TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 22 Lis 2012 21:58 #91855

  • peonia
  • peonia's Avatar
Dalu , dziękuje za piwonię , bardzo jestem ciekawa twej nowej rabatki. Jesień u ciebie cudna. Przyznam Ci szczerze ze zachęciłaś mnie do azalii, muszę w maju kilka ich zakupić zgodnie z radą ze wspólnie wytwarzają mikroklimat.Ostatnie zdjęcie to cyklamen?
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2012 21:58 przez peonia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 22 Lis 2012 22:18 #91866

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
dala wrote:
przyznaję się bez bicia- nie mam w ogrodzie anijednej kulki :oops: Ale wszystko przede mną :happy4:
...
Bardzo mnie podbudowałaś tym stwierdzeniem :hug:
Jednak natychmiast muszę dodać ... jednak kulki to kulki nawet kiedy maja 5 metrów wysokości :happy4:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Lis 2012 13:19 #92065

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Joluś, jakoś kulki kojarzą mi się z maleństwami...No i ja niczego w życiu nie wykluczam, a już tym bardziej w ogrodzie :) Nigdy nie mów nigdy, a gusta się zmieniają :whistle:

Beatko, cieszę się, że spodobały Ci się azalie! Ja zawsze zachęcam, żeby kwasoluby sadzić w większych grupach, bo po pierwsze lepiej się w swoim towarzystwie czują, a po drugie - pięknie wyglądają :flower1: Jak już je posadzisz to przekonasz się, że, wbrew obiegowym opiniom, azalie wcale nie są trudne w uprawie.


0044.JPG


A nowej rabaty sama jestem ciekawa - uwielbiam ten stan radosnej niepewności co też wyrośnie mi tam po zimie i jak to będzie wyglądało...

Dagmarko, te śliczne listeczki to cyklamen:


P1040375.JPG


Nie okrywam na zimę żadnych roślinek, zwłaszcza że moje pierisy, skimmia i kalmie mają już po parę lat i nieźle zimują ;)

Dzisiaj szary, ponury dzień, więc na poprawę humorku raz jeszcze jesienne cyklamenki



006_2012-11-23-2.JPG




0135.JPG


...i widoczek wiosenny, jeden z tych, na które czekam najbardziej :flower1:


P1000847_2012-11-23.JPG
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2012 13:20 przez dala.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Odp: Ogród Dali 23 Lis 2012 14:03 #92074

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dalu- czy te cyklameny kwitną w tej chwili,czy to tylko wspominki?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Lis 2012 16:54 #92110

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Dalu.

Twój ogród przygotowując się do zimowego odpoczynku wygląda nadal wspaniale i urokliwie.
Nawet odwiedzające Twoją posiadłość sowy nie mogą się nadziwić ile w nim ciekawych miejsc i tajemniczych zielonych zakamarków.
Pozdrawia Cię pasjonat Twojego angielskiego ogrodu.
Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Lis 2012 18:19 #92144

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Witaj Dalu, to mój drugi pobyt w Twoim ogrodzie, tym razem postanowiłam zostawić ślad. :wink4: Miałaś rację, łączy nas ten sam klimat angielskich ogrodów. Twój mnie zachwyca, mój to zaledwie namiastka tego co mogłam zobaczyć na Twoich zdjęciach. Jednak jest coś co mnie zaskoczyło. Oglądając portrety pojedynczych roślin miałam wrażenie, że oglądam własną galerię. Posiadamy w większości te same rośliny, jakbyśmy robiły bliźniacze zakupy. :happy:
Mam też pytanie, czy uroczy piesek którego widziałam na Twoich zdjęciach to nie jest przypadkiem rasa Bishop frise?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 23 Lis 2012 21:16 #92291

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne te cyklameny - oj kolejne moje marzenie. Miałam piękne czerwone, ale nie przeżyły ostatniej zimy. Gdy byłam kiedyś w Irlandii w listopadzie to spacerując po przepięknym ogrodzie przy pałacu podziwiałam całe łany tych roślinek.

Dalu na mojej azali japońskiej "Schneeperle" znowu pokazały się żółte listki :huh: czy to normalne?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lis 2012 10:14 #92488

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Witaj Daluś , u Ciebie jak zwykle przecudne widoki niezaleznie od pory roku :hearts: miłego weekendu :bye:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2012 10:19 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lis 2012 18:55 #92602

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, miło, że wpadłaś do mojego jesiennego ogrodu :kiss3:

Iwonko, prawda jest taka, że cyklameny w naszych ogrodach niezbyt chętnie zimują. Ja się nimi z kolei zachwyciłam w Hiszpanii; kilka lat temu byłam w listopadzie w Barcelonie i wszędzie zdobiły skwerki, parki, rabaty...
U nas szkodzą im zbyt ostre zimy i obfite opady. U mnie najlepiej rosły i kwitły pod samym drzewem, w miejscu gdzie prawie nie dochodził deszcz. I w sumie chyba nawet bardziej podobają mi się ich listki jak dość niepozorne kwiatki :flower2:
Żółtymi listkami na japonce nie martw się; u mnie też dużo jest żółtych listków, to normalne zjawisko. moje wyglądają teraz tak:

P1050822.JPG


Gosiu, też zauważyłam, że lubimy i mamy w ogrodzie te same rośliny :) Pokrewne dusze?
Jeden z moich piesków to Ptyś, rasa - maltańczyk. Ale masz rację - jest podobny do bichon frise, bo należy do tej samej grupy piesków do towarzystwa - biszonowate B) Różnica polega na tym, że biszonki mają kręcone, dość krótkie, choć białe włoski, a maltany wystawowe - długie do ziemi, jedwabiste włosy. Mój Ptyś na wystawy nie jeździ, więc raz na kwartał pani fryzjerka skraca mu włoski. Łatwiej wtedy utrzymać go w porządku, ale i tak codziennie trzeba go czesać, a raz na dwa tygodnie kąpać.
Proszę Państwa, oto Ptyś:

P1010477.JPG



0032.JPG



0046-Kopia.JPG


Waldku, Ty jak zwykle jesteś bardzo miły, ale angielski ogród to wzór, do którego na razie dążę...Niektóre fragmenty może ciutkę się zbliżają do ideału, ale całokształt...Mam jeszcze wiele do poprawienia ;)


050_2012-11-24.JPG


Romuś, to wspominki, chociaż nie takie dawne, bo wrześniowe :)

Uff, dzisiaj to już chyba mogę powiedzieć, że zakończyłam ogrodowanie na ten rok :lol:
W końcu spadły wszystkie liście i jabłka i mogłam je zebrać i definitywnie pozbyć się z trawnika, podjazdu, ścieżek. Mam już porządek w ogrodzie :dance: No, dobra, zostało mi jeszcze parę badylków do wycięcia, ale to już błysk!
Na rabatach zostawiłam liściową kołderkę, a jak będą jakieś wielkie mrozy to może młode róże i niektóre hortensje dostaną kopczyki...I to by było na tyle! Teraz odpoczywam od ogrodu w sensie fizycznym, bo będę miała więcej czasu, żeby sobie czytać, przeglądać, uzupełniać bazę azaliową...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Odp: Ogród Dali 24 Lis 2012 20:03 #92642

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1284
Dalu, takie mam wrażenie, że- powtarzając za Anią z Zielonego Wzgórza, znalazłam w Tobie pokrewną duszę. :lol:
Teraz w zbliżeniu widzę, że Ptyś to maltańczyk, a zwróciłam na niego uwagę bo sama jestem posiadaczką biszonka. :wink4: Pieski więc też mamy podobne. :dance:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 24 Lis 2012 22:15 #92721

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
dala wrote:
Gosiu, ja najczęściej w pojedynkę pracuję w ogrodzie, ale jak już namówię M. to wtedy 'wespół wzespół' i jest bardzo fajnie, bo się uzupełniamy. To znaczy ja pokazuję co trzeba zrobić, a on... robi :happy4:

I taki układ by mi bardzo pasował, ale mój m. bardzo chciałby pozmieniać nasz ogród, mimo, że bardzo rzadko jest w domu, a to jest moje królestwo.
Dlatego nasze wspólne prace kończą się najczęściej sprzeczkami.

Bardzo ładny iglakowy zakątek. Powinnaś częściej go pokazywac.
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2012 22:16 przez Margo2.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 12:53 #93851

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu (Margo2), mój M. też ma często swoje zdanie na temat ogrodu i nawet niektóre jego pomysły wcielam w życie, bo w końcu yo też jego ogród i chciałabym, żeby czuł się w nim dobrze ;)
Właśnie m.in. iglakowy zakątek to ukłon w jego stronę, bo ja za iglakami nie przepadam :silly:
Podobnie sadzone co roku rączniki, wielkie i egzotyczne, które mój M. uwielbia, a ja ...ledwo toleruję, bo zupełnie mi nie 'paszą' w moim ogrodzie...

Gosiu, a pokazywałaś gdzieś na forum swojego biszonka? Chętnie bym go zobaczyła :)

O, to te rączniki, o których pisałam wyżej :flower:


007_2012-11-27.JPG


Tu dwie roślinki, które są już tylko wspomnieniem - ostatnia zima wykończyła u mnie i tę wielką irgę i mój ukochany winnik zmienny:


Attachment 0102.JPG not found




0113.JPG


W ogrodzie nadal klimaty jesienne...


0144.JPG



...w takie dni Gutek i Ptyś wybierają domowe pielesze:

0206.JPG
Załączniki:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2012 13:20 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 12:56 #93853

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Piękne kulki winnika zmiennego :woohoo:
Daluś przypomniałaś mi, że własnie między innymi dla owoców go kupiłam :silly:
Muszę natychmiast zerknąć :oops:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 13:23 #93861

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Z Ptysia, to prawdziwy słodki ptyś. Gutek i Ptyś :hearts:
Dalu, chciałam się przywitać w Twoim wątku, czytam go od dawna. Niezwykle ciekawie opisujesz historię swojego domu i ogrodu.
Wspaniałe miejsce, cudowny ogród. Czytam, podziwiam i się uczę. :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 13:54 #93868

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Gutek i Ptyś w domowych pieleszach prezentują się fantastycznie :woohoo: . Wiedzą co dobre w takie szare dni :lol:. Choć jesień jeszcze sympatyczna u Ciebie Dalu :)
Wyczytałam, że nie zabezpieczasz roślin na zimę, czy tyczy się to również cyklamenów? Ja straciłam swoje ubiegłej zimy i teraz zastanawiam się jak zabezpieczyć nowo posadzone :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 17:25 #93928

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Dalu przychodzę z rewizytą :flower1: . Od razu wyjaśnię, że to nie pierwszy raz , kiedy odwiedzam Twój ogród , ale do tej pory robiłam to po cichu , bo za każdym razem, gdy podziwiałam Twój dojrzale piękny kawałek raju , jaki sobie stworzyłaś , odejmowało mi mowę . A do tego, jak doczytałam, ze zostałaś nazwana Pierwszym Antykulkowcem ;) :happy: to już w ogóle postanowiłam się nie odzywać ;)
Wprawdzie nasze ogrody są zupełnie odmienne , a do tego mój na miano ogrodu zasłuży może za kilka lat , ale miłość do roślin , co z tego, ze innych ( choć ja też bardzo lubie wszelkie azalie i wrzosowate),łaczy nas chyba taka sama.
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 18:24 #93957

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dalu,
zaglądałam tutaj już wcześniej, dzisiaj już oficjalnie. Bardzo mi się podoba Twój ogród, jest dojrzały i pełny. :flower1:

Podoba mi się ta jego "liściastość", którą u siebie nie do końca mogę osiągnąć z powodu mojego wspólnika "antyliściaka". Tadziu mój woli rozmaite iglaste, a liściastych wprowadzam tylko i wyłącznie na zasadach dywersyjnych. Powoli się chłopczyk przekonuje, pod warunkiem, że nie musi grabić liści. ;) :P
No ale na serio to zgoda jakaś jest.
Czytałam, że podjęliście decyzję o pozostaniu poza miastem, czego bardzo zazdroszczę, bo podobnie do Was coraz gorzej odczuwamy powroty "ze wsi". Zobaczymy jak to się wszystko potoczy. :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 27 Lis 2012 19:22 #94009

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Psiaki na podusi słodkie :hearts: , a jakie czyste :woohoo: . Jak to robisz, że dwa takie kudłacze są takie czyste :eek3: , chyba nie kąpiesz ich po każdym spacerze :think: . Moja wiecznie wraca z czarnymi nogami :jeez: , nawet jak nie padało już z miesiąc :evil: , a że kudły długie, prawie po każdym spacerze miska z wodą :evil:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum