu, ale przede wszystkim użytecznym dodatkiem dla ptaków i innych dzikich stworzeń :)
Halinko, kopę lat! :woohoo: Tak dawno nie pisałaś..super, że wciąż zaglądasz! Co ja czytam?! Masz działkę w okolicy Puszczy? :woohoo:
Zdradź szczegóły proszę! Jeszcze chwila minie zapewne, zanim zacznę tam działać, bo na razie przytłacza mnie papierologia...ale kiedyś :lev:
halszka wrote:
PS. Czy mi się wydaje, czy wywiało jeden Twój post? :search:
Hmmm? Nie wiem o jaki post chodzi...? :think:
Pozdrawiam serdecznie!
Gosiu, od tygodnia jestem w transie wyjazdów i już powoli mnie to męczy..teraz wyjazd urlopowy, ale też jakoś nie mogę odpocząć..potrzebuje kilku spokojnych dni w domu, nic mnie tak nie relaksuje jak ogrodowe zmęczenie :rotfl1:


Hmmm...Od 2 tygodni nie pokazywałam ogrodu....i jakoś nikt się nie upomina :laugh1: ale pokażę.... :flower1:

































Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2016 22:04 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): reniuniek, r-xxta, Isia, Bozi, sierika, grula, magdalen, Adela, Makowalka

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 21:54 #481691

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Kasiu :bye:

Jak świetnie kwitną czosnki u Ciebie ! Dosadzasz cebule co roku ,czy tak same z siebie ?
Wiesz , nie kupiłam w końcu we Floribundzie Gipsy Boya ,ale wzięłam Tuscany.
No i trzy inne :)
Wracam obejrzeć Twoją relację.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 22:13 #481704

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu, jak zamkniesz swój wątek to przyjadę i Cię kopnę, uduszę a potem zakopię na działce :funnyface:
marne zainteresowanie, też mi coś..... :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2016 22:14 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 22:15 #481706

  • magdalen
  • magdalen's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 78
  • Otrzymane dziękuję: 108
:bye:
Witam!
Kasiu bardzo często odwiedzam Twój wątek po cichutku, zresztą tak jak wiele innych ale czytając słowa zwątpienia które napisałaś musiałam się w końcu odezwać. Już od kilku dni skręcała mnie ciekawość jak obecnie wygląda Twój ogród w tym pięknym różanym okresie, nie śmiałam jednak poprosić o zdjęcia widząc ile pracy wkładasz w relację z Chelsea Flower Show. Nie wyobrażam sobie że mogłabyś zamknąć swój wątek, ja tych wszystkich zawirowań na forum nie rozumiem, dla mnie najważniejsze są ogrody do których tak bardzo się przyzwyczaiłam i nie wyobrażam sobie dnia bez zajrzenia do ulubionych wątków. Rabaty różano - bylinowe w twoim ogrodzie to mistrzostwo, będę śledzić bardzo uważnie bo od tego sezonu róże znalazły się w centrum mojego zainteresowania.
Pozdrawiam :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 22:16 #481707

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Madziu :kiss3:
Czosnki dosadzam co roku, uwielbiam sadzić cebuLOVE :) Jedne kwitną lepiej, inne słabiej, ale co roku ich przybywa.
Gipsy Boy to róża-potwór :devil1: Posadziłam ją pod brzozą i rośnie tam już 3 rok, bez podlewania, plewienia i niemal w cieniu...a zawłaszczyła cały kąt pod siatką i ciężko ją nawet objąć obiektywem :lol: Wspaniała różyca..i ten zapach! W sobotę zabieram się za ogławianie i będą z niej pyszne konfitury :yummi:
Tuscany też jest cudna, będziesz miała z niej pociechę :)







Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2016 22:18 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 22:19 #481710

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Wiesz Kasiu, rzeczywiście to chyba nie jest w porzadku, że podczytujemy nie pisząc,
bo rzeczywiście takie relacje wymagają sporo czasu, już sam wybór zdjęć to sporo siedzenia.
Ja mam świadomość, że ogrody przygotowane na wystawy nigdy nie będa takie w rzeczywistości,
bo trudno zgrać kwitnienie tych wszystkich roślin, które obok siebie powsadzano.
Mogą być jednak świetną inspiracją, z wielu przedstawionych pomysłów można coś zagarnąć dla siebie.
Mój ogród jest trochę bałaganiarski, więc dla równowagi podobają mi się choć trochę uporządkowane.
Ciekawa jestem, czy ostatnio oglądane ogrody pokazowe wpłyną na ostateczny projekt Twojego nowego ogrodu :flower1: .
A tak wogóle to miło Cię było znowu zobaczyć w realu, jesteś cały czas takim samym uśmiechniętym Robaczkiem :lol: .
Kasiu, czy róża Cristata [Kapelusz Napoleona] jest u Ciebie wysoka i jaki ma pokrój?
U mojej wybiła spora gałąź z podkładki :hammer: , a tak się już cieszyłam, że ładnie się zagęszcza :huh:
Ile lat ma Gipsy Boy, bo jak widać, jest chyba dość spory?
We Floribundzie także kupiłam Tuscany [odkupiłam, bo kiedyś była pomylona],
bo była zawsze taką moją różą wymarzoną.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 22:23 #481713

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
No ,skoro Gipsy Boy pod brzozą tak sobie radzi ,to faktycznie musi być witalny!
Ale i tak sobie kiedyś kupię, jak ogarnę całość ogrodu :)

Elu ,Ty tez kupiłaś Tuscany ? :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Robaczka 16 Cze 2016 22:30 #481719

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Zanim zadałam pytanie, już Kasia odpowiedziała :P .
Tuscany jest jednak mniejsza od Gipsy Boy, mam nadzieję ;) .
Ano, kupiłam, moja domniemana wcześniejsza Tuscany jest jakąś galijką, ale taką nn :think: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.698 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum